Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraajni haos

citat:
soraya wrote:

ja te odlino razumijem i shvatam o emu ti pie...naalost do svijesti je gradjana Tuzle,koji i u granap po hljeb idu autom,a gdje da ne bi ili na tako "mondeno" mjesto kakvo je Panonika...ove koji dolaze iz okolnih mjesta mogu i da razumijem ljudi dodju svojim autom i logino je da se negdje trebaju parkirati...a sabraajna kultura i jednih i drugih je na uasnom niskom nivou..to se mene tie sve kritike na raun saobraajne policije koja evidentno ne radi svoj posao kakao treba...sasvim je logino da saobraajni kolaps nastane i vikendom,a ne samo radnim danom...a koliko ja znam ovi iz optine bi trebalo nekim dopisom da zatrae od policije pojaanu kontrolu u dane vikenda,ali garant je onaj referent na godinjem ,a nema ko da ga zamjeni...

treba provjerit ko je ef saobraajne i oklen je ...tipujem na Kalesiju

Upravo to.
Mislim da saobraajna policija moe i mora mnogo vie uraditi po pitanju oganizovanja onog haosa a ne samo statirati na stanicama i loviti radarima, ali ubjedljivo najvei krivac po meni je izvoa radova koji je neadekvatno obiljeio radilite.
U subotu su samo postavili dva saobraajna znaka sa dvije strelice i to mislim da i onaj ko ih je postavio nema pojma zato ih je posatvio i ta znae i oznaavaju. Meni nije problem za snai se i stii do odredita, ali ta sa ljudima sa strane?
Obzirom da ja kao pojedinac ne mogu nita uiniti po ovom pitanju mislio sam da je forum jednog od najitanijih TZ portala idealno mjesto gdje bi se moglo ukazati na ovaj problem, jer nije isto kad ja nazovem policiju pa me onaj sa druge strane stane maltretirati i samo to mi ne zatrai nalaze na uvid, a drugaije kad novinar nazove i ukae na problem.
02-07-2012 at 14:57 | Ukljui u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Odgovori: 4391

citat:
daleko wrote:

Upravo to.
Mislim da saobraajna policija moe i mora mnogo vie uraditi po pitanju oganizovanja onog haosa a ne samo statirati na stanicama i loviti radarima, ali ubjedljivo najvei krivac po meni je izvoa radova koji je neadekvatno obiljeio radilite.
U subotu su samo postavili dva saobraajna znaka sa dvije strelice i to mislim da i onaj ko ih je postavio nema pojma zato ih je posatvio i ta znae i oznaavaju. Meni nije problem za snai se i stii do odredita, ali ta sa ljudima sa strane?
Obzirom da ja kao pojedinac ne mogu nita uiniti po ovom pitanju mislio sam da je forum jednog od najitanijih TZ portala idealno mjesto gdje bi se moglo ukazati na ovaj problem, jer nije isto kad ja nazovem policiju pa me onaj sa druge strane stane maltretirati i samo to mi ne zatrai nalaze na uvid, a drugaije kad novinar nazove i ukae na problem.

Upravo to, sta:

- da je sef saobracajne Policije iz Kalesije ili
- da se vi koji fakat zivite u gradskoj zoni trebate, u ovim teskim danima za cijeli grad, voziti biciklima ili pjeske za promjenu,
a manje kukanja i trazenja krivca,
zar nije realnije i racionalnije traziti rjesenja problema, znamo mi svi ko je kriv... jelde

nego dignite se svi pa pomozite gradu, teska su vremena, nemozemo vise sjediti, kukati i traziti krivce,

istina mozemo ukazivati na propuste ali vjerujte da ljudi koji trenutno rade u gradskim sluzbama i strukturama vlasti, imaju pune ruke posla

02-07-2012 at 15:56 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

icon Re: Saobraajni haos

citat:
daleko wrote:

Upravo to.

izvodja radova na treem jezeru ne moe znake postavljati dok ne dobije rjeenje i odobrenje iz optine(a optinari iz policije...vjeruj,poto sam operativac,znam o emu ptiam)..obzirom da se sjeverna saobraajnica na neki nain i sanira na tom potezu(pored toga to je tu i gradilite i plaa) saobraajna policija je ta koja treba da regulie i preusmjerava saaobraaj na junu.poput tebe sam prisustvovala sceni (nevezano za jezero i bio je kiana dan,a popodnevni pic,idu ljudi sa posla) kada voza nee da se makne sanitetskom vozilu sa rotirajuim svjetlom...a dva policajaca 50 metara odatle na stajalitu saekuju "divlje" taksiste... ...ne zna ovjek koga bi prije nalupao...onome to nee da stane na rotitrajue svjetlo saniteta bih za vjeke vjekova oduzela vozaku,bez pogovora...a policajce-nazad u selo da uvaju ovce ...slaem se u potpunosti da jeste forum mjesto s kojeg se moe apelovati za ovakve stvari...i ne samo zato to je izborna kampanja u pitanju

[Edited by soraya on 02-07-2012 at 17:26 GMT]
02-07-2012 at 17:24 | Ukljui u odgovor
daleko
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328

citat:
arnie wrote:

Upravo to, sta:

- da je sef saobracajne Policije iz Kalesije ili
- da se vi koji fakat zivite u gradskoj zoni trebate, u ovim teskim danima za cijeli grad, voziti biciklima ili pjeske za promjenu,
a manje kukanja i trazenja krivca,
zar nije realnije i racionalnije traziti rjesenja problema, znamo mi svi ko je kriv... jelde

nego dignite se svi pa pomozite gradu, teska su vremena, nemozemo vise sjediti, kukati i traziti krivce,

istina mozemo ukazivati na propuste ali vjerujte da ljudi koji trenutno rade u gradskim sluzbama i strukturama vlasti, imaju pune ruke posla

Paa moj ti izgleda pravo zafatio!
Evo da probam polako,
znai,
1. Nemam problem to je neko iz Kalesije, Banovia, Roterdama ili Garmipartenkirhena to si ti izvukao iz konteksta, ne znam kako i zato ali ne zamjerim ti, opalilo te. Da si malo paljiviji mogao si skontati da se i jedan dio ovoga to ja smatram problemom upravo odnosi na ljude koji dolaze sa strane tj. putuju autobusima jer se svi autobusi iskljuuju sa sjeverne magistrale kod Tenisa, prolaze kraj mupa, ukljuuju se na Junu, pa se ponovo ukljuuju na sjevernu kod Mejdan/kanton i to puteestvije traje nerijetko po pola sata. Sad e mi rei da je meni krivo zato to seljaki autobusi zagauju tuzlanski zrak a ne zato to mi je ao to se ti ljudi tope u onih hrhorinama bez klima od autobusa, jel'e?!
2. Nemam problem to je policajac, naelnik, direktor, izvoa itd taker neko van Tuzle. Imam problem jer ne radi svoj posao to handri normalno odvijanje saobraaja to moe imati negativne posljedice po zdravlje uesnika u istom. Sam si rekao da je vrue i da je narod nervozan, a sve se moe rijeiti sa dvije patrole saobraajne policije i to jedna kod kantona jer nema logike da su semafori i dalje natimani tako da je najdui interval zelenog svjetla ako ide glavnom dadom a auta praktino i nema dok je haos od mejdana do kantona. i druga patrola da polijepi par kazni za nepropisno parkiranje i pri tome em e napuniti budet em napraviti reda em prevenirati i sprijeiti ponavljanje i pravljenje istih.

Jel sad malo jasnije?
02-07-2012 at 17:46 | Ukljui u odgovor
Magellan
Registriran(a): 29-10-2009
Odgovori: 39

citat:
soraya wrote:
izvodja radova na treem jezeru ne moe znake postavljati dok ne dobije rjeenje i odobrenje iz optine(a optinari iz policije...

Pa zar nije taj zathjev mogao da se podnese 10 dana ranije? To je neciji propust i ne vidim potrebu za izmisljanjem opravdanja.

citat:
arnie wrote:
citat: "onom uskom ulicom tamo prema Panonskom gdje su obani autima zauzeli jednu saobraajnu traku i bez pardona se koristi za parking!"

znaci za carsisijanersku elitu, vjerni pojestioci Panonice, ljudi koji obaraju rekorde posjete i pune opstinski budzet su cobani,

Naravno da je coban. Zamisljeno je da ta ulica preuzme dobar dio prometa sjeverne magistrale i parkiranje na tom mjestu je ekvivalentno parkiranju na magistralu.

Necu ulaziti u to zasto se rekonstrukcija radi u spici sezone (na to pitanje znamo odgovor). Sreca pa je barem Hendek zavrsen.

Na izjavu da posjetioci Panonike pune opstinski budzet cu se samo nasmijati, komentar bi bio suvisan.

---
Inace, na temu saobracajni haos bi se stvarno dalo dosta toga napisati (cak i kad ne traju radovi).
Tuzli fali poneki kruzni tok, veza Stupine-Usce, funkcionalan zeleni val, bar 5-6 semafora... a sve to kad se skupi kosta manje od Nadvoznjaka i Kralja...
sve to nosi odredjene ustede i prednosti koje se ne vide ali koje bi ostvarili gradjani (smanjenje zagadjenja zraka, usteda na gorivu i vremenu itd.)
02-07-2012 at 19:41 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
Magellan wrote:

naravno da je mogao i ne sumnjam da i nije,ali ne postoji procedura koja e policijsku i optinsku birokratiju natjerati da budu aurni u sezoni godinjih odmora
na kraju krajeva,izvodja radova nema mandat da se bavi regulisanjem saobraaja...

[Edited by soraya on 02-07-2012 at 19:51 GMT]
02-07-2012 at 19:49 | Ukljui u odgovor
Azur
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025

citat:
soraya wrote:

naravno da je mogao i ne sumnjam da i nije,ali ne postoji procedura koja e policijsku i optinsku birokratiju natjerati da budu aurni u sezoni godinjih odmora
na kraju krajeva,izvodja radova nema mandat da se bavi regulisanjem saobraaja...

[Edited by soraya on 02-07-2012 at 19:51 GMT]

Zaista ne razumijem komentare. Izvodjac gradjevinskih radova na cesti nije zaduzen za regulaciju javnog saobracaja. On je obavezan obiljeziti svoje gradilidte a regulaciju sabracaja mora izvrsiti nadlesno opstinsko tijelo.

Mora li se objasniti ko regulise sabracaj u carsiji??Ako ne znas, parkiraj pogresno auto, pa ces ubrzo saznati.

02-07-2012 at 22:40 | Ukljui u odgovor
djecko
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Odgovori: 13657

Jeste li sredili taj haos u ariji?

02-07-2012 at 22:57 | Ukljui u odgovor
Azur
xxxxxyyyyy

citat:
djecko wrote:
Jeste li sredili taj haos u ariji?

Samo si ti nama trebao doci iz Makedonije i da sredis situaciju na Tuzlanskim cestama

02-07-2012 at 23:01 | Ukljui u odgovor
Azur
xxxxxyyyyy

citat:
Posmatram wrote:

ja bih to sve poplocala kaldrmom.

Mel,mel...ploce ne znace kaldrma, kaldrma znaci pokockano...kocke i kocke u Tuzli, a tamo kod tebe mogu i ploce.

[Edited by Azur on 02-07-2012 at 23:15 GMT]
02-07-2012 at 23:15 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 6
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: @travka, arnie, brcanka, brega, bsmr, dada m, debeli_2005, fukaraa_tz, Iamback, juli, kOvA, mariah, Memo_stupine, muezza, normalna, prdonja, slatinaman, sssr, voodoo cadilac, xxtravka
FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net