Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

citat:
obièan wrote:
Ti sad ´´vizualno´´, pa ´´vizualno´´.
To se podrazumijeva.
A što se tièe signalizacije, može ona biti i ´´poduplana´´ i ´´utroduplana´´.
Ona nova dionica u Hrvatskoj (Uèka) kroz Istru 2005. - ne radi se o željeznici, nego o najobiènijim tunelima: na prilazu svakom tunelu na daljini od 100 do 500 metara postoji na svakih 50 metara kružna / rotirajuæa signalizacija.
Ne kažem da je ovdje nema, al´ nešto mu sirena slaba.
Il´ sirene nije ni bilo.



moguæe je svašta, zna se da su te mašinovoðe non stop pijane, možda je zaboravio da upali mašinu pa je onako klizio bešumno ili mu je popustila ruèna pa krenuo nizbrdo. nije ni važno, važno je da si ti živu glavu izvuko. Pozz,
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
13-05-2008 at 13:14 | Ukljuèi u odgovor
Dado_
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 26-07-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 499
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

Ne mogu da vjerujem da neko moze da se protivi tome da bi se mozda trebala postaviti neka rampa ili slicno.. Obzirom da je od pruznog prelaza, sama zeljeznicka stanica nekih 500 metara, tako da se sam prolazak voza nikada nebi cekao duze od 5 - 10 minuta, a postoje produzene rampe, gdje se kao nastavak koristi jedan manji, laksi dio, na koji su nakaceni lanci..



Brzi voz udario pješaka

Povrijeðenom pješaku konstatirane su teže tjelesne povrede...
12.05.2008. 22:30

U mjestu Æatiæi kod Kaknja preksinoæ je na željeznièkoj pruzi Kakanj -Sarajevo došlo do nesreæe u kojoj je povrijeðen pješak M. M. iz Kaknja. M. M. je udario brzi voz broj 259, kojim je upravljao mašinovoða Š. A, a koji saobraæa na relaciji Budimpešta - Sarajevo.

Povrijeðeni pješak je vozilom Doma zdravlja prebaèen u Hitnu pomoæ u Kaknju, a potom u Kantonalnu bolnicu Zenica, gdje su mu konstatirane teže tjelesne povrede, te je zadržan na lijeèenju. Policajci su izvršili uviðaj na licu mjesta, a u tom periodu bio je obustavljen željeznièki saobraæaj.

13-05-2008 at 13:29 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

citat:
Dado_ wrote:
Ne mogu da vjerujem da neko moze da se protivi tome da bi se mozda trebala postaviti neka rampa ili slicno.. Obzirom da je od pruznog prelaza, sama zeljeznicka stanica nekih 500 metara, tako da se sam prolazak voza nikada nebi cekao duze od 5 - 10 minuta, a postoje produzene rampe, gdje se kao nastavak koristi jedan manji, laksi dio, na koji su nakaceni lanci..



Brzi voz udario pješaka

Povrijeðenom pješaku konstatirane su teže tjelesne povrede...
12.05.2008. 22:30

U mjestu Æatiæi kod Kaknja preksinoæ je na željeznièkoj pruzi Kakanj -Sarajevo došlo do nesreæe u kojoj je povrijeðen pješak M. M. iz Kaknja. M. M. je udario brzi voz broj 259, kojim je upravljao mašinovoða Š. A, a koji saobraæa na relaciji Budimpešta - Sarajevo.

Povrijeðeni pješak je vozilom Doma zdravlja prebaèen u Hitnu pomoæ u Kaknju, a potom u Kantonalnu bolnicu Zenica, gdje su mu konstatirane teže tjelesne povrede, te je zadržan na lijeèenju. Policajci su izvršili uviðaj na licu mjesta, a u tom periodu bio je obustavljen željeznièki saobraæaj.


E sad miješamo kruške i jabuke... Zabranjeno je hodati prugom pa opet ljudi hodaju. Uvijek se sjetim rahmetli babe Atifa... Kažu da ga je kod Hadžiæa satro voz... Da se stavi i rampa opet bi bilo hajvana koji bi je preskakali, zaobilazili jer im se žuri da poginu. Rampe tu nema jer nema potrebe za njom. Da je bilo stavili bi je sigurno. Eno ti rampe kod termoelektrane, kod bukinja pa je stalno podignuta, jer voz tu više ne prolazi... Bilo bi IMBECILNO sada nakon 40-50 godina postavljati rampu na to mjesto, a imati u planu skoro izmještanje željeznièke stanice u kreku-novu (miladije).
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
13-05-2008 at 13:41 | Ukljuèi u odgovor
Dado_
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 26-07-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 499
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

To je samo slucajni primjer, da se juce dogodila nesreca, u kojoj je neko nastradao od udara vozom.

Naveo si gore, kako se non stop desavaju saobracajke, a kod BKC-a samo mozda dva tri puta da se desilo u posljednjih 20-30 godina ... Znaci necemo nista poduzimati dokle god neko ne plati glavom.

Priznajem, ni mene nije interesovalo to, dok mi se nije i dogodilo, sasvim slucajno da me voz mogao klepiti.

13-05-2008 at 14:23 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

citat:
Dado_ wrote:
To je samo slucajni primjer, da se juce dogodila nesreca, u kojoj je neko nastradao od udara vozom.

Naveo si gore, kako se non stop desavaju saobracajke, a kod BKC-a samo mozda dva tri puta da se desilo u posljednjih 20-30 godina ... Znaci necemo nista poduzimati dokle god neko ne plati glavom.

Priznajem, ni mene nije interesovalo to, dok mi se nije i dogodilo, sasvim slucajno da me voz mogao klepiti.


Hajmo onda sutra ja i ti na kafu pa æemo poslije kafe da odemo i kupimo rampu èisto da poduzmemo nešto kad eto od 300.000 tuzlaka niko nije zainteresovan da nešto poduzme. Ne mora biti rampa, može i pravi semafor (malo su svjetla oslabila na ovom postojeæem) pa da vidimo ko æe proæ kroz crveno, ko to ima muda da izaziva voz. Opet ponavljam neæe dugo proæ a željeznièke stanice neæe biti, pa ni pružnog prelaza. Opštinske vlasti su daleko zainteresovanije za zemljište na kojem je stanica nego da se bave prelazom koji je ionako (kako-tako) regulisan
 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
13-05-2008 at 16:24 | Ukljuèi u odgovor
amtz
Nivo: Forumski doajen
stari alas

Registriran(a): 07-06-2006
Lokacija: Blood diamond area
Odgovori: 1567
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

citat:
THALES wrote:



prelaz je tu veæ 40 godina i desilo se koliko nesreæa? Prije par godina pod voz je podletila ona mala Romkinja sto je prosila na semaforu kod bkc-a i ostala bez noge. A i to se moglo izbjeæi da je nesavjesni roditelji nisu tjerali da prosi na frekventnoj raskrsnici. Ja se nešto baš ne sjeæam da se desio još koji incident posebno sudar izmeðu vozila i kompozicije voza. Ako se ko sjeæa bujrum nek navede.


Hmm. Thales, inaèe mi pozitivno djeluješ sa svojim nastupima ali mislim da ovo treba podržati i to ne u smislu da nam neko postavlja rampe ili slièno, prelaz kao prelaz je sam od sebe definisan kao ´´prelaz u istom nivo bez branika i polubranika´´, meðutim u ovom našem ´´modernom ´´ društvu stvarno bi se moglo uèiniti nešto više na kvalitetnom obilježavanju ovog jako opasnog mjesta... i baš u ovom ´´modernom´´ društvu, prepunom rahatluka i dobrog života nam trebaju jasna upozorenja osim onog jadnog koji veæ postoji... Treba postaviti kvalitetnu signalizaciju da nas trgne iz misli kada tu prolazimo.
Ja imam više razloga da se pobunim, izmeðu ostalog izvršio sam niz uviðaja na tom prelazu i mogu ti reæi da osim upaljenog audio ureðaja u vozilu ili èovjeka zalutalog u mislima i nije bilo nekog posebnog razloga i uvijek teret pada na vozaèa zbog nepoštivanja ´´audio-vizuelne´´ signalizacije koje je tu u katastrofalnom stanju....Eh da bi se sad ova signalizacija ispoštovala treba priæi prelazu èistim mislima, bez muzike u autu, po moguænosti otvorenog prozora
Eh sad ko ovdje treba da bude jasan i nedvosmislen, vozaè, saobraæajni znaka ili oboje Sada se sve svodi da to treba biti samo vozaè....

I na kraju ono najvažnije, taj prelaz mi je uzeo najljepši dio mog života... Kao klincu od 7 godina, uzeo mi je OCA... To se desilo 10.10.1983 godine u noænim satima kada signalizacija sigurno nije bila niti gora niti bolja od ove sadašnje... Mom ocu je tada bilo samo 28 godina.

Pored svega što sam naveo trebao bi da imam panièni alarm u glavi kada prilazim tom mjestu, ali prijatelju, vjeruj mi da me nerijetko svakodnevnica odvede na neko drugo mjesto.

Bilo je još tu jako puno težih i lakših nesreæa pa, i ne pokušavajuæi ukalkulisati vrijednost ljudskog života, postavljam pitanje; ´´Zar je skuplja kvalitetna oprema na jednom takvom mjestu, od sve štete koja je do sada nastala´´? Odgovor nam je svima jasan prijatelju i sasvim je opravdano pokrenuti inicijativu za kvalitetno rješenje obilježavanja pružnog prelaza....

[Edited by amtz on 13-05-2008 at 18:29 GMT]
13-05-2008 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
Pumpkinseed
Nivo: Forumas sa iskustvom
Maestral

Registriran(a): 07-11-2007
Lokacija: Slavinoviæi
Odgovori: 194
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

Srecom nema puno vozova koji dolaze/odlaze u/iz Tuzlu/e inace bi bilo vise nesreca kod BKC-a. Sjecam se da je bilo nekoliko nesreca na tom lokalitetu prije ratnih zbivanja jer se zeljeznica vise i koristila. Ja sam ZA da se na tom mjestu postavi rampa ili da se poboljsaju znakovi upozorenja. Mozda da se postavi elektronski natpis iznad puta na tom mjestu poput onih na auto-putevima. 


JSKKSMUI.
13-05-2008 at 18:29 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

Nek vam Lola objasni kako to fercera po Svici....brate u jednom gradu voz prolazi preko 2-3 ceste i svaki put se rampa spusta i semafori bljeste i ona glasna obavjestenja trube....
Sto to i u Tuzli neko nije se sjetio senzora i rampe i semafora pa kad voz krene iz stanice dal glavne dal kreka da se rampa spusta....ovako dal svi znaju da tu voz prolazi i to kakokad.....

13-05-2008 at 21:26 | Ukljuèi u odgovor
oktobar91
Nivo: Forumski doajen
Škorpija

Registriran(a): 02-02-2008
Lokacija: neverland
Odgovori: 6816
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

sjeæam se da je bilo govora da se željeznièka stanica Tuzla izmjesti u Kreku i u tom sluèaju ovaj pružni prelaz bi tebao biti ukinut, e sad šta je od svega toga bilo vidimo i sami NIŠTA, a bilo bi najpametnije tako jer svakako nam željeznièki promet i ne funkcionira pa se komotno stanica može dislocirati u Kreku

13-05-2008 at 21:33 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pruzni prelaz BKC - oprez voz !!!

Moram priznati da sam i ja malo pretjerao sa komentarima. Ipak iz liènog iskustva govorim da svako ko sjedne za volan mora da ostavi sve probleme i brige svakodnevnog života iza sebe i da se maksimalno skoncentriše na vožnju. Oprema bi mogla biti i bolja, ali ko æe dati pare za dva voza dnevno. Opština, kanton ili neko treæi. Da vam kažem - neæe niko. Opština je dala stotine hiljada za kolibe od pruæa i slame. Kanton na kojekakve druge gluposti, a horizontalnu signalizaciju nam svake godine sapere druga kiša. Svjedok sam situacije da svakodnevno zahtijevam neku opremu za tuzlanski aerodrom a od nadreðenih dobijem odgovor, ma ne treba to za dva aviona sedmièno, bez obzira koliko se podiže nivo sigurnosti. Isti je sluèaj i sa signalizacijom za ovaj pružni prelaz, pare neæe dati niko zato sam i malo cinièan sa onim hajmo na kafu pa æemo popodne betonirat temelje za rampu. Vidite li koliko je štete naneseno promjenom prava prvenstva kod jupitera pa opština ni mukajet. A sa druge strane, konjskim odnosom naših vozaèa, tri rampe da se stave opet æe neka konjina zaobilaziti rampu ili neæe poštovati crveni signal.SKORO SVAKI PUT kad je kolona stajala kod BKC-a èekajuæi voz, uvijek se našla nekakva konjina koja ne može èekat pa gas do daske i trk ispred voza. Od 10 puta desilo mi se bar 6 da vidim da neko tako srlja preko pruge. Pozz forumašima, sorry ako sam pretjerao u prijašnjim postovima.  


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
13-05-2008 at 22:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice