Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Moj izbor - selo/grad?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ZEHRUDIN
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-10-2007
Lokacija: AUSTRIA
Odgovori: 5981
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Moj izbor je i jedno i drugo
Ovdje, gdje sam sad, je ono sto bi kod nas rekli, grad a ja to zovem predgradje jedne milionske dzungle, gdje sam za petnaestak minuta, ako zatreba ili kad se cefne
Ima svojih prednosti, ali po mom misljenju, vise nedostataka, a sad nabrajati i jedno i drugo bi bila poduga prica
Najveca prednost velegrada je apsolutna anonimnost, a da bi sreo poznanika ili prijatelja, mora se obavezno dogovoriti susret, inace bi bila puka slucajnost da nekog od poznatih sretnes.
Znaci, nije za mene za stalno
Kad sam u Bosni, isto sam u predgradju, ili neko misli da je Solina selo
E, tu imam svoju kucicu, svoj sljivik, svoju avliju, svoj mir i tisinu, sve po potrebi Kad se zazelim carsije, eto me za desetak minuta do Merkatora, do Kajmak stanice, na Sjenjak, Brcansku, do Omege pet minuta duze i to je to
Kad mi carsija napuni glavu galamom, kad se "nadisem" carsijskih mirisa, pravac kuci, da odahnem, da se odmorim
I tako...meni lijepo i jedno i drugo, i tam i vam

07-01-2014 at 22:21 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
ZEHRUDIN wrote:
Moj izbor je i jedno i drugo
Ovdje, gdje sam sad, je ono sto bi kod nas rekli, grad a ja to zovem predgradje jedne milionske dzungle, gdje sam za petnaestak minuta, ako zatreba ili kad se cefne
Ima svojih prednosti, ali po mom misljenju, vise nedostataka, a sad nabrajati i jedno i drugo bi bila poduga prica
Najveca prednost velegrada je apsolutna anonimnost, a da bi sreo poznanika ili prijatelja, mora se obavezno dogovoriti susret, inace bi bila puka slucajnost da nekog od poznatih sretnes.
Znaci, nije za mene za stalno
Kad sam u Bosni, isto sam u predgradju, ili neko misli da je Solina selo
E, tu imam svoju kucicu, svoj sljivik, svoju avliju, svoj mir i tisinu, sve po potrebi Kad se zazelim carsije, eto me za desetak minuta do Merkatora, do Kajmak stanice, na Sjenjak, Brcansku, do Omege pet minuta duze i to je to
Kad mi carsija napuni glavu galamom, kad se "nadisem" carsijskih mirisa, pravac kuci, da odahnem, da se odmorim
I tako...meni lijepo i jedno i drugo, i tam i vam


Haman bih puno sta podrzao, u identicnoj sam situaciji, sem da kada je u pitanju selo u domovini sa tobom se niti po koju cijenu ne bih mijenjao....milina, nigdje nema u blizini zagadjivaca zraka, buke takodje, sem vikendom mnoge carslije koji dolaze do vikendica i cistu rijeku.

Trenutno sam u vecoj carsiji, saobracaj, buka, mah ludilo, al' covjek se navikne, izbjegnem u prirodu (vikendicu) ali prava oaza mira je u mom Bosanskom predivnom selu.
Selo za grad niti po koju cijenu ne bih mijenjao sem u dubokoj starosti...ali selo je idealno ako je covjek neovisan, materijalno i po pitanju prevoza, auto se obavezno mora imati...inace si vrhunski seljak, nemocnik.

Dakle, selo nudi mnoge prednosti, sela vise nisu kao sto su to bila, apsolutno su moderna, uslovi zivota su na nivou grada.
07-01-2014 at 23:43 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Realno, svi mi živimo u jednom velikom selu.

08-01-2014 at 08:50 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
Dilber wrote:


znaci,Kalesija


To, to.
08-01-2014 at 08:51 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Moz izbor su Vrazici kraj Celica

08-01-2014 at 08:53 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
Aidatuzla wrote:



very funny



Ozbiljno . Svidja mi se kako je sredjeno selo . 2010. godine su proglaseni za Eko selo na TK . Sve je sredjeno i pod konac
08-01-2014 at 08:59 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
Aidatuzla wrote:



moram otici onda al ako me zeznes

Ako budes kad isla na tu stranu obavezno svrati . Pitom kraj i dobri ljudi. Pravi domacini
08-01-2014 at 09:02 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
fijubriju wrote:
Moz izbor su Vrazici kraj Celica



Devilville
08-01-2014 at 10:43 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Moj izbor - selo/grad?

Gledajuæi jedno ljudsko naselje na nekoj vlažnoj strmini, ograðeno posrnulom ogradom, doðe mi misao o pravoj namjeni ovoga svijeta.
U stvari, ova planeta je možda jedan obor u koji je satjerano i zatvoreno sve što je u vasioni živjelo i gamizalo, sa jedinom svrhom da tu pomre.
U velikim bolnicama ima po jedna soba u koju prenose one bolesnike za koje se vidi da æe živjeti još nekoliko sati.
U vasioni, ova naša zemlja je takva soba za umiranje. A to što se plodimo, to je samo iluzija, jer sve se to dešava u granicama smrti na koju smo osuðeni i zbog koje smo na zemlju baèeni. U stvari, mjereno vasionskom mjerom a kazano našim ljudskim rijeèima:
juèe smo dovedeni a sutra nas neæe više biti. Možda æe još trava rasti i minerali sazrijevati, ali samo za sebe.


IA

08-01-2014 at 13:35 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Moj izbor - selo/grad?

citat:
fijubriju wrote:

Radio sam slucajno dvije godine u jednoj humanitarnoj organizaciji i usao u skoro svako selo na kantonu . Ulazio u MZ , pricao sa ljudima, slusao njihove probleme . Dubravci imaju poseban fakulet. To se ne moze naucit vec se moras gore roditi i gore odrasti . Za sitnicu potezu noz i nisam siguran da bi ikad mogao tamo da zivim . Ima naravno svuda dobrih ljudi samo nije sav problem ni u ljudima . Uslovi za zivot u nekim selima udaljenim samo 20 km od Tuzle su katastrofalni. Nema vode , kanalizacije , ulicne rasvjete ....i ko zna kad ce i hoce li je dobit. Zato se mnogi koji su u Tuzlu dosli u ratu i ne vracaju na svoja ognjista. A da budem iskren ne bi ni ja kad znam sta me ceka tamo



Kad i vec kod Dubravaca i noza da ispricam vjerodostojan slucaj.

Tek zavrsio fakultet, zaposlio se i sjedim ti ja na jutarnjem sastanku kod direktora firme. U sred sastanka,zvoni ti telefon i javlja mu se direktor druge firme sa rijecima:" Idi u pi*ku materinu i ti i onaj tvoj pljosko, sef komercijale, sto si ga poslao na sastanak kod mene juce. Pa njemu, na sred konferencijskog stola, u prisustvu predstavnika vise firmi, ispade noz iz polovne tasne...ljudi se samo pogledase i bez rijeci napustise sastanak."
08-01-2014 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : Moj izbor - selo/grad? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice