Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
yugi wrote:

Pa vjerovatno da drži edukaciju posjetiocima panonike o Porfirogenitu i animira posjetioce kad se igra kolo na panonici




Kulturno da ih animira
05-05-2013 at 09:55 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Abulafija wrote:


Po toj logici bi se vlast u svakoj drzavi trebala kritikovati za sve anomalije u drustvu, i niko drugi.
A znamo vrlo dobro da bas i nije tako.
Nije uvijek vlast kriva sto neko nekome kovertu u dzep gura, sto se greske katastrofalne prave itd...
U drzavama gdje sam ja zivio i zivim, policija, na primjer uopste nema velike plate, a probaj im cvaju u dzep gurnuti...
Tako da ima itekako i do nas, i naseg stanja svijesti.
Javna je tajna, da se u budzet ne mozes uvaliti bez stele i debele koverte, familije itd...
Jel i to do vlasti?
Znam reci ces jeste, do sistema, ali se ja s tim i ne slazem, ima, opet ponavljam i do nas.


korupcija je uvijek dvosmjerna
05-05-2013 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
camac wrote:

ne, ja ti samo pokusavam ukazati na to, koga treba kritikovati u ovom slucaju jer se kao pojedinci nismo pitali o ispravnosti i funkcionalnosti zakona o zdravstvu..

za ove druge stvari koje navodis, npr. korupciju, svi snosimo odgovornost, a ovo je primjer gdje se dokazalo da ona nije rijesenje, jer da je (jest crnjak al u cilju boljeg pojasnjenja) npr. Nazif dao nekom doktoru 1000KM ne bi dobio medjeda a samim tim ni posao na Panonici..
za kraj, ovo uopstavanje i zamjenu teza koristi ondje gdje mislis da treba, ja ti samo govorim da si od pocetka kucao na pogresna vrata..


Po cemu?
I gdje su to teze zamijenjene, konkretno?
05-05-2013 at 11:11 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Abulafija wrote:


Po cemu?
I gdje su to teze zamijenjene, konkretno?



nema ni konkretno ni direktno, vise.. jbga, ja sam na ovom forumu postavljo teze, sto se na Kembridzu mogu izucavat , a ono dodje neki moderator i sve izbrise il pobaca tam u o onaj kontejner..

05-05-2013 at 13:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Abulafija wrote:


Ma nema veze, nije to ni tema svakako, onako sam pomenuo.
Berac zeljeza je tema i njegov zivot i posao

Beraè željeza nije imao pri sebi par tisuæica eura da kalesijskoj vezi na Gradini spusti u džepiæ...da je imao ,ne bi mu vratili ženu,nego bi je zaposlili
05-05-2013 at 14:34 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Nazif Mujiæ više ne radi na Pannonici

Dobitnik Srebrenog medvjeda za najbolju glavnu mušku ulogu na 63. filmskom festivalu u Berlinu Nazif Mujiæ iz Poljica kod Lukavca, više nije uposlenik Javnog komunalnog preduzeæa Pannonica iz Tuzle. Podsjetimo, poèetkom maja Nazifu je ispunjen najveæi san - zaposlenje, a samo mjesec nakon toga, on je postao još jedan nezaposleni Rom. Kako nam je kazao, razlozi zbog kojih je prestao da radi kao kulturni animator na kompleksu Panonskih jezera, jesu plata i prevoz.

Radna knjižica

- Odobrili su mi 600, 650 maraka za sve, znaèi za hranu i prevoz, i opet sam bez osiguranja. Radna knjižica mi ostaje kuæi, a ni ja, ni žena nemamo osiguranje. Oni su meni obeæali da æu imati osiguranje, da æu imati dobru platu. Mjesec sam radio po potrebi, a sada kada je sezona zvanièno poèela, obavezan sam bio da budem tu od 8 do 4 svaki dan. Ja za prevoz dam oko dvadeset maraka, puta dvadeset i dva dana, i eto ostatak od nekih dvjesta maraka mi ostaje da prehranim svoju porodicu, rekao nam je Nazif.

Ovaj najpoznatiji bosanskohercegovaèki Rom postao je popularan jer je u filmu našeg oskarovca Danisa Tanoviæa “Epizoda u životu beraèa željeza”, zajedno sa suprugom oživio svoju tragiènu prièu. Film govori o Nazifu, koji izdržava porodicu sakupljajuæi staro željezo, i Senadi, kojoj zbog toga što nema zdravstveno osiguranje, uskraæuju za život važan medicinski tretman. Nazif tada poèinje da se bori kako bi spasio svoju suprugu.

On se bori i danas, a jedini cilj mu je, kako istièe, da pruži što bolji život svojoj peteroèlanoj porodici. Ne stidi se toga što je Rom, borio se i za Bosnu i Hercegovinu, a sada se bori da prehrani svoju porodicu. - Ja se ne stidim toga šta sam, ja sam Rom i ponosan sam na to. Ovaj posao koji su mi dali, išao je preko implementacije federalnog programa za zapošljavanje Roma. Bilo ko da je osvojio ovo što sam ja osvojio, Srebrenog medu, bilo koja vjeroispovijest da je u pitanju, dobio bi posao, dobio bi sve. Ja sam Rom pa se išlo preko tog fonda za zapošljavanje Roma, i to da radim godinu po ugovoru o djelu, dodaje Mujiæ.

Šansa u Lukavcu

Na kraju nam je rekao da naèelnik Lukavca Dževad Mujkiæ pokušava da ga zaposli u Javnom komunalnom preduzeæu Rad Lukavac. - Bliže mi je, bolja je plata, bolji su mi uslovi. U svemu gledam samo svoju porodicu, borim se za nju da bih im pružio nešto bolje u životu, zakljuèuje ovaj beraè željeza. Kontaktirali smo juèer i direktora Pannonice Maida Porobiæa, koji nam je kazao da nije upoznat sa tim da Nazif Mujiæ više ne radi na Panonskim jezerima.

(TIP/Osloboðenje/Devleta Osmanagiæ)

;hanka

12-06-2013 at 09:16 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza



Nego hoæel sada raspisati konkurs obzirom na upražnjeno radno mjesto ?

Tuga.

12-06-2013 at 10:25 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Copy sa fb...

Nazif nije htio para, Nazif æe vazda bit fukara.. Neki odmah poèeše da blate njegov lik, al samo prava raja je znala u èemu je trik... Nije Nazif jarane naš budala. Nazif je de facto umjetnik!

S'vacas?!


12-06-2013 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza


DOBAR!!!

Valjalo je svako jutro ustajati sabajle pa na pos'o, jebo to.
Al' 440KM za prevoz ?! Jel sa hummer-om ideš na posao?
Sijoooj Nazife institucijo nek si ih izradio!
Hajd sve to, ali ne skontah baš najbolje ovaj dio o neprijavljivanju, radnièkoj knjižici i zdravstvenom osiguranju, jel to on radio "na crno" i ova 2 mjeseca? A direktor nema pojma da mu je kulturniog atašea preoteo RAD iz Lukavca.....

12-06-2013 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza


Ovo Nazifovo zaposljavanje mi lici kao ugovor o djelu, pri cemu se ne ostvaruje radni staz i socijalno i zdravstveno osiguranje. Sto u prevodu znaci da Nazif nije primljen u radni odnos.

Naknade za rad od 600-650KM mozda i nije puno ako moras svaki dan iz Poljica putovati. Nemam pojma kolika je cijena karte. Ali mislim da je Nazif napravio jednu kardinalnu gresku. Nije trebao davati otkaz dok ne dobije drugi posao. Sa posla na posao je lakse, nego sjediti na birou i cekat ga.

Ovo su moja razmisljanja. Mozda Nazif ima nesto druga,bolja razmisljanja pa ucini sto ucini. Nek mu je sa srecom.

Ja se sjecam vremena da su Kv i Vk majstori zaradjivali i zivjeli sa tom platom. A mozda sadasnja situacija nije nista bolja?!

12-06-2013 at 13:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice