Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : imamovicu ostavka al odmah
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

Veæ sam pisao o tome da me èudi kako dio zahtjeva od strane Plenuma nije upuæen i ka opštini Tuzla a informacija koju sam juèe dobio a o kojoj se raspravljalo na kolegiju opštinskog naèelnika samo je potvrdila ono o èemu sam pisao.Naime,porazan je podatak da opština Tuzla nema vatrogasna vozila koja su u stanju gasiti požar na zgradama visioèijim od šest spratova!!Kada je gorjela zgrada kantona u pomoæ su pozvana vozila iz Kalesije i Srebrenika Svjedoci smo šta se sve para iz budžeta bukvalno skršilo na kojekakve budalaštine a da se nije vodilo raèuna o tome da se vatrogasnoj jedinici nabave makar dva adekvatna vozila.Porazno je da eto recimo ta Kalesija koja ima èetri pet puta manji budžet šalje u pomoæ Tuzli to vatrogasno vozili!!! 


<br /><br /><br /><br />

15-02-2014 at 13:05 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
yugi wrote:
Veæ sam pisao o tome da me èudi kako dio zahtjeva od strane Plenuma nije upuæen i ka opštini Tuzla a informacija koju sam juèe dobio a o kojoj se raspravljalo na kolegiju opštinskog naèelnika samo je potvrdila ono o èemu sam pisao.Naime,porazan je podatak da opština Tuzla nema vatrogasna vozila koja su u stanju gasiti požar na zgradama visioèijim od šest spratova!!Kada je gorjela zgrada kantona u pomoæ su pozvana vozila iz Kalesije i Srebrenika Svjedoci smo šta se sve para iz budžeta bukvalno skršilo na kojekakve budalaštine a da se nije vodilo raèuna o tome da se vatrogasnoj jedinici nabave makar dva adekvatna vozila.Porazno je da eto recimo ta Kalesija koja ima èetri pet puta manji budžet šalje u pomoæ Tuzli to vatrogasno vozili!!!

Porazno je moj yugi da kritikujes a ne znas da su vatrogasci od decembra 2009. godine u nadleznosti Kantonalne uprave za civilnu zastitu. Opstina vatrogascima obezbjedjuje place a sredstva za opremu i odrzavanje KUCZ. Do 2009. godine, dok je jedinica bila u nadleznosti Opcine, imala je skoro sto vatrogasaca, a ljestve su redovno atestirane svake godine. Sada ima jedva 60 vatrogasaca, a za atestiranje mehanickih ljestvi KUCZ nije obezbjedila sredstva.
15-02-2014 at 17:46 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
admin wrote:

Porazno je moj yugi da kritikujes a ne znas da su vatrogasci od decembra 2009. godine u nadleznosti Kantonalne uprave za civilnu zastitu. Opstina vatrogascima obezbjedjuje place a sredstva za opremu i odrzavanje KUCZ. Do 2009. godine, dok je jedinica bila u nadleznosti Opcine, imala je skoro sto vatrogasaca, a ljestve su redovno atestirane svake godine. Sada ima jedva 60 vatrogasaca, a za atestiranje mehanickih ljestvi KUCZ nije obezbjedila sredstva.



Sory,pa zar se do te 2009 nisu mogla nabaviti adekvatna vozila i oprema Pa da stavimo na papir kolko je od 95-te do 2009 prošlo para kroz budžet opštine Tuzla.Dakle neæe baš biti da su svi problemi unazad èetri godine.Znam da su vatrogasci u nadležnosti CZ i znam da je sad samo 60 vatrogasaca od èega je 12 stalno angažovanih na termoelektrani,dakle gotovo pa jedna èetvrtina ali niko ne može amnestirati opštinu od odgovornosti po ovom pitanju.To je moje mišljenje sa kojim se ti možeš a i ne moraš složiti naravno a valjda æeš se složiti da su i Jasmin i OV morali reagovati na èinjenicu da ne postoji adekvatna oprema koja bi pružila sigurnost svim graðanima,bez obzira na inertnost i neodgovorno ponašanje ovih u KCZ.
 


<br /><br /><br /><br />

15-02-2014 at 18:34 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
admin wrote:

Porazno je moj yugi da kritikujes a ne znas da su vatrogasci od decembra 2009. godine u nadleznosti Kantonalne uprave za civilnu zastitu. Opstina vatrogascima obezbjedjuje place a sredstva za opremu i odrzavanje KUCZ. Do 2009. godine, dok je jedinica bila u nadleznosti Opcine, imala je skoro sto vatrogasaca, a ljestve su redovno atestirane svake godine. Sada ima jedva 60 vatrogasaca, a za atestiranje mehanickih ljestvi KUCZ nije obezbjedila sredstva.



Klasika.

Kakve veze što je u kantonalnoj nadležnosti?! Još samo jedan pokazatelj koliko je nesposobna garnitura ljudi kojom je naèelnik okružen. Ja nisam znao da Tuzla nema vozila niti opremu koja æe ugasiti požar na 12 spratu, moš mislit kako se sad osjeæaju oni koji žive od 7 sprata nagore.
5 godina se o tome æuti, zašto?
Zato što su opæštinski menaОeri nesposobni da isposluju bilo šta a da je bitno i od životne važnosti za ovaj grad.
Njihov posao je samo da se èude, ibrete, šokiraju.
Meni je dovoljno bilo ona havarija u maju od onih poplava da shvatim da si jeban ako ti bude zatrebala pomoæ od CZa i od opštine uopšte bilo šta.
Alah zna samo šta ima još skriveno i pod tepih gurnuto što ne znamo.
15-02-2014 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

Ima li šta da je Tuzla za to nadležna? Kad god neko uputi kritiku na neèiji nerad i javašluk iz Opštine se èuje ista reèenica: "Mi za to nismo nadležni."

Šta æe nam Opština koje pm ako nizašta nisu nadležni?

15-02-2014 at 19:55 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
yugi wrote:


Sory,pa zar se do te 2009 nisu mogla nabaviti adekvatna vozila i oprema Pa da stavimo na papir kolko je od 95-te do 2009 prošlo para kroz budžet opštine Tuzla.Dakle neæe baš biti da su svi problemi unazad èetri godine.Znam da su vatrogasci u nadležnosti CZ i znam da je sad samo 60 vatrogasaca od èega je 12 stalno angažovanih na termoelektrani,dakle gotovo pa jedna èetvrtina ali niko ne može amnestirati opštinu od odgovornosti po ovom pitanju.To je moje mišljenje sa kojim se ti možeš a i ne moraš složiti naravno a valjda æeš se složiti da su i Jasmin i OV morali reagovati na èinjenicu da ne postoji adekvatna oprema koja bi pružila sigurnost svim graðanima,bez obzira na inertnost i neodgovorno ponašanje ovih u KCZ.


Ako si znao za CZ sto je ne spomenu? Naravno, niko nikoga ne moze amnestirati ako u startu postavis tezu "kriv je". Ako ti kazem da je do 2009. godine, bez obzira na starost vozila, uz dobro odrzavanje bilo sasvim dovoljno ispravnih vozila tebi to nece nista znacit. Nece ti znaciti ni sto je kupljeno jedno novo vatrogasno vozilo, nece ti znaciti nista ni sto je kupljeno jedno manje vozilo sa korpom i da ne nabrajam. Vjerujem da je Imamovic za svasta kriv ali utrpavati u to i vatrogastvo, malo je previse.
15-02-2014 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
Caliph wrote:
Ima li šta da je Tuzla za to nadležna? Kad god neko uputi kritiku na neèiji nerad i javašluk iz Opštine se èuje ista reèenica: "Mi za to nismo nadležni."

Šta æe nam Opština koje pm ako nizašta nisu nadležni?

Naravno, nadleznosti nerviraju kada se o drugima radi. Vjerujem da ni ti nisi nadlezan za odrzavanje komunalne cistoce ali pobogu, u skladu sa svojom logikom, koga briga za to. Rukavice na ruke i ide prazni kontejnere i meti ulice i ne pricaj da nisi nadlezan za to.
15-02-2014 at 20:11 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
admin wrote:

Naravno, nadleznosti nerviraju kada se o drugima radi. Vjerujem da ni ti nisi nadlezan za odrzavanje komunalne cistoce ali pobogu, u skladu sa svojom logikom, koga briga za to. Rukavice na ruke i ide prazni kontejnere i meti ulice i ne pricaj da nisi nadlezan za to.



Kako da ne, to je u potpunosti isto.
15-02-2014 at 20:25 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

Ma to je Aida tradicionalna spika naših glavešina - za sve šta valja odgovoran je pjesnik okružen mediokritetima, za sve šta ne valja kriva je SDA, Sarajevo, Islamska zajednica, Vlada TK, Gruzija, Istoèni Timor i tako dalje.

15-02-2014 at 20:39 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
Aidatuzla wrote:


Pa sta ako je iz stranke? Je li obnasala neku funkciju u ovoj korumpiranoj vlasti? To je meni bitno. Ako u startu odbacimo ideje svih gradjana koji su uclanjeni u neku stranku, sta ce nam ostati?




Poenta nije je li ili nije, nego necu da me neko laze. Sta isticu da je nesto nestranacki kad su u strankama?

Da bi neko predstavljao narod, treba ga taj narod i izabrati a ne stotinjak gradjana.

Sedam dana nakon demonstracija posvadjali se, ma nemam rijeci.

A da ne pricam da je predstavnicima medija za sedam dana upuceno vise prijetnji nego zadnjih par godina.

Nasi ljudi su generalno subjektivni, zatim je dobar dio neupucen, a onda ide i dio upucenih koji vjesto manipulisu poluistinama.

Sve u svemu, kakvi smo dobro nam je.
15-02-2014 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 53
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : imamovicu ostavka al odmah New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice