Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica
Strana: 1 2 3 4 5 6
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Problem pasa lutalica

28.08.2008.
Pismo èitaoca

Amru Z. u noænim satima napali psi lutalice

Da je problem sa psima lutalicama velik, dokazuju i pisma èitalaca koja povremeno stižu na adresu Tuzlarija. Postojeæi Azil za pse nema uslove da prima više pasa, pošto se tamo veæ nalazi preko 400 zbrinutih životinja. U toku je nabavka puške za omamljivanje pasa, koje bi potom kastrirali te bi se broj pasa lutalica povremeno smanjivao. Procedura oko nabavke potrebne opreme nije jednostavna, kako su nam rekli u Komunalcu preko kojih i ide nabavka. Objavljujemo još jedno pismo o napadu pasa lutalica u nadi da æe se ubrzati rješavanje problema pasa na ulicama grada.


Zovem se Amra i živim u Tuzli. Pošto redovno posjeæujem Vašu stranicu zanimalo me da li bi mi ikako mogli pomoæi oko mog problema. Prije 10 dana bila sam napadnuta od strane pasa lutalica oko 22h u Oktobarskoj ulici. Sreæom po mene uspjela sam se nekako spasiti i pobjeæi. Veæ ih mjesec dana izbjegavam na relaciji Jupiter-Sjenjak, gdje se najvise kreæu i to u veæim èoporima. Znam da nisam jedina osoba u ovom gradu kojoj je ogranièena sloboda kretanja zbog ovih ´nezbrinutih´ životinja. Šetajuæi se gradom prije nekoliko dana, takoðe, su ganjajuæi se i svojim lavežom isprepadali ne samo mene nego i veæi broj roditelja s djecom. Danas sam opet vraæajuæi se kuæi doživjela isti okršaj s psima lutalicama, i oèajna jer ne znam kome da se obratim, obraæam se Vama. Samo me zanima da li treba da se desi nešto grozno da bi se tek onda probudila svijest ljudi koji bi trebali da se pozebave ovim problemom Zar bi trebalo da neèije dijete pretrpi traumu za èitav život ili da stvar bude gora završi u bolnici sa ozljedama pa da neko konaèno reaguje
Jako bih cijenila ako mi veæ ne možete pomoæi, da me barem uputite kome treba da ´dosaðujem´ kako bi nesto promijenila, jer vjerujte mi toliko sam isprepadana da me strah da izaðem iz kuæe.
Unaprijed zahvalna!
Amra

 


<br /><br /><br /><br />

28-08-2008 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
rima
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 24-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 90
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Slazem se i ja da se treba nesto ubrzano poduzeti.
Sinoc setam sa suprugom i sinom kad ono kod zgrade cipelica crni pas velik ko tele .
Hajde sto se mali prepao nego i zena pa sam i nju morao nositi ;hanka

28-08-2008 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Teško mi je zaista na ovoj temi preæi u sferu zajebancije, pošto sam i sam imao jako loše iskustvo.Naime veæ sam jednom pisao o tome da su i moju kæerku koja je tada imala 8 godina napali psi lutalice i to me zaista dovelo u situaciju da kao rijetko kad u životu iz mene progovore emocije koje su vjerovatno imanentne svakom roditelju kome je stalo do svoje djece.
Naime na moj poziv nadležnoj opæinskoj službi dobio sam odgovor da su oni prestali sa uklanjanjem, taènije ubijanjem kerova zbog postojanja famoznog azila koji uzgred nije ništa drugo nego Aušvic za kerove, i zbog pobune halaša koje su angažovane na zaštiti "jadnih" životinja.
Bolje je da ne prenosim šta sam tada sve rekao i toj nadležnoj službi a i tim "humanisticama"  


<br /><br /><br /><br />

28-08-2008 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Evo ih na Bulevaru laju ko ludi, opasni! Dok neko dijete ne strada neæe ih maknuti sa ulice. Nedo bog da moje ujede oko pasa expl. pa u opštinu.  


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
28-08-2008 at 22:18 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Problem pasa lutalica

citat:
Nadimak wrote:
Evo ih na Bulevaru laju ko ludi, opasni! Dok neko dijete ne strada neæe ih maknuti sa ulice. Nedo bog da moje ujede oko pasa expl. pa u opštinu.


Izgleda da svaka mjesna zajednica ima svoj copor pasa ili vise njih, moglo bi se kakvo takmicenje organizovat, npr, cije su dzukele najzayebanije u gradu, konkurencija je zestoka...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
28-08-2008 at 23:02 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Opcina bi trebala animirati Kineze da se malo vise naseljavaju

[Edited by Dea on 29-08-2008 at 01:24 GMT]

28-08-2008 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Amra, evo Vam primer od pre sedam godina. Moram priznati da su intervenisali pre nego sam primila odgovor.

Ocito je da je se stanje godinama ne menja!









[Edited by nevenkagaragic on 28-08-2008 at 23:34 GMT]

28-08-2008 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Naèelniæe imal tih šintera. Pa majku mu jesu li važniji kerovi il naša djeca.Izaði na opštinu pogledaj prema pošti pa æeš vidjet da u tvojoj dragoj Tuzli trenutno 07 30 h na ulici ima više kerova nego ljudi, a ono što ih ima, trèe, kao da æe pasti slijedeèa granata. Ko ih štiti nek i vodi svojoj kuæi...Evo žena ne smije iz haustora izaèi napolje da krene na posao. Nesposobnjakovièi. Boli vas briga što u ponedjeljak poèinje škola. Uostalom NIJE VIŠE ZAŠTITNI ZNAK TUZLE KOZA NEGO ÈOPOR KEROVA. GRAD NA ÈOPORU KEROVA.
 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
29-08-2008 at 08:00 | Ukljuèi u odgovor
da to sam ja
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 07-12-2007
Odgovori: 25
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Na prostoru bivseg Transervisa kod Pecare 2 ih ima 10, svaku noc toliko laju da se ne moze spavati, od tih 10 njih 5 je ogromnih pasa,mene je strah izvesti djecu da se igraju.Takodjer ispred nacelnikove zgrade ih ima jedno 4-5 komada, ne znam kako niko ne reaguje na to,sad ce djeca krenuti u skolu, a nije svejedno kada ti u susret ide copor pasa.

29-08-2008 at 09:15 | Ukljuèi u odgovor
gazija
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 31-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Problem pasa lutalica

Ovaj problem svakako bi trebao zaokupiti pažnju aktuelne opštinske vlasti ali izgleda da to njih ne zanima

29-08-2008 at 13:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Životinje i kuæni ljubimci : Problem pasa lutalica New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice