Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Ovdje je rijeè o Siriji, pa stoga - o Siriji.
O teretu povijesnih dogaðaja koju su moju Bosnu vratili desetke generacija unazdad -- mnogo i svugdje pišu ljudi ...
Ali ovdje, bilo bi zanimljivo "èuti" što Bosna misli o ratu u Siriji. Jesu li poznate suštine sukoba. Danas su 3 godine 3 mjeseca i 11 dana otkako sam prvi put èula demonstracije podrške Predsjedniku Basharu, koje su, saznala sam kasnije, bile potaknute pobunom i krvoproliæem u Darri, južno od Dimaša... Kao što istina o Bosni , teška, gusta, tako teška istina i tragedija Bosne, jer ja smatram da BOSNA DOŽIVLJAVA I SADA, NAKON SREBRENICE, AHMIÆA I TKO ZNA SVE KOJIH STRAVA I DALJE MOJA BOSNA ŽIVI TRAGEDIJU! Ta èinjenica me užasava jer i moja krv živi u Bosni, moja obitelj, mnogi moji žive u beznaðu, školovani a bez nade, s bijednim plaæama, studenti bez buduænosti .... ALI OVDJE MOLIM VAS O SIRIJI. ISTINA JE UVIJEK JEDNA. Molim vas da se borite da nitko ne ide u Siriju i Irak na stranu terorista, time ne samo da ruše suverenu Sirijsku Arapsku Republiku, èlanicu UN, kolijevku civilizacije veæ gaze po svim tekovinama Bosne, moje Bosne, Bosne tolerancije ... Ima primjera u bližoj povijesti gdje se žrtva veæ 60 godina sveti ne više svojim uznièarima u konc-logorima veæ cijelom svijetu (IZRAEL). U Bosni, tvrdim , rat nije još završio, on se samo pritajio, a vojske mordorske drijemaju ... a to nije dobro, nije dobro ... Sirija na sreæu neæe doživjeti sudbinu Bosne, ona ratuje krvavao i teško s terorizmom bez presedana, u jednako krvavom i složenom geo-politièkom okruženju.

Bosna se mora okrenuti sebi, multinacionalnom jedinstvu dobra, bez amnezije i amnestije prema zloèinima. Kako bi Bosna mogla opstati drugaèije no onakva Bosna kakvu znam? NIKAKO! BEZ SILE I ORUŽJA BEZ UTJERIVANJA STRAHA LJUDIMA. KRITIÈNA MASA JE POTREBNA, POTREBNO DA SE ROJIE KAO PÈELE ONI KOJI MISLITE DRUGAÈIJE OD KOJEKAKVIH DODIK(G?)A, EKSTREMISTA NA SVIM STRANAMA. SOURIA YA HABIBATI, BOSNA YA HABIBATI

[Edited by mima on 27-06-2014 at 12:39 GMT]

27-06-2014 at 10:36 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Dogovoreno gospoðice ili gospoðo šefice mima Nastavit æemo razgovor o Siriji.

Naravno da ne treba slati nikoga odavdje u Siriju ili na bilo koje ratište. Oni koji su otišli otišli su zavarani prièom o džihadu (ne znam koliko poznajete islam i šerijat, ali džihad je u sluèaju odbrane "farz" (obaveza) muslimanima). To je najveæa varka koju su muslimani zagrizli u zadnjih 100 godina (kažem muslimani jer je meðu djecom koja su otišla i ostavila živote negdje na sirijskim ratištima bilo Bosanaca, Sandžaklija, Danaca, Kosovara, Nijemaca... Hvala dragom Allahu dž.š. da je izglasan onaj zakon i da je stupio na snagu ne bil' zalutale momke sprijeèio dok bolje ne nauèe osnove svoje vjere i džihada. Golema je stvar dati im vremena. Kad shvate i nauèe više, možda æe shvatiti da griješe da je situacija u Siriji nešto drugo. Tamo nije džihad i neæe braniti živote i imetke muslimana, svoju vjeru, èast i porodicu (što bi bili obavezni u sluèaju džihada).

Sljedeæa važna stvar koja se desila je to da je Turska nedavno proglasila Al Nusru teroristièkom grupom. (Islamska Država Irak i Šam je odavno u toj grupi zbog muèenièkog ubijanja svih koji joj ne pripadaju.) Da ih nema u Siriji, mislim da bi se rat davno završio. Ovako se želja sirijskog naroda više ne èuje, a stradanje miliona insana došlo u neki deseti plan.

27-06-2014 at 18:19 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
hanumicag wrote:
Dogovoreno gospoðice ili gospoðo šefice mima Nastavit æemo razgovor o Siriji.

Naravno da ne treba slati nikoga odavdje u Siriju ili na bilo koje ratište. Oni koji su otišli otišli su zavarani prièom o džihadu (ne znam koliko poznajete islam i šerijat, ali džihad je u sluèaju odbrane "farz" (obaveza) muslimanima). To je najveæa varka koju su muslimani zagrizli u zadnjih 100 godina (kažem muslimani jer je meðu djecom koja su otišla i ostavila živote negdje na sirijskim ratištima bilo Bosanaca, Sandžaklija, Danaca, Kosovara, Nijemaca... Hvala dragom Allahu dž.š. da je izglasan onaj zakon i da je stupio na snagu ne bil' zalutale momke sprijeèio dok bolje ne nauèe osnove svoje vjere i džihada. Golema je stvar dati im vremena. Kad shvate i nauèe više, možda æe shvatiti da griješe da je situacija u Siriji nešto drugo. Tamo nije džihad i neæe braniti živote i imetke muslimana, svoju vjeru, èast i porodicu (što bi bili obavezni u sluèaju džihada).

Sljedeæa važna stvar koja se desila je to da je Turska nedavno proglasila Al Nusru teroristièkom grupom. (Islamska Država Irak i Šam je odavno u toj grupi zbog muèenièkog ubijanja svih koji joj ne pripadaju.) Da ih nema u Siriji, mislim da bi se rat davno završio. Ovako se želja sirijskog naroda više ne èuje, a stradanje miliona insana došlo u neki deseti plan.


Na ovom sam Forumu punih 12 godina. Svašta vidjela i šege i humora i ozbiljnih rijeèi .. A kada netko iz èista mira krene nekoga zvati "šefica" e onda Draga nastavi sama ... sa sobom ... eto . ... Vi ste ...ŠEFICA ... Ja sam u Siriji živjela godinama, radila , živjela s ljudima koji su i MUSLIMANI, I TO I SUNI, IŠIITI I ALEWITI, išla petkom u Omajad džamiju, jer Poštovana Vi nemate pojma tko sam ali Vas to ne sprijeèava da budete, hajmo reæ - živahni ...ali ovo je Vaša tema, Vi ste kompetentni i ja ne bih da Vam remetim temu. Poštovana, Vi o Siriji pišete ono što ste proèiatli negdje, pa probirete kao i veæina ono što se vama èini da je ok ... I tako to biva u životu ... Dopustit æu si da ja Vas pitam koliko Vi poznajete ISLAM, jer ne znate s kim se dopisujete i jako biste se iznenadili koji su moji korjeni ... Ne znam koliko Vi znate povijest Blistoka, i razvoj religijskih odnosa na tom podruèju kroz dugi povijesni hod. pozdrav i samo naprijed, mima

[Edited by mima on 27-06-2014 at 21:32 GMT]
27-06-2014 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
hanumicag wrote:
Dogovoreno gospoðice ili gospoðo šefice mima Nastavit æemo razgovor o Siriji.

Naravno da ne treba slati nikoga odavdje u Siriju ili na bilo koje ratište. Oni koji su otišli otišli su zavarani prièom o džihadu (ne znam koliko poznajete islam i šerijat, ali džihad je u sluèaju odbrane "farz" (obaveza) muslimanima). To je najveæa varka koju su muslimani zagrizli u zadnjih 100 godina (kažem muslimani jer je meðu djecom koja su otišla i ostavila živote negdje na sirijskim ratištima bilo Bosanaca, Sandžaklija, Danaca, Kosovara, Nijemaca... Hvala dragom Allahu dž.š. da je izglasan onaj zakon i da je stupio na snagu ne bil' zalutale momke sprijeèio dok bolje ne nauèe osnove svoje vjere i džihada. Golema je stvar dati im vremena. Kad shvate i nauèe više, možda æe shvatiti da griješe da je situacija u Siriji nešto drugo. Tamo nije džihad i neæe braniti živote i imetke muslimana, svoju vjeru, èast i porodicu (što bi bili obavezni u sluèaju džihada).

Sljedeæa važna stvar koja se desila je to da je Turska nedavno proglasila Al Nusru teroristièkom grupom. (Islamska Država Irak i Šam je odavno u toj grupi zbog muèenièkog ubijanja svih koji joj ne pripadaju.) Da ih nema u Siriji, mislim da bi se rat davno završio. Ovako se želja sirijskog naroda više ne èuje, a stradanje miliona insana došlo u neki deseti plan.


Kakav dzihad kakvi bakraci, pricati o dzhadu u 21 vijeku je nista drugo sem shpin ljudi sa popijenim mozgom.
Svi oni sto su se odlucili ili bilo na kojin nacin oglasili se u Siriji sa Evropskog tla su nista drugo sem ljudi sa ispranim mozgovima i kao takvi nemaju ni jedne celije u glavi koja ispravno funkcionira.

U skladu sa Sirijom mora se i trenutno ojacanu ISIS pomenuti, suniti kojima su u Iraku od Amerikanaca uz pomoc siita sva normalna ljudska prava oduzeta.

Turska igra vrlo prljavu politiku, svi ti momci sa ispranim mozgom regrutirani su preko Turske i ubaceni u Siriju, jerbo, upravo je Turskoj bilo u interesu srusiti Asadov rezim, drzavuni rezim koja je ravnopravna UNO clanica.

Tursci, Saudijci i Amerikanci , dakle radikalne snage podrzavali su svaki moguci nacin terorizma da se srusi Asada.

Sta se sada dogadja, mnogi od njih preokrenuli su borbu protiv svojih huskasa, Siita i Amerikanaca, Turci takodje nisu postedjeni, iz dana u dan jaca otpor Kurda.

Svima njima su kao sto rekoh oduzeta najosnovnija ljudska prava od kvazi najvecih demokrata svijeta Amerikanaca potpomagani radikalnim psima iz Saudijske Arabije i radikalnog islamiste Erdogana.
27-06-2014 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Naravno da ima, samo treba malo pricekati, jer jos uvijek nije proliveno dovoljno krvi. Jos uvijek sve nije poruseno. Zasto bi Izrael kasnije treba sve da rusi, kad se moze napraviti da Sirijci sami ruse sto su nekad gradili.
Zasto bi neko drugi ubijao Sirijece, kad se moze napraviti da se oni medjusobno ubijaju.
Dakle, treba napraviti sve da Sirija bude mrska zemlja Sirijcima, i da svi pozele da je napuste odlazeci u S. Arabiju, Kuvajt, Katar itd. Tamo ce imati visok stupanj demokracije i to one iz robovlasnickog drustva.

U Egiptu poslije Mubaraka imamo drugog Mubaraka, samo ovaj ima drukcije ime. Nije dzaba sisao majcinu sisu i u voisci ucio o vojnoj demokraciji kao i njeghov vojni predhodnik.
Da li na Zapadu ima, bolje ceceno moze biti, da se demokratska izbrana vlada srusi vojnim pucem, pa ma kava bila, a onda da se vodja puca izabere za predsjednika.

Naravno da ne moze, jer Zapad drzi do demokracije u evropskom zapadu, ali takvu demokraciju ne instalira u africkim, nekim azijskim i juzmnoamerickim zemljama. Zasti bi njima trebala zapadna demokracija, kad u ovoj vojnoj lakse upravljamu sa njihovim vodjama, korise njihova dobra za svoj razvoj itd.



[Edited by Dajdza on 01-07-2014 at 03:05 GMT]

01-07-2014 at 03:04 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Vi opet po teorijama zavjera kao da se u vas uvukao šejtan Kako možete nasjedat na èetnièku politiku 20 godina poslije rata!?


Kakav zapad i kakvo rušenje Sirije. U Siriji je Nusra dala svoj doprinos rušenju, zatim se u tom pridružio IDIŠ. Niko neæe pomoæi tom jadnom narodu koji veæ èetvrtu godinu lije krv i suze za mirom dok postoje takvi naleti, Allah ih na pravi put okrenuo!

p.s.

Što se tièe gornjeg komentara o džihadu, da džihad i odredbe u islamu važe i sada kao što su važile za vrijeme Poslanika, s.a.v.s. Meðutim, džihad ne znaèi samo oružanu borbu koja je dozvoljena radi samoodbrane, veæ znaèi i bilo kakvo drugo nastojanje, napor da se nešto uradi. Dakle džihad se može voditi jezikom, rijeèima, djelom, naporom da se nešto promijeni nabolje, i sl.

01-07-2014 at 20:31 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Sirija je sekularna država, država u kojoj se sve vjere poštuju, Kurran èita i poštuje ali se poštuju i druge vjere. To možda nekome smeta. Govoriti o sukobu o Siriji u kontekstu iskljuèivo religijskih sukoba naprosto - ne stoji! Sirija upravo smeta jer je: država bez ijednog dolara vanjskog duga prema MMF-u i USA, jer je država koja ne priznaje USA i njene satelite na Blistoku za koje se ispostavilo da su glavni agresori na Siriju (Saudijaka Arabija, Qatar, ostale zaljevske zemlje ... jadna kraljevina Jordan, koja bez reursa i industrije živi od njihove milostinje i USA pomoæi), sve redom zemlje ISLAMA; Sirija je država u kojoj mnoge vjere žive u slozi, iskonski su usmjerene jedna prema drugoj, država bez GMO, država sa 4 milijuna studenata, 50 milijuna ovaca i koza do rata, prva po proizvodnji maslina u svijtu prema broju stanovnika i ... država GLAVNI KORIDOR TRANS-ARAPSKIH CJEVOVODA KOJI OD KIRKUKA VODE PREMA SREDOZEMNO MORU. Zaljev je postao usko grlo tranporta nafte tankerima, i koridor prema Meditaranu koji vodi preko moje Sirije najvažniji je strateški pravac. Tko ima naftu, plin i koridore, taj ima moæ. A vjerske mržnje i sijanje vjerskih podjela je nažalost otrcana ali još uvijek jako dobra i uspješna strategija Pentagona na koju svijet po tko zna koji put nasjeda, a služi USA u postizanju geopolitièkih ciljeva. "Spavaèi" Muslimanske Braæe u Siriji, sada ISIL-a u Iraku SU DECENIJAMA PLAÆANI OD USA I Babe Sauda, Qatara KAO GLAVNIH FINANCIJERA. Predsjednih Bashar OTAC veliki vojnik u obraèunao se sa MB 70-tih godina ali je nažalost samo odgodio ono što je doèekalo njegovog sina. I tada su MB bili alat , kama u rukama stranih interesa a protiv Sirije koja je krenula vlastitim putem. NAKON ŠTO JE DOBIO NOBELA ZA MIR, SAMO PAR MJESECI NAKON TOGA, Obamica je Rijadu prodao oružja za nekoliko milijardi USA, a onda je to uredno slano u Izrael preko Rijada i Jordana. Turska, prodana duša erdoganska, naivnost mojih Sirijaca kada je u pitanu sjeverni susjed i sve do 2011 meka, gotovo nenadzirana sjeverna granica kojom se u Siirju prebacivahu zabraaðeni teroristi iplaæenici opozicije i "prijatelja Sirije" ... kakvi zapisi kakve kletve i proroèanstva ... Sirijska, sada veæ neupitna pobjeda nad "OPOZICIJOM" I NJENIM PLAÆENICIMA UVIJENIM U VJERSKE HALJE, POREMETILA JE RAÈUNE USA I PAJDAŠIMA. Prelio se sukob na Irak, i doveo USA U PAT POZICIJU: kako se postaviti prema ISIL-u u Iraku KAD SAM GA PLAÆAO MASNO U SISRIJI!? I tako æe se po onoj "what goes arround, comes arround" sve vratiti Rijadu koji sramoti muslimanski svijet, jer u njegovom je srcu iskon ISLAMA. sAD æe se BLISTOK konaèno podijeliti, veæ jest na dvije zone: Zonu pod jakim ruskim utjecajem (Sirija, Irak polako okreæe Kremlju, Iran kao neutralni perzijski susjed štiti svoja šiitsak svetišta i sigurno æe prije s Rusima nego li s USA), Palestina i posebno HEZBOLLAH taj jaki, moæni jezèac na vagi koji je u ovom prljavom ratu protiv moje Sirijane odigrao kljuènu ulogu, uvijek na pravom mjestu i u pravom trenutku. dRUGI DIO bLISTOKA, ZONA POD UTJACEJEM USA ostat æe oko Zaljeva i tako æe bLISTOK JOŠ DUGO BITI TRUSNA ZONA NEMIRA I TRŽIŠTE ORUŽJEM, ŠTO U KRAJNOSTI usa I ŽELI. Svima koji ratuju u ime vjere, ili su se dali navuæi na tu prièu, pa zabraðeni iz moje Bosne i odsvakud luduju u "Hummerima" po Iraku i Sriiji, s kamom u ime i za koga? - nikako ne u ime BOGA SVEVIŠNJEGA, poruèujem da se vrate doma, da Bosnu izvuku iz sadašnje teške politièke, gospodarske situacije, da grade Bosnu i džamije u njoj i tako dokažu da su na pravoj strani. U Siriji su srušeni neki od najsjajnijih spomenika kulture èovjeèanstva, srušena je MAALULA, U KOJOJ JE U CRKVICI Sv. SERGEA I BACHUSA PRVI KRŠÆANSKI OLTAR, RAZAPINJALI SU U RAKHI DJECU NA KRIŽ, I SVE DA JE I 10% TOGA, 1 PROMIL TOGA ISTINA - A SLIKE IZ MAALULE I RAKHE POKAZUJU DA JEST, SVE VJERE SVIJETA PROMAŠILE SU CILJ! PUSTITE MOJU SIRIJU, SIRIJSKU NARODNU ARMIJU I NJENOG LEGITIMNOG PREDSJEDNIKA DA OBRANE SVOJU ZEMLJU, ÈLANICU UN-a , onoga istoga UN-a koji se ne javlja, šuti , ne reagira, ne osuðuje straviène zloèine ISIL-a i destaka ostalih "vjerski obojenih" a u stvari teroristièkih plaæenika iz svih dijelova svijeta. Australski, britanski, zabraðeni èlanovi ISIL-a ako su veæ htjeli prijeæi na ISLAM, morali su prijeæi da šire ideju Kurrana kakva ona u osnovi jest, a ne odlaziti hiljadama milja daleko i za dolare klati po sirijskim selima nedužne ljude, vojsku na spavanju, rušiti najstariju civilizaciju na svijetu. Toljaga kojom je sirijska "opozicija" mislila doæi na vlast i omastiti se a ne donijeti demokraciju, sad s okreæe protiv njih samih. Sada je samo pitanje . a ja èekam odgovor i s vjerskih proprovjedaonica i s politièkih govornica - tko æe priznati da je rat u Siriji agresija USA i jataka, da je vjera zlorabljena i da rat mora stati odmah. I još nešto, kalifati, emirati i ostale gluposti, u 21. vijeku su tragedija èiovjeèanstava, dokaz da svijetom vladaju zlo i neznanje. SOURYA YA HABIBABTI. Vesna Damaskinja svojim Sirijcima koji i ovoga jutra ustaju da bi se borili za slobodu SELLAM ALLEIKUM , Sabah Aher Sirijana moja, i TADMUR, I HOMS, I ALLEPPO I TARTOUS, I BOSRI MOJOJ I BLUDANEU I ZABADANUE I DAMASKU MOM, MOJOJ KUÆI U NJEMU, SABAH AHER I NEKA VAM SHAM (SUNCE) SLOBODE PRAVDE ZASJA USKORO NAD CIJELOM MOJOM DRUGOM DOMOVINOM

[Edited by mima on 05-07-2014 at 08:37 GMT]

[Edited by mima on 05-07-2014 at 08:42 GMT]

05-07-2014 at 06:25 | Ukljuèi u odgovor
mima
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-08-2002
Odgovori: 785
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Dani Ramadana , kako Ramazan zovu moji Sirijci ,su dani proèišæenja tijela i duše u kojima se sav muslimanski svijet okreæe islamu kao svojem iskonu, baš kao što to èine kršæani, katolici, pravoslavci tijekom svojih vjerskih obièaja. Ovo je teško vrijeme za ljudski rod, teško, okrutno vrijeme mržnje koja se kao magla i pošast vuèe svijetom i zavlaèi u svaki kamen, svaki djeliæ ove jadne Zemlje. Kako su Rmadan ove godine obiljeližili moji prijatelji u Siriji? Iftari, to divno, predivno ljudovanje, jesu li bili iftari koje ja znam, jer sofra sigrurno nije bogata, mnoge kuæe sofe i nemaju, mnogi moji dragi Sirijci ni kuæe više nemaju. Ali, ako Boga ima, a ima Ga, ON im je ove godine svima poslao VJERU U POBJEDU, U PRAVDU. Nad mrtvima svojim dok matere plaèu, sad veæ i bez suza, molim se i ja, navjerni Toma, da Ramadan 2014 na kraju okrunjen Barjamom u zvjerima ISIL- a i ostalih zlotvora duše preobrati, duše im vrati.
LJUDSKE SUDBINE: Noæ poèetka objavljivanja Kur'ana, noæ Lejletu-l-kadr nastupila je 23. 07. 2014. Zovu je "noæ bolja od hiljadu mjeseci", te se smatra da se u njoj pišu ljudske sudbine, a muslimani u njoj mole za oprost svojih grijeha i milost Božiju. Pa se i ja nadam da je ta noæ bila noæ preobražaja, onih koji su vjeru zlorabili i ubijaju u ime vjere a protiv nje.

RAMADANSKI BAJRAM: Ove 2014. nastupit æe u ponedjeljak, 28. srpnja 2014., sve dobro i sve ljudsko, mir, mir, i samo mir mojoj Siriji, da ostane jedinstvena u borbi, ponosna u suverenitetu koji veæ èetvrtu godinu brani ...želim mojoj Siriji, i mojoj Rimi, i Adnanu i Yousefu i Ghayasu i Loaiju i Muhamedu i Mustafi i Kifah i , svima , svima mojima Sirijcima: „Sve zvijezde ti svitale, jutro se budilo i sve želje ispunilo! BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN! Vesna Damaskinja, Shamu u slavu!

27-07-2014 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

U Siriji se i dalje borbe vode istim intenzitetom kao i prije mjesec, dva. Problematièno je uèešæe stranih dobrovoljaca koji dodaju vatru na ulje u dobro zamršeni konflikt koji je krenuo zbog nezadovoljstva stanovništva (osjeæaj opresije). Umjesto da se vrate kuæama i ostave Sirijce na miru da sami rješavaju svoj problem i eventualno, na izborima koje treba nadgledati meðunarodna zajednica i tako sprijeèiti ili smanjiti politièke namještaljke, strani dobrovoljci, ukljuèujuæi momke iz naše zemlje i Kosova nastavljaju svoje živote sijati na dalekom ratištu gdje zbog pogrešnog razumijevanja svoje religije misle da padaju u ime religije i zarad svih muslimana. Da dragi Allah uputi i njih i sve koji iz neznanja i isprane pameti misle da je u Siriji i Iraku džihad.

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/emrah-fojnica-poginuo-u-iraku

http://saff.ba/uhapseno-40-lica-na-kosovu-povezanih-sa-islamskom-drzavom-u-siriji-i-iraku/#.U-oOCbSs9aQ



12-08-2014 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Ovo je definitivno prešlo granice Sirije i postalo puno veæi problem. Ko su ti "ljudi"? Predstavljaju se muslimanima ali ubijaju redom i muslimane, kršæane i sve one koji se s njima ne slažu. Sjeku glave, muèe, razapinju, slikaju svoju djecu koja drže odsjeèene glave. Naoružani do zuba, oklopna vozila, rakete... Imaju dobru logistiku, oèito da ih neko finansira i naoružava.

Nije ovo dobro, nikako. U Izraelu ubijaju nevine, ovi zombiji ubijaju, u Ukrajini haos...



[Edited by bdirlija on 12-08-2014 at 19:46 GMT]

12-08-2014 at 19:46 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliæu u Siriji? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice