Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : imamovicu ostavka al odmah
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah


Moram da dodam, inace sam alergicna na lafinu i patetiku a oni sa plisanim igrackama, i koristenjem djecice koja crtaju cvijece su mi isto za nula bodova. Ono djeca cvijeca, sve lijepo, a onda ide kamenje.

15-02-2014 at 20:46 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
sunce wrote:

Moram da dodam, inace sam alergicna na lafinu i patetiku a oni sa plisanim igrackama, i koristenjem djecice koja crtaju cvijece su mi isto za nula bodova. Ono djeca cvijeca, sve lijepo, a onda ide kamenje.






Patetika at its best!
15-02-2014 at 20:47 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
admin wrote:

Ako si znao za CZ sto je ne spomenu? Naravno, niko nikoga ne moze amnestirati ako u startu postavis tezu "kriv je". Ako ti kazem da je do 2009. godine, bez obzira na starost vozila, uz dobro odrzavanje bilo sasvim dovoljno ispravnih vozila tebi to nece nista znacit. Nece ti znaciti ni sto je kupljeno jedno novo vatrogasno vozilo, nece ti znaciti nista ni sto je kupljeno jedno manje vozilo sa korpom i da ne nabrajam. Vjerujem da je Imamovic za svasta kriv ali utrpavati u to i vatrogastvo, malo je previse.



Naravno da mi neæe znaèiti ništa sve to što si nabrojao i tu si u pravu.Neæe mi znaèiti ništa iz prostog razloga što se opštinska vlast ponaša poput pijanog bogataša gradeæi bjesomuèno po gradu fontane i kojekakve gluposti bez bilo kakvog osjeæaja za prioritete a kao prioritet svih prioriteta bi se mogao istaæi ovaj problem.
Aproksimativno je kroz "šake" opštine Tuzla u formi budžetskih para za taj period do 2009 prošlo nekiliko stotina miliona KM i sad prièati prièu kako se eto nije moglo nabaviti èetri pet vozila nek Jasmin prièa hanumi svojoj!!!
Btw po tvom tad su cvjetale ruže kad je Jasmin brinuo o ovome, pa kako za Boga miloga za samo èeti godine doðosmo u situaciju da se obraæamo Kalesiji za pomoæ il æeš reæi da je i ovo izmišljena prièa

 


<br /><br /><br /><br />

15-02-2014 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
sunce wrote:



Poenta nije je li ili nije, nego necu da me neko laze. Sta isticu da je nesto nestranacki kad su u strankama?

Da bi neko predstavljao narod, treba ga taj narod i izabrati a ne stotinjak gradjana.

Sedam dana nakon demonstracija posvadjali se, ma nemam rijeci.

A da ne pricam da je predstavnicima medija za sedam dana upuceno vise prijetnji nego zadnjih par godina.

Nasi ljudi su generalno subjektivni, zatim je dobar dio neupucen, a onda ide i dio upucenih koji vjesto manipulisu poluistinama.

Sve u svemu, kakvi smo dobro nam je.



Ja kolko znam Plenum nema nikakvog rukovodstva te time ne stoji konstatacija kako ih je biralo par stotina graðana.Svakom živom al baš svakom,izuzev onih koji su nas doveli do ovoga,je dozvoljeno prisustvovanje plenumu.Korektonosti radi treba istaæi da je taj tzv oblik direktne demokratije najteže sprovesti iz prostog razloga što tim "sastancima" prisustvuje par stotina ljudi i gotovo je nemoguæe da povremeno ne doðe i do svojevrsne "svaðe"!!
U krajnjem jedna jedina odluka skupštine tK o ukidanju "bijelog hljeba" a koja je donešena pod pritiskom plenuma "zaradila" nam je u budžetu milion KM! 


<br /><br /><br /><br />

15-02-2014 at 21:31 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
yugi wrote:


Ja kolko znam Plenum nema nikakvog rukovodstva te time ne stoji konstatacija kako ih je biralo par stotina graðana.Svakom živom al baš svakom,izuzev onih koji su nas doveli do ovoga,je dozvoljeno prisustvovanje plenumu.Korektonosti radi treba istaæi da je taj tzv oblik direktne demokratije najteže sprovesti iz prostog razloga što tim "sastancima" prisustvuje par stotina ljudi i gotovo je nemoguæe da povremeno ne doðe i do svojevrsne "svaðe"!!
U krajnjem jedna jedina odluka skupštine tK o ukidanju "bijelog hljeba" a koja je donešena pod pritiskom plenuma "zaradila" nam je u budžetu milion KM!


Ne moras mi objasnjavati nista oko Plenuma, bila sam gotovo na svakom. Meni se vecina od izabranih predstavnika Plenuma za razgovore sa onima iz Skupstine ne svidja, ali to je manje bitno.

Sto se tice tog miliona bili bi sjajno , bilo bi fantasticno ne samo da se ukine bijeli hljeb nego i pare za stranke, ali dok ja taj milion "ne vidim" sve je to mrtvo slovo na papiru.

Aida, je li tebi poznato da je jedan od zahtjeva bio da se trazi odgovornost policije, i svih osim demonstranata?

Jesu li to isti arsini? I ja mislim da ko je kriv treba da odgovara pa da je otac moj.

Mozda sam sekptik, mozda nisam navna po prirodi, ali sve je to meni nesto suhveli.
15-02-2014 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
sunce wrote:


Ne moras mi objasnjavati nista oko Plenuma, bila sam gotovo na svakom. Meni se vecina od izabranih predstavnika Plenuma za razgovore sa onima iz Skupstine ne svidja, ali to je manje bitno.

Sto se tice tog miliona bili bi sjajno , bilo bi fantasticno ne samo da se ukine bijeli hljeb nego i pare za stranke, ali dok ja taj milion "ne vidim" sve je to mrtvo slovo na papiru.

Aida, je li tebi poznato da je jedan od zahtjeva bio da se trazi odgovornost policije, i svih osim demonstranata?

Jesu li to isti arsini? I ja mislim da ko je kriv treba da odgovara pa da je otac moj.

Mozda sam sekptik, mozda nisam navna po prirodi, ali sve je to meni nesto suhveli.



Ako si bila èudi me da tako pišeš onda.Oni nisu birani da pregovaraju sa kolegijem Skupštine TK nego da im bukvalno predaju zakljuèke tj zahtjeve Plenuma.Nadalje, ne mogu da vjerujem da je tebi upitna Odluka o ukidanju "bijelog hljeba" il sam ja dezinformisan il Skupština zaista nije donijela tu Odluku
Što se tièe finansiranja stranaka slažem se i zagovornik sam toga nek uvedu èlanarinu i nek se finansiraju iz tih sredstava. 


<br /><br /><br /><br />

15-02-2014 at 22:20 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
yugi wrote:


Ako si bila èudi me da tako pišeš onda.Oni nisu birani da pregovaraju sa kolegijem Skupštine TK nego da im bukvalno predaju zakljuèke tj zahtjeve Plenuma.Nadalje, ne mogu da vjerujem da je tebi upitna Odluka o ukidanju "bijelog hljeba" il sam ja dezinformisan il Skupština zaista nije donijela tu Odluku
Što se tièe finansiranja stranaka slažem se i zagovornik sam toga nek uvedu èlanarinu i nek se finansiraju iz tih sredstava.


Odluku je usvojila Skupstina TK na jucerasnjoj vanrednoj sjednici, a meni ce biti upitna sve dok ne vidim konkretan ucinak, tj, preusmjerenje namjenskog novca. Jasnije?

A sta se cudis, pa zar trebamo svi isto misliti o bilo cemu, zar treba isto da nam odgovara i da nam se svidja?



15-02-2014 at 22:33 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
sunce wrote:


Odluku je usvojila Skupstina TK na jucerasnjoj vanrednoj sjednici, a meni ce biti upitna sve dok ne vidim konkretan ucinak, tj, preusmjerenje namjenskog novca. Jasnije?

A sta se cudis, pa zar trebamo svi isto misliti o bilo cemu, zar treba isto da nam odgovara i da nam se svidja?






Pa to kako æe se taj novac preusmjeriti svakako da je bitno ali je za poèetak najbitnije da je ta Odluka ipak donešena
A moje èuðenje nije išlo u pravcu naših disonantnih stavova po nekim pitanjima nego me zaèudilo da pišeš o izboru nekakvog rukovodstva Plenuma što naprosto nije taèno a i delegacija koja je izabrana kao što veæ napisah nije išla na pregovore nego je bukvalno imala ulogu "poštara"

PS Obzirom da je tema o ostavci Jasmina da ponovim da sam za ostavku

[Edited by yugi on 15-02-2014 at 22:41 GMT] 


<br /><br /><br /><br />

15-02-2014 at 22:41 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
sunce wrote:


Odluku je usvojila Skupstina TK na jucerasnjoj vanrednoj sjednici, a meni ce biti upitna sve dok ne vidim konkretan ucinak, tj, preusmjerenje namjenskog novca. Jasnije?




Skupština TK je zakonodavno tijelo.
15-02-2014 at 22:41 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: imamovicu ostavka al odmah

citat:
Aidatuzla wrote:


Ne mislim ja samo na proteste nego svi gledaju da se izvuku gdje mogu. To ide sa onim mijenjanjem svijesti.



Sto se tice protesta, ja bih prvo specijalce tuzila za prkoracenje sile, politicare za iskoristavanje ovlasti, tuzilastvo i sudove raspustila pa dovela druge (eh, tema da sam aj nako) a narod ne bih. Uostalom, od cega ces im naplatiti iako ih tuzis? Nije niko iz obijesti dosao pred vladu.



Policajci su i po dva sata trpili kamenje, prije djelovanja, i to je bilo samo prvi dan, poslije su se povukli, nisu ni djelovali.

Ljudi su radili svoj posao, stitili drzavne institucije, kao sto su nam 15.maja ljekari lijecili i cetnike.

Jedno je narod, a jedno su oni koji su palili, neka odgovaraju.
Radnici su se povlacili, nisu u tome ucestvovali.

A bilo ih je vala bas iz objesti, nista im ne fali, raspitaj se pa ces vidjeti
15-02-2014 at 22:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : imamovicu ostavka al odmah New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice