Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

U selu Zeleni Jadar



17-06-2006 at 23:50 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Mustafa s mamom

17-06-2006 at 23:51 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Danas sam u Zvorniku imao priliku da upoznam mamu od jedne djevojcice iz Cerske. Tako smo malo razgovarali pa sam pitao za djecu. Kazala mi je da su djeca iz Cerske bila pravo sretna nasim dolaskom, njena curica koja ce sada u peti razred u skolu u Konjevic Polje je prokomentarisala kao sad kad mi budemo dolazili nju cemo kao zaobici . To mi je tako bilo simpaticno. Ako Bog da kad se opet ode posjeticemo i tu djecu koja ce sad u peti razred. U Cerskoj u skoli se obrazuju djeca od 1-4 razreda a od 5 - 8 razred idu u skolu u KOnjevic Polje.

Dobra vijest je i da je jedan dio puta od skole prema Konjevic Polju asfaltiran u duzini od 200 metara. Radovi su jos u toku.

I jos jedna lijepa vijest sto mi je mama Fata kazala da je svako dijete dobilo i odjevne predmete koje smo donijeli . Posebno mi je drago sto je sva odjeca ocuvana i cista. Naravno da se sve pregleda sto se nosi.

U skoli i dalje nema struje, kaze da su se djeca jedan dan sastala sa uciteljicom pa iz susjedne kuce doveli struju da se malo provesele zavrsetku nastave

A evo djevojcice ciju sam mamu danas upoznao.



[Edited by cupo on 18-06-2006 at 21:19 GMT]

18-06-2006 at 21:17 | Ukljuèi u odgovor
Irac
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: TZ
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Sve pohvale za cupu i ekipu, Tuzla treba da se ponosi ovakvim forumasima, za prvu sljedecu akciju racunajte i na mene.  


http://iractuzla.blogger.ba/
19-06-2006 at 10:56 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

03.07.2006.g. Posjeta Srebrenici i Cerskoj

Nisam nikakvu akciju planiro ali eto obaveze su me danas odvele ponovo u te krajeve, sto sam ja naravno iskoristio i za nase povremene aktivnosti kada tamo boravim. Vec sam imo nesto prikupljene odjece, a kupljeno je i slatkisa i izradjene su slike da se podijeli nasim dragim prijateljima u istocnoj Bosni...



[Edited by cupo on 06-02-2011 at 18:30 GMT]

03-07-2006 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

U Cerskoj se povratnici bave i uzgojem malina. Maline su super malo sam i ja brao, oni ove maline prodaju zadrugi, i nakon izvjesnog vremena dobiju lovu. Ovdje u okolini nema fabrika i zagadjenja tako da je sve sto bi se reklo od Boga dato, ljudi ne prskaju ni cim povrce i voce, a pored zdrave hrane sevap je otici i kupiti nesto od njih. Cerska nije daleko od Tuzle.



[Edited by cupo on 06-02-2011 at 18:31 GMT]

03-07-2006 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Malo da rezimiram do sada uradjeno...Za one koji nisu pratili...forumasi Tuzlarija su u oktobru 2005 pokrenuli simbolicnu akciju pomoci povratnicima u Podrinje...prva akcija je odradjena 03.10.2005.g. kada smo @sin i ja obisli povratnike u selu Osmace i urucili skromne pakete pomoci....uglavnom se radilo o prehrambenim artiklima (so, ulje, secer, vegeta itd itd)...u prvoj akciji obisli smo i nesto povratnika u samoj Srebrenici...fotografije mozete pogledati na ovom linku pri dnu stranice

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=3566&page=23

Nakon prve posjete, pogodjeni onim sto smo vidjeli, u kakvim teskim uslovima zive povratnici u Podrinje, nastavili smo kontinuirano da pomazemo...u pocetku odziv na akcije je bio skroman...medjutim kako koju akciju pokremeno sve vise forumasa se odazivalo...

Uoci ramanzanskog Bajrama tacnije 02.11.2005 organizovana je jos jedna, masovnija akcija...ovoga puta put Srebrenice krenula su dva automobila, u istom sastavu @sin i cupko, sa preko 40 prehrambenih paketa, 13 vreca odjece, te odredjena svota novca koja je urucena povratnicima uoci Bajrama...da barem na kratko vratimo osmijeh na lica povratnika u cemu smo i uspjeli...a zasluge za sve to pripadaju upravo vama koji ste svojim donacijama omogucili da organizujemo posjetu...

02.11.2005.g. posjetili smo sela Osat, Zeleni Jadar, povratnike u Srebrenicu itd...fotografije mozete pogledati na ovom linku...

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=3566&page=24


Nakon ova dva obilaska nase akcije su postale sve cesce i masovnije...sve veci broj forumasa me kontaktirao i svi su zeljeli da nastavimo sa ovim humanitarnim aktivnostima sto smo i ucinili....s ponosom mogu da kazem da su se skoro svi forumasi Tuzlarija ukljucili i pomogli onoliko koliko su bili u mogucnosti...sto novcano, sto sa prehrambenim artiklima, odjecom, rijecima podrske koje takodje puno znace....

Treca akcija je odradjena 05.04.2006... Ovaj put nasa pomoc se bazirala na paketicima za djecu ali bilo je tu i paketa za odrasle... Uruceno su i odjevni predmeti za povratnike.

Tokom boravka u Srebrenici posjetili smo sela Osmaèe, Osat, Prohiæi, Zeleni Jadar, Potoèare, Pusmulice, Lolice i nasli smo nesto mladjih povratnika u samoj Srebrenici....

Fotografije od trece posjete mozete pronaci na pocetku ovog topika...

Nakon izvjesnog vremena s terena dobijam informaciju o povratnickom mjestu Cerska gdje se skoluje 30 ucenika u izuzetno teskim uslovima...nedostajalo je svega od svesaka, olovaka tj osnovnog skolskog pribora....informacija je proslijedjenja na ovom topicu tako da smo u kratkom roku skupili sve ono sto je nepohodno za 30 ucenika u Cerskoj koji pohadjaju nastavu od 1-4 razreda....pored dosadasnjih akcijasa @sina i cupe expediciji koja se uputila u Cersku prodruzili su se i @grofica,@malisa i @Inspektor...

Akcija je odradjena dana 19.05.2006.g, a djeca Cerske su dobila sve ono sto im je nepohodno za normalno pohadjanje skole (skolska ucila, sveske, olovke, bojice, skolske karte, slatke paketice, pakete sa odjecom itd)

Svi smo se slozili da je ipak najveci sevap obradovati djecu....za nas trud dobili smo zahvalnice od djece u vidu pjesama, recitacija, a ono sto nam je svima ispunilo srce je taj djeciji sretni pogled i osmijesi koji su nam upucivali.....slike sa ove akcije takodje mozete pogledati na ovom topiku....pored posjete skoli u Cerskoj obisli smo i starije povratnike u Cerskoj i urucili skromne hedije, odjecu i igracke za djecu...

Djecu smo slikali u skoli i saznali od njih da ih kaze svi slikaju ali niko ne donese slike...ovo je samo jedan od razloga sto smo odlucili ponovo da ih posjetimo....moram da napomenem da pored forumasa dosta prijatelja, radnih kolega, komsija, organizacija se odlucilo da pomogne...tako da smo 01.06.2006 organizovali jos jednu akciju i ponovo posjetili djecu u skoli u Cerskoj....uspjeli smo da ih obezbjedimo i za predstojecu skolsku godinu sa skolskim priborom, opet su dobili slatke paketice, a i iz foto studija su nam uradili oko 100 fotografija koje ce djeca vjerovatno postaviti na pano....i ovaj put smo nakon skole obisli povratnike u Cerskoj...

Iz svih dosadasnjih akcija moram da kazem da smo stekli i dosta prijatelja u Podrinju....djeca su nam naravno najdraza...u bilo kojem mjestu da smo se pojavili od nabrojanih sela bili smo vise nego toplo docekani...tako da s ponosom opet isticem da smo svi skupa odradili vise nego dobar posao...


Sesta po redu akcija je odradjena 15.06.2006 kada je ekipa u sastavu @malisa, @grofica,@Inspektor i cupko posjetila povratnike u Divicu, Potocarima, Srebrenici, Zelenom Jadru, Osmacama, Secicima, Osatu, Konjevic Polju, Lolicima itd....kao i u svim dosadasnjim akcijama uruceni su paketi pomoci sa prehrambenim artiklima, odjecom, igrackama za djecu itd....ova akcija je imala i simboliku jer smo je odradili uoci 11.godisnjice genocida nad stanovnistvom Srebrenice....


Sedma po redu akcija je odradjena 03.07.2006.g kada je ekipa u sastavu @malisa i cupko jos jednom posjetila Cersku urucila pakete sa odjecom i nesto paketica za djecu, ujedno obradovani sto smo vidjeli na terenu da je asfaltiran put za Cersku, zatim posjetili nase male prijatelje u Potocarima, kao i zene i samoj Srebrenici...

Eto pokuso sam u kratkim crtama da rezimiram sve sto je do sada uradjeno...ja nazalost u buducnosti necu vise imati vremena da cesce organizujemo ovakve akcije jer splet zivotnih okolnosti mi vise to nece dozvoljavati, mislim da akcije organizujemo cesce, ne znaci da prestajemo, znaci da ce se odvijati ali u vecim vremenskim intervalima izmedju akcija...ja sam zahvaljujuci opet nasim dragim forumasima uspio da sakupim sredstva tako da za koji dan planiram da opet odem tamo...vidjecemo mozda posjetimo jos neko selo u kojem do sada nismo bili...

Htio sam vam na kraju reci da se ponosim svima vama koji ste na bilo koji nacin podrzali sve ovo do sada sto smo uradili...ucinili smo svi skupa da tim ljudima tamo barem na kratko vratimo osmijeh na lice nakon svega sto su prezivjeli....mislim da nema potrebe da objasnjavam zasto sam izabrao Srebrenicu i da nasu ljudsku solidarnost uputimo upravo njima...

I jos jednom veliko hvala, u mom srcu Srebrenica ima posebno mjesto, a nadam se i u vasem nakon svega sto smo uradili za te ljude tamo...cesto se sjetim na koji nacin smo to sve prikupljali i kojim putevima, najbolje znate svi vi koji ste pomagali i na kraju se sve opet zavrsi i bolje nego sto smo ocekivali ...eto toliko od mene...ne replicirajte zivota vam onako sam imo potrebu da sve ovo napisem ...

23-07-2006 at 01:40 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Aferim Cupo! Neka te Allah nagradi za ovaj sav trud i rad a i druge koji su pomogli ovoj akciji.

25-07-2006 at 08:13 | Ukljuèi u odgovor
tuzla75
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 20-07-2006
Odgovori: 13
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

kako se financijski organizujete i da li imate ziro racun preko kojeg se moze uplatiti donacija? svaka vam cast!

26-07-2006 at 14:13 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Humanitarni rad...

Evo ga na ovom linku http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum/viewtopic.php?TopicID=4496&page=38

nekih 7-8 mjeseci...bebara...zadnji put kad sam bio se sunetio


Danas sam posjetio Udruzenje "Zena Srebrenice" i urucio i njima fotografije sa izlozbe "Sto te nema" koja je nedavno bila organizovana na Sonom trgu uoci godisnjice genocida nad Srebrenicanima..Takodje sam urucio i par fotki sa njihovih protesta...pokazo sam ih sa kamere slike sa dzenaze u Srebrenici pa sam skonto da im i to izradimo mozda neki pano da im napravim i odnesem...

evo Udruzenja...





[Edited by cupo on 27-07-2006 at 18:45 GMT]

27-07-2006 at 18:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Humanitarni rad (hum. akcije slike) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice