Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
Azur wrote:


Zaista ne razumijem komentare. Izvodjac gradjevinskih radova na cesti nije zaduzen za regulaciju javnog saobracaja. On je obavezan obiljeziti svoje gradilidte a regulaciju sabracaja mora izvrsiti nadlesno opstinsko tijelo.

Mora li se objasniti ko regulise sabracaj u carsiji??Ako ne znas, parkiraj pogresno auto, pa ces ubrzo saznati.




izvodjaè radova na treæem jezeru nije izvodjaè i sanacije kolovoznih traka,a gradilište je propisno ogradjeno i obilježeno
02-07-2012 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Saobraæajni haos

Cilj cijele ujdurme je tempirati završetak tzv projekata tik pred izbore, nebitno što se grad parališe i stvara haotièno stanje u najnezgodnije vrijeme.
Cilj je okoristiti se parama budžeta i sve podrediti predizbornim promidžbama, nije bitan normalan život graðana, normalno funkcionisanje grada ili možda izvoðenje radova uz minimalne posljedice po saobraæaj u gradu, ne, bitno je jedno, karizma i izbori koji su najbitniji maloj skupini sujetnih opštinskih æata.

Gradska služba urbanizma to veæ odavno nije, to se vidi na svakom koraku, Tuzla je jedna haotièna zajednica a ne ureðeno naseljeno mjesto, na žalost.

E pa vrijeme je da ih se kazni na izborima.

[Edited by Chili on 03-07-2012 at 00:19 GMT]

03-07-2012 at 00:19 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
soraya wrote:

izvodjaè radova na treæem jezeru nije izvodjaè i sanacije kolovoznih traka,a gradilište je propisno ogradjeno i obilježeno



Bravo!!!!

03-07-2012 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
porken3
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 22-06-2012
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Saobraæajni haos

citat:
soraya wrote:

izvodjaè radova na treæem jezeru ne može znake postavljati dok ne dobije rješenje i odobrenje iz opštine(a opštinari iz policije...vjeruj,pošto sam operativac,znam o èemu ptièam)..obzirom da se sjeverna saobraæajnica na neki naèin i sanira na tom potezu(pored toga što je tu i gradilište i plaža) saobraæajna policija je ta koja treba da reguliše i preusmjerava saaobraæaj na južnu.poput tebe sam prisustvovala sceni (nevezano za jezero i bio je kišana dan,a popodnevni špic,idu ljudi sa posla) kada vozaè neæe da se makne sanitetskom vozilu sa rotirajuæim svjetlom...a dva policajaca 50 metara odatle na stajalištu saèekuju "divlje" taksiste... ...ne zna èovjek koga bi prije nalupao...onome što neæe da stane na rotitrajuæe svjetlo saniteta bih za vjeke vjekova oduzela vozaèku,bez pogovora...a policajce-nazad u selo da èuvaju ovce ...slažem se u potpunosti da jeste forum mjesto s kojeg se može apelovati za ovakve stvari...i ne samo zato što je izborna kampanja u pitanju

[Edited by soraya on 02-07-2012 at 17:26 GMT]




To ti je posljedica New York-a i budalastina iz opcine. Ja sam bio protiv kopiranja .... ali nazalost ... ludilo je uspjesno prekopirano ovdje.

[Edited by porken3 on 03-07-2012 at 00:37 GMT]
03-07-2012 at 00:36 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
daleko wrote:


Paša moj ti izgleda pravo zafatio!
Evo da probam polako,
znaèi,
1. Nemam problem što je neko iz Kalesije, Banoviæa, Roterdama ili Garmišpartenkirhena to si ti izvukao iz konteksta, ne znam kako i zašto ali ne zamjerim ti, opalilo te. Da si malo pažljiviji mogao si skontati da se i jedan dio ovoga što ja smatram problemom upravo odnosi na ljude koji dolaze sa strane tj. putuju autobusima jer se svi autobusi iskljuèuju sa sjeverne magistrale kod Tenisa, prolaze kraj mupa, ukljuèuju se na Južnu, pa se ponovo ukljuèuju na sjevernu kod Mejdan/kanton i to putešestvije traje nerijetko po pola sata. Sad æeš mi reæi da je meni krivo zato što seljaèki autobusi zagaðuju tuzlanski zrak a ne zato što mi je žao što se ti ljudi tope u onih hrhorinama bez klima od autobusa, jel'e?!
2. Nemam problem što je policajac, naèelnik, direktor, izvoðaè itd takðer neko van Tuzle. Imam problem jer ne radi svoj posao što handri normalno odvijanje saobraæaja što može imati negativne posljedice po zdravlje uèesnika u istom. Sam si rekao da je vruæe i da je narod nervozan, a sve se može riješiti sa dvije patrole saobraæajne policije i to jedna kod kantona jer nema logike da su semafori i dalje naštimani tako da je najduži interval zelenog svjetla ako ideš glavnom džadom a auta praktièno i nema dok je haos od mejdana do kantona. i druga patrola da polijepi par kazni za nepropisno parkiranje i pri tome em æe napuniti budžet em napraviti reda em prevenirati i sprijeèiti ponavljanje i pravljenje istih.

Jel sad malo jasnije?


u redu je...

savjetujem da se organizujete i pomognete gradu u ovim teskim danima i ne kukate plaho
03-07-2012 at 06:27 | Ukljuèi u odgovor
Lion_1
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2003
Lokacija: Tuzla pored Dubrava.
Odgovori: 2221
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Saobraæajni haos

Kad cesta potone, ne valja vlast zato sto to to ne popravi, kad se popravlja cesta pa makar i pred izbore opet ne valja.... Ja ne znam sta nama valja... Dobro je neko reko, ne mora se u prodavnicu sa autom, moze se strpit nekoliko dana, ko ne moze neka ne kuka. Nije Tuzla Nju Jork pa da se ne moze bez auta, pa i u Nju Jork-u se vise koristi javni prevoz nego kod nas. Ono goriva sto se potrosi a autom manje ce kostat voznja taksijem. Sjeverna magistrala je propala do Kine ne moze se pravit jedna po jedna traka, mora sve od jednom,,, samo se nadam da ce sada napravit kako treba, pa da vise ne dolazi do ove guzve. Da ne bude da nekog branim ili nesto takvo, samo kazem sto je realno.
Haj sad zivili....  


03-07-2012 at 07:16 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Saobraæajni haos

samo da ponovim da mi je ovo kukanje smijesno

03-07-2012 at 10:04 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Saobraæajni haos

ljepi moj helikoper,ne dotiæu me vasi ovozemaljski problemæiæi

03-07-2012 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Saobraæajni haos

Guzva, guzva e pa sta je...znate li da svaki kafe Sydney ima par bicikala na besplatnu posudbu. Ostavis licnu kartu i odes vozas se i obavljas poslove, pod uvjetom da ti za te poslove ne treba licna . Na kraju kad se insan vrati umoran od voznje, moze se nesto i popiti, red je
Pa, et', ko hoce da izbjegne guzvu.

Samo da dodam, vecina penzionera i neinformisanih ljudi ce opet glasati za staru ekipu. Imam taj sukob misljenja u porodici i vidim da se svaki put glasa kontra.
Izgleda, nema nam pomoci.

03-07-2012 at 10:37 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Saobraæajni haos

citat:
zara wrote: Izgleda, nema nam pomoci.
ima... samo treba pricat, pricat, pricat, pricat... samo bez agresivnosti, polako i uz argumente, pa sve sjedne na svoje mjesto! promjene se svakako ne desavaju od grupe, nego od pojedinca! pocne se s malim, onda to raste...

zrno po zrno
03-07-2012 at 10:39 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 62
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Majstori parkiranja New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice