Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : DIJETA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cutie
Nivo: Forumski doajen
not a cutie pie

Registriran(a): 28-04-2003
Odgovori: 3049
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Meni se svidja ta calorie restriction ideja, citala sam prije o tome dosta. Sama ideja jeste drasticna, ali malo-pomalo covjek se navikne. Ja vec tako malo jedem, da sam na dobrom putu...

Inace, sama ideja dijeta gdje ti je puno radno vrijeme potrebno da mjeris, vagas, pripremas, racunas, pa kad se dodje do jedenja ono ni casno ni masno....ne razumijem kako neko moze to da radi i jos da vjeruje da je dobra ideja.  


vattene amore che siamo ancora in tempo...
14-10-2004 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Ma, niko nikad nije rekao- mašala, jest´ mršav
Šalim se...Kad doðe do dijete, onda je veæ kasno. Treba nauèiti JESTI pravilno, NE BIRATI hranu, jesti NORMALNO (a ne "lijeèiti" se jelom), jesti ZDRAVO...
Ne mogu svi biti manekeni i manekenke, ali se mogu potruditi da to ne ugrožava zdravlje.

15-10-2004 at 02:55 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

meni se od tih dijeti tipa "samo ovo ili samo ono" povraca. Ne mogu da vjerujem da ima ljudi koji toliko malo cijene svoje vlastito zdravlje da bi samo jeli meso, ili samo voce ili juicirano voce i povrce.
Pitaqce ih starost gdje im je bila mladost!

Sto hurija rece, everything in moderation i sto manje preradjene hrane.

15-10-2004 at 09:23 | Ukljuèi u odgovor
Bubi-Bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-01-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 173
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Ja nisam nikad isla na dijetu jedem sve i veliki sam gurman ali ne prezderavam se i pokusavam da jedem relativno zdravo. Za vikend ako imam vremena obavezno su kolaci na stolu ako nista bar palacinke. Zadovoljna sam svojom kilazom iako bi vecina rekla da imam bar 5 kg viska visoka sam 162 i imam 55kg Vozim bicikl po ljeti a u zimu sam u dvorani neka 2 mjeseca malo aerobik malo teretana ali sve to onako lagano.

18-10-2004 at 17:07 | Ukljuèi u odgovor
besmir
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: DIJETA

Hej imatel vi sta da debljanje... ja prestajem da pusim... ;palacd pa mozda cu se udebljat... Imal jos sta?

25-10-2004 at 13:44 | Ukljuèi u odgovor
Bubi-Bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 19-01-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 173
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: DIJETA

citat:
besmir wrote:
Hej imatel vi sta da debljanje... ja prestajem da pusim... pa mozda cu se udebljat... Imal jos sta?

Ako prestanes pusit udebljaces se garant ali probaj svako vece piti solju toplog mlijeka sa malo meda bar mjesec dana i vidjeces da funkcionira
25-10-2004 at 17:54 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Smanjiti apetit...


Gladne oèi, mogu li se zasititi? Mogu! Ako jedete manje i uravnoteženo samo mjesec dana, kolièina hrane koju želudac može primiti smanjuje se za 30 posto.


Dr. Allan Geliebert s New York Obesity Research Centera pri bolnici St. Luke smatra da se žudnja za hranom može smanjiti veæ nakon mjesec dana uravnotežene dijete.

Kapacitet želuca do tada bi se trebao smanjiti za 30 posto, meðutim i tu ne bi trebalo pretjerivati. Nikako ne unosite manje od 1200 kalorija na dan. Jedete li tako malo, na kraju biste mogli pasti u pravu napast prežderavanja, a kapacitet želuca u tom bi se sluèaju još i proširio.




23-11-2005 at 12:20 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: DIJETA

citat:
Tanitha wrote:
Smanjiti apetit...


Gladne oèi, mogu li se zasititi? Mogu! Ako jedete manje i uravnoteženo samo mjesec dana, kolièina hrane koju želudac može primiti smanjuje se za 30 posto.


Dr. Allan Geliebert s New York Obesity Research Centera pri bolnici St. Luke smatra da se žudnja za hranom može smanjiti veæ nakon mjesec dana uravnotežene dijete.

Kapacitet želuca do tada bi se trebao smanjiti za 30 posto, meðutim i tu ne bi trebalo pretjerivati. Nikako ne unosite manje od 1200 kalorija na dan. Jedete li tako malo, na kraju biste mogli pasti u pravu napast prežderavanja, a kapacitet želuca u tom bi se sluèaju još i proširio.







najnovije svedsko istrazivanje kaze da je problem u nedostatku nekakvog "hormona" u celijama.I zbog toga su debeli-debeli i zbog toga i ako se na silu "uravnotezis" ako samo malo popustis,sve se vrati...

23-11-2005 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
Dalila
Nivo: Forumski doajen
zahebana kad popije!

Registriran(a): 11-06-2003
Odgovori: 3926
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
gucci wrote:
da vi znate kako se ja muchim da drzim ko neku idealnu tezinu ja pogledam sniclu a ona se zalöjepila vec na guzicu majkemi moje
ja jedem tako malo i stalno sam gladna i tako lako dobijem 2 kile a tako tesko ih opet skinem


Zvuci nelogicno ali ja bih se kladila da je to upravo zato sto ne jedes dovoljno guccci, to ti usporava metabolizam. Probaj jesti 4-5 puta dnevno - svaka 3 sata otprilike, ali nemoj se prejedati, pa da vidis razlike.
23-11-2005 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
Tigar iz Kladnja
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-08-2005
Lokacija: hajnehaj
Odgovori: 3253
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
gucci wrote:
da vi znate kako se ja muchim da drzim ko neku idealnu tezinu ja pogledam sniclu a ona se zalöjepila vec na guzicu majkemi moje
ja jedem tako malo i stalno sam gladna i tako lako dobijem 2 kile a tako tesko ih opet skinem




gucci, nesto mi te zao, pravo, kad kazes za te snicle


Bio jedan Jelisija u Kladnju, i uvijek na pijacu dolazio sa konjem i zapregom, a konjic bio ko zdrijebe, nista veci, i jednom dodje on ali pjesak, pitaju ga ljudi, sta je to gdje je konj, kaze on, hebemu, taman ga naucio da nejede, a on crce.


Nego to gladovanje, i da se malo jede nekako zalosno zvuci.
Ja sam cuo da ima neka dijeta koja i ne zvuci lose, a ide ovako, hljeb, krompir, riza, tjestenina, secer, zaboravi. Sve ostalo se moze jesti normalno i koliko hoces, meso, masnoce, povrce... znam nekoliko zena koje to praktikuju i zadovoljne su jer daje rezultate, za nekoliko mjeseci i do -15kg, kazu da u pocetku ide sporo ali kasnije, oko mjesec, poslije se vec primjeti. Ovo sam onako nagrubo opiso, a ako nekoga interesuje mogu pitati i tacno opisati dijetu, ja koliko god i sta god da jedem nikako kilu nabacit. 


KOLKO SAM LIJEP SVE MI SE CURE SVIDJAJU.
23-11-2005 at 15:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : DIJETA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice