Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Moj izbor - selo/grad?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Moj izbor - selo/grad?


Kako god okrenem, cini mi bih vrlo tesko mogla zivjeti na selu. Cak se uzasavam nekih seoskih "idila".

Kod nas je velika razlika izmedju sela i grada, u nacinu zivota a posebno mentalitetu ljudi.

Ne znam sta me ceka, do sada nisam, i nadam se da i necu zivjeti na selu.

07-01-2014 at 11:27 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Tuzla grad?!

07-01-2014 at 11:58 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?


Zivjeti, ipak mislim, da mi vise odgovara urbana sredina. a iskreno, voljela bih malo na odmor u kakvo selo, i ne znam sto i zasto bas selo, ali mislim da bi mi to jako godilo.

[Edited by laly on 07-01-2014 at 12:43 GMT]

07-01-2014 at 12:43 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Sve poènem nešto da napišem pa izbrišem, malo si me @Sunce iznenadila ovim svojim stavom "FUJ SELO""Užasavam se" "Mentalite ljudi sa sela" itd, ono ko da si ti iz Roterdama ili loza Garibaldijevih pa ti naše selo bljak.

Ja imam kuæu i zemlju na selu, imam kuæu u "gradu" imam stan u "gradu", imam stan u Sarajevu, imam vikendicu na moru. Znaèi živio sam i na selu i u gradu i imam puno pravo da prièam i uporeðujem kvalitet/kakvoæu života u svim sredinama.
Bio sam na selu u Škotskoj, radio i živio isto kao i u Londonu i Njujorku, Salt Lejku, Denveru, Manami, Abu Dabiju itd
Život u multimilionskom gradu isto kao i nevjerovatna ljepota prirode jorkšira dalesa ima svoje prednosti i nedostatke, isto tako mojoj neni i djedu alarahmetile ne mogu zaboraviti što nas odhraniše na kajmaku i mlijeku, a bgmi i u ratu bismo doooobro najebali da nije bilo njih sa sela.

A kad smo veæ kod rata sjeæam se da u "gradu" nije bilo slobodne zelene površine, sve zasijano i nikome nije bilo "fuj" ni motika, niti hašov (AŠov).
Da ne govorim o zagaðenju u gradu, prljavštini na svakom æošku itd.
Jbga,
možda ja ovo shvatih pogrešno i ako je tako onda halali, ali ova tvoja tema mi djeluje kao "selo bljak/fuj, èaršija zakon".
Nisi ti (mešèini) živjela na selu, dijete si sa asfalta, malo vidjela Njemaèke i fol Vlašiæ, Sarajevo, Podgora, samo možda kad odeš tj. posao te navede negdje na selo, pa vidiš kako ljudi žive i mislim/smatram/ubijeðen sam da ne možeš samo na osnovu toga zakljuèke davati.
Mojne o stvarima koje nisi probala.

07-01-2014 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
daleko wrote:
Sve poènem nešto da napišem pa izbrišem, malo si me @Sunce iznenadila ovim svojim stavom "FUJ SELO""Užasavam se" "Mentalite ljudi sa sela" itd, ono ko da si ti iz Roterdama ili loza Garibaldijevih pa ti naše selo bljak.

Ja imam kuæu i zemlju na selu, imam kuæu u "gradu" imam stan u "gradu", imam stan u Sarajevu, imam vikendicu na moru. Znaèi živio sam i na selu i u gradu i imam puno pravo da prièam i uporeðujem kvalitet/kakvoæu života u svim sredinama.
Bio sam na selu u Škotskoj, radio i živio isto kao i u Londonu i Njujorku, Salt Lejku, Denveru, Manami, Abu Dabiju itd
Život u multimilionskom gradu isto kao i nevjerovatna ljepota prirode jorkšira dalesa ima svoje prednosti i nedostatke, isto tako mojoj neni i djedu alarahmetile ne mogu zaboraviti što nas odhraniše na kajmaku i mlijeku, a bgmi i u ratu bismo doooobro najebali da nije bilo njih sa sela.

A kad smo veæ kod rata sjeæam se da u "gradu" nije bilo slobodne zelene površine, sve zasijano i nikome nije bilo "fuj" ni motika, niti hašov (AŠov).
Da ne govorim o zagaðenju u gradu, prljavštini na svakom æošku itd.
Jbga,
možda ja ovo shvatih pogrešno i ako je tako onda halali, ali ova tvoja tema mi djeluje kao "selo bljak/fuj, èaršija zakon".
Nisi ti (mešèini) živjela na selu, dijete si sa asfalta, malo vidjela Njemaèke i fol Vlašiæ, Sarajevo, Podgora, samo možda kad odeš tj. posao te navede negdje na selo, pa vidiš kako ljudi žive i mislim/smatram/ubijeðen sam da ne možeš samo na osnovu toga zakljuèke davati.
Mojne o stvarima koje nisi probala.

Sigurno ti nije kuca na Dubravama ili okolini i nisi probao gore da zivis ..
07-01-2014 at 14:21 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?



Selo ili grad?? Tamo ili ovamo??

Zavisi.........??

07-01-2014 at 14:48 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

selo fali a u grad se svali

07-01-2014 at 15:29 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
fijubriju wrote:

Sigurno ti nije kuca na Dubravama ili okolini i nisi probao gore da zivis ..


Ne znam zašto Dubrave, možda si mislio na Vukovije? Sa Dubrava znam nekoliko mnogo finih osoba, kulturni, urbani, visokoobrazovani, situirani i sreðeni parexelans.....
doduše znam i nekoliko (ne mnogo) njih iz Vukovija, malo miješaju A i O ali domaæini, vrijedni, pošteni, doèekaju te sa osmijehom i isprate sa osmijehom. Krkana i divljaka ima isto kao i u Tz, vjerujem da je mnogo teža situacija u Tuzli jer se doselilo svega i svaèega ali forumašica je generalizirala Selo =Užas. Nije navela "Užas je raditi na njivi...sušiti sijeno...brati kukuruz...briga o stokci....zavijaju kad prièaju....." sporan je mentalitet, evo èekamo je da objasni razliku u mentalitetu izmeðu urbanog i seoskog i primjeri dakako.
Znam isto tako da su mnogi bili fukare dok nisu otišli i zaposlili se na Dubravama, bilo da su hapali æumur ili se zaposlili u bazi "EAGLE". Nisu Dubrave baš tako zle.
07-01-2014 at 15:34 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?


Ti "daleko" svasta nesto o meni zakljuci a niti me poznjes niti kad u zivotu vidio, a s druge strane meni ne dozvoljavas da kazem svoje MISLJENJE.

Nisam spomenila niti jedan grad niti selo, a ti vec u drugom postu minimiziras Tuzli kao grad? Je li to u redu?

Za mene ovdje nema rasprave, ja rekla ne volim selo, to mi je isto kao da kazem ne volim kelj pa ti se sad na glavu nasadi da me ubjedjujes da je to nesto super, meni nije i tacka.

Dakle, ja rekla svoje ti svoje i mirna Bosna.

Dozvoli drugima da misle drugacije, ne sjecam se da sam koga uvrijedila, a sto si se ti nasao u svemu, tvoj je problem, ne moj.

07-01-2014 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

1. Vidiš kako veæ u drugom postu sama nadoðe, ja ne mogu prièati o tebi jer te ne poznajem jer to nije ok, ali ti možeš prièati o životu na selu iako ga takoðer ne poznaješ i to je ok.
2. Nisi spomenula niti jedan grad niti selo veæ si generalizovala i u tome je problem.
3. Niðe veze "Za mene nema rasprave" pa što si otvarala temu?
Pretpostavljam da si temu otvorila sa namjerom da èuješ i druga mišljenja, to što ti se nije svidio moj odgovor.... jbga. Ne možemo vjeèito samo klimati glavom, stiskati lajkove, zvati na kafu i podilaziti jedni drugima, èemu to?

4. U èemu je problem? Ti rekla svoje, ja ti odgovorio, gdje sam i èime sam te uvrijedio? I ona klasièna èaršijska, svi su seljaci ako nisu istuzle, eto ja se pronašao u tvom postu jer sam seljak, a garantujem od sveg' onoga što sam ti naveo u svom imovinskom kartonu ti si zapamtila samo ono da imam kuæu na selu što te navelo na zakljuèak da "sam se ja našao u tvom postu"...
Yah!

07-01-2014 at 16:01 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 74
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Moj izbor - selo/grad? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice