Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Dajdza wrote:
Ne cudim, sto imamo tumacaenja koliko i tumaca Ustava.Svakome je data mogucnost da prica sta hoce.



Eto mi ovde najviše volimo kad nam neko upitne kvalifikacije i "vrlo" struèan tumaèi Ustav BIH sa sigurne razdaljine od cca 10 hiljada kilometara.Trebao bi ti Daidja pod hitno napisati protestnu notu ustavotvornoj skupštini i dati predloge svojih amandmana na isti.Eno Dodika ubi neizdrž.

[Edited by soraya on 07-02-2012 at 18:17 GMT]
07-02-2012 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Ne trebam ja nikom pisati potestna pisma. Pogledaj i sama sta tamo pise pa zakljuci. Iz tog razloga i imamo ovakve i onakve price.Jedna od tih prica je moja, druga tvoja, treca nekog treceg, cetvtog, petog, desetog itd.
Inace, davno sam primijetio da mnogi vole uopstene price, iz kojih tesko mozes izvesti samo jedan zakljucak. Dakle, sto uopstenije to bolje, jer onda svako ima svoju pricu, pa tako i o popisu stanovnistva.

08-02-2012 at 00:44 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Nema tu puno pametovanja.

Zna se kako ce se srbi i hrvati izjasniti.

Zao mi je sto ce ovaj popis pokazati svu podijenjenost bosnjackog naroda. Takodje ce pokazati je bosnjaka manje od srba jer ce se neki bosnjaci praviti pametnim pa izjasniti kao bosanci.

08-02-2012 at 00:51 | Ukljuèi u odgovor
kagemusha
Nivo: Forumski doajen
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Lokacija: kyoto
Odgovori: 1349
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

ako Bog da da se i hoce svi gradani izjasniti kao Bosansci i Hercegovci...ja bih tebe castio

08-02-2012 at 01:27 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Hrvati i Srbi ce se u velikom procentu izjasniti kao Hrvati i Srbi, samo ce Bosnjaci da se izjasnjavaju ovako ili onako.
Ipak treba naglasiti, gdje nema Bosnjaka i onih koji ce se izjasniti kao Bosanci, tu nema ni BiH. Primjeri: istiocna i zapadna Hercegovina, Podrinje, Semberija, Posavina, Bos. Krajina itd.
Da li mislite da ce se neko u Capljini, Sirokom Brijegu, Citluku itd izjasniti drukcije nego Hrvat? Da li ce se neko u Banja Luci, Bijeljini, Prijedoru, Foci, Nevesinju itd, izjasniti drukcije nego Srbin? Mozda na 100 glasaca samo jedan ili dva.
Kako ce biti u multi sredinama, kao npr. Tuzli, nek nam kazu Tuzlaci.
ili

08-02-2012 at 01:42 | Ukljuèi u odgovor
Uzas
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 9
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

A šta mislite o stvaranju nove nacije " Bosanaca " u nekoj skorijoj buduænosti ?Znam da bi taj politièki èin zahtijevao i promjene ustava, ali kome bi pogodovalo stvaranje èetvrte nacije ?
Hrvatima je konstitutivnost neupitna bez obzira na brojnost, medjutim ako bi " Bosanci " vremenom postali brojniji ( po multikulturalnim sredinama ) kako bi se to odrazilo na hrvatsko pitanje, kako na bošnjaèku brojnost a kako i da li bi uopæe na Srbe ?

03-06-2013 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Uzas wrote:
A šta mislite o stvaranju nove nacije " Bosanaca " u nekoj skorijoj buduænosti ?Znam da bi taj politièki èin zahtijevao i promjene ustava, ali kome bi pogodovalo stvaranje èetvrte nacije ?
Hrvatima je konstitutivnost neupitna bez obzira na brojnost, medjutim ako bi " Bosanci " vremenom postali brojniji ( po multikulturalnim sredinama ) kako bi se to odrazilo na hrvatsko pitanje, kako na bošnjaèku brojnost a kako i da li bi uopæe na Srbe ?


pa veæina muslimana se izjašnjava kao bosanac,al evo vidjeæemo koliko nacija ima u BiH ovim popisom.
03-06-2013 at 09:26 | Ukljuèi u odgovor
Uzas
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 9
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Stvaranje nove nacije zahtijeva promjene ustava.Dakle svi oni koji se izjasne kao Bosanci na popisu biæe uvedeni pod " ostale".
Bosanac je regionalna odrednica, a ne nacionalna.Po nacionalnosti mozeš biti Bošnjak, Srbin ili Hrvat.

03-06-2013 at 09:58 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Onda ništa od nove nacije,promjene ustava nema i neæe biti.

03-06-2013 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
Uzas
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 9
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Pa ništa od nove nacije trenutno.Pitanje je svakako bilo retorièko.Ako se Bošnjaci po multikulturalnim sredinama izjasne pod Bosanci muslimanske vjeroispovijesti, ateisti i sl, u velikoj su kolektivnoj zabludi i na gubitku.Taj nazovi multikulturalizam i zelja za dokazivanjem susjestvu su štetni po nacionalni interes.

03-06-2013 at 10:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice