Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Lokalni su izbori na jesen pa mozda bude i kakav parking, red je...Jesu l´ izbori il nisu, kad ce ako nece sad...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
31-03-2008 at 21:51 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Tramvaj u Tz?

ponukana danasnjim clankom u avazu prema kojem je projekt uvodjenja 3 tramvajske linije u bijeljini u fazi izrade, ne mogu da se ne zacudim da ta tema nije pokrenuta u tuzli - gradu koji se sve vise bori sa saobracajnim guzvama, parkinzima itd. ne treba biti bas einstein da se shvati da je jedan od nacina rjesavanja tih problema unaprjedjenje gradskog prevoza..
da li sam ja samo neupucena ili stvarno jos ova tema nije pokrenuta?
na nekoj od tema sam jednom iznijela svoj prijedlog da se prekrije korito jale i da se tu napravi tramvaj. obzirom da je tuzla uzak a duguljast grad tako bi se povezale bitne tacke grada kao npr. slavinovici-sjenjak-stupine-mercator-centar/pijaca-univerzitet/slatina/dom zdravlja-irac itd.. obzirom da je u podrucju korita jale tlo stabilno tj. nema slijeganja a i obzirom na sveprisutni nedostatak prostora u gradu, ovo dodje gotov kao jedino a vjerovatno i najeftinije moguce rjesenje..
dalo bi se jos argumentovat itd. al manje-vise svi mi to sve znamo..
nego posto sam ja sve nego strucnjak za takve stvari a prosto ne mogu da vjerujem da nikom ova ideja nije pala na pamet, pitam malo strucnije ljude da li ima tu neka kvaka koje ja nisam svejsna?
i sta ostali uopste misle o ideji?


[Edited by cupo on 15-08-2008 at 00:01 GMT]

14-08-2008 at 17:52 | Ukljuèi u odgovor
Cope
Nivo: Forumski doajen
Always first on the scene

Registriran(a): 14-04-2006
Lokacija: U krilu ljubavi
Odgovori: 2718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tamvaj u Tz?

Da se bar hoæe neko sjetit ili realizovat ideju iz sedamdesetih da kupi trolejbuse i da se manje zagadjuje grad kad vec imamo fabriku struje u gradu. Pozdravljam i ideju o tramvaju ali tu je mnogo više ulaganja za postavljanje tramvajske pruge a za trolejbus treba samo razvesti el. mrežu i tu smo autobusi i zagadjenje nestaju istoga dana.

14-08-2008 at 17:58 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tamvaj u Tz?

citat:
Cope wrote:
Da se bar hoæe neko sjetit ili realizovat ideju iz sedamdesetih da kupi trolejbuse i da se manje zagadjuje grad kad vec imamo fabriku struje u gradu. Pozdravljam i ideju o tramvaju ali tu je mnogo više ulaganja za postavljanje tramvajske pruge a za trolejbus treba samo razvesti el. mrežu i tu smo autobusi i zagadjenje nestaju istoga dana.


slazem se cope sto se zagadjenja tice, jedino ostaje problem saobracajnih guzvi a ne vidim gdje bi se mogle gradit i prosirivat ulice
ah da, prije par mjeseci je i zenica pokrenula istu temu..
ako su ti gradovi spremni na takva veca ulaganja, zasto tz nije?
14-08-2008 at 18:08 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tamvaj u Tz?

mislim da je glede trajvana u Tuzli problem bilo slijeganje tla pa da ne bude "iskaèe iz šina pomalo!" ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
14-08-2008 at 18:11 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tamvaj u Tz?

Trolejbus je odlicno rjesenje.......jeftiniji od tramvaja za napravit a mislim i da bi vise odgovarao konfiguraciji grada tj terena.
Jeftiniji prijevoz i manje zagadjenja! Treba li vise argumenata??

14-08-2008 at 18:17 | Ukljuèi u odgovor
lena
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-08-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 167
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tamvaj u Tz?

slazem se sto se tice argumenata u vezi trolejbusa.. al treba imat na umu sve gusci i gusci saobracaj.. broj automobila u tz nenormalno raste i to nam je svima jasno.. da ce nastaviti rast i nije neka novost, pa trenutno se grade ako se ne varam 3 auto centra.. zar treba da nam se desi da nam grad postane potpuno nemoguc za voznju da bi mi konacno poceli i o tome razmisljati? sta je s one "bolje sprijeciti nego lijeciti"?

14-08-2008 at 18:31 | Ukljuèi u odgovor
rima
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 90
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tamvaj u Tz?

Trolejbus
Danas stojim pored jednog autobusa na semaforu, a s druge strane kamion. Ko da si u gasnoj komori
Malo je falilo da proðem kroz crveno jer nisam mogao više izdržati.
Još i ovaj crveni val pa i vruèina. èisto da poludiš

14-08-2008 at 22:11 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tamvaj u Tz?

citat:
Cope wrote:
Da se bar hoæe neko sjetit ili realizovat ideju iz sedamdesetih da kupi trolejbuse i da se manje zagadjuje grad kad vec imamo fabriku struje u gradu. Pozdravljam i ideju o tramvaju ali tu je mnogo više ulaganja za postavljanje tramvajske pruge a za trolejbus treba samo razvesti el. mrežu i tu smo autobusi i zagadjenje nestaju istoga dana.

Kolega i ja sam mišljenja da je trolejbus definitivno puno bolje rješenje.èak sam to prije nekoliko dana i napisao na jednoj od tema.Èudi me samo da se niko od ove elite koja pledira da izaðe na izbore nije do sada plasirao tu ideju,
Naravno naæi æe se neko ko æe reæi to su nerealna obeæanja.Pa jasno je da se tu ne radi o izgradnji fontane veæ da je to domen kapitalnih investicija za èiju realizaciju trebaju godine ali bi po mom mišljenju taj projekat svakako morao naæi svoje mjesto  


<br /><br /><br /><br />

14-08-2008 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tamvaj u Tz?

citat:
yugi wrote:

Kolega i ja sam mišljenja da je trolejbus definitivno puno bolje rješenje.èak sam to prije nekoliko dana i napisao na jednoj od tema.Èudi me samo da se niko od ove elite koja pledira da izaðe na izbore nije do sada plasirao tu ideju,
Naravno naæi æe se neko ko æe reæi to su nerealna obeæanja.Pa jasno je da se tu ne radi o izgradnji fontane veæ da je to domen kapitalnih investicija za èiju realizaciju trebaju godine ali bi po mom mišljenju taj projekat svakako morao naæi svoje mjesto

Ove fontane izgleda vec prerasle u sferu opste zayebancije, spominju se svuda u raznim kontekstima...
a za trolejbus se slazem, definitivno je potrebno smanjiti aerozagadjenje u gradu uvodjenjem centralnog na sto sire podrucje grada (radi se na tome), zelenim valom (obecanja, obecanja, vidjecemo je li ludom radovanje) i tom investicijom koja nije nikom ni na kraj pameti - trolejbusima (dabogda)...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
14-08-2008 at 23:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice