Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kome smetaju minareti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
John wrote:


Ovo za apsurd se slazem u potpunosti.

Samo se kod nas religijske ustanove dovode u vezu sa drzavnim, a po svemu su potpuno odvojene.



U državi apsurda mora postojati i apsurd mišljenja
18-12-2014 at 17:29 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
hanumicag wrote:


U državi apsurda mora postojati i apsurd mišljenja

Ok. hajde da se slozimo sa jednom cinjenicom, a to je:
da smo u evropi najsiromasnija drzava, da smo relativno prostrano mali a ujedno i po broju stanovnika smo relativno mali, ali ima nesto drugo a to je da najvjerovatnije prednjacimo u odnosu na sve Evropske zemlje a to je, da imamo najvise crkvi i dzamija.

Imamo najlosiju infra strukturu, imamo najvecu kolicinu unistenih privrednih objekata, prednjacimo po pitanju poboznosti, najveci smo vjernici a istodobno u nasim redovima imamo najkorupnije politicare i puni smo kriminalne energije.

Sta je sada u svemu nabrojanom apsurd?
19-12-2014 at 01:20 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
Bongo wrote:

Ok. hajde da se slozimo sa jednom cinjenicom, a to je:
da smo u evropi najsiromasnija drzava, da smo relativno prostrano mali a ujedno i po broju stanovnika smo relativno mali, ali ima nesto drugo a to je da najvjerovatnije prednjacimo u odnosu na sve Evropske zemlje a to je, da imamo najvise crkvi i dzamija.

Imamo najlosiju infra strukturu, imamo najvecu kolicinu unistenih privrednih objekata, prednjacimo po pitanju poboznosti, najveci smo vjernici a istodobno u nasim redovima imamo najkorupnije politicare i puni smo kriminalne energije.

Sta je sada u svemu nabrojanom apsurd?




j*** te, zamisli molim te, u bosni ima najviše džamija u evropi. da èovjek ne povjeruje. zar u državi u kojoj ima najviše muslimanskog stanovništva (ako tursku raèunamo da ja u aziji) bude najviše džamija. to je baš apsurd

i gdje si našao taj podatak da bosna prednjaèi po pobožnosti? kako si to uspio da izraèunaš? jel' to neka relevantna statistièka ustanova obavila zvaniènu nauènu anketu, pa odatle izvlaèiš podatak?

i je li tebi uopšte jasno kako se šta finansira i izgraðuje u kapitalistièkom sistemu. fabrike i sve druge privredne subjekte izgraðuju pojedinci da bi ostvarili profit, a ako ga ne vide onda i ne grade jer je to unaprijed propala investicija. vjerske objekte izgraðuju zajednice dobrovoljnim izdvajanjem vlastitih sredstava na mjestima na kojima smatraju da postoji potreba.


i na kraju, kako to da u crvenoj tuzli propadoše tolike fabrike i firme, a zna se da u tuzli ima najmanje ljudi kojima vjera ima primarni uticaj na život?


stanje u bosni i hercegovini je, manje-više, isto kao i u svakoj postkomunistièkoj državi istoène evrope, samo što te države nisu prošle kroz rat, genocid i razaranja i nisu podijeljene na entitete nastale na genocidu i koji po svaku cijenu žele da državne institucije ne funkcionišu.


nekima smetaju minareti, (a Boga mi i zvonici) imali razloga za to ili ne . . .
25-12-2014 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
borbeni wrote:



j*** te, zamisli molim te, u bosni ima najviše džamija u evropi. da èovjek ne povjeruje. zar u državi u kojoj ima najviše muslimanskog stanovništva (ako tursku raèunamo da ja u aziji) bude najviše džamija. to je baš apsurd

i gdje si našao taj podatak da bosna prednjaèi po pobožnosti? kako si to uspio da izraèunaš? jel' to neka relevantna statistièka ustanova obavila zvaniènu nauènu anketu, pa odatle izvlaèiš podatak?

i je li tebi uopšte jasno kako se šta finansira i izgraðuje u kapitalistièkom sistemu. fabrike i sve druge privredne subjekte izgraðuju pojedinci da bi ostvarili profit, a ako ga ne vide onda i ne grade jer je to unaprijed propala investicija. vjerske objekte izgraðuju zajednice dobrovoljnim izdvajanjem vlastitih sredstava na mjestima na kojima smatraju da postoji potreba.


i na kraju, kako to da u crvenoj tuzli propadoše tolike fabrike i firme, a zna se da u tuzli ima najmanje ljudi kojima vjera ima primarni uticaj na život?


stanje u bosni i hercegovini je, manje-više, isto kao i u svakoj postkomunistièkoj državi istoène evrope, samo što te države nisu prošle kroz rat, genocid i razaranja i nisu podijeljene na entitete nastale na genocidu i koji po svaku cijenu žele da državne institucije ne funkcionišu.


nekima smetaju minareti, (a Boga mi i zvonici) imali razloga za to ili ne . . .


Da skratim druze....
nemam ja nikakvu statistiku a povrh toga malo me se taj fenomen dotice.
Putujem puno Evropom i poznat, hocu reci vidan i prisutan mi je taj pojam gdje, sta i koliko pored saobracajnica uociti.

U BiH je zaista to najprisutnije, nisu problem te gradjevine, problem je reklo bi se svijst ljudi na tim podrucjima, nesto se u nama poremetilo, nimalo na bolje.

Ako necemo da vidimo svakodnevno nam se serviraju koje kakve statistike da u Evropi prednjacimo sa posljednjim mjestima, oni bi htjeli reci (statisticari) da smo najlosiji,losijih nema od nas.

Sta i koliko da vjerujemo?
Ja vjerujem da polako ali sigurno gubimo obraz i postenje.
26-12-2014 at 16:31 | Ukljuèi u odgovor
Slucajni prolaznik
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-01-2015
Lokacija: Rebublica Tu i Tamo
Odgovori: 6
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
borbeni wrote:
zar u državi u kojoj ima najviše muslimanskog stanovništva (ako tursku raèunamo da ja u aziji) bude najviše džamija. to je baš apsurd
.


Albanija, Kosovo, Francuska, Njemacka, Italija, Nizozemska, ... Imaju vise muslimana nego sto ima BiH.
22-01-2015 at 12:18 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Svima onima koji ih ne vole. Zasto ih ne vole svako ima svoje razloga, opravdane ili ne hajde ga znaj.

02-02-2015 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
Dajdza wrote:
Svima onima koji ih ne vole. Zasto ih ne vole svako ima svoje razloga, opravdane ili ne hajde ga znaj.




Slažem se i tu se ne može puno uèiniti (a i što bi). Ako neko mrzi ili ne voli minarete, ima neki razlog. Što bi mene bilo briga za njegove razloge. Vrata džamija su otvorena za sve. Ako ih zanima šta se unutra "krije", bujrum. Za nadat se da neko ima dovoljno širine i radoznalosti da odluèi posjetiti objekat svog "nesviðanja", osim ako se sam ne plaši da bi mu se toliko svidjelo unutra da bi mogao promijeniti mišljenje
03-02-2015 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kome smetaju minareti

citat:
Slucajni prolaznik wrote:


Albanija, Kosovo, Francuska, Njemacka, Italija, Nizozemska, ... Imaju vise muslimana nego sto ima BiH.



iako smatram znaš da sam ja mislio "u odnosu na broj stanovnika" nema veze, napisaæu da sam tako mislio. a za ubuduæe, tvoj flame i spamanje ignorišem
04-02-2015 at 06:38 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Vrlo kreativan i zaista jedinstven, prekrasan primjer da se uvijek može naæi naèin da se ostvari ono što insan zaista želi i hoæe. Trebaju volja, duboko uvjerenje i vjera i kreativnost. Dolje na slici je džamija izgraðena u afrièkom Saint Louisu, država Senegal, na ušæu rijeke Senegal. Naime, muslimani su željeli izgraditi džamiju, što se nije sviðalo francuskim kolonizatorima. Iz tog razloga su izgradili džamiju koja je više lièila na crkvu i imala minaret u obliku crkvenog tornja, s crkvenim zvonom koje visi na zidu minareta i koje je korišteno za najavu vremena, ne za pozive na molitve. Istovremeno je džamija služila vjernicima kao vjerski objekat i tako preživjela skoro stotinu godina raznih previranja, vremenskih prilika i neprilika i nedaæa. Gradnja džamije je poèela 1838, a završena 1847. godine. Na UNESCOVU listu zaštiæenih spomenika ušla je 2000. g.





http://www.trt.net.tr/bosanski/news/detail/kultura-i-umjetnost/15/jedina-damija-sa-zvonom-na-munari-u-svijetu/42071


[Edited by hanumicag on 16-04-2015 at 14:58 GMT]

16-04-2015 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kome smetaju minareti

Minaeta smetraju onima koji ih ne vole. Njih ne zanima unutrsnjost dzamije. Njih samo zanima kako izgleda srusena dzamija.
Za vrijeme rata nisam primijetio da oni koji mrze minareta prolazeci pored njih stanu i da ih gledaju ali sam primijetio da su svi dolazili i gledati srusena minareta, izgorjele dzamije itd. Divota jedna za niih a sramota za vjeru kojoj pripadaju.

28-04-2015 at 04:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Politika : Kome smetaju minareti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice