Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Vjene teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
m-v
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 28-06-2005
Odgovori: 3229
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

cupo, hvala ti za ovo prikupljanje materijala i fotografija. zahtijeva to puno posla i vremena, i zelim da znas da ja to, ako i nemas od toga koristi, cijenim.

ja nisam zainteresovana za gledanje jednostrano ni na sta, i ne mislim da nam je u interesu da svaki dan javno(preko medija, na politickim dogadajima i okupljanjima, itd) masemo srebrenicom, jer to nije mudro - dosadice svijetu, a to je opasno, jer ce onda zatvoriti usi i kad je neophodno da cuju - u javnosti mislim da je mnogo mudrije ciljano koristiti ovakve informacije kad je najefektivnije, i pametan politicar bi uradio tako, jer je samo to u interesu njegove strane.
ali mislim da se ovakve stvari moraju dokumentovati i sacuvati i pokazati za ono sto jesu (ima naravno dokumenata drugdje, ali ce u ljudskoj prirodi biti da ih potisnu sa sto vise mjesta), i da mi kao narod ne smijemo ni potisnuti ni zaboraviti ni prestati se suocavati sa prosloscu i realnoscu nasih sudbina.

jer ce se ovaj i ovakvi zlocini, kao i mnogi prije, i to ne samo kod nas (treba shvatiti stvari kakve jesu i vidjeti siru sliku-samo tako se moze ici naprijed), nego diljem svijeta, pokusati negirati jos mnogo puta. zato, hvala na ulozenom trudu.

05-02-2006 at 17:41 | Ukljui u odgovor
ledo
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294

icon Re: Re: Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici

citat:
m-v wrote:
cupo, hvala ti za ovo prikupljanje materijala i fotografija. zahtijeva to puno posla i vremena, i zelim da znas da ja to, ako i nemas od toga koristi, cijenim.

ja nisam zainteresovana za gledanje jednostrano ni na sta, i ne mislim da nam je u interesu da svaki dan javno(preko medija, na politickim dogadajima i okupljanjima, itd) masemo srebrenicom, jer to nije mudro - dosadice svijetu, a to je opasno, jer ce onda zatvoriti usi i kad je neophodno da cuju - u javnosti mislim da je mnogo mudrije ciljano koristiti ovakve informacije kad je najefektivnije, i pametan politicar bi uradio tako, jer je samo to u interesu njegove strane.
ali mislim da se ovakve stvari moraju dokumentovati i sacuvati i pokazati za ono sto jesu (ima naravno dokumenata drugdje, ali ce u ljudskoj prirodi biti da ih potisnu sa sto vise mjesta), i da mi kao narod ne smijemo ni potisnuti ni zaboraviti ni prestati se suocavati sa prosloscu i realnoscu nasih sudbina.

jer ce se ovaj i ovakvi zlocini, kao i mnogi prije, i to ne samo kod nas (treba shvatiti stvari kakve jesu i vidjeti siru sliku-samo tako se moze ici naprijed), nego diljem svijeta, pokusati negirati jos mnogo puta. zato, hvala na ulozenom trudu.

I od mene hvala, i slaem se u potpunosti s tekstom m-v.
05-02-2006 at 19:15 | Ukljui u odgovor
kaharlija
mi smo ljiljani medju trnjem
Registriran(a): 19-10-2005
Odgovori: 1121

tako je cupo, bravo!
ovo radis u ime svih nas i hvala ti...  

ne citaj sta ja pisem
06-02-2006 at 02:34 | Ukljui u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Neto novo..."SREBRENICA" dugometrani, animirani, art film autora Berina Tuzlia. Bilboard snimljen u Tuzli...

A evo malo i o autoru

Berin Tuzlic Tuzlic was born in Sarajevo in 1969, where he completed his primary and secondary education. In 1989, he published his first comic called Tarzan in Sarajevo magazine Male Novine. In 1993, he made the comics Cvijetni Macak (Flower Cat), Zambak and Bosman for the Transinternational Production House in Sarajevo. In 1995, Berin Tuzlic left for Rijeka, Croatia, where he worked for Novi List daily with his strip Morcic. He also published a coloring book and a strip Kuna a Tisucu Boja. In 1996, he worked as phasing expert on the feature-lenght animation Segrt Hlapic. After that, he became a member of a group of artists called The Zagreb School of Cartoons.

In 1998, Berin Tuzlic returned to Sarajevo where he made several advertising cartoons. He won a prize for the most inventive strip hero, Marcos, at the Festival of Strip and Cartoons in Rome, Italy in 1999. At the same time, he worked as an animator, book illustrator and he worked for Sarajevo children s magazines Palcic and 5 Plus. From 2000 to 2001 he made videos for Sarajevo band Knock Out, a promotion film for BH Gas, a cartoon advertisement and also the comics Marcos, Bice Buducnosti (Marcos, The Being of the Future) under patronage of the Sarajevo Cantonal Ministry of Culture and Education.

[Edited by cupo on 07-02-2006 at 22:34 GMT]

07-02-2006 at 22:31 | Ukljui u odgovor
cupo

World Press Photo u selekciji Optih vijesti

Nagrada za fotografiju iz Potoara

Cijenjeni britanski fotograf Endrju Testa (Andrew Testa) dobitnik je druge pojedinacne nagrade u selekciji Opstih vijesti za fotografiju Denaza srebrenickim zrtvama iz Potocara, snimljenu 11.jula 2005.godine.

Fotografija je objavljena u americkom casopisu The New York Times, a jedna je u nizu fotografija koje je Testa napravio prilikom obiljezavanja desete godisnjice srebrenicke tragedije.

Andrew Testa

Endrju Testa rodjen je 1965.godine u Londonu. Nakon sto je diplomirao fotografiju za umjetnost u zapadnoj Engleskoj, uspjesnu karijeru zapoceo je 1990.godine kao fotograf slobodni strijelac. Radio je za Observer, Guardian, Stern, Der Spiegel, New York Times.

U svome radu poseban interes je pokazao za zemlje Balkana, narucito za Bosnu i Hercegovinu.

[Edited by cupo on 11-02-2006 at 22:20 GMT]

11-02-2006 at 22:19 | Ukljui u odgovor
cupo

11.02.2005.g.

ene Srebrenice na ulicama Tuzle

"Istina nama, kazna zlocincima" moto je zena Srebrenice koje svakog jedanaestog u mjesecu, mirnim protestom na Trgu zrtava genocida u Tuzli, podsjecaju javnost na genocid koji se dogodio 11.jula 1995.godine.u Srebrenici.

Sa skupa je poruceno da nas prestanu prebrojavat, nego da se oni koji su pobili nasu djecu evidentiraju i pozovu na odgovornost.

11.godina je proslo od genocida a najodgovorniji za taj zlocin Ratko Mladic i Radovan Karadzic nisu uhapseni.

Mirni protesti ce biti nastavljeni sve dotle dok se i posljednja kost ubijenog Bosnjaka ne pronadje.

[Edited by cupo on 12-02-2006 at 16:01 GMT]

12-02-2006 at 15:59 | Ukljui u odgovor
cupo

Posto nam se obriso topik o humanitarnim akcijama za Srebrenicu evo ovdje da se prisjetimo...

Tuzlanska raja za Srebreniane

Zahvaljajuci tuzlanskoj raji, komsijama i prijateljima te forumasima "Tuzlarija" @sinu i @suncu 03.10.2005.g. povratnicima u Srebrenicu urucene su skromne hedije povodom nastupajuceg mjeseca ramazana.

Put Srebrenice krenuo je @sin i jedan cupo a kako je bilo evo i slika...

Prehrambeni paket i paket odjee uruen je porodicama Suljki Rejke i Jahi Nure u selu Osmae nadomak Srebrenice. U Osmaama ive povratnici Bonjaci koji u ovom selu nemaju ni prodavnice, a i sa ono malo para do kojih dou pjeae i po nekoliko kilometara do Srebrenice kako bi kupili osnovne ivotne namirnice.

U selu Osmae prehrambeni paket uruen je i porodici Muji Sabre.

Paket ramazanske hedije u Srebrenici uruen je porodici Hasi Ajke i Javre.

12-02-2006 at 23:14 | Ukljui u odgovor
cupo

Hatidi Habibovi iz Srebrenice takoer je uruena ramazanska hedija.

Tetki Zejni urueni su paketi sa odjeom, a ona je izvrila dalju podijelu odjevnih predmeta. Tetka Zejna je nasa legenda koja nam pomaze kada se ode u Srebrenicu. Uputi nas do onih kojima je pomoc najpotrebnija. Tetka Zejna se svaki put pobrine i da nahrani umorne putnike. Prilikom rucka kod tetke naglasila nam je da je pogaa koju je iznijela na hastal napravljena od domaeg brana i kozlukog kiseljaka. Pogaa je bila prva liga i pojedena je u slast. Tetka Zejna je u Srebrenici 92 izgubila sina, a u genocidu 95 muza koji jos nije pronadjen.

Prilikom posjete Srebrenici uruceni su i paketici tespiha srebrenickoj Bijeloj dzamiji. Sve srebrenicke dzamije su porusene samo je jedna obnovljena Bijela dzamija. Slike Srebrenice mozete pogledati i na podforumu "Putopisi".

[Edited by cupo on 12-02-2006 at 23:21 GMT]

12-02-2006 at 23:20 | Ukljui u odgovor
cupo

Pria druga...

Tuzlanska raja za Srebreniane

Uoci Bajrama 02.11.2005.g jos jednom smo posjetili Srebrenicu. Zahvaljujuci Tuzlacima, komsijama, prijateljima, forumasima "Tuzlarija" ovaj put su se skoro svi forumasi odazvali , toga dana u Srebrenici je podijeljeno oko 40 paketa hrane, 13 vreca odjece (obuca, odjevni predmeti za djecu i starije), te oko 200KM.

Pute Srebrenice krenula su dva automobila jer nije sve moglo da stane u jedan sto mi je posebno drago .

Zaboravih napomenuti da su za djecu Srebrenice kupljena i 3 pakla cokolada .

Susret sa djecom je bio najdirljiviji

12-02-2006 at 23:31 | Ukljui u odgovor
cupo

12-02-2006 at 23:35 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: davidmartins, Dzeko_9, gra, matrix1983, Matrix_, moljac, Niho, senko_42, zlatum, zoki, zoranj
FORUM : Vjene teme : Posveceno zrtvama genocida u Srebrenici New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net