Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

dragi moji tuzlaci, vidim nesto zamrla ova tema sto me iskreno malo cudi obzirom da nam je to svima veliki problem..
nego sam neki dan od druga cula covjek parkiro dole kod doma zdravlja negdje gdje bas i nije smio (nije ni cudo u onoj guzvi) i hop cup plati covjek elegantno kaznu (mislim da je 40 km).. i tako znaci pocelo je naplacivanje kazni (podrzavam ) al nesto su se usutuli po pitanju parkinga (sad mi fali kakav smiley uaaaaaaaaa )..
pa reko da vidim ima li upucenijih od mene sto u medjuvremenu znaju malo vise na tu temu od mene? kakvi su planovi za garaze? gdje itd.? mozda vijecncik nesto zna?

19-03-2008 at 18:01 | Ukljuèi u odgovor
Dado_
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 26-07-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 499
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Ujedno da spomenem da Kula G i F imaju ukupno 230 stanova a broj parking mijesta je 0 NULA posto posjetioci trznog centra ostavljaju vozila tamo, pa je onda Partner gruntovao oko 10 parking mjesta za svoja vozila a takodje je i volan ogradio pola parkinga kako bi smjestio sav potreban materijal za izgradnju svog salona


Jos malo pa ce mo druze pocet parkirat na Sjenjaku tamo. Ja sam vec do mosta doguro, lutrija je ako parking nadjem kod nas pod prozorima.
19-03-2008 at 18:23 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
Dado_ wrote:
citat:
Ujedno da spomenem da Kula G i F imaju ukupno 230 stanova a broj parking mijesta je 0 NULA posto posjetioci trznog centra ostavljaju vozila tamo, pa je onda Partner gruntovao oko 10 parking mjesta za svoja vozila a takodje je i volan ogradio pola parkinga kako bi smjestio sav potreban materijal za izgradnju svog salona


Jos malo pa ce mo druze pocet parkirat na Sjenjaku tamo. Ja sam vec do mosta doguro, lutrija je ako parking nadjem kod nas pod prozorima.


a sad ce se i na to malo livadice sto je ostalo pravit neka zgrada.. i to mislim nesto poslovno da ce bit (zaboravila tacno..) uglavnom da kad i to dodje jadni stanari okolko..
hocemo garazuuuuuuu
19-03-2008 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
maz-raz
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-03-2008
Odgovori: 82
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

apropo parking na slatini, to je posebna prièa, u odreðeno vrijeme tj. dok radi dom zdravlja je nemoguæe parkirati bilo gdje èak ni na parkingu na kojem se plaæa a tamo preko puta obdaništa prazna livada. mogla bi se napraviti bogovska garaža na više spratova i da se kvalitetno uredi taj prostor, ali valja voditi bitku za nešto drugo, netreba parking, teba džamija ili crkva da se tu pravi, a mi æe mo plaæati kazne za parkiranje, ni poslijpodne nema se gdje stati. svaki dan parkiram sve dalje od zgrade.

20-03-2008 at 12:41 | Ukljuèi u odgovor
bamby
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 27-04-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 44
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

problem parkiranja i stanja saobracaja u gradu je malo reci haoticno (anarhicno) zapravo je sve posljedica nedostatka odgovornih da poduzmu bilo sta po ovom pitanju i ono sto sada imamo u gradu je zapravo rezultat samih ljudi gradjana vozaca. sta hocu reci kada ne postoje pravila ljudi ih sami prave. sto ici na parking i placati kada mozes parkirati na trotoaru itd. da ja nebi kritikovao reci cu u par crti sta bi trebalo uraditi. kao prvo i osnovno ulaz svih podataka je kretanje (broj) vozila u gradu ,znaci ona koja se krecu i ona koja stoje. utvrditi nakon toga potreban broj mjesta raspolozivih za normalno parkiranje,slobodnih,na parkinzima ispred zgrada itd. nakon toga doci do broja potrebnih novih mjesta. naci rjesenje za nova mjesta i postaviti elektronske naplatne kucice sa mogucnosti placanja sms znaci nemas lovu plati mobitelom ako nema ni lovu ni mobitel ti parkiraj ako te uhvate kazna 50 KM ... naravno napraviti najmanje tri zone za parkiranje III 0,5 KM/h II 1 KM I zona 3 KM/H pa ko voli da se sepuri u autu u gradu plati brate ovakvim nacinom svuda se u svijetu ljudi stimulisu time sto stede da u centar ne idu sa automobilima zbog skupog parkiranja. zatim da se nas poznati crveni val (tuzlanski) prepravi u zeleni. i na kraju kada bi se kvalitet gradskog prijevoza podigao na veci nivo (kvalitet) prevoznih sredstava njihovo uredno drzanje ne rad grijanja u ljetnom periodu mozda bi mnogi pomislili i na ovaj prevoz.





[Edited by bamby on 20-03-2008 at 19:49 GMT]

20-03-2008 at 18:43 | Ukljuèi u odgovor
Moods
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2008
Lokacija: podmornica nautilus
Odgovori: 1315
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

nesto bih rekao o parkinzima gledano sa zapadne strane.
Ako izdajes poslovni prostor duzan si obezbjediti najmanje 2 parkirna mjesta i vidno ih oznaciti ( npr. parking samo za musterije frizerskog salona Mona).
Ako prodajes stanove isto tako svaki stan mora imati 1-2parkirna mjesta, ili ga ne mozes prodati.
Kod nas je sasvim drugacije, dakle to je stvar koju treba zakonski urediti i naravno tu drzava zaradjuje mislim na angazovanje sluzbi koja odvoze nepropisno parkirana auta. Ali kao i uvjek Opcina - drzava nemaju sluha niti interesa vazno je da se gradi.
Veliki trzni centri imaju podzemne garaze u koje se parkiraju posjetioci a postoje i javna parkiralista naravno sve se placa i lovu kasira drzava ali ne onako da ti par invalida trci oko auta nego lijepo kartica i rampa.Dalje sve ovo radi radnim danima od 8 ujutru do 18 navece. subotom i nedjeljom je parkiranje slobodno kao i radnim danima poslije 18 sati. Kupis karticu za sat vremena stavis u auto na vidno mjesto a kontrolori kruze i vrebaju na one kojima je isteklo vrijeme parkiranja, pa opleti po dzepu.  


Zvjezda tjera mjeseca ZAGORU ga zatjera!<br /><br /><br /><br />

Sto ba Zagoru? Sto nisi Bleku?
20-03-2008 at 18:53 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Ovo gore navedeno je utopija za nas. Kod nas je bitno nabacat zgrada i trznih centara na svaki komadic livade i slobodnih par kvadrata prostora, a parking mjesta ko j..e. Nece imat mjesta vise ni pjesaci proci, a kamoli auto parkirat...Odgovor na naslov ovog topica - prema politici opstinskih vlasti po tom pitanju - je ocit: ne treba nam parking prostor, zabij mu...

[Edited by mosnik on 20-03-2008 at 22:55 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
20-03-2008 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
Ane
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-10-2005
Lokacija: Tuzla draga
Odgovori: 15087
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
mosnik wrote:
Ovo gore navedeno je utopija za nas. Kod nas je bitno nabacat zgrada i trznih centara na svaki komadic livade i slobodnih par kvadrata prostora, a parking mjesta ko j..e. Nece imat mjesta vise ni pjesaci proci, a kamoli auto parkirat...Odgovor na naslov ovog topica - prema politici opstinskih vlasti po tom pitanju - je ocit: ne treba nam parking prostor, zabij mu...

[Edited by mosnik on 20-03-2008 at 22:55 GMT]


pravili bi opštinari parkinge al im izgleda fali invalida koje èe zaposliti
 


20-03-2008 at 23:01 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

evo ne trebamo vise gledat primjere "sa zapada", sad se mozemo ugledat i na sarajevo.. evo link:
http://www.sa-c.info/vijest/1593
podvlacim: podzemne garaze

26-03-2008 at 16:27 | Ukljuèi u odgovor
maz-raz
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 17-03-2008
Odgovori: 82
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

ima tu mnogo moguænosti ali ove vlasti za sada nisu zainteresovane za izgradnju parkinga, evo jos jedan pirmjer gradske nebrige, ova nova zgrada ispred trafo stanice u si-selu preko puta novog hotela, covjek je napravio zgradu a nema ni pola garaze i parking prostora, nista. koja je budala odobrila takav projekat i dala dozvolu za gradnju. da je makar napravio parking za nove stanare.
jos jedan problem je dnevna migracija, tj. ljudi koji dolaze u grad po raznim osnovama. i oni uzimaju i ono malo prostora za parkiranje. tesko je naci neko dobro rjesenje kad ovdje jos uvijek vrijedi pravilo IMT iliti IMAL MENE TU, ako nema nema nista ni od posla, jbg, mozda ce za jedno 2000 godina biti bolje

31-03-2008 at 15:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice