Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Idemo dalje

Nazif Mujiæ našao novi posao za platu od 1.000 KM

Najbolji glumac 63. filmskog festivala u Berlinu, Nazif Mujiæ, nije dugo èekao na novo radno mjesto. Nakon što je napustio posao u JKP Panonnica u Tuzli, gdje je radio kao animator za kulturu, Mujiæ je veæ danas dobio stalno zaposlenje u JKP Rad iz Lukavca.

"Odmah nakon što sam napustio 'Panonnicu' razgovarao sam s direktorom JKP 'Rad' Nehrudinom Osmiæem koji mi je ponudio novi posao. Prihvatio sam ga, jer su uslovi neuporedivo bolji. Imat æu platu 1.000 KM i što je najvažnije zdravstveno osiguranje za svoju porodicu", kaže za Klix.ba Nazif Mujiæ.

Iskoristio je priliku da se zahvali naèelniku Jasminu Imamoviæu i direktoru Panonnice Maidu Porobiæu, koji su mu prvi ponudili zaposlenje.

"Svi mi idemo za novcem pa tako i ja. Od plate na Panonnici, dok poplaæam putne troškove, meni bi ostalo tek 200 do 250 KM. Tražio sam bolje i našao u preduzeæu Rad. Radit æu u odjeljenju Higijena grada, a ukoliko nastavim školovanje u dogledno vrijeme mogao bih dobiti i kancelarijski posao", kaže Mujiæ.

U JKP Rad su nam potvrdili kako je njihov novi zaposlenik Nazif Mujiæ te da su zadovoljni što je u njihove redove došao najbolji glumac Berlinalea.

12-06-2013 at 16:41 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Ne stize nikog kulturno animirat

Cuj dok poplaca putne troskove...kao da iz Mostara putuje, u najmanju ruku. Nejse, neka je, ako mu je bolje, neka ide.

A ko ce sad biti kulturni animator?

12-06-2013 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Nazif Mujiæ odbio platu od 700 KM i krenuo u potragu za boljim poslom

Poslije dva mjeseca priprema, nakon što su ispoštovane zakonske procedure o zasnivanju radnog odnosa, Nazif Mujiæ, najbolji glumac 63. Berlinalea, odluèio je da napusti posao u tuzlanskoj Pannonici.
Nazif Mujiæ odbio platu od 700 KM i krenuo u potragu za boljim poslom

Nazif Mujiæ našao novi posao za platu od 1.000 KM

U razgovoru sa Mujiæem saznali smo kako je u potrazi za novim poslom te da je dobio obeæanje naèelnika Opæine Lukavac Dževada Mujkiæa o zaposlenju u komunalnom preduzeæu Rad. Mujiæ istièe kako su na radnom mjestu u Tuzli u platu od oko 700 KM bili uraèunati putni troškovi i topli obrok, a da mu je radna knjižica kod kuæe i da njegova porodica nema zdravstveno osiguranje.

"Vidjet æu šta i kako dalje. Ja sam izraèunao koliko mi ostaje kada sve poplaæam i odluèio sam da tražim drugi posao", kaže Mujiæ.

Direktor JKP Panonnica Maid Porobiæ vijest o Nazifovom odlasku saznao je od novinara.

"Zaista smo iznenaðeni njegovom odlukom, jer u protekla dva mjeseca nijednom rijeèju nije nagovijestio da je nezadovoljan uslovima. Morali smo iæi preko Federalnog fonda za zapošljavanje Roma. Konkurs je objavljen 7. juna, a Mujiæ bi od 1. jula bio osiguran. Morali smo ispoštovati takvu proceduru i to smo mu rekli. S obzirom na njegovu struènu spremu, dobio je platu od 700 KM, a kod nas bi radio preko cijele godine, s tim da bi poslije dvije godine dobio stalno zaposlenje. Meðutim, on je odluèio da nas napusti i da traži bolji posao. Iskreno, žao mi je što se sve ovako završilo, jer smo uložili dosta napora i željeli smo pomoæi Nazifu Mujiæu i njegovoj porodici. Njemu, bez obzira na sve, želimo svako dobro i da pronaðe bolji posao ako je u moguænosti", rekao je Porobiæ.

Mujiæ je neposredno nakon povratka iz Berlina izjavio kako se nijednog posla ne plaši. U Opæini Tuzla sa njim su organizovali sastanak, a on je objeruèke prihvatio posao u Panonnici. Meðutim, nakon pripremnog perioda i otvaranja ljetne sezone, odnosno kada se od njega tražilo poštivanje radnog vremena, Mujiæ je odluèio da napusti posao i potraži drugu šansu.

12-06-2013 at 18:10 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Ciganska ba posla cccccc Ko da je završio sedam fakulteta Kako li se osjeæa kamara onih koji su se yebavali po rovovima,izranjavani,syebani u svakom pogledu dok èitaju sva ova naprðivanja oko nekog marginalca koji eto ni kriv ni dužan postade faca a oni Boga mole da dobiju bilo kakav posao  


<br /><br /><br /><br />

12-06-2013 at 19:02 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

bez obzira na desavanja koja su dovela do njegovog zaposlenja, kao pripadnik romske populacije koji nema nekog visokog obrazovanja, ovom odlukom je na neki nacin postavio standard i negativno uticao na buduci status zaposljavanja ostalih pripadnika te populacije..

13-06-2013 at 06:17 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
Bambi wrote:
Nazif Mujiæ odbio platu od 700 KM i krenuo u potragu za boljim poslom





svaka mu èast
13-06-2013 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Epizoda u životu beraèa željeza

Ne znam jel njemu ko objasnio, da veæina ljudi bude prijavljena i osigurana po proceduri, tek nakon isteka probnog rada

Kao što je i ona prièa iz filma napuhana, tako isto æe i on dokazati koliki je "radnik" spreman biti.

A može bit` da on kao veliki glumac ipak oèekuje direktorsku platu...

13-06-2013 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
andjela wrote:
Ne znam jel njemu ko objasnio, da veæina ljudi bude prijavljena i osigurana po proceduri, tek nakon isteka probnog rada




ako misliš da je to zakonski opravdana,onda meni nije jasno na osnovu kog zakona se u vrijeme tog probnog rada uposleniku isplaæuje plata?omoguæava li takav "propis" svakom poslodavcu moguænost manipulacije sa radom na crno?ako je Mujiæ bio na ugovoru od djelu,onda je sasvim opravdano da je potražio i našao bolje plaæen posao.
što se tièe njegove naobrazbe,znam kamaru likova koji sa osnovnom školom imaju plate veæe od od onih akademski obrazovanih,zavisi u kojoj instituciji su uposleni.
13-06-2013 at 12:06 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
soraya wrote:

ako misliš da je to zakonski opravdana,onda meni nije jasno na osnovu kog zakona se u vrijeme tog probnog rada uposleniku isplaæuje plata?omoguæava li takav "propis" svakom poslodavcu moguænost manipulacije sa radom na crno?ako je Mujiæ bio na ugovoru od djelu,onda je sasvim opravdano da je potražio i našao bolje plaæen posao.
što se tièe njegove naobrazbe,znam kamaru likova koji sa osnovnom školom imaju plate veæe od od onih akademski obrazovanih,zavisi u kojoj instituciji su uposleni.



sorka, prièam o državi BiH , u kojoj svi "mi" podliježemo tim "zakonima" o radu, a ne samo Mujiæ...što æe reæi...masa Mujiæa radi i za tu platu i sa takvim i gorim uslovima...to je poenta prièe.

A zarade što se tièe i naobrazbe, široka tema, rasula bi se na sve èetiri strane
13-06-2013 at 13:27 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Epizoda u životu beraèa željeza

citat:
MelMel wrote:
haha, jeste ljubomorni sto covjek ima muda da sebi nadje bolji posao.


ja vala jok , ja sebi nasla al da je napuhano sve-napuhano je, pa tako i njegova zelja za radom
13-06-2013 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adisa, Amelaaaa, anqilan456, Asjaaa, asja_m, aurora, con, edin_messi, fake, fare, grande, indyy, jaaaaaa, kunisch, majaaa, necko1972, nuhbeg, schousgeben, speedy07
FORUM : Politika : Epizoda u životu beraèa željeza New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice