Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:
.....
Za uvrede i bilo kakav vid ponizavanja imamo pravni postupak, samo idioti posezu za oruzjem i sude im, u cije ime...u ime idiota a idiot ne smije da upravlja nad normalnim ljudima.

Koa da su pojedini od vas misljenja da su karikaturisti licno odgovorni za njihovo ubistvo.
Osvijstite se bar malkice lude glave.



Koji ba crni pravni postupak Proèitaj malo gore za koga vrijedi pravo a za koga ne. Nabijem ja taj njihov pravni postupak.

http://www.theguardian.com/commentisfree/2012/dec/19/french-algerians-still-second-class

www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/4351672/French-cartoonist-Sine-on-trial-on-charges-of-anti-Semitism-over-Sarkozy-jibe.html

http://www.siliconafrica.com/france-colonial-tax/
14-01-2015 at 21:29 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Bongo wrote:


Pa nisu Palestinci u Patizu bili ubice.
Ubice su htjeli da osvete Muhameda, a kako da svete Muhameda ludi insani.

Vjera Islam im to nikada nece halaliti, stoga ni jedan castan i posten vjernik.


Da se mi prvo razumjemo,,,,ne podrzavam ja ni jedne ludake...
Prvo,zbog Palestine su mnogi radikali..(al nebi sad o tome)
Moja poruka bi bila ovim radikalnim luðacima koji pucaju,da se sad i oni ufate malo olovke i papira...pa nacrtaju spolne organe i podastru Parizu/Francuskoj i njihovoj demokratiji i slobodi govora i pisanja
14-01-2015 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

heh,misim u sustini libo me al moradoh...
drug moj ko vec napisa,evropa je do ovog dosla kroz milione mrtvih,2 svjetska i bezbroj lokalnih ratova...i na kraju kad su skontali,kolko god ratovali,pobjedili izgubili,opet se na isto vrate... i jebiga..


15-01-2015 at 11:46 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

ha ta sloboda govora u evropi,dovede i do ultra desnice,u parlamentima,sace oni dobit krila,zajebavace i duzne i neduzne..
sreca pa evropa nije militarizovana ko recimo amerika...da svaka susa ima magacin oruzja u kuci...
a taman ljepo krenulo,nafta pala,da krene i hrana nizbrdo i racuni..

15-01-2015 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
Aidatuzla wrote:
kako ja skontah, kad se slika poslanik Muhamed a.s. i Isus na raspecu (crtez kojeg ne zelim ni opisivati), to je sloboda govora, a kad se nacrta Sarkozijev sin, malo se dobije otkaz?


Za ove iz Al Kaide, nemam rijeci. Njihov problem, izmedju ostalih, je obazovanje i pisanje i tu ima mnogo politike koju mi obicna raja jos ne mozemo da shvatim i povezemo. (Pa, oni su pucali na djevojcicu samo zato sto se drznula da promovise obrazovanje zena.) I nadju jos dva -tri mladica i ubijede ih da ce ubistvom novinara, kako ono napisase, postici status mucenika. Koliko ce jos mladih, naivnih osoba zaplatiti zbog te njihove politike?


Malo se izgleda zna u Bosni!Problem se vidi vani, jasan ko na dlanu.Islamska drzava-stovorena je od Jevreja!!!Ovo u Parizu je sve smisljeno,Francuzi su htjeli priznati Palestinu, ili neku vrstu ustavne vladavine.Cifuti su zato ovo odradili, ubijaju tudjim rukama, fuj, razlog je jasan...
15-01-2015 at 16:20 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
primus inter pares wrote:
ha ta sloboda govora u evropi,dovede i do ultra desnice,u parlamentima,sace oni dobit krila,zajebavace i duzne i neduzne..
sreca pa evropa nije militarizovana ko recimo amerika...da svaka susa ima magacin oruzja u kuci...
a taman ljepo krenulo,nafta pala,da krene i hrana nizbrdo i racuni..


Ne brini druze, 11 septembar bio je u puno vecoj mjeri krvaviji, takoreci katastrofalan, ali i pored te katastrofe, muslimanima na zapadu nista nije falilo.

Ko je na zapadu pod lupom su radikali, oni koji naime propagiraju Islam kojega haman niko nebi htio niti hoce sempar mladica sa ispranim mozgovima.

Znas sta je shizofreno, shuzofreno je pozivati se na te ludjake i njihove nasljednike iz Pariza da su oni cuvarin Islama.
Islam je dovoljno snazan da mu nije potrebno da ga tako ludi insani stite.
Zalosno je da i kod nas u nasim sredinama ima onih koji odobravaju, odnosno nalaze za opravdano da se nekome skida glav asa ramena radi obicne karikature pa bilo sta da se na toj karikaturi ocrtavalo.

U Islamu nigdje ne stoji niti u bilo kakvom tefteru da bilo ko ima pravo nekome zivot ugasiti, ko to cini taj nije covjek, na djelu su bolesni umovi, to nisu vjernici, oni nemaju vjeru.
Vjernik si nikada nece niti moze dozvoliti nekome oduzeti zivot.
16-01-2015 at 00:40 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Papa Franjo pa kaže:

"By way of example, Pope Francis referred to Alberto Gasparri, who organises papal trips and was standing by his side aboard the papal plane.

'If my good friend Dr Gasparri says a curse word against my mother, he can expect a punch,' Francis said, throwing a pretend punch his way.

'It's normal. You cannot provoke. You cannot insult the faith of others. You cannot make fun of the faith of others.'


[URL=http://www.dailymail.co.uk/news/article-2911370/Pope-arrives-Philippines-amid-massive-security-operation.html http://www.dailymail.co.uk/news/article-2911370/Pope-arrives-Philippines-amid-massive-security-operation.html

ps. sasvim je jasno da za ubistvo bilo koje vrste nema opravdanja. 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
16-01-2015 at 05:36 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Punch nekoga zbog uvrede je jedna stvar, a ubiti nekoga zbog "uvrede" je sasvim drugi par opanaka. Problem je u tome sto mnogi ne vide razliku.

16-01-2015 at 15:42 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

citat:
MelMel wrote:
Punch nekoga zbog uvrede je jedna stvar, a ubiti nekoga zbog "uvrede" je sasvim drugi par opanaka. Problem je u tome sto mnogi ne vide razliku.


Oni ne vide kojima je mozak do posljednje cestice ispran i to dobro mutnom vodom..Sprecanskom
16-01-2015 at 17:20 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov

Ja mislim da olovka i kompijuter vise ubija od metka....

Jedan amercki vojni kenjac,javno izjavio da je navodeci one bespilotne letjelice,ubio oko 800 ljudi....fino,kenjac sjedne za video igrice i opleti....

Meni jos jedna stvar smeta u ovom Evropskom ludili....zasto,napade na muslimanske objekte nazivaju vandalima....to je klasicni terorizam...

16-01-2015 at 17:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Zašto Charlie Hebdo nije se teretio za mržnju gov New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice