Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nedo
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 21-06-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 49
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
mima wrote:
VAŠ PRIJEDLOG/ZAHTJEV DA SE ONE "KOJI SU OTIŠLI U SIRIJU PA SE VRATILI" (kao s izleta ?) NE NAZIVA TERORISTIMA VEÆ "ONIMA KOJI SU SE POKAJALI" JE NAPROSTO - STRAVIÈAN! Nemam rijeèi, i ne mogu vjervati da to piše netko tko, ili živi u mojoj Tuzli, Tuzli mojih korijena, mojeg djetinjstva, ili se odnekud javlja na Forumu! Prestrašno!


Slazem se mima, prestrasno je to. Sve su vjere svojim vjernicima utuvile u glavu da ce im Bog oprostiti grijehe ako se iskrenu pokaju. Ko hoce neka vjeruje u to, neka vjeruje da ce Bog na onom drugom svijetu prihvatiti zloèince kao one koji su se iskreno pokajali ali u ovozemaljskom svijetu su zloèinci do smrti, a i poslije nje.

[Edited by Nedo on 22-06-2015 at 10:48 GMT]
22-06-2015 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
mima wrote:
citat:hanumicag wrote:
Nadam se da su ovi naši ljudi došli tobe, da su vratili iz Sirije jer su shvatili grijeh koji èine islamu, muslimanima i ostalim ljudima, boreæi se za grupe koje nemaju ništa zajednièko s islamom. U tom sluèaju bi naziv èlanka objavljenog na Tuzlarijama bio preoštar i "teroristi" bi se trebali zamijeniti "ljudi koji su se pokajali".

citat:Najmanje 155 državljana BiH otišlo na IS-ovu stranu Prema podacima koje su do sada objavili lokalni mediji u BiH pozivajuæi se na policijske izvore, do sada je najmanje 155 državljana te zemlje otišlo boriti se u inozemstvo na strani razlièitih teroristièkih skupina. Obavještajni podaci govore da se barem pedesetak takvih osoba s borbenim iskustvom u redovima teroristièkih skupina vratilo u BiH te predstavljaju potencijalnu sigurnosnu prijetnju. Glasnogovornica SIPA-e Kristina Joziæ kazala je u odvojenoj izjavi kako je teško govoriti o toènom broju takvih osoba jer je rijeè o podacima koji se stalno mijenjaju. Kako bi se suoèila s ovim problemom SIPA je ranije uspostavila posebni tim za borbu protiv terorizma. "Bilo koji ekstremizam može voditi ka terorizmu, što predstavlja opasnost za svako društvo. SIPA stoga svakodnevno prati stanje sigurnosti u BiH", kazala je Joziæ.
[Edited by mima on 26-06-2015 at 21:26 GMT]



Pošto ste citirali dio moje izjave, osjeæam se prozvanom da odgovorim.

Postoji li ijedan idealan, nepogrješiv insan koji se nikad i nioèem ogriješio nije? Nema takvog meðu nama. Da li meðu onim koji su otišli u Siriju ima prevarenih ljudi, onih kojim je reèeno da æe pomoæi Sirijcima ili da æe zaslužiti Allahovu nagradu ako se odu tamo boriti (predstavljajuæi sukob u Siriji kao džihad, što nije džihad jer nisu ispunjeni ni vjerski propisi da bi to bio džihad), ima ih sigurno. Znaèi otišli su s namjerom da uèine dobro djelo, a razoèarali se kad su vidjeli kakvi se zloèini tamo vrše i šta se sve dogaða. Onda su se pokajali, iskreno, i odluèili da se vrate. U tome ne vidim nikakav problem. Možda æe ti isti ljudi pomoæi da se edukuju i informiraju o situaciji u Siriji drugi ljudi koji su skoro pa povjerovali zlim dušama koje ih žele zavesti i odvesti u Siriju, gdje im mjesto nije.

Pored toga, ulicama Tuzle, Sarajeva, Zenice, cijele Bosne mirno šetaju toliki ratni zloèinci, èetnici, koji su poubijali koznakoliko nevinih insana. Da li ih se plašimo? Da li nam smetaju? Vjerovatno da, ali šta smo uradili da ih stekne ovozemaljska zaslužena kazna da završe u Hagu, ili našim zatvorima? Ništa ili skoro pa ništa. Da li su se pokajali i shvatili da su pogriješili? Nisu ni toliko. Zašto bi se onda sekirali ako se nako pokajao kad je spoznao istinu o ratu i dešavanjima u Siriji i vratio ovdje, odakle nije ni trebao otiæi. Bolje im je pomoæi da se integrišu u društvo, dati neku kravu ili ovce da imaju od èega živjeti, pružiti psihièku pomoæ, poslati alimima koji æe im znati objasniti (dodatno) šta su uradili i šta nisu trebali, i tome slièno. Piše u tom citiranom odlomku da su svakako pod prismotrom. Daj Bože da su i èetnici pod prismotrom ko oni, vjerovatno bi problemi u Bosni bili davno riješeni.


[Edited by hanumicag on 30-06-2015 at 18:41 GMT]
30-06-2015 at 18:40 | Ukljuèi u odgovor
e viva
Nivo: Forumas sa iskustvom
...daidzin fudbaler....

Registriran(a): 04-04-2004
Lokacija: 6 feet above
Odgovori: 127
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

'Ajmo sad ozbiljno - ko se u 21 vijeku nadje neinformisan sta se desava u Siriji i sta je IDIL (ISIS) i sta i kako radi (klanja, silovanja, torture, genocid, kulturocid.....itd) i pristane da ode tamo - taj u najmanju ruku nije zdrav ili ima sadisticke porive koje negdje zeli ispoljiti....ko god da je otisao tamo znao je tacno sta zeli u zivotu, a ako zeli djevice bolje za sve nas da se ne vraca u BiH ...

01-07-2015 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

draga hanumice zar stvarno mislis da su mogli da se vrate jer su se pokajali? mozda jedan ili dva, mada ni u to ne vjerujem.
slike koje nam dolaze iz Sirije prkazuju zlocine koji nisu svojstveni danasanjem vaktu, slike zvijeri iz BIH takodjer pokazaju da oni u zvjerstvu tamo su prilicno ukljuceni.
mozda mi i jesmo osjetljivi na temu rata i zlocina jer u skoroj proslosti smo preozvjeli slicno i to je moj osnovni razlog kako ne razumijem da neko iz mira ode i unistava nesto sa cim nema nikakve veze. ja to ne mogu razumjeti...
i da naravno da ima prijetnje, cim uspiju regrutovati mlade iz BIH da se idu boriti, zar to nije prijetnja?
sta mislis da ce se oni vratiti zdravi u BIH poslije tolikog pocinjenog zvijerstva tamo?

02-07-2015 at 09:13 | Ukljuèi u odgovor
F4M1L14
Nivo: Forumski vuk
Mosnik,Mejdan,Brdo,Kula

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: Essex
Odgovori: 457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Gadi mise ova tema majke mi. Cuj to otisli da rade dobro djelo. Ma kakvo dobro djelo bolan bolan. Pun internet dobrih djela sta ti papci tamo rade nevinim ljudima samo zato sto su Siti il jazidi il alevi a i kriscani.Pa oni su radikalizovani preko interneta znaci imali su pristup svim dobrim djelima sto ti papci rade. Ako su otisli nek brate ostanu i nek im je halal. A sto se tice bilo kojeg insana koji je ubio u ovom il u onom ratu nema care zdravog uma kod tog i to mu je najveca kazna, pa ti sad tabiri.Taj rat u siriji nema nikakve veze sa religiom. To je politika koja traje preko 2000 godina medju raznim clanovima arapskog svjeta.Pa i za vrjeme Hashimita i Qureysha i ostalih brat je brata rokno zbog razlicitih pogleda na zivot. Ma bjezi pusti te ovu temu nije ovo za nase ljude.

03-07-2015 at 10:16 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Nema opravdanja nizajedan zloèin. Meðutim, s religijskog stanovišta, pokajanje (stvarno, iskreno) je nešto što je bolje nego da tamo neki nadobudni insan izvitoperenog uma i religijskog shvatanja misli da ispunjava neku vjersku dužnost, a zapravo krši sve ljudske i vjerske zakone (ovdje mislim na šerijat).

Za pokajnike imaju institucije i doktori na ovom svijetu (koji bi se trebali pobrinuti da ih kazne), a na onom, bar za nas vjernike, odgovara se svakakako u skaldu sa zaslugama.

I da se razumijemo, nije Sirija jedino mjesto gdje odlaze naši ljudi. Ne zaboravimo Ukrajinu i zloèine koje iz drugog entiteta tamo vrše, a i oni se vraæaju i šetaju cestama RS-a da ih niko i ne pita gdje su bili, a kamoli da se pozabavi njihovim devijantnim umom.

13-08-2015 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?



Mima, javi se, piši o voljenoj Siriji




20-10-2015 at 19:49 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
Nedo wrote:

Slazem se mima, prestrasno je to. Sve su vjere svojim vjernicima utuvile u glavu da ce im Bog oprostiti grijehe ako se iskrenu pokaju. Ko hoce neka vjeruje u to, neka vjeruje da ce Bog na onom drugom svijetu prihvatiti zloèince kao one koji su se iskreno pokajali ali u ovozemaljskom svijetu su zloèinci do smrti, a i poslije nje.

[Edited by Nedo on 22-06-2015 at 10:48 GMT]


Upravo mi se ovo do besvijesti gadi, Bog moze da oprasta kajanje zlocincima ali nikako na ovom svijet, neka ih tamo nagradjuje, ovdje im je prezir i tamnica. Zamislimo si samo jedan moguci scenario,...vrati se manijak sa Sirijskog ratisat i novcem dobiven od tih lesinara obavi HADZ, njemu ni hljadu Bogova ne mogu oprostiti, njega treba kao i ostale zlocince vjecno progoniti...Goli Otoci bi bili humani za njih...Sibir, najbolja destinacija. Rad u Sibiru dok ne krepu.
01-11-2015 at 13:49 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

Razgovor iz 2013. s nedavno preminulim biskupom Allepa Guiseppe Nazzarom, koji je od prvih dana sirijske krize i agresije na tu zemlju upozoravao na opasnosti koje sa sobom nosi licemjerni odnos Zapada, Turske i zaljevskih monarhija prema Siriji i njihova podrška takozvanim borcima "umjerene oporbe".


citat:
Alepski biskup mons. Giuseppe Nazzaro: "Ne postoji zemlja u kojoj narod obožava vlast, ali je Aleppo stradao jer ljudi nisu htjeli prosvjedovati protiv Assada!"

Biskup , odnosno apostolski vikar Aleppa, monsignor Giuseppe Nazzaro, koji je u Siriji živio još od vremena Hafeza Al-Assada, od samih poèetaka pobune u Siriji je bio žestoki kritièar politike koju protiv Damaska vode SAD, Europa i njihovi saveznici na Bliskom istoku. U intervjuu u kojem razotkriva veæinu laži u "Sirijskom proljeæu", mons. Nazzaro se pita: "Razumije li ta Europa uopæe što radi? Uništiti æe nas kršæane i cijelu Siriju. Kakvu igru igraju kada tu takozvanu "demokraciju" od cijelog Bliskog istoka "izvozi" samo u Siriju?", ali otkriva i "kako su u poèetku prosvjednici u Damsku plaæani deset dolara svaki put kada bi izašli na ulice i trgove, a za svakog slijedeæeg prosvjednika koga dovedu, dobivali su po još deset dolara i na taj naèin znali zaraditi i po stotine dolara dnevno".

Za predsjednika Assada je rekao kako "ne postoji u svijetu narod koji obožava svoju vladu, pa tako ni u Siriji, ali je neupitno da Assad ima podršku veæeg dijela stanovništva".

David Malacaria - Intervju s alepskim biskupom, mons. Giseppeom Nazzarom u proljeæe 2013. godine

Davide Malacaria: Monsignor Nazzaro, recite nam nešto o aktualnoj situaciji u Siriji

Mons. Giuseppe Nazzaro: U Siriji imate gradove koji su relativno mirni i one u kojima bjesni rat. U Aleppu se ratuje danonoæno. Nedostaje benzina, vode i struje. Bogati su odavna napustili zemlju, ali i mnogi siromašni, koji su sve izgubili. Na stotine tisuæa ljudi je raseljeno, van ili unutar granica Sirije. Mi pokušavamo biti što bliže ljudima. Naša menza dnevno podijeli 8 000 obroka. Svaka kršæanska zajednica pokušava uèiniti nešto da pomogne narodu bez obzira na vjeroispovijest, naravno. To uspijevamo zahvaljujuæi pomoæi koja nam stiže sa svih strana. I muslimani nam šalju pomoæ kako bi uspjeli pomagati ljudima. Osjeti se veliko bratstvo meðu ljudima i ne gleda se tko je koje vjeroispovijesti. To je karakteristika ove zemlje.

D. Malacaria: Mnogi su govorili o sretnom suživotu u ovoj zemlji prije izbijanja sukoba.

Mons. Nazzaro: I dobro su govorili. Davno prije, kada je još na vlasti bio otac Bashara Al-Assada, uvijek mi je tajna policija bila za petama. Kada sam napustio zemlju, otišli su ispitivati èasne sestre kako bi saznali na koji sam naèin napustio Siriju. Kada sam se vratio sve se promijenilo. Do kasno u noæ se moglo ostajati na ulici bez ikakvih problema. Siriju sam mogao prolaziti uzduž i poprijeko, a da mi to nitko nije branio. Postojala je sloboda i uzajamno poštivanje. U mjesecu svibnju mi bi organizirali procesije po ulicama Aleppa na koje bi muslimani gledali s poštivanjem i radoznalošæu. Za Božiæ i Uskrs su muslimanske vjerske voðe dolazile k nama kako bi nam èestitali, a mi bi i uzvraæali za vrijeme Ramazana. Susretali smo se èesto, a ne samo za vrijeme blagdana. Svi smo imali ista prava. Vlada je èak imenovala ministre kršæane. I sada je ministar obrane kršæanin.

D. Malacaria: Tada je zapoèela pobuna…?

Mons Nazzaro: Tako je, i to potaknuta "Arapskim proljeæem" koje je razorilo mnoge zemlje. U Siriji je tada svakom prosvjedniku koji je bio spreman urlati protiv Assada davano deset dolara. Za svakog prosvjednika kojega bi doveo sa sobom, dobivao bi po još deset dolara. Ako bi netko doveo 20 ljudi, zaradio bi taj dan 200 dolara, što je prosjeèna mjeseèna plaæa u Siriji.

D. Malacaria: Monsignore, govori se kako u Siriji vlada veliko nezadovoljstvo meðu narodom. Da li je to istina?

Mons. Nazzaro: U svim zemljama su ljudi nezadovoljni s vladama. Nije li tako i u Italiji? I u Siriji su ljudi bili nezadovoljni, ali veæi dio ljudi je bio na strani Assada, kao što je i sad. Moram reæi kako su izmišljane mnoge laži o Siriji. Na Zapadu se govori kako je u Siriji uveden prijeki sud, kako je režim ogranièio slobode pravdajuæi to stanjem u zemlji. Sve same izmišljotine. Postoje stari zakoni, ali nikad nigdje nisu primijenjeni. Ovdje to nitko nije vidio.

D. Malacaria: Monsignore, što kažete na vanjska uplitanja?

Mons. Nazzaro: Uplitanja. Da!? U Saudijskoj Arabiji imami pozivaju na sveti rat protiv Assada. Onda imamo mrežu Al-Qaede koja novaèi ljude u zonama koje su veæ zahvaæene ratnim sukobima, kao npr. Afganistan, Libija, Irak… Na kraju imamo Zapad koji želi donijeti "demokraciju" u Siriju. Koju demokraciju? Ima li u Italiji demokracije? Ili negdje drugdje? Što je to demokracija? Poèeli su s ratom u Afganistanu, pa je na red došao Irak, pa Libija. Gdje je to procvjetala ta njihova "demokracija"? Èini mi se da je posljedica tog "aktivizma izvoženja demokracije" razaranje, ali i nestajanje kršæana na Bliskom istoku. Nakon ovih ratova kršæani, nakon stoljeæa suživota na ovim prostorima, praktièno nestaju u arapskim zemljama. Za pobunjenike u Siriji su alaviti i kršæani jedno te isto: neprijatelj kojega treba uništiti. Pitam se samo da li zapad to razumije ili ne razumije?

D. Malacaria: Režim je dozvolio slobodne izbore.

Mons. Nazzaro: Treba èiniti korak po korak. Demokracija mora sazrijevati polako i to unutar zemlje. Ne smije biti nametnuta izvana. Znate, nekada, kada su bili izbori u Egiptu, Mubarak je pobjeðivao s 99% glasova, a da nitko na zapadu nije uputio ni jednu jedinu rijeè kritike.

D. Malacaria: Govori se o ratu izmeðu šiita i sunita. Da li je to istina?

Mons. Nazzaro: Saudijska Arabija, Katar i sunitske zemlje pokušavaju srušiti Assada i oslabiti Iran. No, vratimo se na "demokraciju". U Bahreinu sunitska manjina vlada nad šiitskom veæinom, koja je praktièno bez ikakvih prava. Veæ duže vremena u toj zemlji traju sukobi, a vlada provodi brutalnu represiju. Zašto nitko o tome ne govori? Zatim imate Saudijsku Arabiju gdje šiiti i kršæani nemaju nikakva prava. Ne može se sagraditi jedna crkva, održati misa, a imate i vjersku policiju koja je spremna reagirati na najmanju naznaku kršenja njihovih pravila. Koji je onda razlog da se ta "demokracija" izvozi samo u Siriju?

D. Malacaria: Monsignore, Vaš je grad u središtu oružanih sukoba…

Mons. Nazzaro: Na poèetku je bilo mirno, a onda, nakon osam ili devet mjeseci, sukob je "došao" i kod nas. Znate li zašto? Zato jer u Aleppu ljudi nisu izašli na ulice kako bi prosvjedovali protiv Assada. Sada ljudi prosvjeduju, ali protiv jedne i druge strane. Traže da ih se ostavi na miru. Veæ duže vremena u Aleppu ljudi naprosto nestaju. Otmice su svakodnevna pojava. Otimaju sirotinju i traže velike otkupnine. Tada stanovnici prikupljaju novac meðu sobom i skupi se koliko se uspije. Tada se s otmièarima pregovara o cijeni slobode. Iako se time bave i obièni kriminalci, na taj kriminalan naèin pobunjenici dolaze do novca.

D. Malacaria: Postoji li moguænost da se pokrenu pregovori?

Mons. Nazzaro: Da bi se došlo do mira treba pokrenuti pregovore bez postavljanja preduvjeta. U ovom trenutku svi postavljaju uvjete koji za onu drugu stranu nisu prihvatljivi. Na taj se naèin neæe ništa postiæi. Mora se sjesti za stol i pregovarati. Mir je previše važan…

D. Malacaria: Vi æete u ovakvim okolnostima ipak ostati u Siriji?

Mons. Nazzaro: Da. Tome se èude i moji vjernici. Ja sam stranac i mogao bi slobodno otiæi. Ma Gospodin nam nije odredio da se odmaramo. Ja sam ovdje kako bi vršio svoje poslanje. San Francesco je govorio: "Nemojte iæi uokolo i govoriti više no što je potrebno, nego posvjedoèite svoju vjeru djelima i jednostavnošæu". Biti sa svojim narodnom, to je najveæe svjedoèanstvo Kristu u ovom trenutku.

Nakon izvješæa UN-a u kojem se govorilo o broju stradalih, te u kojem su se patnje sirijskog naroda svele na puku statistiku, ali i jednostranu osudu vlasti u Damasku, na pitanje "što ima reæi na èinjenicu da su se ljudi u Europi poèeli navikavati na statistike iz Sirije", mons. Nazzaro je odgovorio: "Mene boli to što Europa dobro zna tko je kriv za ono što se dogaða u Siriji i na cijelom Bliskom Istoku. Ovo je trgovaèki rat. Svjedoci smo nove kolonizacije, koju možemo prevesti na slijedeæi naèin: "Mi æemo vam dati oružje, vi æete se uništiti sami, a potom æemo doæi mi kako bi sve opet iznova sagradili". Meðutim te njihove planove plaæamo mi sa našim životima".
04-11-2015 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
hanumicag
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-10-2012
Odgovori: 296
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ima li kraja krvoproliæu u Siriji?

citat:
U Siriji imate gradove koji su relativno mirni i one u kojima bjesni rat. U Aleppu se ratuje danonoæno. Nedostaje benzina, vode i struje. Bogati su odavna napustili zemlju, ali i mnogi siromašni, koji su sve izgubili. Na stotine tisuæa ljudi je raseljeno, van ili unutar granica Sirije. Mi pokušavamo biti što bliže ljudima. Naša menza dnevno podijeli 8 000 obroka. Svaka kršæanska zajednica pokušava uèiniti nešto da pomogne narodu bez obzira na vjeroispovijest, naravno. To uspijevamo zahvaljujuæi pomoæi koja nam stiže sa svih strana. I muslimani nam šalju pomoæ kako bi uspjeli pomagati ljudima. Osjeti se veliko bratstvo meðu ljudima i ne gleda se tko je koje vjeroispovijesti. To je karakteristika ove zemlje.


citat:
Za pobunjenike u Siriji su alaviti i kršæani jedno te isto: neprijatelj kojega treba uništiti. Pitam se samo da li zapad to razumije ili ne razumije?


Ispovijest o sadašnjoj i ranijoj situaciji u Siriji barem je nama poznata. Tako je bilo i kod nas. Suština je u tome da se treba osloboditi ekstremnih grupa, u kojim ima Sirijaca i nesirijaca, da bi se narod tamo lakše dogovorio i da bi prestao rat. Grupe poput "Islamske države" i Al Nusre su takve da njima ne samo da su isti aleviti i kršæani, nego i suniti (poput njih), koji prakticiraju islam uz nešto drukèije nijanse od njih samih, ali vjera je ista. Njima su problematièni i "otpadnici" od vjere svi koji se protive njihovom pogrešnom tumaèenju vjerskih zakona i pravila.

[Edited by hanumicag on 17-12-2015 at 19:23 GMT]
17-12-2015 at 19:20 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Ima li kraja krvoproliæu u Siriji? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice