Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Sufler wrote:
Baš me zanima kako nadležni cenzor (urednik ?) dovodi u vezu pokrivanje toka rijeke Jale i parking. Odgovor nije potreban.



Zanima te a ne zelis odgovor? Steta.
23-02-2008 at 18:48 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli

citat:
laf wrote:


Javi gdje je taj parking, da parkiram ovo svoje ogrebano auto




Ha, valja ti prijavit, pa policija i uvidjaj, kamere su po cijeloj garaži, i dok naplatiš svoju ogrebotinu mogao bi dobit i kriviènu prijavu za lažno prijavljivanje.

Ali zbog tog sistema nadzora i osiguranja ja razumijem zašto se naplaæuje parking. Ovo kod nas u BiH je èisto naplaæivanje vazduha. U novom sadu recimo po cijelom gradu imaš natpise u kojoj se parking zoni nalaziš i preko SMS-a plaæaš parkiranje. Svaki sat pred isticanje ti dolazi obavijest da uplatiš ponovo ako ti je auto ostalo u parking zoni. U beogradu je slièno, kad parkiraš na otvorenom, ali imaš i dosta garaža, ne vjerujem da je auto osigurano, ali u jednoj u kojoj sam parkirao bio je video nadzor i par naoružanih zaštitara. Pitao sam je li sigurno kod njih parkirati pošto sam imao neke kutije na zadnjem sjedištu, odgovor je bio da oni ništa ne garantuju ali da imaju nadzor i èuvare koji su spremni da intervenišu. Opet neki pošten vid usluge.

[Edited by THALES on 23-02-2008 at 19:17 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
23-02-2008 at 19:16 | Ukljuèi u odgovor
rafo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 25-04-2001
Odgovori: 428
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Sufler wrote:
Baš me zanima kako nadležni cenzor (urednik ?) dovodi u vezu pokrivanje toka rijeke Jale i parking. Odgovor nije potreban. Komentar je bio postavljen na mjestu gdje su pitanja za vijeænika (vijeænike), a to što nije bilo upitnika na njegovom kraju ne znaèi da ga treba preparkirati.
Na moju žalost, izgleda da je mnogima bitniji parking od ureðenja i revitalizacije naše veæe rijeke Jale. Nisam od onih koji vjeruju da se treba puno igrati s Majkom Prirodom.
Najbolje bi možda bilo da koritom jalskim ide metro
Živi bili pa vidjeli.

Prvo, nisam odolio da kopiram: Aktivni èlanovi: corav, ruzan, glup, lola, rafo
Drugo, bez obzira na poneku varnicu, dugo ne vidjeh konstruktivniju raspravu na forumu, pa i pravovremenu reakciju moderatora (cuj cit´o - moderir´o).
Na pocetku topica Pitanja vijecnicima bilo je rasprave o javnim parkinzima i garazama, cak i o modelima finansiranja (npr o zasad tesko primjenjivom javno-privatnom partnerstvu, koje se u bh-zakonima jos ne pominje, a u praksi debelo zloupotrebljava).
Zato mislim da je raspravu bilo bolje premjestiti ovdje, pogotovo sto se za OV pripremaju izmjene postojecih i donosenje novih akata, koji tretiraju parkiranje.
Slazem se, ne treba poistovjetiti pokrivanje Jale s gradnjom novih parkinga; tuzlanska praksa je pokazala, a tudja iskustava takodjer, da se nije igrati s Majkom Prirodom. Oba pitanja, a trolejbuski saobracaj pogotovo, moramo prepustiti strucnjacima. I jos, uz to, moramo raditi po zakonima.
A ako neko od vas poznaje principe i praksu javnih nabavki u BiH, vidjece da su tuzlanskim komunalcima vezane ruke. Dosad se, npr, na nekoliko njihovih oglasa niko nije javljao na oglas za projekat "zelenog vala", a priznacete, to bi trebao biti jednostavniji i jeftiniji projekat. Pa nesto kontam - koji su to strucnjaci i kako do njih doci, uz ovakve zakone i budzete?
Revitalizaciju Jale bismo morali izdvojiti, naglasiti i tretirati posebno, ili zajedno sa (takodjer ogromnim i aktuelnim) tuzlanskim projektom - sistemom kanalizacije i preciscavanja otpadnih voda, kojih pocesto (ljeti) koritom tece vise nego same jale i njenih skromnih pritoka.
Pa, s obzirom na naslov topica, predlazem da se vratimo na parkinge i garaze, a trolejbuse i jalu mozemo pominjati usput.

23-02-2008 at 20:23 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Bilo bi lijepo da vidimo te garaže, višespratne, a da na površini ostane i neko zeleno drvo da se lakše diše.

23-02-2008 at 23:25 | Ukljuèi u odgovor
crni
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 19-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 85
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
lena wrote:
zlaja svaka cast sto si prebacio de samo ako ti nije sta obrisi ovih par postova sto se ponavljaju, tnx

da se vratim na temu.. po meni je ovo redoslijed kojim bi se stvari trebale odvijat: 1. parkinzi+garaze (par prijedloga vec sam rekla, bit ce jos ), 2. unaprijedjenje gradskog saobracaja.. eh da i tu sta predlozim ovako: neki dan ja prolazim dole oko doma zdravlja, ekonomske itd. dole je i univerzitet uglavnom milion dusa!! buseva gradskih, prigradskih isto mali milion.. i sine meni ideja da napomenem da je ideji pripomogo i zrak koji je pofino smrdio, dobrim dijelom i radi tih autobusa.. i sjetim se ja da je nekad neko spominjo trolejbuse i tramvaje.. i sad kontam zasto jalu ne prekrit i napravit tramvaj?? povezalo bi se par bitnih i jako opterecenih tacki: dole irac, univerzitet+omega, centar+pijaca, mercator+filozofski, stupine, sjenjak slavinovici.. uglavnom bilo bi prometa strahota!! a svi smo svjedoci da se tuzla jako siri, da su guzve po magistrali sve vece i vece itd.. znaci morat ce se i na ovom poradit u bliskoj buducnosti! a obzirom da prekrivanjem jale nema izmjestanja objekata i rjesavanja cuvenih imovinsko-pravnih odnosa, mislim da je to jedna bitna olaksavajuca okolnost.. i jos jedna bitna stvar: taj dio tuzle ne tone!

neo hajde sad da cujem malo vase misljenje po ovom pitanju pa cu onda nastavit


Svaka cast na prijedlogu!
24-02-2008 at 00:23 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Sufler wrote:
Bilo bi lijepo da vidimo te garaže, višespratne, a da na površini ostane i neko zeleno drvo da se lakše diše.

ovo apsolutno podrzavam i zaista se pitam, kada ce se zgrade u Tuzli poceti projektovati sa podzemnim garazama.....?
Recimo, prve dvije lokacije koje bih ja uradio su konkretno taj novi Avazov objekat sa barem 1000 garaznih mjesta i ispod tog trga u centru grada pored baroka.....tu bih isto uradio garazu......

te dvije za pocetak bi bile odlicne

[Edited by zlaja on 27-02-2008 at 14:44 GMT]
27-02-2008 at 14:43 | Ukljuèi u odgovor
Ane
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-10-2005
Lokacija: Tuzla draga
Odgovori: 15087
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Zlaja i Sufler da bogda da ista bude od tih podzemni garaza
Na sjenjaku izmedju Kule G i F znaci blizu trznog centra imaju one zelene povrsine koje su idealno dobre za izgradnju vise etaznih garaza ali eto komlet te zelene povrsine su vec prodate/date za izgradnju objekata na jednoj od njih se vec uveliko gradi auto salon "volan" a na drugoj je da budu poslovni prostori
Ujedno da spomenem da Kula G i F imaju ukupno 230 stanova a broj parking mijesta je 0 NULA posto posjetioci trznog centra ostavljaju vozila tamo, pa je onda Partner gruntovao oko 10 parking mjesta za svoja vozila a takodje je i volan ogradio pola parkinga kako bi smjestio sav potreban materijal za izgradnju svog salona

Znaci da opstinu boli ona stvar sto stanari nemaju parking za svoja vozila

Jasmine daj nam zgrada jebo ba zelenilo i parkinge 


27-02-2008 at 15:27 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

U sklopu akcije uništavanja zelenila, možda je moguæe i sprovesti auspušne cijevi direktno u stanove, da se bolje spava.

28-02-2008 at 00:54 | Ukljuèi u odgovor
crni
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 19-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 85
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Sufler wrote:
U sklopu akcije uništavanja zelenila, možda je moguæe i sprovesti auspušne cijevi direktno u stanove, da se bolje spava.

28-02-2008 at 17:18 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Ane wrote:

Ujedno da spomenem da Kula G i F imaju ukupno 230 stanova a broj parking mijesta je 0 NULA posto posjetioci trznog centra ostavljaju vozila tamo, pa je onda Partner gruntovao oko 10 parking mjesta za svoja vozila a takodje je i volan ogradio pola parkinga kako bi smjestio sav potreban materijal za izgradnju svog salona

Znaci da opstinu boli ona stvar sto stanari nemaju parking za svoja vozila

Jasmine daj nam zgrada jebo ba zelenilo i parkinge



28-02-2008 at 17:22 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice