Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
Aidatuzla wrote:



U sljedecoj epizodi Fahro uzvraca udarac

Ne znam Aida šta bih reko ...
Mislim onako realno gledajuæi malo pratim naèin rada i metode koje koristi i ima stila i ima èime pokazati što je u jednu ruku ok.
Ja to gledam sa strane ,jer baviti se politikom a biti materijalno neovisan je prvi uslov da se nešto napravi dobro,što je ogromna razlika -baviti se politikom kao osnovnom djelatnošæu i borbom za osnovnu platu i egzistenciju ,onako površno...
i malo prije èitam neki èlanak koji ima onako mjesta.
http://www.depo.ba/front/radoncic-intervju

I mišljenja sam da je jedan od najsposobnijih u momentu.
Takav lik treba koji se neæe libiti nikome reæi istinu .
Jedino šta treba paziti je fizièka likvidacija?Ali vjerovatno zna s kime ima posla
Azure
mislim da on sigurno pomno prati šta treba i koliko treba u okvirima zakona?
Kad imaš vreæu ,šolja trešanja i nije nešto tako da je on svoje vjerovatno odradio po trenutno važeæim zakonima?
16-03-2014 at 10:16 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
bdirlija wrote:


Samo su mu uèinili uslugu. Sad æe se on fino prikazat žrtvom. Kol'ko lovine ima, nije mu baš plaho stalo do ministarske plate, ako je istina da radi za 1 KM. Nije ni puno vremena ostalo do isteka mandata, još malo do izbora. Taman mu fino zapoèeli predizbornu.

[Edited by bdirlija on 16-03-2014 at 10:18 GMT]

tako nekako ,
samo kad pogledaš on i jest žrtva ...
hajde da uzmemo realno
Ko je uništio gigante i ne idimo dalje ,samo tuzlansku regiju i industriju?


evo nešto:

Siromašnijim slojevima treba onemoguæiti pristup mehanizmima razumijevanje manipulacije njihovim pristankom. Kvalitet obrazovanja nižih društvenih slojeva treba da bude što slabiji ili ispod prosjeka, da bi ponor izmeðu obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.
Autor: Noam Èomski
Na osnovu rada jednog od najuticajnijih svjetskih intelektualaca, amerièkog lingviste Noama Èomskog, donosimo vam spisak od deset strategija manipulacije putem medija.
1) PREUSMJERAVANJE PAŽNJE
Pažnju javnosti preusmjeravati sa važnih problema na nevažne. Prezaposliti javnost poplavom nebitnih informacija, da ljudi ne bi razmišljali i stekli osnovna saznanja u razumijevanju svijeta.
2) STVARANJE PROBLEMA
Ta metoda se naziva i “problem-reagovanje-rješenje”. Treba stvoriti problem, da bi dio javnosti reagovao na njega. Na primjer: izazvati i prenositi nasilje sa namjerom, da javnost lakše prihvati ogranièavanje slobode, ekonomsku krizu ili da bi se opravdalo rušenje socijalne države.
3) POSTUPNOST PROMJENA
Da bi javnost pristala na neku neprihvatljivu mjeru, uvoditi je postepeno, “na kašièicu”, mjesecima i godinama. Promjene, koje bi mogle da izazovu otpor, ako bi bile izvedene naglo i u kratkom vremenskom roku, biæe sprovedene politikom malih koraka. Svijet se tako vremenom mijenja, a da to ne budi svijest o promjenama.
4) ODLAGANJE
Još jedan naèin za pripremanje javnosti na nepopularne promjene je, da ih se najavljuje mnogo ranije, unaprijed. Ljudi tako ne osjete odjednom svu težinu promjena, jer se prethodno privikavaju na samu ideje o promjeni. Sem toga i “zajednièka nada u bolju buduænost” olakšava njihovo prihvatanje.
5) UPOTREBA DJEÈIJEG JEZIKA
Kada se odraslima obraæa kao kad se govori djeci, postižemo dva korisna uèinka: javnost potiskuje svoju kritièku svijest i poruka ima snažnije dejstvo na ljude.Taj sugestivni mehanizam u velikoj mjeri se koristi i prilikom reklamiranja.
6) BUÐENJE EMOCIJA
Zloupotreba emocija je klasièna tehnika, koja se koristi u izazivanju kratkog spoja, prilikom razumnog prosuðivanja. Kritièku svijest zamjenjuju emotivni impulsi (bijes, strah, itd.) Upotreba emotivnog registra omoguæava pristup nesvjesnom, pa je kasnije moguæe na tom nivou sprovesti ideje, želje, brige, bojazni ili prinudu, ili pak izazvati odreðena ponašanja.
7) NEZNANJE
Siromašnijim slojevima treba onemoguæiti pristup mehanizmima razumijevanje manipulacije njihovim pristankom. Kvalitet obrazovanja nižih društvenih slojeva treba da bude što slabiji ili ispod prosjeka, da bi ponor izmeðu obrazovanja viših i nižih slojeva ostao nepremostiv.
VELIÈANJE GLUPOSTI
Javnost treba podsticati u prihvatanju prosjeènosti. Potrebno je ubijediti ljude da je (in, u modi), poželjno biti glup, vulgaran i neuk. Istovremeno treba izazivati otpor prema kulturi i nauci.
9) STVARANJE OSEÆAJA KRIVICE
Treba ubijediti svakog pojedinca da je samo i iskljuèivo on odgovoran za sopstvenu nesreæu, usled oskudnog znanja, ogranièenih sposobnosti, ili nedovoljnog truda. Tako nesiguran i potcijenjen pojedinac, optereæen oseæajem krivice, odustaæe od traženja pravih uzroka svog položaja i pobune protiv ekonomskog sistema.
10) ZLOUPOTREBA ZNANJA
Brz razvoj nauke u poslednjih 50 godina stvara rastuæu provaliju izmeðu znanja javnosti i onih koji ga poseduju i koriste, vladajuæe elite. “Sistem”, zaslugom biologije, neurobiologije i praktiène psihologije, ima pristup naprednom znanju o èovjeku i na fizièkom i na psihièkom planu.
16-03-2014 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
djecko wrote:


...Ja to gledam sa strane ,jer baviti se politikom a biti materijalno neovisan je prvi uslov da se nešto napravi dobro,što je ogromna razlika -baviti se politikom kao osnovnom djelatnošæu i borbom za osnovnu platu i egzistenciju ,onako površno...



Praksa današnjeg kapitalizma je pokazala sasvim suprotno. Ogromna moæ pojedinaca a ne bogatstvo je glavni problem danas. Bogatstvo je samo sredstvo za stjecanje te moæi.
Uzmi npr. Berlusconia s kojim porede upravo Radonèiæa. Fahro je dobio i nadimak bosanski Berlusconi baš zbog sliènog poslovno-medijskog i politièkog backgrounda.
Džaba sve ali mene je strah ljudi koji imaju takvu medijsku moæ. Kombinacija toga i politièke moæi

Nikako mi nije jasno kako takav lik (Berlusconi) može imati toliku podršku. Jedini moguæi odgovor su upravo mediji.



Obavezno pogledati dokumentarac.



[Edited by bdirlija on 16-03-2014 at 11:56 GMT]
16-03-2014 at 11:53 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

do sad samo 27 pregleda

16-03-2014 at 22:50 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

i tako malo po malo ...
da li æe biti kritika... ili polako dolaze do izražaja obmane...

a i demokratska fronta dobro starta

13-10-2014 at 06:29 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

Da li je moguce da je F. Radoncic bas u Tuzli dobio najvise glasova, da je pretekao i sve druge stranke SDP i SDA. Ako je tako bravo Tuzlaci. Nastavnik crtanja ce vam svakako dobro doci. Moze da vam certa tvornice itd, kojih nikad nece biti.

19-10-2014 at 01:15 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

za oèekivat je bilo

31-01-2016 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

https://youtu.be/iJiWtDn-ZHw

https://youtu.be/ScMc1-1Hvp8

26-04-2016 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
usamljena wrote:
https://youtu.be/iJiWtDn-ZHw

https://youtu.be/ScMc1-1Hvp8



Nije on mali on je veliki tajkun koji jee dosao da sebi carstvo stvara dok su nasa dijeca ginula pravi tornjeve i zaposjeda gradove da bi bio tito ta sve
26-04-2016 at 14:20 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

https://youtu.be/Mjd2lyJgtk0

26-04-2016 at 14:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice