Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
soraya wrote:

e Bleki Bleki,sekularnost iskljuèuje svaku religiju i vjeske simbole u bilo kojoj instituciji države (vojska ne uèi fatihu niti se krsti prilikom odavanja poèasti poginulim VOJNICIMA ,veæ salutira....U sudskom procesu se ne zaklinješ na svetu knjigu (bilo koju) veæ æeš prema Zakonu o kriviènom postupku iæi u bajbuk za krivokletstvo....Brak slopljen po vjerskim zakonima nije važeæi u sekularnoj državi,osnosno nije mjerodavan u ostvarivanju prava i obaveza izmedju supružnika...Za državne praznike u sekularnim državama se ne kaèe vjerske ,veæ državne zastave,policija i vojska ne nose vjerska ,veæ državna obilježja....etc)




Sve ovo sto si nabrojala dokazuje da su bosnjaci vec dovoljno sekularni. Kod nas nema vjerskih simbola u institucijama(mi ne osvestavamo kancelarije, zahvaljujuci tome da imamo slobodu vjere svaki vojnik ima pravo da se pomoli na svoj nacin, kod nas se u sudskom porocesu niko ne zaklinje na svetu knjigu, bosnjaci se vrlo rijetko vjencavaju u dzamijama a oni koji to urade ponove isto u opstini, kod nas se za praznike ne kaze vjerske zastave dok crkve i dzamije imaju pravo da stave svoju zastavu i to ne krsi sekularizam, nasa policija ne nosi mjesec i zvijezdu na ramenu nego grb kantona..

kod druga dva naroda je malo drugacije.

P.S. Po tvojoj logici ni Hrvatska nije sekularna jer se tamo svi vjencaju u crkvama nose krstove oko vrata.

[Edited by Black0ut on 03-03-2012 at 01:00 GMT]
03-03-2012 at 00:53 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
soraya wrote:

Misliš sljedbenici nacionalistièkih politika?Pa fale i oni treæi koji su ovima koje navodiš onomad vezivali zastave i zdušno bili u koalciji...Nemoj sad u ovaj sitni sat da me tjeraš da tražim sliku...


Slika je nastala prije nego jer rat poceo i prije nego su zlocini pocinjeni. Ne vadi stvari iz konteksta i ne izjednacavaj agresora i zrtvu, to je uvreda!! Mi smo morali da pregovaramo i da se rukujemo jer nismo imali nista i jer smo htjeli da izbjegnemo rat. Da predsjednik nije pregovarao danas bi ga pljuvala i optuzivala da nije htjeo dati sansu diplomatiji jer mu je, eto, rat bio cilj.

Na kraju krajeva, rat je pokazao ko je covjek a ko ne i ko je na kojoj strani. Tamo gdje je bio Karadzic dzamija je srusena a tamo gjde je bio Alija crkva je ostala netaknuta.
03-03-2012 at 00:58 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote: kod druga dva naroda je malo drugacije.
khm, khm, opet skrecemo s teme... ja sam mislila da je ovo tema sposobni, a ne podobni, za dobrobit bih. ja sam mislila da ce blackout o tome pricati prilikom davanja odgovora na moja pitanja, kojima zelim da razumijem.

nema smisla da idemo opet u vec poznate price, melmel je tu potpuno u pravu!

ps. melo, niko nikom nista ne brani, samo ne smijemo psovat i vrijedjat ljude (ono "cetnik", opcenje s djecom i tako).

jos jedan ps: svaki brak sklopljen u vjerskoj instituciji, je nevazeci dok ne bude sklopljen u opcini. jednako se vjerski zene sve etnicke grupe u drzavi, tako da to nije nikakav pokazatelj ni za sta. jedni to rade zato sto su istinski vjernici, drugi zato sto je moderno, a trecima je romanticno. iskreno, meni su sva vjerska vjencanja predivna, ja bih to uvela pod obavezno, jedino je problem sta da se radi kad su razlicite vjere u pitanju (ili cemo to, u dogledno vrijeme, zabraniti)? mozda bi ti, mijesani, trebali da se zene u obje bogomolje i u opcini?

ups, a sta da se radi kad je, npr. mladenka iz mjesanog braka (vec sama po sebi, kako ono nazvase neki, je l' mediokritet?), a mladozenja nije? je l' onda da idu u tri bogomolje? eeeeeeee, to bi tek bila festa!

[Edited by statebriga on 03-03-2012 at 01:06 GMT]
03-03-2012 at 01:01 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
statebriga wrotesamo ne smijemo psovat i vrijedjat ljude (ono "cetnik",)


nema razloga da se bojimo stvari nazvati pravim imenom. i na kraju krajeva, kakve ti imas veze sa time -nikakve!
03-03-2012 at 01:04 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote: nema razloga da se bojimo stvari nazvati pravim imenom. i na kraju krajeva, kakve ti imas veze sa time -nikakve!
ne bi se neki ovdje slozili s tobom

al' nije to sad bitno, nego ja samo kazem, prica je ok, ali bez vrijedjanja. isto je da napisem "cetnik" ili "glup", to je jednak stepen uvrede. mislim, tako kazu

nego, sta cemo s tom dobrom bih u kontekstu sposobnih?
03-03-2012 at 01:07 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote:


Sve ovo sto si nabrojala dokazuje da su bosnjaci vec dovoljno sekularni. Kod nas nema vjerskih simbola u institucijama(mi ne osvestavamo kancelarije, zahvaljujuci tome da imamo slobodu vjere svaki vojnik ima pravo da se pomoli na svoj nacin, kod nas se u sudskom porocesu niko ne zaklinje na svetu knjigu, bosnjaci se vrlo rijetko vjencavaju u dzamijama a oni koji to urade ponove isto u opstini, kod nas se za praznike ne kaze vjerske zastave dok crkve i dzamije imaju pravo da stave svoju zastavu i to ne krsi sekularizam, nasa policija ne nosi mjesec i zvijezdu na ramenu nego grb kantona..

kod druga dva naroda je malo drugacije.

kod kojih "vas"..
03-03-2012 at 01:12 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
statebriga wrote:

nego, sta cemo s tom dobrom bih u kontekstu sposobnih?


Zasto to ne trazis od Fontane?
Nije li on i partija mu godinama u vlasti u Tz, pa mora da je sve dobro i sposobno.
03-03-2012 at 01:12 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote: Zasto to ne trazis od Fontane? Nije li on i partija mu godinama u vlasti u Tz, pa mora da je sve dobro i sposobno.
eh, pa necemo se tako igrat neces valjda da pomislim da ne znas da formulises odgovor na pitanje, a da zvuci kako treba? ne dozivljavam te tako, dapace!

nego, odoh ja na spavanje, valja meni poranit ujutro, a rado bih ja jos s tobom. eto, nadam se da cu se sutra obradovat tvojim odgovorima, a od nerona (ili fontane) ja nemam sta trazit. moje se misljenje o njemu i njegovom vodjenju tuzle zna, a nismo ni ista partija, pa nemamo plaho dodira

'ajde, laku noc, pa se javi do sutra uvece s onim pojasnjenjima, ziv bio!
03-03-2012 at 01:16 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
statebriga wrote:

'ajde, laku noc,


Hajd lahku noc
03-03-2012 at 01:21 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH

citat:
Black0ut wrote:

Hajd lahku noc


et, vidis ti sta je poliglota! sve sam te razumjela

Hajde, odoH saHd spaHvat
03-03-2012 at 01:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: cantra, consiliere, Dva kalja, gocamm, jasmin_m, Klikly, Kraut, Lejla k, naj jaci, Tiburon, VY Canis Majoris
FORUM : Politika : Sposobni a ne podobni za dobrobit BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice