Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : ISLAM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sebil
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 11-10-2006
Lokacija: swe
Odgovori: 42
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Video o islamu

"Mubarek mjesec ramazan" - predivan video koji ce nas sve podsjetiti na blagodati koje nam dolaze nastupanjem mjeseca ramazana, i koji ce nam dati dodatni podstrjek da ovo blagoslovljeno vrijeme, koje je pred nama, sto bolje iskoristimo. U ovom videu mozete cuti i vidjeti veliki broj daija koji govore na temu ramazana i posta, izmedju ostalih Bilal Bosnic, hfz. Porca, Musa Snin, Abdusamed Busatlic, Yusuf Estes, Abdurrahman Green i dr.:

http://www.n-um.com/?q=node/2612

Selam!

19-08-2009 at 00:43 | Ukljuèi u odgovor
sebil
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 11-10-2006
Lokacija: swe
Odgovori: 42
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Video o islamu

"Loon - od rapera do islama" - Poznati raper i americka hip hop zvijezda Lonn na ovom videu govori o tome zasto je presao na islam i zbog cega je napustio zivot, koji bi mnogi danas jako rado prihvatili. Veoma poucan i jako ineresantan video materijal: http://www.n-um.com/?q=node/2722

Selam alejkum!

22-11-2009 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

Khalid Yasin, bivsi krscanin, sada musliman i islamski daija drzi predavanje u jednoj dvorani na temu: "Da li je Isus Bog". Video je sa prevodom na nas jezik.

VIDEO


http://n-um.com/?q=node/1080/play

22-03-2010 at 23:10 | Ukljuèi u odgovor
Bosniacus
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 04-11-2004
Odgovori: 518
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

Nije mi bilo mrsko procitati sve ovo ponovo, osim onog prvog posta, to citam prvi put.
Fala ti.
Bas ovih dana nesto razmisljam o pocetku - kraju i beskraju, o rodjenju i preseljenju iz nicega preko necega u nista.

Ja ljudi moji sto pojedoh g***o i krenuh iz Bosne u ovu pustinju medju krvolocne zvijeri.
Jes, Yes, Kapitalizam je krvolocna zvijer.

Stid me Boga sto propustih klanjati sve vaktove namaza kojim sam zaduzen kao i svako bice.
Sve ovo sto stekoh, to je jedna ogromna gomila smeca.
Molim Uzvisenog Allaha da me prosvijetli i ocisti i na pravom putu odrzi, previse sam bio odlutao i zacoravio.

23-03-2010 at 06:21 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

citat:
Bosniacus wrote:
Nije mi bilo mrsko procitati sve ovo ponovo, osim onog prvog posta, to citam prvi put.
Fala ti.
Bas ovih dana nesto razmisljam o pocetku - kraju i beskraju, o rodjenju i preseljenju iz nicega preko necega u nista.

Ja ljudi moji sto pojedoh g***o i krenuh iz Bosne u ovu pustinju medju krvolocne zvijeri.
Jes, Yes, Kapitalizam je krvolocna zvijer.

Stid me Boga sto propustih klanjati sve vaktove namaza kojim sam zaduzen kao i svako bice.
Sve ovo sto stekoh, to je jedna ogromna gomila smeca.
Molim Uzvisenog Allaha da me prosvijetli i ocisti i na pravom putu odrzi, previse sam bio odlutao i zacoravio.


Amin, da ti Allah pomogne!
04-04-2010 at 14:58 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

U Austriji muslimani brojniji od protestanata

Katolièka crkva u Austriji je 1971. brojala 6,5 milijuna pripadnika, dok je njihov broj 2006. iznosio 5,6 milijuna.

Muslimani su prema nekim proraèunima u Austriji brojèano pretekli protestante, a 2010. islamska æe zajednica i službeno biti druga po velièini u toj zemlji, objavljeno je u ponedjeljak u Beèu.

Sve kršæanske religije bilježe u Austriji dramatièan gubitak pripadnika, upozorili su u ponedjeljak predstavnici Austrijskog društva za razumijevanje meðu narodima predstavljajuæi najnovije istraživanje o brojnosti vjernika.

Predsjednik Društva, bivši zastupnik Austrijske puèke stranke u austrijskom parlamentu Josef Hoechtl, pozvao je na tiskovnoj konferenciji u Beèu na "remisioniranje" Zapadne Europe i opsežan dijalog s islamom.

Protestanti i katolici u Austriji zabilježili su u posljednjih 30 godina veliki pad broja èlanova. Protestanata je 1971. bilo 447.000, a taj se broj u 2006. smanjio na 326.000.

Katolièka crkva u Austriji je 1971. brojala 6,5 milijuna pripadnika, dok je njihov broj 2006. iznosio 5,6 milijuna, što je gubitak od gotovo milijun pripadnika.

Poveæanje broja muslimana

U istom vremenskom razdoblju, broj muslimana u Austriji poveæao se gotovo petnaest puta, s nešto više od 22.000 na 400.000.

Ti podaci pokazuju da su muslimani veæ druga po velièini vjerska zajednica u Austriji, a 2010. to æe biti i službeno, izjavio je Hoechtl.

Potreba za veæim angažmanom Katolièke Crkve

Istodobno se poveæava broj osoba koje ne pripadaju nijednoj konfesiji, odnosno onih koji se predstavljaju kao katolici ali nisu èlanovi Crkve.

Kako bi se odgovorilo tim izazovima, Hoechtl predlaže poboljšanje nastave vjeronauka te uvoðenje obveznog školskog predmeta etike za uèenike koji ne pripadaju ni jednoj vjerskoj zajednici.

Hoechtl takoðer apelira na jaèi angažman laika u Crkvi, a od države zahtijeva pojaèano promicanje vrijednosti.

Istodobno poziva na pojaèan dijalog s islamom. Spremnost na razgovor predstavlja najjaèi potencijal za smanjenje nasilja, poruèio je Hoechtl.

04-04-2010 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

citat:
bosno_moja wrote:
U Austriji muslimani brojniji od protestanata

Katolièka crkva u Austriji je 1971. brojala 6,5 milijuna pripadnika, dok je njihov broj 2006. iznosio 5,6 milijuna.

Muslimani su prema nekim proraèunima u Austriji brojèano pretekli protestante, a 2010. islamska æe zajednica i službeno biti druga po velièini u toj zemlji, objavljeno je u ponedjeljak u Beèu.

Sve kršæanske religije bilježe u Austriji dramatièan gubitak pripadnika, upozorili su u ponedjeljak predstavnici Austrijskog društva za razumijevanje meðu narodima predstavljajuæi najnovije istraživanje o brojnosti vjernika.

Predsjednik Društva, bivši zastupnik Austrijske puèke stranke u austrijskom parlamentu Josef Hoechtl, pozvao je na tiskovnoj konferenciji u Beèu na "remisioniranje" Zapadne Europe i opsežan dijalog s islamom.

Protestanti i katolici u Austriji zabilježili su u posljednjih 30 godina veliki pad broja èlanova. Protestanata je 1971. bilo 447.000, a taj se broj u 2006. smanjio na 326.000.

Katolièka crkva u Austriji je 1971. brojala 6,5 milijuna pripadnika, dok je njihov broj 2006. iznosio 5,6 milijuna, što je gubitak od gotovo milijun pripadnika.

Poveæanje broja muslimana

U istom vremenskom razdoblju, broj muslimana u Austriji poveæao se gotovo petnaest puta, s nešto više od 22.000 na 400.000.

Ti podaci pokazuju da su muslimani veæ druga po velièini vjerska zajednica u Austriji, a 2010. to æe biti i službeno, izjavio je Hoechtl.

Potreba za veæim angažmanom Katolièke Crkve

Istodobno se poveæava broj osoba koje ne pripadaju nijednoj konfesiji, odnosno onih koji se predstavljaju kao katolici ali nisu èlanovi Crkve.

Kako bi se odgovorilo tim izazovima, Hoechtl predlaže poboljšanje nastave vjeronauka te uvoðenje obveznog školskog predmeta etike za uèenike koji ne pripadaju ni jednoj vjerskoj zajednici.

Hoechtl takoðer apelira na jaèi angažman laika u Crkvi, a od države zahtijeva pojaèano promicanje vrijednosti.

Istodobno poziva na pojaèan dijalog s islamom. Spremnost na razgovor predstavlja najjaèi potencijal za smanjenje nasilja, poruèio je Hoechtl.


http://dalje.com/hr-svijet/u-austriji-muslimani-brojniji-od-protestanata/105521

[Edited by bosno_moja on 04-04-2010 at 15:01 GMT]
04-04-2010 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

Broj muslimana u svijetu nadmašio broj katolika
Islam je nadmašio katolièanstvo kao najveæa pojedinaèna vjerska denominacija na svijetu, saopæio je Vatikan.
Monsinjor Vittorio Formenti, koji je prikupio podatke za novoobjavljenu godišnju statistièku knjigu Vatikana, izjavio je da muslimani èine 19,2 posto svjetskog stanovništva a katolici 17.4 posto.

"Po prvi put u istoriji mi više nismo na vrhu: muslimani su nas pretekli", izjavio je Formenti vatikanskim novinama L'Osservatore Romano u intervjuu, napomenuviši da se ti podaci odnose na 2006. godinu, prenosi Reuters.

Kazao je da ako sve hrišæanske grupe uzmu u obzir - ukljuèujuæi pravoslavce, anglikance i protestante, tada bi hrišæani èinili 33 posto svjetskog stanovništva - ili oko dvije milijarde ljudi.

Vatikan je nedavno procjenio broj katolika u svijetu na 1,13 milijardi. On nije pružio brojke za muslimane, za koje se generalno procjenjuje da ih ima oko 1,3 milijardi.

Formenti je izjavio da, iako je omjer katolika u svjetskom stanovništvu prilièno stabilan, postotak muslimana je u porastu zbog veæe stope prirodnog priraštaja.

Kazao je da su podatke o muslimanskom stanovništvu prikupile pojedinaène zemlje a ptom su ih objavile Ujedinjene nacije, dodajuæi da Vatikan može odgovarati samo za vlastitu statistiku.
http://www.sarajevo-x.com/svijet/globus/clanak/080331022

[Edited by bosno_moja on 04-04-2010 at 15:12 GMT]

04-04-2010 at 15:12 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

Sve više hrvata prelazi na islam

DIGLI RUKE OD KRISTA NAJVIŠE ZBOG NEZADOVOLJSTVA
SVEÆENICIMA, KATOLICI MIJENJAJU VJERU
SVE VIŠE HRVATA PRELAZI NA ISLAM

Jusuf (nekada Bogdan) Radoniæ: - Katolièki sveæenici jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom
Splitski imam Kemal Skender: - Proteklih godina imamo sve više prelazaka katolika i drugih graðana na islam
Zamjenik muftije Aziz Efendija: - Ljudi su razoèarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu
piše Saša JADRIJEVIÆ TOMAS

Sudeæi po izjavama osoba koje su iz Rimokatolièke otišli u druge crkve ili vjerske zajednice, te samih sveæenika i vjernika koji su „digli ruke” od katolièanstva, sve više vjernika napušta Katolièku crkvu u Hrvatskoj! Bivši katolici s kojima smo razgovarali tvrde i da se nisu razoèarali u Boga, nego u Crkvu i dio sveæenstva, koje u novcu i moæi vide svog jedinog Boga.
— Jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se saživjeli s vjerom. Misu odrade tek tako — reda radi. Tek sam prelaskom na islam vjerski ispunjen, a još æe naših graðana, nezadovoljnih Katolièkom crkvom, prijeæi na islam — kaže nam Spliæanin Bogdan Radoniæ, koji je i promijenio ime u Jusuf, jedan od mnogih u Hrvatskoj koji je prihvatio islam i ostavio katolièanstvo za sobom.

„Sad sam bolji èovjek”
— Bio sam gorljivi katolik. Èesto sam išao na mise, ali nisam bio zadovoljan. Na islam sam prešao ima nekoliko godina, a i jedna je moja bliska prjateljica, uvidjevši koliko mi je dobro napravila moja nova vjera, prešla na islam. Ona to još taji od svoje obitelji, ali moja obitelj je u meni, nakon prelaska na islam, vidjela boljeg èovjeka i prihvatili su to. Onaj tko prihvati islam, ne napušta ga, kao što neki napuštaju katolièanstvo — kaže Jusuf, dok nam splitski imam Kemal Skender govori da su proteklih godina imali više prelazaka katolika i drugih graðana na islam, a godišnje im doðe i stotinjak ljudi koji traže savjet i informacije o islamu u njihovu centru u Splitu.
Zamjenik muftije Aziz Efendija, inaèe jedan od najuglednijih pripadnika muslimanske vjerske zajednice u Hrvatskoj, kaže:
— Istina je da nam dolazi sve više ljudi koji žele primiti islam. Svakodnevno nam se obraæaju ljudi i znam osobno one koji su s katolièanstva prešli na islam. Mi smo dužni da tim ljudima koji nam dolaze budemo servis. Neki od njih slušaju predavanja, a dio ih odmah želi prijeæi na islam. Ljudi su razoèarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu — kaže nam Efendija dodajuæi da je u Hrvatskoj izmeðu 60 i 100 tisuæa muslimana.
Napominje i da broj muslimana kontinuirano raste. Pitali smo ga i jesu li katolici sve više razoèarani u Crkvu, a na što on nije htio dati odgovor, navodeæi kako nije na njemu da tumaèi razloge.
Petar Žuniæ, nekada „žestoki” katolik, a danas pastor Evangelièko-metodistièke crkve u Splitu, kaže:

„Èim iziðu iz crkve, psuju i bahate se”
— Pohaðao sam Rimokatolièku crkvu svake nedjelje po dvije mise. Bio sam zadivljen pjevanjem i molitvama „vjernika”. No, ubrzo sam shvatio da su to dva razlièita pojma — kršæanin se zvati i kršæanin biti. Ne osuðujem te ljude, jer oni ne znaju drukèije, ali za mene je bilo neshvatljivo da se vjera nekog vjernika ogranièava na vrijeme boravka u zgradi-crkvi, dok se veæ na ulici psuje i bahati. U mojoj glavi i u mojem srcu stvorila se molitva: „Gospode, trenutaèno ne mogu razluèiti jesam li ja prevaren i na pogrešnom putu ili ovi ljudi, ali ovako mi ne možemo zajedno.” Vrlo brzo me je Bog doveo u zajednicu koja je živjela vjeru — kaže Žuniæ, navodeæi dalje kako je danas „presretan Božji sluga”.
— Gospod me pozvao i osposobio da uspješno završim fakultet teologije u SR Njemaèkoj te mi povjerio najodgovorniju službu. Uz to me je obdario dragom, pred Njim izmoljenom suprugom, koja mi je vjerna pomoænica u službi, jer mi se prvi brak raspao iako sam dobio „blagoslov Crkve” — kaže Žuniæ.


Don Anðelko Kaæunko, kancelar Vojnog ordinarijata:
- Katolici su zavedeni

— To je sve neki novi trend. Prije su vjernici išli u Jehovine svjedoke, a sada idu u muslimane. Što reæi nego sretno im bilo, ali neka zapamte da bježe od izvora. Pokazalo se da se ipak prije smrti veæina njih vrati pod okrilje Katolièke crkve, jer uvide da su bili zavedeni od krivih uèitelja. Podlegli su raznim napastima.

Don Anton Šuljiæ, glasnogovornik Hrvatske
biskupske konferencije (HBK): Nemamo spoznaja

Mi nemamo statistiku koja bi govorila o takvu kretanju unutar Crkve u Hrvatskoj, niti znamo za takvu pojavu. No, imamo takav dojam da katolici ne napuštaju Crkvu, niti je to ikakva zamjetnija pojava. Štoviše, puno ljudi u Hrvatskoj se danas interesira za vrijednosti Katolièke crkve. Kada je Papa govorio da mnoge osobe napuštaju Crkvu, mislio je prvenstveno na zapadni svijet i Latinsku Ameriku.

04-04-2010 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon ISLAM JE RELIGIJA BUDUÆNOSTI

The Times - Utorak, 9. Novembar 1993

Lucy Berrington istrazuje kako islamska vjera dobija sve vise pristalica na zapadu, uprkos neobjektivnom izvjestavanju u medijama.

Veliki broj Britanaca, skoro sve zene, prelaze na Islam u vremenu duboke podjele unutar anglikanske i katolicke crkve. Stopa prelazaka je osnazila predvidjanja da ce Islam ubrzo postati vazan religijski faktor u ovoj zemlji [1].
"Za 20 godina broj Britanaca koji ce preci na Islam biti ce isti ili ce cak premasiti broj muslimaskih imigranata koji su donijeli islam u Britaniju," kaze Rose Kendrick, vjerski ucitelj u jednoj gimnaziji i autor knjige o Kuranu. "Islam je svjetska religija kao i katolicanstvo. Ni jedna nacija ga ( Islam ) ne proglasava svojim," nastavlja o­na.

Iako je slika o islamu u zapadnim medijima losa, to nije sprijecilo mnoge ljude da predju na Islam. Doista, stopa prelaska je ubrzana nakon objavljivanja "satanskih stihova" od Salmana Ruzdija, zaljevskog Rata[2], i valom izbjeglica Muslimana iz Bosne.
Cak je ironicna pojava da vecina konvertita su zene, uprkos zapadnom pogledu zene u islamu, da je zena u islamu manje vrijedna. U SAD-u od pet konvertita, cetiri su zene,a Engleskoj su zene koje su presle na islam brojnije od muskraca za 10 do 15 hiljada, cineci tako zajednicu od oko 1,5 miliona muslimana. Mnogi britanski "novi muslimani" poticu iz srednjeg staleza drustva. Medju njima je i Matthew Wilkinson, koji je pohadjao Cambridge, kao i sin i kcerka od Lorda Justice Scott-a, sudija koji je vodio proces oko dostavljanja oruzja Iraku.
Mali broj naucnih radova koji se mogu naci u Islamic foundation, govore da vecina konvertita su izmedju 30 i 50 godina stari. Mladji muslimani isticu mnoge prelaske na islam medju studentima, povecavajuci time intelektualno povjerenje Islamu. "Muhammad saws je rekao da ce sunce izaci na zapadu", i mislim da se to desava danas" kaze Aliya Haeri, psiholog, rodjena u Americi, koja je presla na Islam prije 15 godina. o­na je savjetnik Zahra Trust-a, jedne izdavacke kuce. o­na je jedan od vodecih licnosti britanskih muslimana. Jos dodaje; "Zapadnjacki konvertiti ulaze u islam, sa svjezim pogledom, bez navika koje nisu islamske
Najcistija islamska tradicija se moze naci na zapadu." [3].
Neki kazu da su prelasci omoguceni uporednim ucenjenim o religijama u skolama. Pisanje protiv muslimana u britanskoj stampi, izgleda da je ubrzalo ovaj proces. Ljudi na zapadu ocajavaju u svomu drustvu - odrastaju u zlocinu, nesredjenim porodicnim uslovima, drogi i alkoholu [4]. o­ni se dive disciplini i sigurnosti koji se mogu naci u Islamu. Mnogi konverititi su prijasnji razocarani krscani - razocarani nesigurnoscu crkve i nezadovoljni konceptom trojstva i pripisivanja bozanstva Isusu.

Traganje za istinom - cemu promjena?

Drugi konvertiti opisuju traganje za vjerskim identitetom. Mnogi su prije upraznjavali krscanstvo, ali su intelektualno zadovoljstvo nasli u islamu." Ja sam bio student teologije, moji razlozi za prelazak su akademske prirode". Rose Kendrick vjerski ucitelj i autor, kaze da nije mogla da prihvati vjerovanje u "prvi grijeh" - da svako je kriv za o­no sto su Adem i Eva uradili u raju. U islamu, za grijehe oca nije odgovoran sin. Ideja da Bog nije uvjek samilostan je bogohuljenje u Islamu.
Maimuna, 39 godina, je odrasla kao pripadnik anglikanske crkve i postala punopravan clan sa 15 godina na vrhuncu svoje religijske svijesti.

Kriza je dosla kada njezine molitve nisu bile odgovorene. Kontakt sa popovima je prekinula, ali je i dalje nastavila posjecivati casne sestre i diskutovati sa njima. " Moje vjerovanje je o­nda postalo jace, ali ne u crkvu kao instituciju ili u dogme." o­nda se je informisala o svakom pravcu u krscanstvu, Zidovstvu, Budizmu i Krisna vjeri, prije nego se je okrenula Islamu.
Mnogi bivsi krscani odbijaju crkvenu hijerarhiju, naglasavajuci time direktnu vezu sa Bogom u Islamu. o­ni podvlace, manjak vodjstva u engleskoj crkvi i o­na im je sumnjiva zbog pretjerane "elasticnosti". "Muslimani ne mjenjaju stalno svoje ciljeve," kaze Huda Khattab, 28 godisnji pisac "prirucnika za zene", koji izlazi u "Ta-Ha" izdavackoj kuci. o­na je presla prije deset godina na islam kada je na univerzitetu studirala arapski jezik.
"Krscanstvo se neprestano mjenja, kao sto kazu da je dozvoljeno imati odnos sa partnerom ako znas da cete zivjeti u braku. To izgleda nekako labavo, bez snage. Islam je odlucan i postojan u pitanjima oko seksualnih odnosa, oko namaza. Namazom mislis stalno na Boga. Cijelo vrijeme si u kontaktu sa izvorom."


Biljeske
1.Ovo je jedan od razloga zbog cega se lose pise protiv Islama i muslimana. Ko god vjeruje u Tewhid ( jednoca Allaha, Njegovo pravo da se samo njemu sluzi i da Njmu pripada vlast ), suma svih Njegovih zapovjedi ( koji su harmonicni i odredjuju pravu ljudsku prirodu, njegovu poziciju, prava i odgovornosti oba spola), dalje ko vjeruje u Njegovu pravdu u svakom segmentu svoga zivota ( drustvenom, ekonomskom i politickom ), za sve kategorije ljudi - supruznike, djecu, jetime, zene, siromasne - o­nda ce shvatiti zasto se vodece evropske zapadne civilizacije prema njemu ( Islamu ) tako ophode. ( o­ni koji profitiraju najvise od nepravednih nacina ljudskog vodjenja drzava ). U rukama takvih ljudi se nalazi kontrola kako da ljudi vjeruju, i kako da vode zivot ( putem TV, casopisa, filmova, obrazovanja), i naravno prednost takvih ljudi da odrze postojece stanje. Muslimani nisu robovi krivim vjerovanjima i ljudksim idejama, o­ni robuju samo Allahu. Ovo je srz islama - da je robovanje samo Allahu i sve drugo robovanje se mora njemu podrediti.

2. Danas je vec utvrdjena cinjenica da je oko 5.000 americkih vojnika preslo na islam, kada su bili stacionirani u Saudijskoj Arabiji, za vrijeme zaljevskog rata.

3. Mnoge nepravde koje se cine zeni imaju svoj izvor u lokalnoj kulturi i praznovjerju koja se nalazi u Hinduizmu. Cinjenica je da " nezavisni umovi" hrane mit o "potlacenosti zene" - time se utice na razmisljanja o­nih ljudi koji ne razmilsljaju objektivno - a to su skoro svi.

4.Jedna od najvecih industrija na zapadu je industrija zabave i veselja. U njoj je sadrzana pogresna ideja napretka da o­no sto sljedece dolazi je bolje. Ljudski umovi su zabavljeni sa sopstvenim strastima, dok na drugoj strani ljudi bivaju ubijeni, zaklani, zene silovane, nevine bebe i djece izmasakrirani, na hiljade ljudi ovisnih od droge i alkohola, pijanice koje tuku svoje zene i djecu... lista je beskonacna.
Zabavna industrija je najefikasnije orudje u "normalizaciji procesa razmisljanja" i "ljude osloboditi od briga" i pojacavanjem "moje-zadovoljstvo-mi-je-najvaznije" sindroma.

http://islamicweb.com/begin/british_women.htm
NAPOMENA: za IslamBosnu preveo Abu Sumejja

[Edited by bosno_moja on 19-06-2010 at 08:59 GMT]

[Edited by bosno_moja on 19-06-2010 at 08:59 GMT]

04-04-2010 at 23:47 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Religija i filozofija : ISLAM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice