Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Moj izbor - selo/grad?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
primus inter pares wrote:
Pa sto ne zoves bar na mezu pice i muzike jebo pogled i prirodu haha



Jbg, tu moras onda ulozit emocije
08-01-2014 at 23:29 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
ZEHRUDIN wrote:



Jbg, tu moras onda ulozit emocije

Jbg mal ti ne reko lololol
08-01-2014 at 23:38 | Ukljuèi u odgovor
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
primus inter pares wrote:

Jbg mal ti ne reko lololol



;hanka
08-01-2014 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Samo zamisli.mi na livadi cist zrak.i.... Nas zamislit i mozes hajajajahaba bilo bi ganje i bjezanije.i jos lafina pride da nema pobjec hahJNhahaha : evil

08-01-2014 at 23:55 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
primus inter pares wrote:
Samo zamisli.mi na livadi cist zrak.i.... Nas zamislit i mozes hajajajahaba bilo bi ganje i bjezanije.i jos lafina pride da nema pobjec hahJNhahaha : evil


,,,,malo seoske romantike

mije srce je livada,ti si jedina koja pases
09-01-2014 at 00:14 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Ja sam ipak za selo nadomak grada
Evo bas sad, za mog posljednjeg boravka u Tuzli, poranim ujutro, zora, pticice pjevaju, pristavio kahvu i raskomotio se na terasi, sejrim i..... ne vidim nista osim vrhove Kozlovca i Ilincice
Melain ( jel se vako pise ? ) samo tri gornja sprata i kran, sve ostalo mozes samo zamisljat a kod mene sunce obasjalo pola avlije E, to se care moj ne mijenja ni za jedan grad, pa kolko mi on drag bio. Jest da valja zapljunut u ruke i sredit sebi i travu, i cvijece i bascu okolo, al kad sjednes da malo odmoris, bokalic il' spricer na hastalu, razgalis se...isplati se cavrljat okolo...puno srce
E to, to nebih mijenjo ni za kakav grad a ove udobnosti sto nudi grad, nisu nedostizne ni u predgradju...dovoljan jedan poziv, kucna dostava fercera...vol ti sta popit, vol ti sta pojest, pa i ono sto yugi rece...sve moRe
A o sjest s drustvom ilelakat, sto u mene rahmetli mati imade obicaj reci kad se drustvo skupi rostiljat, pit i mezetit, svirat i pjevat...suvisno je. Tek onda znas sta je rahatluk i selo....


Jes' vala baš.ba Evo žena i ja veæ duže vrijeme kontamo prodat stan i uzet kakvu kuæicu u okolini. Imam malu kolibicu i bašèu al' nije to to.
Prahnula kuæa i rahatluk koji ide s njom. Baštica, voæe, povræe svoje i sve ostalo pride. Nije nam mrsko oko toga, naprotiv.

Presudna kap bila kona "tuzlanka" i njeno mjesec i po renoviranje stana od èetres' kvadrata. Mor'o joj i na vrata iæ i svaðat se. Lupa, štema ... obavezno poslije 16:00 i poslije 22:00 i još kaže èitav život u zgradi živi, èaršijska .... bla blaaa... Pa hebem mu za 50 i kusur godina nije nauèila kako se u zgradi živi. I da je jedina tak'a pa haj.
I skontasmo mi kuæa u okolini rješenje. Ni jedno od nas nije u kuæi živjelo. Èitav život stan i vala dosadilo. Hoæu kuæu!
09-01-2014 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Kuca je zakon u poredjenju sa stanom (jer niti sjedis ikome nad glavom niti tebi iko sjedi nad glavom)...................

......po mogucnosti da su ti prve komsije bar stotinjak metara udaljeni ....rahatluk pravi....u svojoj basci rahat....mozes i u gacama hodati.

S druge strane, oko kuce vazda ima nesto raditi....jos ako je basca velika, ima tu posla cak i kad samo odrzavas npr travu i cvijece.

Jesam li mozda profulala temu?

09-01-2014 at 20:17 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
MelMel wrote:
Kuca je zakon u poredjenju sa stanom (jer niti sjedis ikome nad glavom niti tebi iko sjedi nad glavom)...................

......po mogucnosti da su ti prve komsije bar stotinjak metara udaljeni ....rahatluk pravi....u svojoj basci rahat....mozes i u gacama hodati.

S druge strane, oko kuce vazda ima nesto raditi....jos ako je basca velika, ima tu posla cak i kad samo odrzavas npr travu i cvijece.

Jesam li mozda profulala temu?




Uopste nisi profulala, za rad moras imati volju i malu nadarenost, moras biti mali zanatlija pa svasta znati uraditi i popraviti.
Imam oko kuce nekih 2.500 m², sve stignem bez po muke, naravno, za cvijece su drugi zaduzeni, nema velikog vrta, nekih 100m² ostalo travnjak/vocnjak.

A zar ima nesto ljepse nego u rani aksam sjesti u basti uz dzezvicu kafe ili hladno pivo, i jos uz to miris prije toga pokosene trave.
Kada je u pitanju pospremanje unutrasnjosti stana ili kuce, ista je procedura, niti manje niti vise posla.

Tema je selo ili grad, naravno, grad ima svoje prednosti ali bez dvojbe kada bi pravili poredjenje stan ili kuca, onda je to definitivno kuca.
Kuca zahtijeva puno, puno vece troskove, ako nista drugo, gradnja kuce je duplo ako ne i troduplo veca, i pored toga uz posjedstvo par sitnih novcica pledirao bi za kucu.


09-01-2014 at 20:55 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
Bongo wrote:
... Kuca zahtijeva puno, puno vece troskove, ako nista drugo, gradnja kuce je duplo ako ne i troduplo veca, i pored toga uz posjedstvo par sitnih novcica pledirao bi za kucu.



Ne bih se baš složio s ovim kolega. Barem po mojem višemjeseènom prebiranju po oglasima.
Evo recimo primjer stana u Mellain centru. Kvadrat košta 2000 marona + PDV. I sad uzmi one stanove od 140 kvadrata, pa kad sve sabereš i pomnožiš ispa'ne oko 340 000 marona stan.

Pitanje je kakvu si kuæu èoik može napravit za tih 340 000 markica? Ukljuèujuæi i kupovinu zemlje, dozvole (za periferne dijelove opštine su manje), prikljuèke .... pratim cijene i montažnih kuæa. Od 400 po kvadratu pa na više za kljuè u ruke sistem. Naðoh neke s Tondach crijepom 650 marona kvadrat.

Evo mjesecima pratim oglase što kuæa, što placeva i mogu ti reæ za te pare bi si mogao .... ufffff. Ne treba veæa kuæa od gorenavedene kvadrature, meni može i za treæinu manja. Mog'o bi si priuštit kakvog manjeg terenca, makar Ladu Nivu s petera vrata pride, za vozanje po seoskim džombama do èaršije.
Plus što narod još nije skont'o da æe morat pljuhnut lovu za održavanje zgrada, kad tad. Fasade krovovi i sve ostalo što sve košta.

[Edited by bdirlija on 10-01-2014 at 09:44 GMT]
10-01-2014 at 09:44 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
Bongo wrote:
Imam oko kuce nekih 2.500 m², sve stignem bez po muke, naravno, za cvijece su drugi zaduzeni, nema velikog vrta, nekih 100m² ostalo travnjak/vocnjak.

2500 kvadratnog metra , pa to je ranc, a ne basca. ima tu raditi, nije za plandovanja. 100m² basce je sasvim dovoljno. ;hanka

citat:
Bongo wrote:
A zar ima nesto ljepse nego u rani aksam sjesti u basti uz dzezvicu kafe ili hladno pivo, i jos uz to miris prije toga pokosene trave.


10-01-2014 at 15:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Moj izbor - selo/grad? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice