Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : ISLAM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
MelMel wrote:


Sumnjam da ce povjerovati da nije provokacija. Uvijek je lakse reci da se radi o provokaciji i time izbjeci diskusiju. I mene interesuje odgovor, pa eto valjda ce se naci neko ko tvoje pitanje nece svatiti kao provokaciju.



http://hr.wikipedia.org/wiki/Kuran


29-09-2010 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
MelMel wrote:

Hvala borbeni. Mislila sam na konkretan odgovor na konkretno pitanje od nekoga stucnog. Ne bih bas ovog momenta htjela da citam cijeli kuran. Upoznata sam sa nekim dijelovima, sa nekim ne. Ali ocigledno, ako me nesto interesuje, bolje mi je da se uzdam u se i u svoje kljuse pa sama da proucim, umjesto da pitam okolo.


to i jeste najbolje, puno je tumaèa a malo je pravih poznavalaca
29-09-2010 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
MelMel wrote:

Hvala borbeni. Mislila sam na konkretan odgovor na konkretno pitanje od nekoga stucnog. Ne bih bas ovog momenta htjela da citam cijeli kuran. Upoznata sam sa nekim dijelovima, sa nekim ne. Ali ocigledno, ako me nesto interesuje, bolje mi je da se uzdam u se i u svoje kljuse pa sama da proucim, umjesto da pitam okolo.

I ja sam ocekiv'o jedan sasvim konkretan odgovor.
Na ovoj stranici koju ti je borbeni ponudio stoji da Kur'an na arapskom znaci recitacija, na osnovu cega zakljucujem da je Poslanik cuo glas koji mu je recitov'o dijelove kur'anskog teksta,... ili grijesim.
29-09-2010 at 18:38 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Meni licno bi bilo interesantno citati i tebe Aida i tebe Konni kad bi ste htjeli da diskutujete. Ja sam poprilican laik kad je religija generalno u pitanju, a mislila sam da forum i jeste tu da ljudi koji znaju diskutuju, a ovakvi kao ja koji ne znaju da sta nauce.

29-09-2010 at 20:43 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
Konnie wrote:

Prije mog pitanja moram "reci" da ovo nije provokacija. Zanima me kako je poslaniku objavljen teskt Kur'ana? Je l' on cuo glas, il' je pronas'o pisani tekst il' na neki drugi nacin? Zanima me kako se to objavljivanje desilo, cisto prakticno.



Dakle, sve poèinje glasom meleka Džebraila, u peæini Hira. Prvotna poruka Poslaniku, (i svima nama), bila je uèi, èitaj, piši...
U svemu ovome se dosta govori u Kur'anu, koji je Muhamedu a.s. objavljivan 23 godine, a i u brojnim drugim vjerskim tekstovima
29-09-2010 at 20:54 | Ukljuèi u odgovor
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
Aidatuzla wrote:
ko o cemu ti o islamu. pardon, o islamskim zemljama. ili si to poistovjetio?
covjek se mora zapitati cemu toliko interesovanje za sve to. ili tamo zivis ili se brines za te ljude ili je nesto trece, ha?
sto se tice meleka Dzebraila i objave Kur'ana, rado bih odvojila vrijeme i prepricala sve sto sam ja procitala kada bih znala zasto te to zanima. za nekoga ko se jako interesuje za islam, sto mogu zakljuciti po aktivnom ucestvovanju na temama koje obradjuju tu tematiku, nisi bas izucavao literaturu koje ima u izobilju izvan ovog foruma pa da o tome ovdje diskutujemo ako bas zelis


Ma draga moja Aida, obzirom da nisam religiozna osoba nepostoji kod mene neki veliki interes za Islamom (ili religijom u sustini). Mene vise zanima to bezuslovno prihvatanje religije od strane vjernika bez potrebe da na kraju tog pojma doture znak pitanja. To prihvatanje serviranog, nedostatak radoznalosti da se sazna sta se zapravo iza te religije (ili tih religija) zaista nalazi.
29-09-2010 at 21:22 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
Konnie wrote:

Ma draga moja Aida, obzirom da nisam religiozna osoba nepostoji kod mene neki veliki interes za Islamom (ili religijom u sustini). Mene vise zanima to bezuslovno prihvatanje religije od strane vjernika bez potrebe da na kraju tog pojma doture znak pitanja. To prihvatanje serviranog, nedostatak radoznalosti da se sazna sta se zapravo iza te religije (ili tih religija) zaista nalazi.



kako ti ono kažeš,


ah da





[Edited by borbeni on 29-09-2010 at 21:58 GMT]
29-09-2010 at 21:58 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Možda je Muhamed imao slušne halucinacije, možda je sam izmišljao ono što je diktirao, a možda mene Šejtan nagovara da postavljam ovakva pitanja . Ko zna ...

29-09-2010 at 23:28 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

bilo kakav odgovor da se da ateisti,nije adekvatan iz razloga sto on to NECE taj odgovor da prihvati

tako da ta polemika izmedju forumskih ateista i vjernika ne vrjedi nicemu

29-09-2010 at 23:33 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
Dilber wrote:
bilo kakav odgovor da se da ateisti,nije adekvatan iz razloga sto on to NECE taj odgovor da prihvati

tako da ta polemika izmedju forumskih ateista i vjernika ne vrjedi nicemu

Ja mislim da ova polemika vrijedi, zato što ima mmnogo onih koji su 'ni tam ni vam'
Nek èuju obje strane, razloge Za i Protiv, pa nek na osnovu toga donesu vlastiti stav. Možda baš takvi skontaju nešto što ni ateisti a ni vjernici nisu skontali
29-09-2010 at 23:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Religija i filozofija : ISLAM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice