Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Linost u fokusu

Miroslav iro Blaevi

Pozivajui se na Diderota i na indijsku ideju dharme, Jos Ortega y Gasset na jednom mjestu govori o razliitom poimanju morala u razliitim profesijama: "Intelektualac smatra politiare nemoralnim jer su njihovi govori rasplinuti, neiskreni i puni proturjeja. Rad intelektualca je verbalan. (...) Politiar tei suprotno, ka realizaciji. (...) Njegova je obaveza da lae bar u okviru nekih granica."

Politiara treba cijeniti po djelima, ne po rijeima - to, ako stvar simplificiramo do kraja, poruuje panjolski filozof. U istoj mjeri, ako ne i vie, to vrijedi i za nogometne trenere. Moda Fatih Terim i jest, kako tvrdi nobelovac Orhan Pamuk, ultranacionalista, ali je doveo reprezentaciju Turske (za koju i Pamuk navija) do polufinala Evropskog nogometnog prvenstva.

Svaka ast svim njegovim prethodnicima, ali iro je Blaevi prvi svjetski afirmiran trener na kormilu bosanskohercegovake nogometne reprezentacije. Za nabrajanje njegovih trenerskih uspjeha bio bi potreban prostor vei od ove rubrike. Da je u devedesetim godinama prolog stoljea bio redovit gost Feralove rubrike Greatest Shits - jest, ali je isto tako njegov najspektakularniji doprinos spomenutoj rubrici reenica koja ga svojom genijalnou skoro pa amnestira - "Svata se kae kad se pria."

irinim izborom elnici Nogometnog saveza pokuali su, naravno, najprije spasiti sebe same. Ipak, mogue je da nusprodukt tog spaavanja budu pozitivni rezultati reprezentacije BiH. Ne treba zaboraviti da su dan-dva prije irinog izbora njegovi protukandidati predstojee kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Junoafrikoj Republici 2010. godine proglaavali unaprijed izgubljenim i "hrabrili" navijae a priori se predajui pred panjolcima i Turcima najavom eventualnog "velikog podviga" - moguim trijumfom nad Belgijom?! iro, ako nita drugo, najavljuje plasman na SP i stvara pozitivnu atmosferu. Oni koji poznaju njegov trenerski rad, sloni su u ocjeni da je iro, prije svega, izvrstan motivator, a to je sposobnost koja e mu u radu s reprezentativcima itekako trebati. to se tie mutljaroa iz Nogometnog saveza, iro je, kako se to kae, streetwise te ne treba sumnjati da e se on s njima znati nositi.

Konanu ocjenu Blaevievog sportskog povratka u Bosnu dat e, naravno, njegovi (sportski) rezultati. A oni meu novinarima i intelektualcima koji se zgraavaju nad izborom ire Blaevia za selektora reprezentacije BiH, trebali bi svoje stroge moralne kriterije najprije primijeniti na vlastiti ceh. Razni denisikuljii ovdje mirne due na sva zvona ljudima dre moralne lekcije, iz javnoservisnih emitera u eter se odailje jezik kakvog bi se zastidjeli i po javnim kuama, lai, objede i besramne insinuacije postali su nekakav bizarni trademark velikog dijela ovdanje medijske "intelektualne" scene.

Za razliku od kvarnih i jeftinih intelektualaca, iro Blaevi je svoj novac poteno zaradio. "Sine, rastuim se kad vidim da me napadaju po novinama, ali onda pomislim na svoj raun u vicarskoj, pa mi bude lake" - rekao je jedanput. (M. Bazdulj)

18-07-2008 at 12:45 | Ukljui u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

Probali su mnogi, al nigdje ne odosmo.Pa nek proba i iro!
Jasno je da su oni mafijai doveli iro da sauvaju svoje guzice, al moda neto bude i od ovog njihovog poteza.Za razliku od svih ostalih njihovih poteza. 

Sve je super i sve je za 5!
29-07-2008 at 14:24 | Ukljui u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

icon Re: Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

citat:
indijana wrote:
Probali su mnogi, al nigdje ne odosmo.Pa nek proba i iro!
Jasno je da su oni mafijai doveli iro da sauvaju svoje guzice, al moda neto bude i od ovog njihovog poteza.Za razliku od svih ostalih njihovih poteza.

Nek proba i Ciro, sto kazes, bili su i gori od njega, a ako nista bar je s njim veselo i ne nedostaje shege i optimizma, pa sta bude, bagru iz saveza ionako samo smrt moze odvojiti od funkcija. Na poraze smo ionako navikli, ne treba nam jos neki pesimizam i kukumavkanje, zato je Ciro dobar izbor....

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
29-07-2008 at 20:35 | Ukljui u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Odgovori: 359

citat:
mosnik wrote:

Nek proba i Ciro, sto kazes, bili su i gori od njega, a ako nista bar je s njim veselo i ne nedostaje shege i optimizma, pa sta bude, bagru iz saveza ionako samo smrt moze odvojiti od funkcija. Na poraze smo ionako navikli, ne treba nam jos neki pesimizam i kukumavkanje, zato je Ciro dobar izbor....

...e upravo zbog takvog odnosa su oni shupci u savezu i dovlei Ciru...da mi slijezemo ramenima i da kazemo "hajd mozda bas ovaj selektor ubode neki rezultat..."
i kada BHF bude pravio nerede, onda ce mnogi govoriti "...pustite reprezentativce da igraju - rusite zgradu saveza(iako tamo nikada nikoga nema)...", a odma nakon prvih neuspjeha selektora aktuelizirace se pitanje mafije u svaezu i opet ce se u isto vrijeme organizoivati humanitarni mecevi da se ne bi islo na zvanicnu prijateljsku utakmicu mafijaskog saveza i bece komentari tipa "...ma BHF je u pravu, treba praviti sranje po trenenu neka FIFA i UEFA vide nezadovoljsto naroda radi kriminla u Savezu..."

Zivi bili pa vidjeli...Sacuvacu ovaj post za neka buduca vremena...
Meni se licno ne svidja ni da Skolari vodi reprezentaciju, ako je ta funkcija pokrice za ostanak ove nacio-mafije.
29-07-2008 at 21:06 | Ukljui u odgovor
Abulafija

citat:
Coa wrote:

...e upravo zbog takvog odnosa su oni shupci u savezu i dovlei Ciru...da mi slijezemo ramenima i da kazemo "hajd mozda bas ovaj selektor ubode neki rezultat..."
i kada BHF bude pravio nerede, onda ce mnogi govoriti "...pustite reprezentativce da igraju - rusite zgradu saveza(iako tamo nikada nikoga nema)...", a odma nakon prvih neuspjeha selektora aktuelizirace se pitanje mafije u svaezu i opet ce se u isto vrijeme organizoivati humanitarni mecevi da se ne bi islo na zvanicnu prijateljsku utakmicu mafijaskog saveza i bece komentari tipa "...ma BHF je u pravu, treba praviti sranje po trenenu neka FIFA i UEFA vide nezadovoljsto naroda radi kriminla u Savezu..."

Meni se licno ne svidja ni da Skolari vodi reprezentaciju, ako je ta funkcija pokrice za ostanak ove nacio-mafije.

Slazem se, ovo i ja govorim stalno, vise sam i sam sebi dosadio
30-07-2008 at 07:55 | Ukljui u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

citat:
Coa wrote:

Lijepo to teoretski zvuci, al u praksi se pokazalo neefikasnim...Takav odnos je i u politici gdje stalno, (od 92 naovamo) nacionalisti vladaju, dizu si plate do neba, obicnom svijetu sve gore, pa je li se neko buni? Spram tih zivotnih pitanja, pitanje fudbala i Saveza je skroz minorno i stvarno je glupo ocekivat da se izbori neka pravda tu, kad je nema na mnogo visem i znacajnijem nivou,niti ljudi pokusavaju rusiti vlast - a rusili bi Savez u fudbalu (kao to je najbitnije u zivotu), ne budi smijesan...

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
30-07-2008 at 14:40 | Ukljui u odgovor
sretno dijete

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage

citat:
mosnik wrote:

Lijepo to teoretski zvuci, al u praksi se pokazalo neefikasnim...

Tacno je sto kazes, teoretski lijepo zvuci, ali...

Sve je to jedan zesci marketinski trik. Dovodjenje Cire za selektora samo je zamazivanje ociju i odvracanje od glavnog problema. Smjena postojeceg fudbalskog saveza.
Pa da dodje Murinho, opet bi isti ljudi u savezu sjedili, tako da ce Ciro biti, ako nista, barem animator, zabavljac, a za rezultate nije ni bitno. Zvuci smijesno, ali sta ces, tako je.
30-07-2008 at 22:27 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Otkazi i papak
Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine prijateljsku utakmicu sa Bugarskom 20. avgusta u Zenici igrae znatno oslabljena, to je ve sada jasno!

Novi selektor Miroslav - iro Blaevi nije pozvao Kenana Hasagia, naeg najboljeg golmana, jer, kako je rekao, prije nego je saoptio spisak reprezentativaca, on mu se nije javljao na pozive, "pa, nije elio ispasti papak da ga pozove, a on mu se ne odazove na okupljanje"?!

Na gol u generalnoj probi pred kvalifikacije za Mundijal 2010. tako e Brani ili Mujki, koji ruku na srce, jo nisu kalibar Hasagia. Dakle, deficit meu stativama.

No, to je bio tek poetak irinih briga uoi "sudara" sa Bugarima. Zbog klupskih obaveza u slovakoj ilini protiv Bugarske nee igrati Admir Vladavi, a u napadu emo biti uskraeni za sjajnog, ali povrijeenog Edina Deku, fudbalera Volfsburga.

No, trakavica je nastavljena inforamacijama iz Zagreba. Mirko Hrgovi, od skora fudbaler Dinama, istakao je kako ni on nee igrati prijateljski me protiv zemlje koja je jo "davne" 1992. prva priznala nezavisnu BiH. Razloge je naao u injenici, jer nije proao kompletne ljetne pripreme, te kako sa Dinamom igra kvalifikacije Lige ampiona. Hrgovi tvrdi da je tako odluio u dogovoru s trenerom Brankom Ivankoviem, izvrnim dopredsjednikom "modrih" Zdravkom Mamiem, i koje li ironije, naim selektorom Blaeviem. Loginim razmiljanjem, u sluaju "Hrgovi", da se zakljuiti da je naem reprezentativcu, ali i selektoru, Dinamo bitniji od reprezentacije BiH!

Shodno tome, logino pitanje! Da li je iro, zbog Hrgovia, ipak, kako sam kae, ispao "papak"?

nezavisne

15-08-2008 at 09:11 | Ukljui u odgovor
Abulafija

Otkazao i Saa Papac
Saa Papac, stoper Glazgova i dugogodinji bh. reprezentativac, nee kandidirati za utakmicu sa Bugarskom (20. avgusta) u Zenici. Premda je najavio dolazak, on je juer preko "posrednika" neugodnu vijest poslao Miroslavu Blaeviu, bez konkretnih pojanjenja.
- Jako sam tuan sine zbog Sae. Raunao sam na stabilnost odbrane sa njim, ali sada me stavio na muke. Moram traiti neka rjeenja. Neki su prigovarali to sam prvobitno pozvao 25 igraa. Zamislite na to bi liio spisak da sam objavio samo osamnaestoricu. Vidite, pet dana prije utakmice, a petorica su otkazala. Strepim od daljnih otkaza. Boretu Sredojeviu sam dao zadau da pogleda sutra i u nedjelju neke utakmice, mogue da pozovemo nekog iz nae lige - kazao je selektor Blaevi, koji se oporavlja od povrede koljena.

san.ba/sportin

15-08-2008 at 09:12 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

18-08-2008 at 11:54 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 4
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: blackmoore, epilepsijabih, Mim, mirza16, TiTo ba
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net