Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Lijekovi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Lijekovi

Pijete li kakve lijekove?

Mene cesto boli glava i kofadon vise ne pomaze. Evo vec dva dana se patim sa glavoboljom, ni 3 kofadona dnevno ne pomazu. Kakve lijekove pijete za glavobolju?

I nije tema samo za glavobolju. Evo bas citam na drugom forumu da xiclav od Bosnalijeka izaziva stomacne tegobe i sporije djeluje u odnosu na slovenacki Amoxiklav.

06-02-2012 at 19:22 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijekovi

Bambi, meni za glavobolju jedino brufen pomogne. Ne treba ga samo pit na prazan želudac jer je težak.

Inaèe nisam sklona pijenju lijekova za mali bol, znaèi mora me ono baš boliti pa da popijem.

Kod menstrualnih bolova pomaže Buscopan

06-02-2012 at 20:04 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijekovi

Ne pomaze ni brufen. Evo citam simptome migrene, i imam ih nekoliko.

06-02-2012 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Bambi wrote:
Ne pomaze ni brufen. Evo citam simptome migrene, i imam ih nekoliko.


jesi li probala sa onom kremom što se maže na sljepoènice i ispod nosa, nisam sigurna jel se zove "zmajeva mast"
06-02-2012 at 21:02 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
cica wrote:


jesi li probala sa onom kremom što se maže na sljepoènice i ispod nosa, nisam sigurna jel se zove "zmajeva mast"


Tigrova mast. Nisam. To pomaze? I gdje se ima kupiti?
06-02-2012 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Bambi wrote:
Ne pomaze ni brufen. Evo citam simptome migrene, i imam ih nekoliko.


Ja ne pijem tablete uopšte.
Ali možda je bolje razmotriti uzroke ako veæ postoji nekoliko simptoma.
-Ako duhaniš,ostavi se toga
-Ako provodiš mnogo vremena ispred monitora(ovo je sigurno)okani se pa se crtaj u ratama ispred kompa...
-Onda èist zrak (proèisti sinuse) pomaže ,ako nemaš neke fizièke aktivnosti šetaj....
-Ovisno o tome kakva ti je japija,
-Prostorije u kojima se nalaziš,možda nemaju dovoljno kisika,možda su pregrijane i sa malo vlažnosti...
To ono uopšteno,a ima još jedan uzrok ali ne mogu ti sad pred svijetom govorit'
06-02-2012 at 21:22 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijekovi

citat:
Bambi wrote:
Pijete li kakve lijekove?

Mene cesto boli glava i kofadon vise ne pomaze. Evo vec dva dana se patim sa glavoboljom, ni 3 kofadona dnevno ne pomazu. Kakve lijekove pijete za glavobolju?




Draga Bambi, nije dobro ako te glava boli a ne znas uzrok. Glavobolja je samo simptom neke druge bolesti. Najbolje da podjes kod ljekara, da se naprave pregledi.
Ne znam koliko si stara, ali nije ni bitno. Glava moze da boli ako je pritisak povisen.
S tim se nije igrati...

Ja sam imala oko trideset godina kada su pocele velike glavobolje, po noci nisam mogla spavati od bolava, zujala mi je glava i imala sam dojam da ce da eksplodira.

Nema tih tableta koje su pomagale, doktorica probala sa akupunkturom, 10 tretmana, osiguranje odobrilo, ali nista.

Na kraju, moja doktorica, jedna divna osoba, trudila se da mi pomogne i na kraju mi dala tablete koje se zovu Novalgin. Sa njima se nije igrati, pomozu u pet minuta ali ipak pitaj doktora.

Samo one su mi pomognu nista drugo.

Hvala Bogu nemam vise tih napada glavobolje ali nikad se ne smijem ostaviti bez Novalgina. Pogledaj ima li kod nas, mozda se drugacije zovu a da je isti sastav.


(Stare zene kazu, glava boli kad je neuredan sex, tako da i to znas) ja kad sma to cula mene bilo sramota reci da me glava boli.

Pronasli su na kraju uzrok kod mene, poviseni pritisak u tridesetoj ostalo od trudnoce...


06-02-2012 at 21:25 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
djecko wrote:


Ja ne pijem tablete uopšte.
Ali možda je bolje razmotriti uzroke ako veæ postoji nekoliko simptoma.
-Ako duhaniš,ostavi se toga
-Ako provodiš mnogo vremena ispred monitora(ovo je sigurno)okani se pa se crtaj u ratama ispred kompa...
-Onda èist zrak (proèisti sinuse) pomaže ,ako nemaš neke fizièke aktivnosti šetaj....
-Ovisno o tome kakva ti je japija,
-Prostorije u kojima se nalaziš,možda nemaju dovoljno kisika,možda su pregrijane i sa malo vlažnosti...
To ono uopšteno,a ima još jedan uzrok ali ne mogu ti sad pred svijetom govorit'


Duhan bacila.
Ispred monitora sam cesto, istina.
Cesto setam, mada zadnja dva dana ne mogu, manta mi se.
Japija mi je mashala
Sobu zracim i inace ne volim toplo, ali nedavno fasovala upalu krajnika pa odvrnula radijator do daske. Ne pitaj za logiku

A to, boli glava-proci ce, ja sam mislila da ce makar jednom da prodje bez tog savjeta. Elem, ne moze, dzaba sve
06-02-2012 at 21:30 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Shiva wrote:


Draga Bambi, nije dobro ako te glava boli a ne znas uzrok. Glavobolja je samo simptom neke druge bolesti. Najbolje da podjes kod ljekara, da se naprave pregledi.
Ne znam koliko si stara, ali nije ni bitno. Glava moze da boli ako je pritisak povisen.
S tim se nije igrati...

Ja sam imala oko trideset godina kada su pocele velike glavobolje, po noci nisam mogla spavati od bolava, zujala mi je glava i imala sam dojam da ce da eksplodira.

Nema tih tableta koje su pomagale, doktorica probala sa akupunkturom, 10 tretmana, osiguranje odobrilo, ali nista.

Na kraju, moja doktorica, jedna divna osoba, trudila se da mi pomogne i na kraju mi dala tablete koje se zovu Novalgin. Sa njima se nije igrati, pomozu u pet minuta ali ipak pitaj doktora.

Samo one su mi pomognu nista drugo.

Hvala Bogu nemam vise tih napada glavobolje ali nikad se ne smijem ostaviti bez Novalgina. Pogledaj ima li kod nas, mozda se drugacije zovu a da je isti sastav.


(Stare zene kazu, glava boli kad je neuredan sex, tako da i to znas) ja kad sma to cula mene bilo sramota reci da me glava boli.

Pronasli su na kraju uzrok kod mene, poviseni pritisak u tridesetoj ostalo od trudnoce...





Mene glava boli godinama i to jako cesto. U zimskom periodu ako operem kosu, ne smijem ni pomisliti da izadjem vani, jer to znaci nesnosnu glavobolju cijeli dan sutra. Isto tako, je moram osusiti fenom.

Isla sam ja i doktoru, nije da nisam. Jedan od uzroka su sinusi. Pa sam mjesecima isla kod dr. Abida, a on govori dobro je to, samo inhaliraj, vidim slusas me.

Ici cu ja doktoru opet, samo sam primjetila zadnjih par puta da je nekako, rekla bih nemarna. Imala sam pritisak 120/100 ona me samo poslala kuci. Vec neko vrijeme imam povisen pritisak, nikad me nije poslala da radim neke pretrage niti mi dala neke tabletice, preventive radi. Istina, nisam ni ja insistirala, ali kad pitam "sta cemo sad" ona kaze da sam se zapuhala dok sam dolazila doktoru. Moram promijeniti pristup i postati babaroga

Inace, same glavobolje sto se tice, boli me celo, cesto pulsirajuca bol, smeta mi svjetlost i buka, ceste mucnine i povracanje, bol silazi u oko i nos (interesantno, boli me samo pola nosa)...elem, ja nadjoh na internetu da su ovo simptomi migrene.

Za taj lijek sto si mi rekla, ne bih ja na svoju ruku, nije bas pametno. Otici cu ja doktoru pa da vidimo sta ce mi dati.

Cini mi se ne napisah duzi post za sve ovo godina Hvala Shiva

Ah, glavno zaboravih, ono sto rekose stare zene za sex, moram nazvati svalera, dzaba sve
06-02-2012 at 21:42 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Bambi wrote:


Tigrova mast. Nisam. To pomaze? I gdje se ima kupiti?


ja sam dobila, al kažu ima kod kineza

meni i to zna pomoæ kad ne mogu popiti ništa drugo
06-02-2012 at 21:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Zdravlje : Lijekovi New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice