Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Kafi `Sunce : LJUBOMORA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Anna
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: LJUBOMORA

citat:
sunce wrote:

Hem priznajem da sam nekada,hem mislim da nema covjeka koju bas nikad nije ljubomoran ,ne mogu vjerovati da nekima ne pada mrak na oci ko meni ,nekad mi se sve zamraci hahahahhah .
Ima nesto u ljudima pa hoce da su centar svijeta osobi koju vole , smanjenu paznju dozivljavaju kao da se neko hladi.

Ja ovo tvoje procita i sve nesto kontam, da ti nisi kakav rod mom muzu, ma opisa cojka u detalj
23-08-2004 at 16:03 | Ukljui u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786

icon Re: LJUBOMORA

Jeste li citali sto onaj u Previlima ubi zenu zbog ljubomore i to iz puske muskrci stvarno nemaju stila kad ubijaju

19-04-2005 at 20:53 | Ukljui u odgovor
admin

Registriran(a): 10-09-2000
Odgovori: 1966

Hajde da jednu bilvaktile temu ozivimo ... i to naukom
Nasao sam jedan zanimljiv tekst u hrvatskom asopisu Kruh i rue, zove se "Hijeroglifi ljubomore ili povijest bekonanoga ponavljanja neuspjeha"
Predugacak je a u pojedinim dijelovima i dosadan da bih ga samo iskopirao. Zato sam izdvojio neke dijelove za koje mi se cini da bi mogli biti zanimljivi.

Zato hijeroglifi ljubomore? Zato hijeroglifi? Ovdje govorimo o hijeroglifima u smislu da je sve sloeno to znai da je sve znak, ili to moe biti. Hijeroglifi su svuda. Tako ljubomorni ljubavnik nikada ne odustaje od potrage za znanjem o drugome, za istinom o drugome. Moglo bi se rei da postoji nasilje znaka. Znaci napadaju. Oni napadaju svojom nunou, svojom dvosmislenou, i stoga je ljubomorni ljubavnik uvijek ve uhvaen u zamku njihova tumaenja, to znai da luta kroz labirint hijeroglifa. Znai ljubavi i ljubomore su bolni znaci. Takodjer, oni su znaci koji nas zavaravaju. Lau. Stoga to je to priroda svakoga znaka. Uistinu, posebno znakova ljubavi.

O ljubomornome ljubavniku moemo govoriti i kao o detektivu. Kao o policajcu. Kao o znanstveniku. Kao o nekom tko oajniki traga za istinom. Kao o nekome tko pokuva vidjeti, saznati ono to ne moe biti vieno, i ono to se ne moe saznati. (Voljeni. Drugi.) Ljubomorni ljubavnik uvijek traga za istinom o drugome da bi zapravo dospio do izvjesnosti o drugome, o izvjesnosti o njemu ili njoj samoj, a to znai traganje za istinom koju je nemogue otkriti (posebno ne s izvjesnou) jer je to traganje za istinom o drugome upravo na mjestu tajne drugoga, u njegovoj drugosti kao takvoj. Ljubomorni ljubavnik se tako pokazuje kao povijest bekonanoga ponavljanja neuspjeha; neuspjeha u smislu da znanje o drugome za kojim subjekt, odnosno ljubomorni ljubavnik, neuspjeno traga, predstavlja, zapravo, neuspjean proces prisvajanja drugoga. Stoga je to i neuspjean proces ponovnoga prisvajanja sebe samog, odnosno neuspjeh samoidentiteta. Neuspeh subjektivizacije subjekta.
23-09-2005 at 12:22 | Ukljui u odgovor
admin

Hijeroglifi ljubomore II

Nita nas sigurnije ne vraa nama samima od otkrivanja strategije ljubomore, ili otkrivanja strategije ljubomornoga ljubavnika. Citirajmo Prousta:
Koliko osoba, gradova i putova poelimo upoznati potaknuti ljubomorom! Ona je e za saznanjem i zahvaljujui njoj na kraju steknemo, jednu za drugom, sve mogue obavijesti o raznim nepovezanim stvarima, samo ne onu koju traimo...

Shvatio sam nemogunost s kojom se ljubav hvata u kotac. Uobraavmo da je njezin predmet jedno bie zatvoreno u tijelo, koje moemo poloiti pokraj sebe. Ali, njezin predmet je protegnutost tog bia na sve toke prostora i vremena koje je zauzimalo i koje e tek zauzimati. Ako ne posjedujemo njegov dodir s ovim ili onim mjestom, ovim ili onim asom, onda ne posjedujemo to bie. Ali, ne moemo dodirnuti sve toke ... Otuda nepovjerenje, ljubomora, proganjanje.
23-09-2005 at 12:26 | Ukljui u odgovor
admin

Hijeroglifi ljubomore III

Decartes:
Ljubomora je vrsta straha koja se odnosi na elju da u neem vlasnitvu ostane neko dobro (quelque bien); i ona se ne pojavljuje toliko iz snage razuma koja nekog vodi zakljuku da to dobro moe biti izgubljeno; to je razlog zato netko preispituje i najmanje uzroke sumnje i uzima ih kao uvjerljive razloge."

Zastraujua istina ljubavi (nepodnoljiva za ljubomorna ljubavnika) jest ta da se zapravo nikada ne posjeduje ono to se posjeduje. Uvijek postoje rivali, realni ili fiktivni, to e rei, da netko uvijek dijeli sa (svima) drugima ono to vjeruje da posjeduje i stoga nikada ne posjeduje nita.
23-09-2005 at 12:58 | Ukljui u odgovor
admin

Hijeroglifi ljubomore IV

Vratimo se klasinomu znaenju ovog terimina koji upuuje na to da je ljubomora strah od toga da voljeni moe voljeti vie nekoga drugog. Strah da voljeni moe voljeti vie nekoga drugog ili ljubomora znai takoer (mogui) strah od toga da neemo biti voljeni, ili, takoer, (mogui) strah od slomljnoga srca.

23-09-2005 at 13:06 | Ukljui u odgovor
Anna
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792

Ljubomora, kao ljudska kategorija osjecanja, ne mora da bude prisutna samo u ljubavnoj vezi. U nekim normalnim granicama, moze da bude i poticaj. Medjutim, kada ljubomora predje u patolosku ljubomoru, ljubav se gasi (bar kod mene).

Ljubomora izmedju ljudi uopste me vise zanima, jer nekada nisam sigurna da znam odakle dolazi, iz kakvih poriva.

23-09-2005 at 14:38 | Ukljui u odgovor
weasel
Nivo: Guest

mislim da ljubomora ne moze preci u "patolosku formu" bez da ne postoji razlog za to

e sada istina je da ima i takvih "patoloskih" slucajeva

23-09-2005 at 15:28 | Ukljui u odgovor
RPM

Registriran(a): 23-03-2004
Odgovori: 7103

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

obicno se kaze da su bosanci jako ljubomorni i da ne daju gledat u svoju zenu ... .. al ...

Dvije treine veana ita SMS-ove svojih partnera

Zanimljivosti Dvije treine veana tajno ita SMS poruke svojih partnera, osobito dok su oni na toaletu. Istraivanje mobilnog operatera TeliaSonera pokazalo je da 65 posto ispitanika ita poruke iz iste znatielje, a ...

...etvrtina ih je priznala da to radi zbog ljubomore.

Najvie njih, 47 posto pretrauje mobitel dok im je partner na zahodu ili kupaonici, a ostali se igraju detektiva dok partner spava ili ako je zaboravio ponijeti mobilni telefon.

Ispitanici su takoer naveli da to najee ine nakon to im se partner ili partnerica vrate iz kafia i restorana ili s poslovnog puta.

Anketa provedena na uzorku od 685 veana izmeu 24. kolovoza i 5. rujna pokazala je kako je 86 posto vlasnika mobitela nekog zavodilo putem SMS-a, a 40 posto ih je imalo "SMS seks".

(Hina) 

pianje ubija jutarnju romantiku, vie nego zadah ... pianje!
24-09-2005 at 14:31 | Ukljui u odgovor
ledo
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294

icon Re: Re: LJUBOMORA

Danas sluao Vlado Georgijev " Nisam ljubomoran ".

02-10-2005 at 22:28 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: dagamsehs, Dimitrija Sarajlija, Geler, hariadi, Istok, Kiky100, loto, Majda, mistery, Neko, Neviyes, nihada, sanja, sanjammm, stres, Zoja
FORUM : Kafi `Sunce : LJUBOMORA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net