Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Izdavanje biometrijskih dokumenata
Strana: 1 2 3 4 5 6 7
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

Mislim da je i kod nas krenulo vaðenje rodnog lista bez roka važenja tj.trajni rodni list

24-06-2013 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

citat:
Shaban wrote:
Mislim da je i kod nas krenulo vaðenje rodnog lista bez roka važenja tj.trajni rodni list


Jeste.

A kad si veæ kod toga, ako neko sluèajno ima potrebu za istim, brojeve ne daju poslije pola osam ujutro, èisto da se zna. Znaèi u šest pred ulaz i èekaj.
24-06-2013 at 21:14 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

j*** te, kod nas samo neka ogranicenja. A sto to? Pa lijepo nas natjeraju da napravimo guzvu i onda apel da ne pravimo guzvu.

Ako moze neko da objasni, kao prvacicu.

24-06-2013 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

Po obièaju, radi se sporo. Za jednu stranku je potrebno oko 15 minuta. Shvati ih, valjâ isprintat jednu stranicu, a zatim je ovjerit i potpisat.

24-06-2013 at 22:03 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

citat:
Bambi wrote:
j*** te, kod nas samo neka ogranicenja. A sto to? Pa lijepo nas natjeraju da napravimo guzvu i onda apel da ne pravimo guzvu.

Ako moze neko da objasni, kao prvacicu.

pa ne može kod nas ništa jednostavno,samo komplikovano
tirujem da kokama koje rade na izdavanju trajnog rodnog lista treba godinu dana obuke na PC-u da bi ušle u bazu podataka i da nekome ne bi izdale greškom smrtovnicu umjesto rodnog lista...a koliko æe im tek trebati vremena da uhavizaju šta se taksira (plaæa) a šta je osloboðeno plaæanja

meni je cirkus bio sa vaðenjem potvrde o nekažnjavanju koja je uz rodni list i stari pasoš trebala da bih izvadila novi biometrijski pasoš pošto nisam rodjena u Tuzli,za rodni list hajd i nekako izvadila mi tetka...ali tu potvrdu o nekažnjavanju treba izvaditi lièno i to u mjestu rodjenja (što je ordinarna glupost,valjda bi je trebalo vaditi u mjestu boravišta i prijave stanovanja).Elem ,pošto bi me odlazak po taj papiriæ koštao ko svetog petra kajgana,odluèim ja da pošaljem tetki punomoæ i stigne taj papir nakon nekih 7 dana.A najveæi cirkus mi je bio kad sam taj papir predala,što mi je službenica na šalteru objasnila kako ona sad taj papir mora faksom proslediti u moje mjesto rodjenja na provjeru pa kad dobije potvrdu da je taj papir ok,e tek onda mi se pika da sam stekla pravo na izdavanje pasoša ludnica...a onda mi ona što me slikala,kaže nije vam baš dobro ispala slika ,hoæete da ponovimo,pada mi sistem? kad nisam sravnila sa zemljom i šalter i službenicu i sistem
24-06-2013 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

mora bit makar jedan osoba na ovom dunjaluku koja je zadovoljna uslugama ovih salterskih sluzbenika i sve dok je takvih ostali mogu da samo da govore svoja iskustva, lazu o njima zato sto mrze, izmisljaju stvari samo da bi prikazali nefunkcionalnost i nemar tih radnika koji, na kraju krajeva, samo rade svoj posao po pravilniku i instrukcijama koje su dobili..
cudno je da su neki, uvijek baksuzi i ko fol nayebu i kad odu paklo zvaka da kupe.. ako ste na svim mjestima isto tretirani, ima sanse da nije do njih, nego do vas.. mozda jednostavno, ne znate da se ponasate..

25-06-2013 at 05:35 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

užas je moja furka ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
25-06-2013 at 09:02 | Ukljuèi u odgovor
nikondude
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 118
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

Vezano za rodne listove, jucer sam izvadio ovaj trajni, uz uvjerenje o drzavljanstvu. Dobijete po jedan primjerak koji onda mozete kopirati i ovjeravati do mile volje.

Original ostaje samo vama. Kazem iz razloga sto je jedna zena, iza mene trazila novi par dokumenata, jer je originalne predala (ne znam kome). Naravno, mora traziti povrat dokumenata.

S obzirom da su guzve, ako vam je hitno, po broj doæi oko 6 ujutro, tj. stati u red. Po onome sto sam vidio, obrade oko 25-30 brojeva u sat vremena.

PS. Onaj red koji se formira ujutro...brzo se rasformira nakon sto otvore vrata - tek toliko da znate. Ili se pomirite sa našom kulturom, ili ponesite gumenu palicu.

25-06-2013 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

Sve dok se ne promijeni cijeli sistem izdavanja dokumenata, mi cemo se zajebavati sa svim ovim birokratskim budalastinama, redovima i sl.
Prije Par godina Jasmin se hvalio novom salter salom, i ok je to.
Ali on je samo napravio SALU, ko fizicki prostor, a u samom sistemu nisu promijenili nista.
Prije svega, ne vidim potrebu za tolikim koriscenjem rodnog lista, ako imas vazecu licnu kartu.
Zatim, jel tesko imati software u koji su uneseni gradjani pod maticnim brojem, i kad pomenuti vec dodje da izvadi taj famozni rodni list, sluzbenik lijepo ukuca broj, pritisne "print" i za manje od minute stranka ima zeljeni papir.
Mislim, ne razumijem problematiku izdavanja rodnog lista i tolike komplikacije.

Isto vrijedi i za jebeni CIPS!
Pored vazece licne karte, drzavne sluzbe zahtijevaju pokazivanje obicnog papira (koji je A4 formata i ne moze stati ni u jedan novcanik), to je po meni potpuno nepotrebno.
Zasto, ako vec imamo licnu kartu??

Pa razmislja li iko u toj opstini, ili je uslov zaposlenja, potpuni nedostatak mogova (odnosno moZAKA, sto bi dubioza rekla).

Ili radnicka jebena, knjizica.
Pa ja to u skandinaviji nisam NIKAD vidio.
KOji ce to njeznik bilo kome, jel tesko unijeti u program podatke o zaposlenim.
Jel tesko narediti poslodavcu, da kontaktira BIRO a ne opstinu, i informise da je otpustio uposlenika.
Sama cinjenica da se radnickim knjizicama bavi opstina a ne BIRO je cisti idiotizam....
Itd.....

O gradjevinskim dozvolama da ne pricam.
Dok je izvadis, treba ti milijardaisedamstosezdestosamhiljadadvjestosedamnest "poddokumenata".....
A svaki se vadi na drugom mjestu.

O placanju da ne govorimo.
Zar nije dovoljno sto svaki gradjanin, sa legalnim primanjima placa porez, nego jos mora svaku i najbanalniju uslugu debelo platiti?

25-06-2013 at 12:57 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Izdavanje biometrijskih dokumenata

Abu, šta misliš gdje bi bili zaposleni silni dajdžiæi, teèiæi, te podobni stranaèki kadrovi (koji se mijenjaju u skladu s trenutnom situacijom, tj. pobjednikom izbora)?

Birokratija je svrha samoj sebi - sve što si rekao je 100% ispravno ali kad bi oni pojednostavili èitav sistem, ne bi bilo potrebe da onoliki broj zaposlenih bude na budžetskoj sisi, a ne rade ništa.

25-06-2013 at 14:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Tuzlarije : Izdavanje biometrijskih dokumenata New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice