Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : LJUBOMORA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Anna
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: LJUBOMORA

citat:
sunce wrote:

Hem priznajem da sam nekada,hem mislim da nema covjeka koju bas nikad nije ljubomoran ,ne mogu vjerovati da nekima ne pada mrak na oci ko meni ,nekad mi se sve zamraci hahahahhah .
Ima nesto u ljudima pa hoce da su centar svijeta osobi koju vole , smanjenu paznju dozivljavaju kao da se neko hladi.




Ja ovo tvoje procita i sve nesto kontam, da ti nisi kakav rod mom muzu, ma opisa cojka u detalj
23-08-2004 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Jeste li citali sto onaj u Previlima ubi zenu zbog ljubomore i to iz puske muskrci stvarno nemaju stila kad ubijaju

19-04-2005 at 20:53 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Hajde da jednu bilvaktile temu ozivimo ... i to naukom
Nasao sam jedan zanimljiv tekst u hrvatskom èasopisu Kruh i ruže, zove se "Hijeroglifi ljubomore ili povijest bekonaènoga ponavljanja neuspjeha"
Predugacak je a u pojedinim dijelovima i dosadan da bih ga samo iskopirao. Zato sam izdvojio neke dijelove za koje mi se cini da bi mogli biti zanimljivi.



Zašto hijeroglifi ljubomore? Zašto hijeroglifi? Ovdje govorimo o hijeroglifima u smislu da je sve složeno – što znaèi da je sve znak, ili to može biti. Hijeroglifi su svuda. Tako ljubomorni ljubavnik nikada ne odustaje od potrage za znanjem o drugome, za istinom o drugome. Moglo bi se reæi da postoji ´nasilje´ znaka. Znaci napadaju. Oni napadaju svojom nužnošæu, svojom dvosmislenošæu, i stoga je ljubomorni ljubavnik uvijek veæ uhvaæen u zamku njihova tumaèenja, što znaèi da luta kroz labirint hijeroglifa. Znaèi ljubavi i ljubomore su bolni znaci. Takodjer, oni su znaci koji nas zavaravaju. Lažu. Stoga što je to priroda svakoga znaka. Uistinu, posebno znakova ljubavi.

O ljubomornome ljubavniku možemo govoriti i kao o detektivu. Kao o policajcu. Kao o znanstveniku. Kao o nekom tko oèajnièki traga za istinom. Kao o nekome tko pokušva vidjeti, saznati ono što ne može biti viðeno, i ono što se ne može saznati. (Voljeni. Drugi.) Ljubomorni ljubavnik uvijek traga za istinom o drugome da bi zapravo dospio do izvjesnosti o drugome, o izvjesnosti o njemu ili njoj samoj, a to znaèi traganje za istinom koju je nemoguæe otkriti (posebno ne s izvjesnošæu) jer je to traganje za istinom o drugome upravo na mjestu ´tajne´ drugoga, u njegovoj drugosti kao takvoj. Ljubomorni ljubavnik se tako pokazuje kao povijest bekonaènoga ponavljanja neuspjeha; neuspjeha u smislu da znanje o drugome za kojim subjekt, odnosno ljubomorni ljubavnik, neuspješno traga, predstavlja, zapravo, neuspješan proces prisvajanja drugoga. Stoga je to i neuspješan proces ponovnoga prisvajanja sebe samog, odnosno neuspjeh samoidentiteta. Neuspeh subjektivizacije subjekta.
23-09-2005 at 12:22 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Hijeroglifi ljubomore II



Ništa nas sigurnije ne vraæa nama samima od otkrivanja strategije ljubomore, ili otkrivanja strategije ljubomornoga ljubavnika. Citirajmo Prousta:
»Koliko osoba, gradova i putova poželimo upoznati potaknuti ljubomorom! Ona je žeð za saznanjem i zahvaljujuæi njoj na kraju steknemo, jednu za drugom, sve moguæe obavijesti o raznim nepovezanim stvarima, samo ne onu koju tražimo...

Shvatio sam nemoguænost s kojom se ljubav hvata u koštac. Uobražavmo da je njezin predmet jedno biæe zatvoreno u tijelo, koje možemo položiti pokraj sebe. Ali, njezin predmet je protegnutost tog biæa na sve toèke prostora i vremena koje je zauzimalo i koje æe tek zauzimati. Ako ne posjedujemo njegov dodir s ovim ili onim mjestom, ovim ili onim èasom, onda ne posjedujemo to biæe. Ali, ne možemo dodirnuti sve toèke ... Otuda nepovjerenje, ljubomora, proganjanje.«
23-09-2005 at 12:26 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Hijeroglifi ljubomore III



Decartes:
» Ljubomora je vrsta straha koja se odnosi na želju da u nešem vlasništvu ostane neko dobro (quelque bien); i ona se ne pojavljuje toliko iz snage razuma koja nekog vodi zakljuèku da to dobro može biti izgubljeno; to je razlog zašto netko preispituje i najmanje uzroke sumnje i uzima ih kao uvjerljive razloge."


Zastrašujuæa istina ljubavi (nepodnošljiva za ljubomorna ljubavnika) jest ta da se zapravo nikada ne posjeduje ono što se posjeduje. Uvijek postoje rivali, realni ili fiktivni, to æe reæi, da netko uvijek dijeli sa (svima) drugima ono što vjeruje da posjeduje i stoga nikada ne posjeduje ništa.
23-09-2005 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
admin
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 10-09-2000
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1966
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Hijeroglifi ljubomore IV



Vratimo se klasiènomu znaèenju ovog terimina koji upuæuje na to da je ljubomora »strah od toga da voljeni može voljeti više nekoga drugog«. Strah da voljeni može voljeti više nekoga drugog – ili ljubomora – znaèi takoðer (moguæi) strah od toga da neæemo biti voljeni, ili, takoðer, (moguæi) strah od slomljnoga srca.

23-09-2005 at 13:06 | Ukljuèi u odgovor
Anna
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 03-06-2004
Odgovori: 7792
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: LJUBOMORA

Ljubomora, kao ljudska kategorija osjecanja, ne mora da bude prisutna samo u ljubavnoj vezi. U nekim normalnim granicama, moze da bude i poticaj. Medjutim, kada ljubomora predje u patolosku ljubomoru, ljubav se gasi (bar kod mene).

Ljubomora izmedju ljudi uopste me vise zanima, jer nekada nisam sigurna da znam odakle dolazi, iz kakvih poriva.

23-09-2005 at 14:38 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: LJUBOMORA

mislim da ljubomora ne moze preci u "patolosku formu" bez da ne postoji razlog za to

e sada istina je da ima i takvih "patoloskih" slucajeva

23-09-2005 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: LJUBOMORA

obicno se kaze da su bosanci jako ljubomorni i da ne daju gledat´ u svoju zenu ... .. al´ ...

Dvije treæine Šveðana èita SMS-ove svojih partnera

Zanimljivosti Dvije treæine Šveðana tajno èita SMS poruke svojih partnera, osobito dok su oni na toaletu. Istraživanje mobilnog operatera TeliaSonera pokazalo je da 65 posto ispitanika èita poruke iz èiste znatiželje, a ...


...èetvrtina ih je priznala da to radi zbog ljubomore.

Najviše njih, 47 posto pretražuje mobitel dok im je partner na zahodu ili kupaonici, a ostali se igraju detektiva dok partner spava ili ako je zaboravio ponijeti mobilni telefon.

Ispitanici su takoðer naveli da to najèešæe èine nakon što im se partner ili partnerica vrate iz kafiæa i restorana ili s poslovnog puta.

Anketa provedena na uzorku od 685 Šveðana izmeðu 24. kolovoza i 5. rujna pokazala je kako je 86 posto vlasnika mobitela nekog zavodilo putem SMS-a, a 40 posto ih je imalo "SMS seks".

(Hina) 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
24-09-2005 at 14:31 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: LJUBOMORA


Danas slušao Vlado Georgijev " Nisam ljubomoran ".

02-10-2005 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : LJUBOMORA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice