Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

mozda ovaj revolt i ucini cudo pa na popisnom listicu bude pisalo i "Bosanac i Hercegovac" pa da ljudi mogu zaokruzit.. al nema te opcije, pa bi najbolje bilo da svi zaokruze onu najslicniju.. valjda su toliko pismeni da skontaju slicnost u rijecima.. i jednakost u znacenju.. nadam se..

08-09-2013 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
bihsco
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-09-2013
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Nove dileme o popisu stanovništva

Kako æe se popisati 400 hiljada Bošnjaka koji su se izjasnili kao Hrvati radi dobivanja hrvatske domovnice?


Hrvatski portal „ kamenjarsko škutorski" objavio je danas veoma zanimljiv tekst a u kojem propituju dilemu kako æe se na predstojeæem popisu stanovništva izjasniti Bošnjaci iz BiH koji su dobili hrvatsko državljanstvo i koji su se, zarad dobivanja hrvatske putovnice, izjasnili se kao Hrvati. „ Bošnjaci, koji su tokom prošlih godina izjavom da su Hrvati, uspjeli steæi hrvatsko državljanstvo, putovnicu i domovnicu, a koji se na iduæem popisu izjasne kao Bošnjaci, ne samo da bi mogli izgubiti hrvatsko državljanstvo i državljanstvo EU nego bi se mogli naæi i pred pravosudnim organima RH zbog cijelog niza kaznenih radnji, od protupravnog stjecanja prava na rad do cijelog niza povlastica koje je RH država davala svojim državljanima van RH. Ukoliko se naime dokaže da su materijalnu korist priskrbili kaznenim djelom lažnog pribavljanja RH državljanstva prijete im ne male kazne. Tako naime navode izvori iz RH Sabora...

Postavili smo nekoliko pitanja našem izvoru u Saboru RH i dobili zanimljive odgovore: ' Na popisu stanovništva 1991. godine u BiH 755.895 osobe su upisane kao Hrvati. U knjigu državljana Republike Hrvatske od 1991. do 2000. godine upisalo se preko 1,1 milion osoba roðenih u BiH i pri tome su se izjasnili Hrvatima! Otkuda tolika anomalija? Preko 400.000 bh. muslimana je na osnovu starih dokumenata, u kojima su se oni sami ili njihovi roditelji izjasnili Hrvatima, dobilo moguænost upisa u hrvatske državljane, pri tome su pod punom kriviènom odgovornošæu potpisali izjavu da su i sami HRVATI!'

U nastavku teksta navodi se još. „ Nesumjivo je da æe Republika Hrvatska nakon popisa stanovništva u BIH pokrenuti spor na meðunarodnoj razini sa BIH, naime ako rezultati popisa pokažu da, primjerice, u Cazinskoj Krajini ne živi 50.000 Hrvata, koliko ih ima danas, na osnovu izjava da su Hrvati i ima RH putovnice. Posve je normalno da postoje i Bošnjaci koji su na ovaj ili onaj naèin stekli na legalan naèin RH državljanstvo, primjerice dugogodišnjim radom i životom u RH, dodaje naš izvor, no oni koji su to državljanstvo stekli pisanim izjavama da se osjeæaju kao Hrvati, i da dolaze iz obitelji koje su se uvijek tako izjašnjavale, a sutra to budu negirali, izlažu se kaznenom djelu i brisanju iz RH državljanstva".

Ova strana prièe o popisu stanovništva u BiH donosi novi pogled na moguæi izhod rezultata za Bošnjake.

www.saff.ba/regija/271-kako-ce-se-popisatii-400-hiljada-bosnjaka-koji-su-se-izjasnili-kao-hrvati-radi-dobivanja-hrvatske-domovnice

15-09-2013 at 14:30 | Ukljuèi u odgovor
bihsco
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-09-2013
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

ko æe nego bošnjo sam sebe zahebat. nije èudo što nam se rugaju i zapadne i istoène komšije da smo prodani za veèeru. ovi naši potrèali po njiove pasoše i šta sad, rvatska je u eu ima iza leða brisel, a naši raširili guzicu, posao u eu i ostali folovi. em nas hoce naši "bosanci" zahebat, sad æe i ovi radi zadržavanja rvatskog pasoša i pogodnosti koje on pruža opet se izjasniti rvatima. biæe izgleda opet rvata 750 iljada, od tog pola muslimani pola katolici ...

15-09-2013 at 14:42 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Nek' se g***a pišu kao Hrvati. Kad je moglo za hrvatski pasoš, može i za Popis.

[Edited by VV Cephei A on 15-09-2013 at 14:58 GMT]

15-09-2013 at 14:58 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Razumljiva je polemika "ostalih" i konstitutivaca, al' je bljuvotina od popisa jer se uskraæuju prava drugih, nekonstitutivnih. To ja kažem, konstitutivac, šta onda da kažu oni koji nisu!? Sramota, igra sa narodom, pljuvanje po identitetima poštenih graðana koji su prinuðeni da rade što svinje serviraju!!

I nemojte, molim vas, bezveze prièat' za Hr pasoše. Velika veæina vas bi uzela glat njihov pasoš jer imate više šanse za normalniji život, a ovdje se trsite patriotizmom. Najgori su mi oni što prièaju o ovome, a noga im godišnje kroèi na tlo BiH.

[Edited by hurija on 15-09-2013 at 21:26 GMT]

15-09-2013 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Konaèno nesto pismeno

Bend iz Žepèa i Jelena Pavliæ snimili pjesmu “Bošnjak sam reci”






[Edited by cupo on 16-09-2013 at 16:24 GMT]

16-09-2013 at 16:24 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
cupo wrote:
Konaèno nesto pismeno

Bend iz Žepèa i Jelena Pavliæ snimili pjesmu “Bošnjak sam reci”






[Edited by cupo on 16-09-2013 at 16:24 GMT]

Toooooooooooooooooooooooooooooooooooooo...
Bosnjak nego sta...

PS
Hajmo levati, pardon ljevicari,navalite ako smijete...
salim se ba,samo po svojoj zelji,ko Jospip Pejakovic,najveci Bosanac,nekad bio,sad ljubi skute Nemanji Emiru i usput mu se divi,bilo u Visegradu,godine ove.
16-09-2013 at 17:11 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
mustajbeg wrote:


PS
Hajmo levati, pardon ljevicari,navalite ako smijete...


evo, smijem ja!! Zamisli ljevièar, a Bošnjak..cccc...sram me bilo
16-09-2013 at 18:13 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
hurija wrote:

evo, smijem ja!! Zamisli ljevièar, a Bošnjak..cccc...sram me bilo



koristis svoju pamet pogresno,ponekad jako pogresno.
16-09-2013 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
hurija wrote:

evo, smijem ja!! Zamisli ljevièar, a Bošnjak..cccc...sram me bilo


begovica
16-09-2013 at 19:10 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice