Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : Lijekovi
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Bambi wrote:


Cini mi se ne napisah duzi post za sve ovo godina Hvala Shiva

Ah, glavno zaboravih, ono sto rekose stare zene za sex, moram nazvati svalera, dzaba sve


Ma jasta, to je najbolji lijek

Pritisak donji od 100 je vec povisen. Kupi si aparat za mjerenje ili neka ti cesto izmjere u apoteci.

Volila bih da ti pomognem zato sam i ja napisala dug post.Na zalost ne mogu nisam te struke nego iz iskustva.

Slusaj/citaj sad ovo: Moj tata, imao tada 65 godina, nikada nije imao pritisak, ili mu ga nisu ustanovili a redovno je isao kod doktora. Zalio se meni, da ga glava boli vec dva dana. I svaki put kad navrati, ta zadnja dva dana, zali se da ga glava boli.

Dan prije bio sa rajom i pekao jagnje. Ja ga jos iskritikovala, daj pusti uvijek se samo zalis kad dodjes, a prije dva dana nista ti nije bilo po onakoj zimi ti sa mladicam na meraji. Idi doktoru tata nisam ja doktor.

I sta bi treci dan moj otac dobi mozdani udar, nikada si nisam oprostila moje rijeci upucene njemu
Njegovala sam ga ostao je u kolicima.
I kad mi neko kaze sada, boli me glava, ja prvo pitam za pritisak, mozda kome i pomognem.
06-02-2012 at 21:59 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Shiva wrote:

Ma jasta, to je najbolji lijek

Pritisak donji od 100 je vec povisen. Kupi si aparat za mjerenje ili neka ti cesto izmjere u apoteci.

Volila bih da ti pomognem zato sam i ja napisala dug post.Na zalost ne mogu nisam te struke nego iz iskustva.

Slusaj/citaj sad ovo: Moj tata, imao tada 65 godina, nikada nije imao pritisak, ili mu ga nisu ustanovili a redovno je isao kod doktora. Zalio se meni, da ga glava boli vec dva dana. I svaki put kad navrati, ta zadnja dva dana, zali se da ga glava boli.

Dan prije bio sa rajom i pekao jagnje. Ja ga jos iskritikovala, daj pusti uvijek se samo zalis kad dodjes, a prije dva dana nista ti nije bilo po onakoj zimi ti sa mladicam na meraji. Idi doktoru tata nisam ja doktor.

I sta bi treci dan moj otac dobi mozdani udar, nikada si nisam oprostila moje rijeci upucene njemu
Njegovala sam ga ostao je u kolicima.
I kad mi neko kaze sada, boli me glava, ja prvo pitam za pritisak, mozda kome i pomognem.



Cico, potrazit cu

Pritisak mi je inace oko 140/90, varira, ali taj dan se nesto unenormali

Moja mama isto ima visok pritisak, i to otkako je mene rodila, a to nije tako skoro bilo.

Ja i jesam otvorila temu da razmijenimo iskustva, a i savjet vrijedi



06-02-2012 at 22:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijekovi

Bambola,ti simptomi koje opisujeješ su identièni simptomima koje imam i ja dolaze od hronièno upaljenih sinusa,naroèito u zimskom periodu,naroèito prilikom poromjene sredine( iz toplog u hladno i obratno).
Glavobolja ,pulsirajuæa,sa bolom u jednom dijelu èela ili strane lica ili oka,može biti i od sinusa ili zbog hormonskih promjena u organizmu.
To za pritisak moraš sa ljekarom-obavezno.Ne se zezati.
Ne volim piti lijekove,osim one koje moram kad ušæakne.A i zato radje primim koktel,nego da uzimam lijekove oralno.
Što se sinusa tièe,samo inhalacija.Kad imam tu petodnevnu migrenu,ponekad popijem Avamigran,ali sam onda tri dana ko drogirana.Ali ni to uvijrek ne pomogne,jedino kašièica mljevene kafe sa nekoliko kapi limuna.Odvratno za progutati,ali makar malo umine da mogu funkcionisati.
Tigar balm imaš kupiti u svim apotekama,a prije neko veèe sam vidjela da ima u Kozmu na Bulevaru.

[Edited by soraya on 06-02-2012 at 22:21 GMT]

06-02-2012 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

Ma imam i sinuse i glavobolje i probleme sa menstrualnim ciklusom i poludjele hormone, sve imam

Soraya, to za kafu i limun, pila sam i to ali to je lijek za dijareju Tita mi Ja sam upravo iscijedila limun i dodala malo secera i drmnem na eks. To mi je pomagalo kod glavobolja. Sad to preventivno, jer imam nekakav cudan osjecaj da cu i sutra da odseferam. A visednevni glavobol se pojavio u zadnjih par mjeseci.

Bem ti, jesam hasta

06-02-2012 at 22:33 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

Mel, ja ne smijem zaplakati, glava ce me poceti boljeti

Salu na stranu, fali ti i druga cifra. 180 sa koliko?

06-02-2012 at 22:36 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijekovi

Ne pomaže ta tigrova mast ništa

06-02-2012 at 22:39 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Bambi wrote:
Ma imam i sinuse i glavobolje i probleme sa menstrualnim ciklusom i poludjele hormone, sve imam

Soraya, to za kafu i limun, pila sam i to ali to je lijek za dijareju Tita mi Ja sam upravo iscijedila limun i dodala malo secera i drmnem na eks. To mi je pomagalo kod glavobolja. Sad to preventivno, jer imam nekakav cudan osjecaj da cu i sutra da odseferam. A visednevni glavobol se pojavio u zadnjih par mjeseci.

Bem ti, jesam hasta


kod mene se haman pomješali živci
mmm..menstrualni ciklus-èaj od bijele djetiline i kunice ,ali ne samo kad imaš tegobe nego duži period redovno i umjesto vode probaj da piješ Refemin..ja sam pila neka 3 mjeseca ( svako dan po jenu,ne po tri kako piše u uputi)i ta vrsta tegoba mi je potpuno išèezla
06-02-2012 at 22:40 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
MelMel wrote:

sa 110. spada.


To je za hitne, bez obzira sto spada.
06-02-2012 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

Soraya, o zivcima, stresu i ostalim simptomima da ne pricamo. Ma ne smijem ja to nista na svoju ruku. Osim cajeva. Nekad pijem nevenov caj, ali zadnji put ni on nije pomogao.

Evo, obecavam, krenut cu ponovo na pretrage. Casna pionirska

06-02-2012 at 22:46 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijekovi

citat:
Bambi wrote:
Soraya, o zivcima, stresu i ostalim simptomima da ne pricamo. Ma ne smijem ja to nista na svoju ruku. Osim cajeva. Nekad pijem nevenov caj, ali zadnji put ni on nije pomogao.

Evo, obecavam, krenut cu ponovo na pretrage. Casna pionirska

Opet rekoše luk
da li je crveni za smanjenje pritiska,a bijeli za poveæanje,ne uzimaj me za ozbiljno nego reæi æe i drugi.
Ostarili smo ,a niko doktorima ne vjeruje
06-02-2012 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : Lijekovi New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice