Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : LJUBOMORA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon LJUBOMORA


Da li ste ljubomorni ?

Ako jeste ,kada ,zasto i kako to manifestujete ?

Evo i mali prilog sa monitora .hr


"Najljubomorniji na svijetu su – Brazilci
Muškarci Brazila najljubomorniji su ljudi na svijetu, a slijede ih Šveðani, dok su najmanje ljubomorni Japanci, pokazuje istraživanje sa Sveuèilišta Sunderland. U veæini kultura muškarci su ljubomorni zbog toga što njihova partnerica spava ili želi to uèiniti s drugom osobom, dok žene više muèi to da se njihov muškarac ne zaljubi u neku drugu osobu. Psiholog Gary Brase utvrdio je meðutim da se motivi za ljubomoru razlikuju od kulture do kulture. Pronašao je i zanimljivu vezu – u zemljama s visokim natalitetom, kao što je Brazil, muškarci su jako ljubomorni na svoje žene i moguænost da spavaju s drugim muškarcem. Muškarci u zemljama s niskim natalitetom, kao što je Japan, manje su zabrinuti moguæim "šaranjem" svoje partnerice."

Gdje li bi Bosanci bili ?

08-07-2003 at 14:09 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: LJUBOMORA

citat:
admin wrote:
Zdravo sunce,
nesto mi nema moderatora ovih dana?

Da li je moguce da su Svedjani na drugom mjestu. Te skandinavce sam zamisljao kao hladne osobe, a pazi sad ovo? Kako li postadose zemlja visoke seksualne tolerancije i slobode?


Zdravo admine ,

evo mene ,u nekoj sam frci ,nego sto se tice ljubomore ,ne bih ja to po nacijama dijelila ,ali bez Bosanaca i Hercegovaca ne moze .
08-07-2003 at 14:19 | Ukljuèi u odgovor
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

To sa natalitetom je vrlo interesantno objasnjenje

Po mom misljenju ljubomora nema mnogo veze sa ljubavlju, mislim da dolazi od nesigurnosti u same sebe ili iz posesivnosti

 


vattene amore che siamo ancora in tempo...
08-07-2003 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: LJUBOMORA

citat:
cutie wrote:
To sa natalitetom je vrlo interesantno objasnjenje

Po mom misljenju ljubomora nema mnogo veze sa ljubavlju, mislim da dolazi od nesigurnosti u same sebe ili iz posesivnosti




A neke osobe su ljubomorne kada su nesigurne u neciju ljubav ,kada nekome ne vjeruju ,to objasnjava zasto neko pokazuje ljubomoru kada je s jednom osobom a ne i s drugom .



08-07-2003 at 18:39 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Hmmm po meni ljubomora nema nikakve veze s tim koliko nekog volis. Slazem se da ima dosta veze s nesigurnoscu, pa bilo to u svoju vlastitu vrijednost, partnera i njegovu ljubav, itd... ali ima i ono - "opecen i i jogurt duva". Jednom ti se desi, poslije u svakog sumnjas. To je najgore jer se tog osjecanja "najteze" otresti, po mom misljenju.

Jer na kraju krajeva, muskarci ne varaju zato sto ne vole svoju zenu/djevojku, niti zato sto je ona neprivlacna niti zato sto je dosadna. Zena moze biti naj naj, i opet moze da se desi. Mozda zato sto nakon 10 godina dosta se cari i uzbudljivosti izgubi, mozda zato sto je popio malo vise a ona mu sve igrala "lap dance" ... more malo razloga, sto znaci, niko nikada ni za koga, pa ni za sebe ne moze biti 100 % siguran.

Opet to je moje misljenje, drugi naravno ce imati drugacije.....

Na sto i koliko sam ja ljubomorna - prilicno ( mada nastojim da to ne ispoljavam ) i posebno ako mi "zabroavi" reci da se slucajno sreo s nekom tetom i ono nasli se na rucak, pa ja poslije otkrijem, ili ako ga bivsa gnjavi pozivima i on mi ne kaze a ja poslije otkrijem....znaci u principu kad mi ne kaze a ja poslije otkrijem! Tako nekako!

RazeR, Sunce, Cutie, Amelina, sta vas "raspali"?

09-07-2003 at 04:23 | Ukljuèi u odgovor
RazeR
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 01-06-2003
Lokacija: Australijetina
Odgovori: 581
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

citat:
sunce wrote:

Da li ste ljubomorni ?

Ako jeste ,kada ,zasto i kako to manifestujete ?

Evo i mali prilog sa monitora .hr


"Najljubomorniji na svijetu su – Brazilci
Muškarci Brazila najljubomorniji su ljudi na svijetu, a slijede ih Šveðani, dok su najmanje ljubomorni Japanci, pokazuje istraživanje sa Sveuèilišta Sunderland. U veæini kultura muškarci su ljubomorni zbog toga što njihova partnerica spava ili želi to uèiniti s drugom osobom, dok žene više muèi to da se njihov muškarac ne zaljubi u neku drugu osobu. Psiholog Gary Brase utvrdio je meðutim da se motivi za ljubomoru razlikuju od kulture do kulture. Pronašao je i zanimljivu vezu – u zemljama s visokim natalitetom, kao što je Brazil, muškarci su jako ljubomorni na svoje žene i moguænost da spavaju s drugim muškarcem. Muškarci u zemljama s niskim natalitetom, kao što je Japan, manje su zabrinuti moguæim "šaranjem" svoje partnerice."

Gdje li bi Bosanci bili ?



Ne slazem se sa tim tekstom, posebno u vezi Japanaca. Moj prijatelj je i te kako ljubomoran, Izrazito ga nervira da vidi japanke kako izlaze sa Australcima a ima ih mnogo. Odmah ih naziva kurvama. Japanci generalno imaju vise od ostalih (materijalno a i sto se tice partnerstva) pa nemaju potrebe za ljubomora ali i oni su ljubomorni kao i svako drugi.

Sto se tice mene, ovisi o partneru s kim sam sto neko rece koliko si siguran u vezu i koliko zelis tu vezu.
Zasada "Hladan kao led"
09-07-2003 at 04:33 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: LJUBOMORA

citat:
Dalila wrote:
Hmmm po meni ljubomora nema nikakve veze s tim koliko nekog volis. Slazem se da ima dosta veze s nesigurnoscu, pa bilo to u svoju vlastitu vrijednost, partnera i njegovu ljubav, itd... ali ima i ono - "opecen i i jogurt duva". Jednom ti se desi, poslije u svakog sumnjas. To je najgore jer se tog osjecanja "najteze" otresti, po mom misljenju.

Jer na kraju krajeva, muskarci ne varaju zato sto ne vole svoju zenu/djevojku, niti zato sto je ona neprivlacna niti zato sto je dosadna. Zena moze biti naj naj, i opet moze da se desi. Mozda zato sto nakon 10 godina dosta se cari i uzbudljivosti izgubi, mozda zato sto je popio malo vise a ona mu sve igrala "lap dance" ... more malo razloga, sto znaci, niko nikada ni za koga, pa ni za sebe ne moze biti 100 % siguran.

Opet to je moje misljenje, drugi naravno ce imati drugacije.....

Na sto i koliko sam ja ljubomorna - prilicno ( mada nastojim da to ne ispoljavam ) i posebno ako mi "zabroavi" reci da se slucajno sreo s nekom tetom i ono nasli se na rucak, pa ja poslije otkrijem, ili ako ga bivsa gnjavi pozivima i on mi ne kaze a ja poslije otkrijem....znaci u principu kad mi ne kaze a ja poslije otkrijem! Tako nekako!

RazeR, Sunce, Cutie, Amelina, sta vas "raspali"?


Dalila eh pa mogu ja o ovome .Kao sto rekoh cudna je ljubomora i ko ce znati sta je i kada nastaje kada se kod jedne osobe nekada ispolji nekada ne ,s nekim smo ljubomorni s nekim ne .Nekako mi se cini da ima veze i s temperamentom a ne samo jesmo li sigurni u ljubav ,sebe ili sl.

Ja sam znala biti ljubomorna ,s danasnjim muzem na pocetku veze ,bilo je to u proslom vijeku hahahhaha ,ali slabo sam ja to njemu pokazivala ,ono necu iz ponosa iz inata .
Uglavnom bih cutala i u sebi se jela .
A najsmjesnije od svega covjek mi nije davao nikakav povod za ljubomoru ,sa mnom je bio od prvog dana ,vjeran i uvijek tu ,takav je tip ,stalan .
Dakle ,meni je bilo dovoljno da vidim neku njegovu bivsu curu i to je gotovo onda je meni u glavi sto pitanja i krivo mi sto je bio s njom hahah ,stvarno sam bila luda .
Razmisljala sam o tome ,zasto je to tako ,i zakljucim da ja nisam bila ljubomorna na osobu kao osobu (neku djevojku) nego na ljubav ,paznju ,koju je on njoj dao ,pruzao .Muka mi je bilo kad pomislim da je nekoga i ljubio prije mene .haha ,sad mi smijesno sve to .

Poslije ,nekog vremana kada sam skontala koje su to gluposti i da se njemu moze vjerovati i da mi ne daje bas nikakvog povoda za ljubomoru ,ja sam prestala i biti .
Sta bi bilo s nekim drugim ne znam ali znam taj osjecaj komesanja krvi i udaranja u mozak
...nisam ja Engleskinja
09-07-2003 at 07:40 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Eh to care, upravo tako Sunce, ma kako da je glupo ljubomoran si na ono sto su oni dijelili. Pogotovu ako nadjes kakvog finog momka pa nece ni ruznu rijec da kaze o bivsoj ( kako bi i trebalo biti), a ti zbog toga napeta ko puska. A onda kad se ohladish skontas, ne daj boze da je kakav pa na sva glas ih tarlaha!

Ja mislim da ne bih nikad ko ovi zapadnjaci mogla biti jaranica i s jednom od njegovih bivsih, a pogotovu zato sto su zene ovdje lude, pa barem 80% jeste, cast izuzecima.

A te patetike....( odatle ono mrzim placljive zene na drugoj temi! )Ma to nema ponosa sekunde jedne, sve nesto place na telefon, prijeti ubice se, zove u 4 ujutro nije joj dobro,vozi je u bolnicu, prati te u kolime do kuce onda u 2 ujutro skici i vristi na sva glas s ulice zasto je ostavio....ufff, da vidite tog belaja!

09-07-2003 at 09:11 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA


Draga Dalila sad sam se sjetila JEDNE njegove bivse pa jojjj i sad mi muka dodje kad je se sjetim ,znala sam curu sto godina i uvijek mi bila antipaticna i kada smo se poceli zabavljati(mislim moj dragi i ja ,ne ona haha) pa ona prica o bivsim i on nju spomenu i to sve ona divna i krasna a ja ,da bar sta ruzno rece haha bilo bi mi laske .

E, stavrno je to sada toliko daleko od nas pa mi smijesno, ali bogami ljubomora je jako snazan osjecaj .
A opet kontam ljubomora ne moze ako nema ljubavi .
Sta ti mislis ?

09-07-2003 at 09:41 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Hahaha, zato si ti trebala tovar ruznih za vas obadvoje! Salim se naravno, ali nakor par ruznih iskustava s njegovim bivsim ja sam "zaradila´ pravo da ih zovem mu-mus ( znas ono kao krave ) umjesto "bivse" i to mi bas godilo. Sad mi vise ne pricinjava takvo zadovoljstvo, valjda se stari!

Sad ce Razer opet da kaze kakvo sam ja zlo!

09-07-2003 at 10:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : LJUBOMORA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice