Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

evo sa druge teme:


Treba napraviti tramvaj kroz Tuzlu.Kružnu liniju.
Prvo Neka investicija
Drugo Radiæe ljudi izvjesno vrijeme,Nova radna mjesta.
Treæe rentiraæe u svakom sluèaju.
KOja stranka i koji naèelnik æe to uraditi,nije bitno, ali nek se narod malo provoza tramvajem kroz Tuzlu i spomene tog naèelnika za tramvaj kao Imamoviæa za bazene
_______________________________________________________

-Tramvaj je po meni bolje rješenje i nije neostvarivo.
Ako se napravi šinski saobraæaj,njime je regulisan onda cijeli saobraæaj u gradu.
A Tuzlaci baš tu trebaju pokazati da imaju struènjake koji to mogu napraviti baš na nestabilnom terenu.
Prvo zbog svog obraza,a drugo zbog obraza grada.
Kad Arapi mogu napraviti skijašku stazu u pustinji,mogla bi i Tuzla imati tramvaj,a može i treba.

[Edited by djecko on 15-08-2008 at 01:59 GMT]

[Edited by djecko on 15-08-2008 at 02:00 GMT]

15-08-2008 at 01:58 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz? - asf

Ma kakav tramvaj... ne moze to opstati u tuzli...

Trolejbus je zakon a i termoelektrana nam je pred nosom.
Ja bih izbacio sve ove dizelase iz gradske voznje i stavio trolejbuse.

15-08-2008 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

Ja bi iznad Jale postavio parmake (V oblik naopako), pa imedju njih nosac, a sa nosaca ka dole da visi neki japanski besumni city voz.Automatika, bez vozaca, muzika se posta iz centrale GSP.
Mogo bi i jedan krak ici za Solinu, pa sve gore prema Majevici, da otvori i taj dio opstine.
To kad se to napravi, onda cemo poravnit Ilincicu da se grad siri u Sprecko polje. 


15-08-2008 at 13:05 | Ukljuèi u odgovor
corav, ruzan, glup
Nivo: Forumski vuk
zini da ti...

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: 4-ti sprat na lijevo
Odgovori: 458
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

Kao prvo, sto sam vec jednom pisao na temi oko izmjestanja "kajmakuse", mislim da treba iskoristiti postojecu zeljeznicku mrezu pruga Brcko-Banovici i Doboj-Zvornik i pretvoriti je u mrezu Tuzlanskog prigradskog zeljeznickog saobracaja. To bi rasteretilo autobuski saobracaj kroz grad.
Kao drugo neko je vec pricao, a i Tuzlarije pisale o tome, treba izgraditi trecu magistralu (Sjeverno od sadasnje sjeverne) kroz grad i na taj nacin smanjiti saobracajni pritisak na postojece dvije magistrale - a ako je ikako moguce narocito na juznoj. I onda puci trajvan ili trolejbus po juznoj (ili s´ juzne strane Jale od S.Hana do Hladnjace).

E sad: sve ovo sto ja nabroja je prilicno velika investicija i sumnjam da je Tuzla ili bilo koji grad sâm moze izdrzati. Cak i u bogatijim drzavama, drzava ako nista drugo, a ono sufinansira ili barem daje garanciju za ovakve projekte. - Kopenhagen je jedan od bogatijih gradova, pa nema sanse da prosiri metro ili dio tzv. gradske zeljeznice bez da danska drzava da pare. U Barceloni su takodje ponovno uvodjenje jedne(!) tramvajske linije velikim dijelom platili drazava Spanija i provincija Katalonija. A to sto se o tramvaju/trolejbusu prica u Banja Luci, Zenici i Bijeljini meni vise zvuci kao prikupljanje poena, al´ hajd moze biti da je do mene...

I jos jedan djelimicno off topic (mada samo djelimicno): Mislim, sto sam vec rekao vise puta da Jalu NE TREBA POKRIVATI! Zbog prestanka crpljenje slanice se vjeruje (imaju dobre naucne indicije) da ce se vremenom povecati vodostaj Jale i uz malo truda bi ona (nasa rijeka, kolika god da je!!) u buducnosti mogla (opet) biti i lijepa...  


15-08-2008 at 13:07 | Ukljuèi u odgovor
JIM MORRISON
Nivo: Forumski vuk
touch me baby
Registriran(a): 31-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 351
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

Zanimljiva zamisao moram ti priznati...pravo mi se svida , Jala je svakako javna kanalizacija!!!


citat:
lena wrote:
ponukana danasnjim clankom u avazu prema kojem je projekt uvodjenja 3 tramvajske linije u bijeljini u fazi izrade, ne mogu da se ne zacudim da ta tema nije pokrenuta u tuzli - gradu koji se sve vise bori sa saobracajnim guzvama, parkinzima itd. ne treba biti bas einstein da se shvati da je jedan od nacina rjesavanja tih problema unaprjedjenje gradskog prevoza..
da li sam ja samo neupucena ili stvarno jos ova tema nije pokrenuta?
na nekoj od tema sam jednom iznijela svoj prijedlog da se prekrije korito jale i da se tu napravi tramvaj. obzirom da je tuzla uzak a duguljast grad tako bi se povezale bitne tacke grada kao npr. slavinovici-sjenjak-stupine-mercator-centar/pijaca-univerzitet/slatina/dom zdravlja-irac itd.. obzirom da je u podrucju korita jale tlo stabilno tj. nema slijeganja a i obzirom na sveprisutni nedostatak prostora u gradu, ovo dodje gotov kao jedino a vjerovatno i najeftinije moguce rjesenje..
dalo bi se jos argumentovat itd. al manje-vise svi mi to sve znamo..
nego posto sam ja sve nego strucnjak za takve stvari a prosto ne mogu da vjerujem da nikom ova ideja nije pala na pamet, pitam malo strucnije ljude da li ima tu neka kvaka koje ja nisam svejsna?
i sta ostali uopste misle o ideji?


[Edited by cupo on 15-08-2008 at 00:01 GMT]

17-10-2008 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

Zasto se opterecujemo pokrivanjem Jale?
Hajmo je skroz zatrpati, koji ce nam vrag?
Koji je smisao rijeke u gradu?
Da li je njen smisao da zubori, ili mozda ima i funkciju strujanja zraka?
Da li treba 20 metara sirine da bi se napravio tramvaj (s obzirom se dobilo 20ak metara sirine pokrivanjem Jale)?
Koliko su to siroke sine, zar se nebi moglo graditi uz korito rijeke?

Dalje, govorite o zagadjenju, radite sizifovski posao, a projekat zelenog vala stoji u opstinskoj ladici. Projekat zelenog vala je relativno skup, ali do sada su gradjani Tuzle potrosili sigurno vrijednost 50 zelenih valova cekajuci zeleno i vozeci po gradu po principu "prva-druga-kocnica".
Hajmo rjesiti prvo ono sto je najlakse i najjeftinije, pa onda uporedjivati rezultate cistoce zraka.

17-10-2008 at 18:17 | Ukljuèi u odgovor
PLAYBOY
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-09-2008
Lokacija: TZ
Odgovori: 1153
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

ja mislim da Džasmin "opasno" razmišlja za uvoðenje METROA

17-10-2008 at 19:26 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

Moglo bi se pokriti Jalu i na nju postaviti pokretnu traku u dva smjera, pogon elekticni ili mozda nekakav hidro.Jedino rijesiti ulazak i silazak putnika, da ne bude uskok-iskok
Originalno rjesenje, plus ekologija itd...

17-10-2008 at 20:01 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tramvaj u Tz?

Nesto kontam, sta fali podzemnoj?
tunele vec imamo... 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
17-10-2008 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
baraba
Nivo: Forumski vuk
tvrdoglav

Registriran(a): 01-04-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 482
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User ICQ
icon Re: Tramvaj u Tz?

citat:
PLAYBOY wrote:
ja mislim da Džasmin "opasno" razmišlja za uvoðenje METROA


Dok Mirnes razmislja o uvodjenju Diktature... Bolje je i imat maste, neg bit supalj ko Mirnescic.... Evo ga volan Mirnese, da se podsjetis sta si bio, dok nisi "kusno" politicki zivot... Da si osto sofer, dobio bi vise glasova od naroda...al haman se i ti prodade Nije svacije po putu srat... (stara Tibetanska poslovica)
I ... lako je tudjim k..cem trnje mlatit (japanska)

[Edited by baraba on 18-10-2008 at 08:33 GMT] 


...posle ce biti kasno, i Petlu vreme ide...
18-10-2008 at 08:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice