Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Ne znam, ako imate informacija o stvarnom dogadjaju, pisite.
Meni je sramotno to sto je zenu sa mrtvim djetetom, neko vratio, znajuci, da ce umrijeti u strasnim mukama.
A ministar je tu da, izmedju ostalog, da ostavku jer je na celu ministarstva, koje pusta vlastite gradjane da umru, jer nemaju para.
I ne samo ministar, vlada ove zemlje kompletna, treba da se sramoti, itekako.
A i mi kao gradjani, koji smo ih izabrali.

18-02-2013 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:


kao sto rekoh, brzo mi sve trpamo u isti kos lako je pricati o dehumanizaciji a mozda malo teze sve istraziti pa moralisati.




radi se o tome Aida što se ovakvi sluèajevi po pravilu redovno zataškavaju...institucije koje trebaju da se bave istraživanjem ovakvih i sliènih sluèajeva najèešæe šute...bilo je nekih demantija vezanog za ovaj sluèaj,ali to je nešto jako mlako....a ne vjerujem da je Tanoviæ baš na osnovu rekla -kazala prièe skrpio scenario...problem dehumanizacije kompletnog društva je mnogo širi od sluèaja samo jedne romske porodice
18-02-2013 at 16:18 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Život (ipak) nije film: Senada je deset dana nosila mrtvu bebu u stomaku i niko joj nije htio pomoæi!
Prièa o kojoj je Danis Tanoviæ snimio film mnogo je više od glamura i crvenog tepiha, to je prièa koju u narednim danima neæe spomenuti oni koji æe se hvaliti još jednim uspjehom "našeg filma". Dobitnik "Srebrnog medvjeda" Nazif Mujiæ u BiH je nekonstitutivan i nema pravo da bude biran.

Film "Epizoda u životu beraèa željeza" nije naš, jer nas nije bilo kada je Senada Alimanoviæ saznala da nosi mrtvu bebu a ljekari u klinici u Tuzli joj nisu željeli pomoæi dok ne donese uplatnicu od 980 maraka. Film nije naš jer nismo bili uz Nazifa Mujiæa koji je radio sve što je u njegovoj i van njegove moæi da nakon saznanja da Senada nosi mrtvo dijete uradi sve da spasi bar njen život.

Nije naš jer nismo bili uz Danisa kada je skupljao, za filmski svijet mizernih 17.000 eura s kojima je snimio film koji je dobacio dalje i kazao mnogo više od kojekakvih šlagera na koje su skrhane hiljade i hiljade budžetskih sredstava

Film je prije svega Senadin i Nazifov, pa onda Danisov. I tu je taèk
Senadina prièa koju je u novembru 2011. objavio portal "Žurnal" šokirala je BiH i regiju, ali i Danisa koji je èim ju je proèitao odluèio da je to tema o kojoj svi moraju èuti.Senada je bila trudna nekih pet mjeseci, ljekaru nije išla jer nije imala zdravstveno osiguranje, a kada se sve zakompliciralo bilo je kasno.

Na odlazak u lukavaèki dom zdravlja natjeralo ju je krvarenje. Doktorica u Domu zdravlja nakon ultrazvuènog pregleda konstatovala je kako mora hitno na kliniku u Tuzl

"Doktorica Morankiæ me pregledala iako nisam imala knjižicu, napravila je ultrazvuk. Rekla je kako bebi više nema pomoæi i dala mi uputnicu da idem pothitno na Gradinu, u bolnicu u Tuzlu. Došla sam na Gradinu, oni su me prihvatili, stavili na ultrazvuk i vidjeli šta je", isprièala je tada za Žurnal.
Umjesto pomoæi dobila je odbijenicu:

"Doktorica nam je rekla: Evo vam broj žiro-raèuna, uplatite 980 KM pa doðite s uplatnicom. Rekla sam da tog novca nemam. Ona je kao i bila voljna da mi pomogne, jer ja sam nosila to mrtvo dijete u sebi, pošlo je da istruhne. Nazvala je telefonom direktora, rekla mu je kakav je sluèaj u pitanju, na što je on odgovorio: Ako nema knjižicu ona je za nas stranac i mora da plati. Ako ima te pare možete je završiti, ako ne – neka ide kuæi. I otišla sam kuæi. Jednostavno – samo umrijeti. Nemaš šta drugo".

Uslijedila je golgota za nju i muža Nazifa koji je na sve naèine, pokušavajuæi nadljudskom snagom skupiti novac, radio šta se uraditi može. Drama je trajala desetak dana. Nazif i Senada su u KCU Tuzla odlazili su nekoliko puta tražeæi naèin za plaæanje zahvata. Sve to vrijeme Senada je bila životno ugrožena a iz izjava tuzlanskih ljekara jasno je da su toga i oni bili svjesni.

"Daj, kažem, spasite ženu, platit æemo, vratiæemo, kako dobijemo neke parice vratiæemo, neæemo ostati dužni ni marke. Ne, ne, kaže, kad sve platite onda. To je bila odluka direktora i protiv njegove volje niko nije smio ništa uèiniti iako je ova doktorica bila voljna da nam pomogne. Svaki put su samo odmahivali glavama i govorili – prvo platite", prièao je za tada Nazif, èovjek koji je veèeras za film u kojem glumi sebe dobio "Srebrnog medvjeda" .Kada je dogorjelo, uzeli su knjižicu Senadine snahe i otišli u Modrièu odakle su ih iako su primijetili da knjižica nije njena uputili u Doboj:



"Na primanju u Doboju traže liène, mi kažemo da smo zaboravili ali smo imali uputnicu i na primanju kad su vidjeli stanje odmah su je odveli na sto. Bila je na operaciji 3 i po sata, a onda je došla glavna doktorica i kaže meni: Dobro æe ti biti žena, Nazife, uredu je, sve æe biti dobro. Izašao glavni doktor, kaže meni: Da za dva sata niste došli ovdje podlegla bi. Znaš šta su klisure krvi i gnoja, krv bi joj se zatrovala, Nazife. Htio sam da mu se zahvalim, rekao sam mu: Doktore, ne mogu da vam opišem koliko sam vam zahvalan, spasili ste moju suprugu za mene i moje dvoje djece. Kaže on: Ništa se ne brini, sve je uredu, ovo nek bude ovako i ništa mi ne trebaš davati ni plaæati. Samo pozovite suprugu da se ne bi izgubila jer ja ovakav sluèaj nisam vidio dosad", isprièao je Nazif novinarki "Žurnala".

Nazif i Senada su u filmu za Danisa ponovili ono što im se dogodilo u tuzlanskoj bolnici, ponovili su prièu o bešæutnosti društva koje æe se sada kada su Nazif i film dobili po "Srebrnog medvjeda" hvaliti još jednim našim uspjehom. Ovdje se radi ipak o uspjehu i trijumfu volje, o uspjehu Senade da spasi goli život.
Zato Senada, Nazif i Danis imaju èime da se ponose, a mnogi ipak nakon svega imaju mnogo razloga da ih bude stid!

(Almir Panjeta)

18-02-2013 at 17:37 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Abulafija wrote:
Ne znam, ako imate informacija o stvarnom dogadjaju, pisite.
Meni je sramotno to sto je zenu sa mrtvim djetetom, neko vratio, znajuci, da ce umrijeti u strasnim mukama.
A ministar je tu da, izmedju ostalog, da ostavku jer je na celu ministarstva, koje pusta vlastite gradjane da umru, jer nemaju para.
I ne samo ministar, vlada ove zemlje kompletna, treba da se sramoti, itekako.
A i mi kao gradjani, koji smo ih izabrali.



ja danas pitam kolege za ovaj sluèaj i svi mi kažu, doduše opet nezvanièno, da postoji dokumentacija o prijemu i obradi te pacijentice. jel' to danis nadogradio prièu ili je u pitanju stvaran "od-do" dogaðaj zaista ne znam.

ono što sigurno znam, sa druge strane i iz liènog iskustva je da nema kakve bijede nismo primili i zbrinuli po svim zvaniènim standardima i nikada niti jedne sekunde se nije mislilo na zdravstveno osiguranje. ja sam lièno primio na desetine pacijenata romske pripadnosti i jedan pacijent politraumatizovan je, moram se ovako izraziti, "koštao" više nego 10 pobaèaja mrtvog ploda, tako da je meni èitava prièa u najmanju ruku sumnjiva i za sada je uzimam samo kao filmski scenario. svakodnevno se primaju i lijeèe pripadnici svih nacionalnosti u UKC i ostaju dužni, što je svakako jedan od razloga duga koji ima UKC, tako da zaista ne vidim nikakvog razloga da se ovakav sluèaj desi na UKC-u, a filmske prièe su uvijek budile maštu, kao što æe da to rade i u buduænosti.

18-02-2013 at 17:38 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
mislim ono o cemu govori film moramo se svi dobro zapitati sta uraditi. ne daj boze nemati osiguranje,a pored i toga pare i otici doktoru... evo Kanton Gorazde je donio odluku da svi gradjani imaju zdravtveno osiguranje, zar to nije moguce i u drugim djelovima BIH. i opet diskriminacija gradjana u jednom djelu BIH moze a u drugom nema toga.. pa dokle?


Bas tako. Treba naci neki modus za zastitu onih koji nemaju zdravstveno osiguranje kad je zivot j u pitanju. Ja ne znam ko je bio direktor Med. centra u Tuzli, ali njegova odluka da se zeni ciji je zivot u pitanju ne pomogne, predstavlja krivicno djelo.

Pomoc je data u drugom entitetu, i to nekima smeta. Humano je to sto su lijecnici u Doboju uradili. Ja vjerujem da su znali za nedace kroz koje je prosla porodica Mujic, i u skladu sa lijecnickom etikom donijeli su odluku kakvu su donijeli. Neki ce to povezati i sa politikom, ali svako ima pravo na svoje misljenje kao i gospodja Mujic na zivot.

18-02-2013 at 18:06 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
soraya wrote:
...Senada je deset dana nosila mrtvu bebu u stomaku...


Zanima me, kako to da zena moze nositi 10 dana mrtav plod? U takvim situacijama, 10 dana mi se cini kao vjecnost.

Ako ima neko strucan da objasni, i naravno ako ne smeta pokretacu teme.

18-02-2013 at 18:36 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

BRAVO za nagradu!!
A u vezi teme filma..mogu samo prokomentarisati da je NI JEDAN pacijent koji je vitalno ugrožen nije vratio iz UKC-a zbog osiguranja!
Nije istina da se je tiho prešlo preko ovakvih vijesti, objavljivano je i obrazloženo o èemu se je radilo. Ali, lakše je nama svima laprdat' negativno nego javno reæi da se blati sve što je dobro.

p.s. prièati o lijeèenju koje zavisi od kojekakvih pripadnosti je degutantno zbog same èinjenice da se iz cijele BiH upuæuju klijenti u UKC na lijeèenje, pa i iz vana.
Tanoviæu kao umjetniku se ne može spoèitati pravo na slobodu ukazivanja na probleme društva. U ovom sluèaju, problem je stigma, a ne "medicinski sluèaj". Možda griješim, ali sam ga ja tako shvatila.

18-02-2013 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Sto nije snimio film o debeloj romki u Zenici.
Sjedi ona tako u hladu,kod zutog mosta sa litrom kole i pola kile cipsa,dva romcica na mostu prose,ona nadgleda!!!
@borbeni svaka cast za post.

18-02-2013 at 19:27 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Država za neèovjeka
Sramni spisak institucija koje su znale za šokantni sluèaj Senade Alimanoviæ - Žurnal.info
Objavljeno: 01.12.2011. - 10:10

Takoðer navodi da o vrsti i trajanju pruženih zdravstvenih usluga odluèuje iskljuèivo postupajuæi ljekar, iako je Senadi jasno reèeno kako direktor ne odobrava zahvat bez osiguranja ili plaæanja usluge




Piše: Branka Mrkiæ-Radeviæ

Nakon što je u prvom tekstu o Senadi Alimanoviæ (1981.) iz lukavaèkog naselja Poljice objavljena njena prièa o uskraæivanju ljekarske pomoæi u Klinièkom centru u Tuzli, Žurnal u današnjem tekstu donosi i izjavu prof. dr. Elmira Èièkušiæa, direktora UKC Tuzla:

- Za gospoðu Senadu Alimanoviæ nikada me niko nije kontaktirao niti telefonski zvao, niti sam, niti bih, ikada dao izjavu ili nalog koji je naveden u tekstu objavljenom u magazinu Žurnal. U Univerzitetskom klinièkom centru Tuzla se godišnje pruži na hiljade usluga neosiguranim licima. Za samo prvih devet mjeseci ove godine neosiguranim licima je pruženo zdravstvenih usluga u vrijednosti 2.028.100 KM. Iako ova sredstva nisu uplaæena prije pružanja zdravstvene usluge, a gotovo u potpunosti nisu i neæe biti refundirana nakon usluge, ove su se zdravstvene usluge u našoj Ustanovi uvijek pružale i pružat æe se. Prema tome, ni gospoða Senada Alimanoviæ se nije smjela i ne smije tretirati drugaèije, kaže direktor Èièkušiæ za Žurnal.

O tome da li su tuzlanski ljekari èuli za ovaj tragièni sluèaj, govori u prilog i dio Senadine prièe koji nismo objavili u prvom dijelu teksta:

- Vratila sam se kuæi i sve je bilo uredu. Kasnije su mi došli na vrata iz Udruženja i bolnice i rekli: Hajde, Senada, idemo da te vodimo, da to riješimo. Vjerovatno su se uplašili jer su èuli za taj sluèaj. Došli su da me odvedu ali ja nisam htjela iæi jer su me veæ sredili u Doboju. I šta hoæe sad više ovi, drob da mi vade?

Iako direktor Èièkušiæ tvrdi kako Senada nije imala uputnicu, novinari magazina Žurnal prilikom boravka u Poljicama lièno su vidjeli uputnicu koju je 5.5.2011. potpisala doktorica u lukavaèkom domu zdravlja Meliha Morankiæ:

-Podaci iz protokola Prijemne ambulante Klinike za ginekologiju i akušerstvo pokazuju kako je Senada Alimanoviæ iako je došla bez bilo kakve dokumentacije i uputnice, 9. maja ove godine pregledana u prijemnoj ambulanti, uraðen joj je ultrazvuèni pregled, postavljena dijagnoza Blighted ovum (Bezplodna trudnoæa), upuæena je na Dnevnu hirurgiju gdje je u skladu sa važeæim stavovima struke trebalo izvršiti intervenciju, eksplorativnu kiretažu, dat savjet i navedeno da ukoliko doðe do bilo kakvih tegoba da se odmah javi u Kliniku za ginekologiju i akušerstvo. Za ove usluge nije izvršena nikakva naplata. U protokolima nakon toga ne postoje zapisi o njenom dolasku, pregledu ili intervenciji u bilo kojoj ambulanti Klinike za ginekologiju i akušerstvo Univerzitetskog klinièkog centra Tuzla, objašnjava.

Takoðer navodi da o vrsti i trajanju pruženih zdravstvenih usluga odluèuje iskljuèivo postupajuæi ljekar, iako je Senadi jasno reèeno kako direktor ne odobrava zahvat bez osiguranja ili plaæanja usluge.

Za Žurnal prof. dr. Èièkušiæ potvrðuje kako æe biti ispitane “sve okolnosti vezane za tretman gospoðe Senade Alimanoviæ u JZU Univerzitetski klinièki centar Tuzla, i na osnovu utvrðenih èinjenica æe se donijeti odgovarajuæa odluka o daljem postupanju.” Kompletne odgovore direktora Èièkušiæa donosimo u izdvojenom dijelu teksta.

Za Senadin sluèaj znala su brojna ministarstva i Gender centar FBiH

Dok traje istraga u UKC Tuzla, treba skrenuti pažnju na još jednu nevjerovatnu èinjenicu u ovom sluèaju. Za sluèaj Senade Alimanoviæ veæ mjesec dana znaju:

Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH

Ministarstvo zdravstva Federacije BiH

Ministarstvo zdravstva Kantona Sarajevo

Ministarstvo zdravstva Tuzlanskog kantona

Ministarstvo zdravstva Zenièko-dobojskog kantona

Ministarstvo zdravstva Srednjobosanskog kantona

Ministarstvo zdravstva Zapadnohercegovaèkog kantona

Ministarstvo zdravstva Unsko-sanskog kantona

Ministarstvo zdravstva Hercegovaèko-neretvanskog kantona

Ministarstvo zdravstva Posavskog kantona

Ministarstvo zdravstva Kantona 10

Ministarstvo zdravstva Bosansko-podrinjskog kantona

Gender centar Federacije BiH

Vijeæe nacionalnih manjina Bosne i Hercegovine

Odbor za zdravstvo Parlamenta Federacije BiH .

Ovim institucijama je Ured ombudsmena BiH 9.11.2011. uputio izvještaj u kojem se obrazlaže sluèaj Senade Alimanoviæ i potvrðuje njena prièa. Institucijama je takoðer izdata preporuka da u roku od 90 dana izvijeste o poduzetim mjerama. Èinjenica da direktor UKC Tuzla do upita Žurnala “nikada nije èuo za sluèaj Senade Alimanoviæ” jasno upuæuje na zakljuèak da niko od nabrojanih institucija nije našao za shodno pozvati kliniku ili posjetiti Senadu. Toliko o poduzetim akcijama.

Institucija Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine žalbu je primila od udruženja 'Zemlja djece' iz Tuzle, zbog, kako su naveli uskraæivanja zdravstvene zaštite S. A. iz Lukavca, licu slabog imovnog stanja i pripadnici romske nacionalne manjine u toku trudnoæe, zbog, kako su naveli, èinjenice da nema zdravstveno osiguranje, stoji u preporuci:

“Naime, prema informacijama koje je Institucija ombudsmena dobila od podnosioca žalbe u sluèaju S.A. je u toku trudnoæe došlo do komplikacija koje su rezultirale smræu fetusa, S.A. se nakon saznanja te èinjenice obraæala zdravstvenim ustanovama na podruèju Tuzlanskog kantona u svrhu izvoðenja zahvata kojim bi fetus bio uklonjen, kako bi se sprijeèile dalje zdravstvene komplikacije. Prema informacijama podnosioca žalbe, S.A. je uskraæen taj zahvat, odnosno navedeno joj je da nije zdravstveno osigurana, te da iz tih razloga ne može se pristupiti izvoðenju tog zahvata. Podnosioci žalbe naveli su da to predstavlja kršenje prava koja proizlaze iz zakona koji ureðuju oblast zdravstvene zaštite i meðunarodnih konvencija kojima je Bosna i Hercegovina pristupila. ”

Jasno se u preporuci kaže i:

“Ombudsmeni Bosne i Hercegovine smatraju da je u konkretnom sluèaju došlo do diskriminacije žena koje pripadaju ranjivim grupama, u ovom sluèaju pripadnica romske nacionalne manjine, zbog nemoguænosti da S.A. pravovremeno dobije adekvatnu njegu s obzirom na stanje u kojem se nalazila. Vlasti u Federaciji BiH s obzirom da nisu adekvatno iskoordinirale svoje aktivnosti i omoguæile provoðenje normativnog okvira koji ureðuje oblast zdravstva, dovele su istu u diskriminirajuæi položaj. ”

IZJAVA PROF. DR. ELMIRA ÈIÈKUŠIÆA, DIREKTORA JZU UKC TUZLA - Žurnal.info


Deset dana nosila mrtvu bebu u stomaku - Žurnal.info



[Edited by bdirlija on 18-02-2013 at 19:48 GMT]

18-02-2013 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Danis ga je izgleda baš galantno "šuknuo" UKCu.
Nisam gledao film u cijelosti veæ samo trailer i na osnovu istog sam izgubio i volju da film uopæšte i pogledam.
Hajd neka je dobio nagradu, ok je to sve i drago mi je, ali dosta toga ne ide u prilog njegovoj tezi "Bazirano na istinitom dogaðaju" što dovodi u pitanje krdibilitet istog.
1. Je li Danis pitao glumce "Svega vam, zašto nemate zdravstveno?" Ako ne radiš trebao bi Danis znati da biro plaæa zdravstveno. Zašto ni jedno jedno ili drugo nisu osigurani preko biroa za zapošljavanje?Sve i da postoji neki matrak zbog èega im je (Senadi i Nazifu) neko "zabranjivao" da imaju zdravstveno na podruèju TK ima toliko NVOa koji se bave upravo ovom "problematikom" i na sam pomen UGROŽENOST ili DISKRIMINACIJA svima se u državnim službama diže kosa na glavi i te stvari rješavaju u trenu samo da se ne piše o tome, pogotovo kad je rijeè Romima.

2. UKC Tuzla nikoga a naroèito urgentne sluèajeve ne vraæa sa vrata ili dok se uplatnica ne donese. Ako si životno ugrožen pomoæi æe ti a poslije, kad se pacijent zbrine i u sluèaju potrebe ili problema oko "regulisanja" troškova pravna služba odraðuje što treba.
3. Toliko mu afera u KCUSu, pod prozorima u šeheru, što baš naðe inspiraciju u nama provincijalcima?
Sve mi ovo nešto šuhveli. Rekoh NVOi i razni sranci qrci-palci bi jedva doèekali da je ovo zaista istina da razapnu UKC, ali koliko znam ništa se ne desi, što li?
Ali opet kažem, èestitke na nagradi.

P.S
Je ko dobio "zlatnog medvjeda"?

18-02-2013 at 19:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 54
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice