Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorkama (samo nemojte pitati kako se prave djeca)


FORUM : Roditelji i djeca : Porod...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Mela77
Nivo: Forumski doajen
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Lokacija: meðu voljenima
Odgovori: 8258
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Shiva wrote:
Danas u 03.30 porodila mi se kcerka sa sest mjeseci trudnoce u Brckom. Beba je prebacena u Tuzlu. Djevojcica vaga 550gr. 34 cm duga.

Dragi moji forumasi, kakvi su izgledi da moja unuka prezivi sa Bozijom pomoci.Kakva je tuzlanska bolnica,cula sam da j dobro opremljena, mozda ima neko od forumasa da tamo radi.
pozdrav zemljacima.


èestitke shiva, bice sve dobro akobgda
05-09-2012 at 08:09 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...


Drage moje zenice, hvala vam puno na vasim zeljama
Bebica je zaspala i preselila se peti dan Bozija volja.

Hvala vam svima koji ste se trudili da pomognete i javljali se na pp. Posebno hvala tebi koji si uspjeo da vidis maleno stvorenje.

Sve vas volim. Tuzlaci moji

07-09-2012 at 11:25 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Shiva wrote:

Drage moje zenice, hvala vam puno na vasim zeljama
Bebica je zaspala i preselila se peti dan Bozija volja.

Hvala vam svima koji ste se trudili da pomognete i javljali se na pp. Posebno hvala tebi koji si uspjeo da vidis maleno stvorenje.

Sve vas volim. Tuzlaci moji





uzeo Bog sebi još jednog anðela....

Shiva, nadam se da æe kæerka to pondnijeti, hoæe, mora.... vrijeme æe iæi, doæi æe aBd
07-09-2012 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

@Shiva,primite naše iskreno sauèešæe

07-09-2012 at 17:33 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Zao mi je Shiva

07-09-2012 at 21:44 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Porod...

Shiva

07-09-2012 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Shiva wrote:

Drage moje zenice, hvala vam puno na vasim zeljama
Bebica je zaspala i preselila se peti dan Bozija volja.

Hvala vam svima koji ste se trudili da pomognete i javljali se na pp. Posebno hvala tebi koji si uspjeo da vidis maleno stvorenje.

Sve vas volim. Tuzlaci moji


Mnogo mi je zao i znam kako se osjecas,prezivjela sam slicnu situaciju s tim sta mi je dijete bilo mnogo starije.Sta rec bol ostaje nikad ne mozemo povratiti ono izgubljano ali bar mozemo se nadati da cemo i mi biti jednom s nasom dijecom Nema rijeci utjehe koje mogu ublazit ali ne zaboravi da nas ima hiljadama koju svoju dijecu smo izgubile.Vrijeme ce malo ublazit bol ,jer drugog izlaza zaista nema zivot tece dalje
21-09-2012 at 18:36 | Ukljuèi u odgovor
ljubavnica
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-09-2012
Odgovori: 267
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
senzualna wrote:
ehh.kako vi to sve slikovito opisaste vidim ja da se zene dovode do ludila u tom sistemu i na porodajnom stolu,,
ja sam po vasem pisanju shvatila da sam ja jedna velika sretnica sto sam bas
oba djeteta rodila u njemackom sistemu,
pa da opisem prvo razliku u pripremama jedne porodilje na zapadu ..posle petog mjeseca trudnoce porodilji se dodjeluje babica koja je prati do poroda sto znaci njihova filozofija poroda se u glavnome poklapa sa individualnim zeljama trudnice kako se i gdje zelite poroditi ,
to znaci priprema oca i majke na zajednickim kursevima kod babice pocinju vrlo rano tako da se buduci roditelji vec na ovakvim kursevima dobro izvjezbaju za taj cin
pored disanja pred porod dolaze vjezbe oca kako podrzavati buducu majku u toj tehnici disanja i kako joj odagnati porodiljne bolove,,i upoznavanje s razlicitim metodama poroda prigrusena svjetla,,veliki francuski krevet ili velika kada napunjena toplom vodom gdje se oboje buducih roditelja opustaju sve do samog poroda gdje trudnica izade iz vode na krevet za poradanje sto se tice ovih bolnica parovi dolaze mnogo ranije prije poroda na dogovoreni termin upoznaju cjeli tim bolnice sestre,,babice ljekare obilaze ove porodajne sobe za trudnice i na kraju imaju termin pogadanja koji nacin poradanja na kraju zele ,,ja mogu samo da pohvalim volju svoga muza koji me je do zadnje sekunde pratio sa nasa oba djeteta u porodajnim salama i koji je sve moje torture agresije momacki podnio pri samom porodaju ja sam odabrala prigruseno svjetlo,,svjecice i francuski krevet ,,,samo kada bolovi naidu sam ga zamolila da izade jer volim da patim sama a imam nekakvu medicinsku indijansku dusu,,,jake mame ne stenju i ne placu i nisam htjela nista protiv bolova mislila sam samo neka sve ide prirodnim tokom,,,u dobrobit bebici iako su oba poroda bila na vjrme sto znaci 40 do 41 sedmica trudnoce sve normanlnim tokom bez komplikacija mada kada razmislim oboje djece sam cekala za moj pojam dugo po 10 sati,,i sto je najznacajnije babica se trudila do zadnjeg da me ne sjece razvlacila je matericu na sve mogu ce nacine i uspjela,,mada danas kada gledam iz daljine svih podataka se i ne sjecam nakon dva dana sam izlazila iz bolnice i ovdje imate i kucnu njegu ,,babica dolazi jos mjesec dana posle poroda i podrzava novorotkinje u dojenju i povijanju djeteta sa ocevima ,,e sad moram ici a znam da nisam sve detalje opisala

oj,majko,al se nalaga zena
kao da niko od ljudi na forumu nije bio u njemackoj.....
21-09-2012 at 21:20 | Ukljuèi u odgovor
ljubavnica
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-09-2012
Odgovori: 267
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
Crvena starka wrote:
Meni je ujutro oko 6 pukao vodenjak, u bolnici sam bila za sat vremena. Sve mi nesto bilo ravno do mora, onaj moj se baca oko mene a ja se cerekam k'o luda. Doduse, bilo me malo strah sto me nista ne boli Dodje moja mama na prijem i skonta zena da sam u soku jer sam bila zastrasujuce smirena, pa valjda da me utjesi sapnu mi "Sine nista se ne sikiraj ni u jednoj nije ostalo"
Doktorica koja mi je vodila trudnocu je bila taj dan dezurna. Oko 10 sati mi je dala indukciju. Nista. Nisam se otvarala, nesto skroz slabo. Par puta su dovlacili ctg aparat, bebino srce je kucalo tako jako da se horila cijela radjaona. Bar se meni tako ucinilo
Dodje ta moja doktorica oko 3 sata, kaze mora da ode do Gracanice, da se ne sikiram ne bi se trebala poroditi dok se ona ne vrati, a ako slucajno bude problema tu je njena kolegica Lj. ona ce me pripaziti.
Zaspim ja i sanjam... pada snijeg, ja u dzemperu stojim pod nekim balkonom i milujem velikog cuku. A cuko naslonio glavu na moj stomak i cvili....
Oko 5 je sestra dovukla ponovo onaj ctg aparat i onakvoj spavecivoj mi omotala stomak onim kaisevima. Ne registrujem ja uopste sta se oko mene desava, samo u jednom trenutku vidim puna soba plavih i bijelih uniformi. Jedni cackaju aparat, drugi slusaju stomak, treci pregledaju vaginalno... izvedose me na hodnik, stavise kateter, na neseser zalijepise traku s mojim imenom, dadose mi papir nekakav da potpisem i odvukose u salu sprat nize. Ugledam sat na zidu – pola 6. Probudila sam se na trenutak kad su me prebacivali odmah poslije carskog u sobu, i pitala medicinara smijem li se okrenuti na stranu jer me bole ledja. Hajde kaze ako mozes. Ma neka reko ja cu spavat
I ne znam nista do sutra popodne, kad su dosle tete iz boksa i saopstile mi da je beba bila zadavljena pupcanom vrpcom, da je rodjena u jako teskom stanju, da su joj davali adrenalin, da je apgar bio 1/5, i da se jos uvijek ne zna konacan ishod. Ja nemam pojma ni sta sam mislila, osjecala, ni kako sam se ponasala. Nekad navece su me prebacili u sobu sa ostalim porodiljama. Cujem ja pricaju ove 3 zene da se donose bebe na podoj oko 11. Mislila sam da nema sanse da moju donesu.
Medjutim, ulazi sestra i nosi 4 bebe. Eto reko ta je moja Kako znam? Pa jedina ona mrka, smrknuta, s crvenom kapicom na glavi (onom ko kod djeda mraza) mora da je moja
Ispostavilo se kroz par trenutaka da sam u pravu. Bune se one zene nesto sto je moja moderno obucena a njihove zamotane ko kifle. Mislim ja u sebi ma ko vas sisa nemate vi pojma koji je moja beba borac. Nisam je podojila, brzo su je odnijeli, valjalo joj ici u inkubator. Tako su je donosili, pomalo, prva tri dana dok nije ojacala. Hranili su je oni, a ja mlijeko izdajala. 6. dan smo otisle kuci.

Jah, da dodam, prvi put te zime snijeg pade bas te noci kad se moja bebara radjala. I bila je to mubarek noc, noc kad se Meleci spustaju. Zato se moja beba zove Lejla. Salimo se s njom da je pozurila da se rodi i da je tako sama sebi ime dala.

Valjda sve to ima svoje i taj snijeg...

Lijepa vam je tema.


lijepa i tvoja prica.i hvala bogu,sa happy endom
21-09-2012 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Porod...

citat:
ljubavnica wrote:

oj,majko,al se nalaga zena
kao da niko od ljudi na forumu nije bio u njemackoj.....







kraljica, dobro došla nam na forum
21-09-2012 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: El_ldar, germastoned, legendaRNR-a, Maktub, orao, saba, sipumituki, svik, tigrica, toronto, TORQUE
FORUM : Roditelji i djeca : Porod... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice