Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
doktor_ljudi wrote:
piše da neide "NA LINIJU U ROV", a ne u vojsku, jer su to sve zlatni ljiljani koji imaju staža nazovi vojske od 4 godine nosajuæi kameru i fotoaparat te grijuæi dupe u komandi i domu kulture u lukavcu.

vojska i vojnici su bili na majevici, ozrenu... a pomije sa kamerom i fotoaparatom u lukavcu, tuzli, živinicama...mislim imali smo i mi u tuzli svojih pomija drugih zanimanja, oni npr. u novim maskirnim uniformama sa automatskim puškama sa duplim umetnutim u pušci okvirom (cool izgleda)što su hrabro stajali uz put dole pored termoelektrane ili kroz grad mir svojom pojavom unosili...mamicini sinovi...puna im vojna knjižica staža.... to vojska...HRAAAAAAAAAK PLJUUU...meni nisu...kao ni sve ostale mudonje što su se kojekakvih pres-centara dofatile!!!

pomijama obièno i može pasti na pamet polikita i ostala sranja....a pade mi na pamet...znaš šta bi bilo da su šestana i šestane smjestili u vojsku, al pravu vojsku, pa odma bi se on dofatio qracfurta ko i ovaj neidhardt i reko ja sam europljanin nije rat za mene.....kao da za nas ostale jest...

[Edited by doktor_ljudi on 27-12-2009 at 15:20 GMT]


Pa dobro, ne mogu ni svi vojnici biti u rovu, mora neko nositi i kameru, fotoaparat, kuhati, odrzavati opremu, voziti, raditi vezu... Ali nejse, ja smatram da svako ima pravo na svoje misljenje, za razliku od tebe koji bi ukidao novine koje ti se ne svidjaju.

Znam lika koji je proveo rat u vezi, smjene od dvoje ljudi koji su dezurali sami na vrhu planine. Znali su biti gore nekoliko sedmica u cugu, penjanje na polozaj trajalo je satima ili danima ovisno od vremena. I jos kad dodju gore, rokaju ih artiljerijom cim cuju da rade.

Valjda ni oni nisu vojska za tebe, vec sminkeri? Ja ih ne mogu porediti s kojekakvim umjetnickim cetama i fol vojnim policajcima koji nisu dobacili dalje od Sickog.

Isto tako znam raje koja je na liniji radila sve samo ne ratovala, a znas ih garant i ti, tako da ti argument i nije cemu.

I sta ti smeta sto se taj Niderhart dohvatio Beca da studira? Kamo srece da sam i ja, bolje bi mi bilo da sam gore skolu ucio nego na nasim k******m fakultetima. Ili je tebi mjerilo patriotizma broj ispijenih kafa u Bankerovoj i kolicina kukanja o seljacima na fakultetu zbog kojih se studira vec osmu godinu?
27-12-2009 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
doktor_ljudi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
nemamidejezanick wrote:


Pa dobro, ne mogu ni svi vojnici biti u rovu, mora neko nositi i kameru, fotoaparat, kuhati, odrzavati opremu, voziti, raditi vezu... Ali nejse, ja smatram da svako ima pravo na svoje misljenje, za razliku od tebe koji bi ukidao novine koje ti se ne svidjaju.

Znam lika koji je proveo rat u vezi, smjene od dvoje ljudi koji su dezurali sami na vrhu planine. Znali su biti gore nekoliko sedmica u cugu, penjanje na polozaj trajalo je satima ili danima ovisno od vremena. I jos kad dodju gore, rokaju ih artiljerijom cim cuju da rade.

Valjda ni oni nisu vojska za tebe, vec sminkeri? Ja ih ne mogu porediti s kojekakvim umjetnickim cetama i fol vojnim policajcima koji nisu dobacili dalje od Sickog.

Isto tako znam raje koja je na liniji radila sve samo ne ratovala, a znas ih garant i ti, tako da ti argument i nije cemu.

I sta ti smeta sto se taj Niderhart dohvatio Beca da studira? Kamo srece da sam i ja, bolje bi mi bilo da sam gore skolu ucio nego na nasim k******m fakultetima. Ili je tebi mjerilo patriotizma broj ispijenih kafa u Bankerovoj i kolicina kukanja o seljacima na fakultetu zbog kojih se studira vec osmu godinu?


ne rise i ne podmeæi!
nemoj da rodove vojske i vojnike koji se po prirodi nalaze iza prve linije bojišta, kao vezu ili artiljerija izjednaèavaš sa glumcima i presovcima, ja to nisam reko.

snimanje kamerama, fotoaparatima te dežure pored termoelektrane mogle su bez problema obavljati samo žene, na poèetku ih je i bilo, al zauzeše radna mjesta hrabrim bojovnicima ....gdje æe šestani ako se kakva cura doèepa mikrofona

što se tièe prve linije, ko god je htio mogo se dobrovoljno na nju da se javi, pa neka šverca cigarete i duhan sa èetnicima...ako ima muda.

ako šestani paradiraju korzom nek plaæaju prvolinijašu kutiju veka 20 maraka, ko ih jebe!!!

meni je mjerilo patriotizma prva linija bilo i ostalo, a nesviða se meni ni npr. s. bosna ali je ipak nebi ukino za razliku od polikite toliko i o tom tvom zakljuèku.

a kad kažeš da si otišo ko i neidhardt ili ini nedhardti i veæina ljudi misli tako jer su šestani mnogo što šta dobili i puno bolje prošli od onih koji po ozrenu i majevici visiše!!

ovdje pod šestanima mislim i na bliže i dalje èlanove obitelji vrlih naših politièara i generala iz ratnih 90-tih!
27-12-2009 at 17:00 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
doktor_ljudi wrote:


ne rise i ne podmeæi!
nemoj da rodove vojske i vojnike koji se po prirodi nalaze iza prve linije bojišta, kao vezu ili artiljerija izjednaèavaš sa glumcima i presovcima, ja to nisam reko.

snimanje kamerama, fotoaparatima te dežure pored termoelektrane mogle su bez problema obavljati samo žene, na poèetku ih je i bilo, al zauzeše radna mjesta hrabrim bojovnicima ....gdje æe šestani ako se kakva cura doèepa mikrofona

što se tièe prve linije, ko god je htio mogo se dobrovoljno na nju da se javi, pa neka šverca cigarete i duhan sa èetnicima...ako ima muda.

ako šestani paradiraju korzom nek plaæaju prvolinijašu kutiju veka 20 maraka, ko ih jebe!!!

meni je mjerilo patriotizma prva linija bilo i ostalo, a nesviða se meni ni npr. s. bosna ali je ipak nebi ukino za razliku od polikite toliko i o tom tvom zakljuèku.

a kad kažeš da si otišo ko i neidhardt ili ini nedhardti i veæina ljudi misli tako jer su šestani mnogo što šta dobili i puno bolje prošli od onih koji po ozrenu i majevici visiše!!

ovdje pod šestanima mislim i na bliže i dalje èlanove obitelji vrlih naših politièara i generala iz ratnih 90-tih!



E pa vidis, dobar dio tih 'pressovaca' su takodjer bili na liniji i nerijetko su bili naoruzani. Zapravo, najcesce su bili obicno vojnici koji su se kontali u elektroniku, nista vise.

Nisu to bolan civilni reporteri, da ih dovuce dzip, snime dva lika kako zapucaju na brdo i pice kuci, to je ipak vojska. Ili ti mislis da su oni njih maksuz vozali kad je litar goriva bio 30 maraka, ono da slucajno ne zanoce u rovu? Jesi li ti kad gledao snimke npr. s Ozrena 1995te? I ti bi poslao zene, da idu iza pjesadijskog napada i snimaju?! Svaka ti cast...

I kakve veze majke ti ima to sto sam ja otisao iz Tuzle par godina nakon rata sa patriotizmom? Ili sto je ovaj momak otisao studirati u Bec?! Pa bolan kamo srece da je vise raje otislo da ispece kakav zanat i zaradi lovu, bolje bi nam bilo nego da dagube po kafama i klupama... Ja se nisam pokupio radi ceifa, vec da radim i saljem pare u Tuzlu, isto kao i vecina ljudi! Ili sam trebao cugat vino na Jali i kukat kako starcima kasni peeemziiija?!
27-12-2009 at 20:07 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

hajde sad lijepo se vratite na temu:
"Kud veliki Fahro tu i mali Turci"

27-12-2009 at 20:49 | Ukljuèi u odgovor
doktor_ljudi
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 109
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
nemamidejezanick wrote:


Ili ti mislis da su oni njih maksuz vozali kad je litar goriva bio 30 maraka, ono da slucajno ne zanoce u rovu? Jesi li ti kad gledao snimke npr. s Ozrena 1995te? I ti bi poslao zene, da idu iza pjesadijskog napada i snimaju?! Svaka ti cast...

_______________________________________________________


ne mislim da su ih vozali nego znam!!

malo komadantu tadašnje brigade da se tobožnje napredovanje vojske ovjekovjeèi a on ko komadantèina pokaže!!!

pomjerili rovove u toku noæi za 10 metara prema èetnicima, vojska polivsala zemlju roveæi, valjalo je tu pobjedu naravno bez ispaljenog metka uslikat..maksuz!!!

osnovno zanimanje traktorista inaèe komadant brigade, al ništa nije ni gori ni bolji od komandanata iz tuzlanskog korpusa, dok raja ginula u akciji na majevici ovaj jedan naš zamalo pogino, jer je pjan pao u bazen pun vode u HAK-u, zamalo smrt gušenjem.
i njega si po televizijama tadašnjim imo ko velikog borca....

èuj gledo, j*** te gledo, ja BIO i mnogo je drugaèije od onog što si ti gledo, zato sjedi i šuti ne brani one o kojima neznaš dovoljno.

što se tièe žena, vjerovatno bi hrabrije bile od šestana, uostalom kakvo ti je to glupo razmišljanje o ženama, u izraelu su standardno u vojsci u amerièkoj takoðe, imaš ih pilota koliko hoæeš.
rat je bio za istrebljenje bošnjaka dakle kompletnog naroda trebala su i djeca sa praækama na linije iæi al gdje æeš djecu slat kad su komande i punktovi puni rutonja.

e, zato smo i prošli ko što smo prošli!!

da se sav bošnjaèki korpus digo u borbu protiv èetnika, kao što je trebo, i da banditi koji su svoje sinove poslali u njemaèke, qracfurtove, amerike... nisu bili na mjestima zapovjednika, danas nebi srbi bili na 15 min. od tuzle i pola bosne držali.
svi ih se riješili sem nas..što li?

sa ovih prostora se oduvijek odlazilo trbuhom za kruhom, ali je problem što bi sada svi otišli jer se svi osjeæaju prevarenim... a srbi ko što rekoh blizu...jako blizu.....

KRAJ!



[Edited by doktor_ljudi on 27-12-2009 at 21:42 GMT]
27-12-2009 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
posavac wrote:
jeli taj mali fahro stvarno turcin,ili je to neka sala,i molim gazdu da ne brise

rek'o mu reis da jeste..
 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
28-12-2009 at 23:10 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

citat:
djecko wrote:
Možda bude ovako izgledalo:


Vratimo se Fahri kao temi
USTAV je jelda Zakon po kojem se treba ponašati.
Nedefinisanost jednog zakona,stvara anarhiju,pa èak ako je i definisan ostavlja prostora za neku nazovimo je demokratsku promjenu.
Naša bosanska èorba je dobro zapržena,veæ stotinama godina i ko god je okusi osjeæa nekakvu žeð.Oèito toliko ukusna,da je svako kuša.Pokušavaju praviti recepte na razne naèine,donoseæi nove zaèine.Ipak priznaæemo da tudji zaèini stvaraju neku kiselinu u želudcu i izazivaju povraæanje.Toliko jaku kiselinu da bi èovjek mogao »dušu povratit».
Vjekovna napaæenost bosanskog naroda slobodno mogu reæi izgladnjelost,jer nam našu èorbu iz našeg lonca jedu drugi,a nama ostaje samo dobar recept i minimum da preživljavamo.
Sreæom lonac je još èitav.
Umjesto da Dodik prihvati jednu dršku lonca,on hoæe dno,pod,hej molim vas bosanski pod.
Odakle njemu pravo na to.Zamislite lonac ili bure bez dna.E moj Tihiæu.I ti bi dijelio.
Nejasno mi je kakve ciljeve ima Radonèiæ,mogu samo predpostaviti da je možda jedan koji
æe sa ili bez ustezanja reæi Dodiku u vezi tog poda.
U nekom od prethodnih postova sam pomenuo kulturu,Bosanaca,Sanžaklija i Albanaca.
Nije ta kultura nevažna.
Meðutim nas Bosance krasi ogromna tolerancija(i veliki bunt)
Albanci vjekovno nose jaram i pritisak od strane Srba pa su ekstremni buntovnici.
Sandžaklije su izložene prefirganijem pritisku,malo blažem nego Albanci.
Bosnu krase ogromna razaranja svakih par decenija.
Svi pritisnuti komšija nam Srba koji sebe predstavljaju kao žrtve.(Ne svi nego onaj ekstremni dio zbog kojeg ruku na srce, najviše je platila Bosna i plaæa)
Sandžaklije se osjeæaju više Bosancima nego Srbima ili Crnogorcima,što je i u redu,ovo govorim kada je u pitanju državljanstvo.
Kakva Raška i kakvi bakraèi.Rasparèali ih «demokratski» u Srbiju i Crnu Goru,a ljudi se osjeæaju Bosancima.Ipak su Srbija i Crna Gora države.
Ne može se teoretisati po osnovi prinudno nametnutog stanja.Albanci nakon 1300.godina na Kosovu napraviše to što su napravili.Imaju i svoj jezik.
Pojava Radonèiæa koji može biti desnica desnice,kao reakcija na Dodikovu ljevicu totalno desnièarsku je u neku ruku i realna.
Radnièka klasa iznosi sve,bez daljnjeg.Stvara profit od kojeg i država i religija ubire porez.
Pozitivno gledam na gradnju objekata koje gradi Radonèiæ jer su na bosanskom podu.
(Ne ulazim u to šta i kako može jedan èovjek za dvadeset godina)
Vratimo se na ustav.Po ustavu bi neka firma trebala biti u vlasništvu države bez obzira koliko bila privatizovana ili kao DD.
Svjedoci smo imperijalizma,moderne kraðe državnih podova i narodnog kapitala.
Treba narod imati neke koristi od svog poda.
Sukobi izmeðu desnice i ljevice dovode do stvaranje neke sredine mišljenja,sa ili bez sukoba,tako da na kraju ipak bude neka srednja linija koja i donosi i mijenja zakone.
Pomiješamo li hladnu i prokljuèalu vodu,dobiæemo mlaku.
Priznaæemo ako je i èorba u pitanju da je ne jedemo ni hladnu ni vrelu.Ako je vrela saèekamo da se malo ohladi,a ako je hladna pogrijemo.
Ovo ja malo podgrijavam s lijeve strane (s lijeve strane Drine)


29-12-2009 at 09:06 | Ukljuèi u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Lokacija: Tuzla downtown
Odgovori: 756
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

Na kartu podjele Bosnjaka na Bosance, Krajisnike i Sandzaklije igra velikosrpska politika koja ne miruje vise od stoljeca. Ne mogu da shvatim da jedan dobar dio Bosnjaka ne uvidja ovu vlassku igru, koja je Bosnjake svela na "Palestince Evrope"...ali ne, u Bosnjaka se najacce glasaju tzv liberalne demokrate (tipa Lagumdzija i Bakir H., aka haustorce) i quasi-nacionalisti (Tihic, silajdzic), koji razdiru Bosnu. 


Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
29-12-2009 at 12:53 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

Stranacka novina...ne moze se vise citati?

Damir Arnaut: Avazovo štivo nije ni primjereno za državne institucije



Nakon što je Kabinet bošnjaèkog èlana Predsjedništva BiH otkazao pretplatu na "Dnevni Avaz," taj list je optužio dr.Silajdžiæa da time "želi sakriti istinu o sebi od svojih bliskih saradnika," te da ti saradnici Avaz sada "krijuæi kupuju na trafici." Za komentar na ove tvrdnje upitali smo pravnog savjetnika dr. Silajdžiæa ,Damira Arnauta ...

""Stvarno su to tako napisali"? , upitao je Arnaut nakon što smo mu proèitali dio teksta iz Avaza.

Arnaut kaže da Radonèiæ "izgleda daje stimulacije svojim novinarima za što veæu kreativnost u izmišljanju".

"Pretplata je otkazana upravo od strane saradnika i osoblja u kabinetu za preostalih 6 primjeraka koje su oni dobivali, s obzirom da èlan Predsjedništva odavno ni ne èita Avaz. Saradnici su se rukovodili razmišljanjem da je Fahrudin Radonèiæ uzeo veæ previše novca od poreznih obveznika da bi se nastavilo plaæati to sada stranaèko glasilo. Ne znam zašto bi nakon toga bilo ko kupovao to glasilo na trafici", kaže Arnaut za Svevijesti.ba i dodje:

"No ne radi se samo o ovome - naš kabinet je multietnièka sredina koja se rukovodi tim principima. Avazova pisanja odavno obiluju etnièkim eksluzivitetom pa èak i šovinizmom i takvo štivo možda nije ni primjereno za državne institucije u zemlji poput Bosne i Hercegovine. Pa èuli ste Radonèiæev intervju na Kalman radiju i njegove tirade o "manjem" i veæim narodima, šta smije a šta ne smije "osoba koja nije musliman," i slièno. Sjetite se ko još u ovom zemlji govori na takav naèin."
S.Æ
(Svevijesti.ba)

http://www.svevijesti.ba/content/view/54175/256/

31-01-2010 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
Neidhardt
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 16-06-2007
Lokacija: Wien
Odgovori: 1596
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kud svi Turci tu i mali Fahro

Nakon sto mu je Fahro Dodik, pardon Radoncic, postao politicki oponent (blize se izbori, djeco), Hare spozna da je Avaz zbilja sovinisticka novina, samo se nije licno usudio izreci ovu blasfemicnu frazu. Gdje ces bolan vrijedjati najtiraznije nacionalno mjerilo u Bosnjaka.........

02-02-2010 at 05:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 1
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Politika : Kud svi Turci tu i mali Fahro New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice