Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Vjeène teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
m-v
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-06-2005
Odgovori: 3229
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

cupo, hvala ti za ovo prikupljanje materijala i fotografija. zahtijeva to puno posla i vremena, i zelim da znas da ja to, ako i nemas od toga koristi, cijenim.

ja nisam zainteresovana za gledanje jednostrano ni na sta, i ne mislim da nam je u interesu da svaki dan javno(preko medija, na politickim dogadajima i okupljanjima, itd) masemo srebrenicom, jer to nije mudro - dosadice svijetu, a to je opasno, jer ce onda zatvoriti usi i kad je neophodno da cuju - u javnosti mislim da je mnogo mudrije ciljano koristiti ovakve informacije kad je najefektivnije, i pametan politicar bi uradio tako, jer je samo to u interesu njegove strane.
ali mislim da se ovakve stvari moraju dokumentovati i sacuvati i pokazati za ono sto jesu (ima naravno dokumenata drugdje, ali ce u ljudskoj prirodi biti da ih potisnu sa sto vise mjesta), i da mi kao narod ne smijemo ni potisnuti ni zaboraviti ni prestati se suocavati sa prosloscu i realnoscu nasih sudbina.

jer ce se ovaj i ovakvi zlocini, kao i mnogi prije, i to ne samo kod nas (treba shvatiti stvari kakve jesu i vidjeti siru sliku-samo tako se moze ici naprijed), nego diljem svijeta, pokusati negirati jos mnogo puta. zato, hvala na ulozenom trudu.

05-02-2006 at 17:41 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

citat:
m-v wrote:
cupo, hvala ti za ovo prikupljanje materijala i fotografija. zahtijeva to puno posla i vremena, i zelim da znas da ja to, ako i nemas od toga koristi, cijenim.

ja nisam zainteresovana za gledanje jednostrano ni na sta, i ne mislim da nam je u interesu da svaki dan javno(preko medija, na politickim dogadajima i okupljanjima, itd) masemo srebrenicom, jer to nije mudro - dosadice svijetu, a to je opasno, jer ce onda zatvoriti usi i kad je neophodno da cuju - u javnosti mislim da je mnogo mudrije ciljano koristiti ovakve informacije kad je najefektivnije, i pametan politicar bi uradio tako, jer je samo to u interesu njegove strane.
ali mislim da se ovakve stvari moraju dokumentovati i sacuvati i pokazati za ono sto jesu (ima naravno dokumenata drugdje, ali ce u ljudskoj prirodi biti da ih potisnu sa sto vise mjesta), i da mi kao narod ne smijemo ni potisnuti ni zaboraviti ni prestati se suocavati sa prosloscu i realnoscu nasih sudbina.

jer ce se ovaj i ovakvi zlocini, kao i mnogi prije, i to ne samo kod nas (treba shvatiti stvari kakve jesu i vidjeti siru sliku-samo tako se moze ici naprijed), nego diljem svijeta, pokusati negirati jos mnogo puta. zato, hvala na ulozenom trudu.


I od mene hvala, i slažem se u potpunosti s tekstom m-v.
05-02-2006 at 19:15 | Ukljuèi u odgovor
kaharlija
Nivo: Forumski doajen
mi smo ljiljani medju trnjem
Registriran(a): 19-10-2005
Lokacija: PNE
Odgovori: 1121
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

tako je cupo, bravo!
ovo radis u ime svih nas i hvala ti...  


ne citaj sta ja pisem
06-02-2006 at 02:34 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Nešto novo..."SREBRENICA" dugometražni, animirani, art film autora Berina Tuzliæa. Bilboard snimljen u Tuzli...



A evo malo i o autoru



Berin Tuzlic Tuzlic was born in Sarajevo in 1969, where he completed his primary and secondary education. In 1989, he published his first comic called ´Tarzan´ in Sarajevo magazine Male Novine. In 1993, he made the comics ´Cvijetni Macak´ (´Flower Cat´), ´Zambak´ and ´Bosman´ for the Transinternational Production House in Sarajevo. In 1995, Berin Tuzlic left for Rijeka, Croatia, where he worked for Novi List daily with his strip ´Morcic´. He also published a coloring book and a strip ´Kuna a Tisucu Boja´. In 1996, he worked as phasing expert on the feature-lenght animation ´Segrt Hlapic´. After that, he became a member of a group of artists called The Zagreb School of Cartoons.

In 1998, Berin Tuzlic returned to Sarajevo where he made several advertising cartoons. He won a prize for the most inventive strip hero, ´Marcos´, at the Festival of Strip and Cartoons in Rome, Italy in 1999. At the same time, he worked as an animator, book illustrator and he worked for Sarajevo children s magazines Palcic and 5 Plus. From 2000 to 2001 he made videos for Sarajevo band Knock Out, a promotion film for BH Gas, a cartoon advertisement and also the comics ´Marcos, Bice Buducnosti´ (´Marcos, The Being of the Future´) under patronage of the Sarajevo Cantonal Ministry of Culture and Education.



[Edited by cupo on 07-02-2006 at 22:34 GMT]

07-02-2006 at 22:31 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

«World Press Photo» u selekciji «Opštih vijesti»

Nagrada za fotografiju iz Potoèara



Cijenjeni britanski fotograf Endrju Testa (Andrew Testa) dobitnik je druge pojedinacne nagrade u selekciji «Opstih vijesti» za fotografiju «Dženaza srebrenickim zrtvama iz Potocara», snimljenu 11.jula 2005.godine.

Fotografija je objavljena u americkom casopisu «The New York Times», a jedna je u nizu fotografija koje je Testa napravio prilikom obiljezavanja desete godisnjice srebrenicke tragedije.


Andrew Testa



Endrju Testa rodjen je 1965.godine u Londonu. Nakon sto je diplomirao fotografiju za umjetnost u zapadnoj Engleskoj, uspjesnu karijeru zapoceo je 1990.godine kao fotograf – slobodni strijelac. Radio je za «Observer», «Guardian», «Stern», «Der Spiegel», «New York Times».

U svome radu poseban interes je pokazao za zemlje Balkana, narucito za Bosnu i Hercegovinu.




[Edited by cupo on 11-02-2006 at 22:20 GMT]

11-02-2006 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

11.02.2005.g.

Žene Srebrenice na ulicama Tuzle



"Istina nama, kazna zlocincima" moto je zena Srebrenice koje svakog jedanaestog u mjesecu, mirnim protestom na Trgu zrtava genocida u Tuzli, podsjecaju javnost na genocid koji se dogodio 11.jula 1995.godine.u Srebrenici.

Sa skupa je poruceno da nas prestanu prebrojavat, nego da se oni koji su pobili nasu djecu evidentiraju i pozovu na odgovornost.

11.godina je proslo od genocida a najodgovorniji za taj zlocin Ratko Mladic i Radovan Karadzic nisu uhapseni.

Mirni protesti ce biti nastavljeni sve dotle dok se i posljednja kost ubijenog Bosnjaka ne pronadje.





[Edited by cupo on 12-02-2006 at 16:01 GMT]

12-02-2006 at 15:59 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Posto nam se obriso topik o humanitarnim akcijama za Srebrenicu evo ovdje da se prisjetimo...


Tuzlanska raja za Srebrenièane

Zahvaljajuci tuzlanskoj raji, komsijama i prijateljima te forumasima "Tuzlarija" @sinu i @suncu 03.10.2005.g. povratnicima u Srebrenicu urucene su skromne hedije povodom nastupajuceg mjeseca ramazana.

Put Srebrenice krenuo je @sin i jedan cupo a kako je bilo evo i slika...


Prehrambeni paket i paket odjeæe uruèen je porodicama Suljkiæ Rejke i Jahiæ Nure u selu Osmaæe nadomak Srebrenice. U Osmaæama žive povratnici Bošnjaci koji u ovom selu nemaju ni prodavnice, a i sa ono malo para do kojih doðu pješaæe i po nekoliko kilometara do Srebrenice kako bi kupili osnovne životne namirnice.



U selu Osmaæe prehrambeni paket uruèen je i porodici Mujèiæ Sabre.





Paket ramazanske hedije u Srebrenici uruèen je porodici Hasiæ Ajke i Javre.



12-02-2006 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Hatidži Habiboviæ iz Srebrenice takoðer je uruèena ramazanska hedija.



Tetki Zejni uruèeni su paketi sa odjeæom, a ona je izvršila dalju podijelu odjevnih predmeta. Tetka Zejna je nasa legenda koja nam pomaze kada se ode u Srebrenicu. Uputi nas do onih kojima je pomoc najpotrebnija. Tetka Zejna se svaki put pobrine i da nahrani umorne putnike. Prilikom rucka kod tetke naglasila nam je da je pogaèa koju je iznijela na hastal napravljena od domaæeg brašna i kozluèkog kiseljaka. Pogaèa je bila prva liga i pojedena je u slast. Tetka Zejna je u Srebrenici 92 izgubila sina, a u genocidu 95 muza koji jos nije pronadjen.



Prilikom posjete Srebrenici uruceni su i paketici tespiha srebrenickoj Bijeloj dzamiji. Sve srebrenicke dzamije su porusene samo je jedna obnovljena Bijela dzamija. Slike Srebrenice mozete pogledati i na podforumu "Putopisi".

[Edited by cupo on 12-02-2006 at 23:21 GMT]

12-02-2006 at 23:20 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

Prièa druga...

Tuzlanska raja za Srebrenièane

Uoci Bajrama 02.11.2005.g jos jednom smo posjetili Srebrenicu. Zahvaljujuci Tuzlacima, komsijama, prijateljima, forumasima "Tuzlarija" ovaj put su se skoro svi forumasi odazvali , toga dana u Srebrenici je podijeljeno oko 40 paketa hrane, 13 vreca odjece (obuca, odjevni predmeti za djecu i starije), te oko 200KM.

Pute Srebrenice krenula su dva automobila jer nije sve moglo da stane u jedan sto mi je posebno drago .

Zaboravih napomenuti da su za djecu Srebrenice kupljena i 3 pakla cokolada .

Susret sa djecom je bio najdirljiviji





12-02-2006 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici





12-02-2006 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 62
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Vjeène teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice