Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:

meni je vise zao to sto neke zene ne mogu otici na redovne preglede u trudnoci. primarna zdravstvena zastita je ovdje zakazala (pravila i procedure za istu) a ne bolnica


upravo tako
18-02-2013 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Nazif Mujiæ: Veæ sutra se vraæam sakupljanju željeza


"Moja djeca moraju od neèega živjeti, a ja veæ sutra nastavljam sakupljati željezo. Nisam ni na koga ljut, ni na ljekare sa UKC Tuzla, ni na bilo koga. Valja meni, u sluèaju bolesti, ponovo na UKC Tuzla", govori Nazif Mujiæ, koji kaže kako pored srebrene statue nije dobio nikakvu novèanu nagradu."


...pa zar nije novcana premija uz ovog srebrenog medvjeda trebala biti 30 milja eura, da ne spominjem od Danisa sto je trebo dobit makar 5 KM na kafu...

19-02-2013 at 07:06 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Abulafija wrote:



Moradoh se vratiti dzaba je.
Nije tema Danis, nego zdravstvo, LJUDI CITAJTE, pa kad se nacitate dodjite na forum, pisati.
Laly, upravo tako.
Zasto?
I zar nikoga nije sramota, majku mu....

u duhu teme;

http://www.youtube.com/watch?v=NTq2hpz38ts
19-02-2013 at 08:10 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Joj, da je meni ovdje sta pametno napisati.
Kontam, ima li smisla naklapati o diskriminaciji u oblasti zdravstvene zastite (pretpostavljam da je osnov predrasuda, opet ponavljam pretpostavljam, jer nisam sigurna kako bi prema meni postupili da sam dosla bez zdravstvene knjizice na gradinu sa mrtvim djetetom u utrobi), kad smo svakodnevno bombardovani raznim primjerima diskriminacije i oduzimanja osnovnih ljudskih prava. A nema se narod hud kome obratiti, sto je najgore.

Otkako Danis dobi meDZeda meni se po malom mozgu vrte, ne epizode, nego citave sezone gdje glavne uloge igraju korisnici narodnih kuhinja, djeca koja pjesace u poderanim cipelama po 6 kilometara da dodju do skole, ona zena iz Mostara sto sa bebom zivi u sobicku koji dijeli sa zoharima i stakorima, ovaj mali sto ga po carsiji svakodnevno vidjamo, sto ga babo istuce na parkingu ako ne naprosi dovoljno, itd. itd.......

Al nije se culo za njih jbg, mozda bi i oni kakav kipic dobili.

Toliko.

19-02-2013 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Crvena starka wrote:
Joj, da je meni ovdje sta pametno napisati.
Kontam, ima li smisla naklapati o diskriminaciji u oblasti zdravstvene zastite (pretpostavljam da je osnov predrasuda, opet ponavljam pretpostavljam, jer nisam sigurna kako bi prema meni postupili da sam dosla bez zdravstvene knjizice na gradinu sa mrtvim djetetom u utrobi), kad smo svakodnevno bombardovani raznim primjerima diskriminacije i oduzimanja osnovnih ljudskih prava. A nema se narod hud kome obratiti, sto je najgore.

Otkako Danis dobi meDZeda meni se po malom mozgu vrte, ne epizode, nego citave sezone gdje glavne uloge igraju korisnici narodnih kuhinja, djeca koja pjesace u poderanim cipelama po 6 kilometara da dodju do skole, ona zena iz Mostara sto sa bebom zivi u sobicku koji dijeli sa zoharima i stakorima, ovaj mali sto ga po carsiji svakodnevno vidjamo, sto ga babo istuce na parkingu ako ne naprosi dovoljno, itd. itd.......

Al nije se culo za njih jbg, mozda bi i oni kakav kipic dobili.

Toliko.



Vjerovatno bi, mi smo zemlja za praviti milijardu socijalnih filmova.
Ali, eto cojka je dirnulo ovo, i o tome je napravio film, pa se pokazala sva bijeda i sramota zdravstvenog sistema, drustvene odgovornosti, morala, stanja nacije in general.
I nikom nista, sto je najgore od svega.
19-02-2013 at 10:05 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
MelMel wrote:
Zasto se ljudi fokusiraju na "kipic", pa ga ili velicaju ili kude?

Fokus bi valjda trebao da bude zdravstveni sistem i problemi/propusti u istom, a ne Romski stil zivota i nasa moralisanja oko romskog stila zivota.











Upravo tako.
19-02-2013 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
MelMel wrote:
Zasto se ljudi fokusiraju na "kipic", pa ga ili velicaju ili kude?

Fokus bi valjda trebao da bude zdravstveni sistem i problemi/propusti u istom, a ne Romski stil zivota i nasa moralisanja oko romskog stila zivota.



nakaradan politièki sistem u kome mi živimo je iznjedrio nakaradan zdravstveni sistem,obrazovni sistem,pravosudni sistem...
nije Senadu sa ginekološkog stola vratio ni jedan zdravstveni radnik,ljekar...ne,još uvijek se drže Hipokratove zakletve i još uvijek je medicina humanistièaka nauka...Senadu je sa mrtvim plodom u utrobi vratila pogana graberljiva politika ,bazirana iskljuèivo na sticanju i korporativnom obrtu novca....Èitam Èièkušièa i primjeæujem da uglavnom barata novèanim ciframa...a mogla bih se zakleti da ni jedan ministar zdravasta ( a ni pojedini ljekari koji su se "zadali" u politiku) nemaju pojma o stopi mortaliteta/nataliteta u ovoj zemlji...Svima su puna usta samo "konstitutivnih" jednih ,drugih,treæih...a okruženi smo i sa svih strana ,svakodnevno raznim apelima za novèanu pomoæ bolesnoj djeci i mladim ljudima koja boluju od rakova , leukemija,ciroza....I nikome ne pada napamet da potegne pitanje promjene takvog statusa ...Politièarima svakako to ne ide u prilog,oni uživaju blagodeti ovakvog sistema i nikome ni za šta nisu odgovorni...A narod ,stoka i dalje živi u svojim malim torovima uljuljkan u svom "vitalnom nacionalnom interesu"

[Edited by soraya on 19-02-2013 at 13:16 GMT]
19-02-2013 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:
sta zapravo znaci dijagnoza bezplodna trudnoca? kako neko moze nositi mrtvu bebu onda i to 5 mjeseci? zar se trudnoca sa 5 mjeseci i bebom koja je umrla ne zavrsava prirodnim porodom?


Nije nosila mrtvu bebu 5 mjeseci.
Kad je stomak zabolio, skontala da nesto nije u redu pa je odatle pocelo..
19-02-2013 at 11:03 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:
sta zapravo znaci dijagnoza bezplodna trudnoca? kako neko moze nositi mrtvu bebu onda i to 5 mjeseci? zar se trudnoca sa 5 mjeseci i bebom koja je umrla ne zavrsava prirodnim porodom?

a zašto je to bitno Aida? i kome?...zašto je nekima ženama omoguæeno da se na lièni zahtjev poraðaju carskim rezom(jel zaboga deformisaæe im se "organ"),a neke nemaju pravo i moguænost ni za besplatnu kontracepciju niti imaju pristup savjetovalištima za trudnice...?
meni se desilo da imam besplodnu trudnoæu od 2,5 mjeseca i nije se moglo znati dok nisam prokrvarila...i pored svih silnih ljekara,ultrazvukova,progesterona,quraca-palaca...u najsavremenijoj klinici su me titrali kao malo vode na dlanu...u boksu do mene je bila mlada Romkinja,sa istim problemom...ali u "onoj" Titinoj,"kakanoj" državi smo imale obe isti tretman...takav bio Zakon....


[Edited by soraya on 19-02-2013 at 11:13 GMT]
19-02-2013 at 11:10 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Aidatuzla wrote:



mnogo trudnoca se zavrsi u prvom tromjesecju. neke cak i bez kiretaze. to je sasvim normalno. ne mozes sprijeciti. zato me je malo zacudilo ovo. ako beba predje 13. sedmicu, ona ima sve organe forimrane. samo jos treba da raste. kako onda neko moze biti trudan 5 mjeseci u bezplodnoj trudnoci?
ako nije bila bezplodna trudnoca, zar se nakon 5 mjeseci ne radja beba prirodno? ziva ili mrtva. ne ide se tad na kiretazu?
nisu mi jasne neke stvari. malo sam otisla od teme. ovo je mozda za podforum zdravlje ali eto, nelogicnosti.


i sama sam rekla da je primarna zastita ovdje zakazala. ili mozda biro sto nije ovjerio knjizice... ko ce ga znati


koliko ja znam i nakon normalnog poroda se mora vršiti neka vrta kiritaže/revizije materice...naroèito ako je poderana placenta,deformisan plod ..ali to svakako nije suština ove teme...
birokratija i administracija koju hrani ovaj i ovakav politèki sistem ne razbija glavu ovakvim problemima...uhljebljene žene i djevojke po tim biroima najèešæe šetaju svoje nove cipele i glancaju noktiæe uz cyber traè...i zaboli ih ona stvar što neka Senada ili neke druge senade namju zdravstveno osiguranje

[Edited by soraya on 19-02-2013 at 11:25 GMT]
19-02-2013 at 11:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice