Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Don`t forget Srebrenica
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

Ekspertni tim iz Tuzle ove godine ekshumirao 1.100 posmrtnih ostataka

lanovi tuzlanskog ekspertnog tima za ekshumacije u ovoj godini su ekshumirali oko 1.100 skeletnih ostataka. Planirali su ekshumaciju oko 1.500 posmrtnih ostataka, ali su dosta vremena ostavili na ekshumacijiama iz masovnih grobnica Zeleni Jadar, Budak i Kamenica 9, gdje su istovremeno bili i oteani uvjeti rada. U masovnoj grobnici Kamenica 9 na podruju opine Zvornik bili su skeletni ostaci 616 Bonjaka, ubijenih nakon pada Srebrenice u julu 1995. godine.

"Na ovoj grobnici radili smo skoro dva mjeseca i uspjeli smo zavriti ogroman posao. I masovna grobnica Budak je bila veih dimenzija. Radili smo i na drugim manjim masovnim grobnicama i nekoliko pojedinanih lokacija", kazao je Murat Hurti, ef tuzlanskog tima za ekshumacije.

Tokom zime ekspertni timovi za ekshumacije nee raditi na terenu, nego e planirati ekshumacije za narednu godinu. Tempo i broj ekshumiranih skeletnih ostataka bit e priblino kao i ranijih godina, izmeu 1.000 i 1.500. Novca za posao nee nedostajati, kazao je Hurti.(fena)

Srebrenica dzenaza 2007 by @cupo

23-12-2007 at 16:17 | Ukljui u odgovor
ayna
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 24-12-2007
Odgovori: 168

Bez chatanja molim

"Bolje da je nema, nego da je ima
Ovakve, kakva danas jeste naa Srebrenica
Ni mrtvo ni ivo u njoj boraviti ne moe
Pod olovnim nebom, od olova zrak
Niko jo nikada nije nauio u plua udisati
Iz nje bjei sve to ima noga
Su kojima moe i ima ie pobjei
Iz nje bjei sve i ono to nie nego pod zemlju crnu nema pobjei
Pravoslavci bjee, pridoli i domai
Muslimani bjee, domai i pridoli
I koji je bio iv nekako ostao, otiao pa se vratio
Ni jedne zime sa ljetom nije sastavio
Niti jednu jesen sa proljeem
Nego je gledo da to prije opet iz Srebrenice ode
ta je bilo, komija nam katolika
A njima je Srebrenica stotinama godina bila milo
I prelijepo Stono mjesto, njihove dobre Plemenite udruge
Otili su odavno kano da su u svojoj mudrosti
Znali da e doi vrijeme u kom vie nee biti dobre Srebrenice
Govore nam, deset nam godina govore kako je u Bosni
Prestao rat i ue nas i pisane nam upute o tome alju
Kako je u naoj dravi Bosni i Hercegovini prestao rat
I kako vie niko ne smije gledati u prolost
Zar oni uistinu vjeruju da smo ivi mi koji ovdje stojimo
I sa ovog mjesta govorimo tako kako da stvarno jesmo ivi
Zar misle da se zove zdravlje, zar misle da se zove razum
Ono to je u nama preostalo od negdanjeg naeg zdravlja i razuma?
Zar ne vide, zar ne uju, zar ne znaju, da smo mi,
ta nas je preostalo, mrtviji od svih naih mrtvih, i da ovdje danas, njihovim glasom, glasom naih mrtvih, iz njihovih grla, vritimo, i njihovim vriskom govorimo?
Ne date nam da u prolost gledamo!
A mi u nju ne gledamo, nego ona u nas gleda!
Vi kaete: "U budunost gledajte!"
A mi nju nikakvu i nigdje i nikako ne vidimo
Nit vidimo da ona ikakvijem okom u nas gleda
A kamo li da nas vidi i o nama brine
Mi imamo sadanjost u koju se ljudskim okom pogledati ne moe
Mi isti od olova zrak u naoj Srebrenici koje vie nema
Diemo sa onima ije su oi, ije su ruke, ije su due
U naoj krvi ogrezle i samo se oni mogu radovati Vaoj komandi
Da u prolost ne gledamo, a ta mi to drugo osim nje imamo
U ta mi to drugo nego u nju imamo gledati?
Zar moete Materi kazati da ne gleda sina?
Zar Sestri moete komandu slati da ne gleda brata?
Uzmite nam oi, ali ne uite nas vie, ne aljite nam vie
Takve savjete, upute i komande!
Moda i jeste, kako vi velite, prestao rat! Ali je nama, u naoj Srebrenici,
rat prestao malice, dok se i same, prekodana, varakamo da je tako, i da jeste prestao!
Ali su unas, i ljeti i zimi i ve je sedamnaest godina
Tako! prekratki dani, a duge i preduge noi.
im se sumrak prvi javne, mi svoje kapije
Gvoem mandalimo, da ne doe i ne ue
Onaj to je onomad uao i doao, pa nam sve nae,
Milo i drago od ivota rastavio!
On nam, danas, mir u Srebrenici uva!
Kako da spava srebrenika majka?
im sklopi oi, eto rata na vrata, eto one sekunde
U kojoj je vidjela kako se, pod etnikim noem,
Rastavila, od vlastitog tijela, glava njenog sina!
Samo joj se ponekad, od hiljadu, u nesanici, prouenih
Jasina, smiluje Dragi Bog! A san kad joj na oi spusti,
Ona, u snu, sve sastavlja glavu sa tijelom nesahranjenog
Sina!
Kako da ivimo sadanjost?
Kako da u prolost ne gledamo?
Naa sestra jedna ima, meu nama ovdje nije, a jest iva!
Grob je sebi napravila, od jednoga, ovdje, u Sarajevu,
Stana. Prozora ne otvara, kroz njih pogledati ne smije, a
Kamo li na ulicu izi! etvero je djece izgubila! Ako
Bi na ulici ikakvo mome il djevoje srela, pa joj koje
Od njih na koje od njenih zaliilo srce bi joj prslo, u
etiri stotine komada! Je li to Mir?
Da li tako prestaje Rat?
Kad zauti eljezno oruje a do neba vriti Materino srce?
Kad zlikovac promijeni koulju pa u njoj pod naim kuama
I naim penderima u naoj Srebrenici uva na mir?
Vama jeste vaa, a nama nikako nije naa prolost prola!
Nit e proi, niti moe proi dok olovno nebo od srebra Srebrenicu
Nau prekriva dok pod njenim od olova nebom olovni zrak
I olovne od zraka zalogaje diemo i gutamo s onima to jesu
Promijenili koulju, ali srce pod kouljom i u srcu mrnju
Niti su mijenjali, niti misle mijenjat
Vama vaa jeste, nama nije naa prolost prola
Nemojte nas vraati, Nemojte nas vraati
U tu i takvu od olova Srebrenicu
Nego barem na tren jedan pogledajte gdje vam se u duama
Po knjigama zagubilo zrno Istine i Pravde
Ako u svom srcu barem jedno Od Pravde i Istine zrno pronaete
Od dobra i srebra Srebrenu i dobru Ljepoticu Srebrenicu
Srebrenici vratite!
Mrvu Pravde i zrno Istine pronaite!
Srebrenicu Srebrenici vratite!
A mi emo se uz Boiju pomo to ive to mrtve odmah u nju vratiti
Neka se uz Boiju pomo sastave i smire sve od svijeh vremena
Srebrenike due i due ove nae alosne i mrtve
Sa ivim duama svih naih mrtvih."

Abdulah Sidran  

"Nije misao koplje da joj sagleda metu. A ni ljubav rijeka da joj u dno uroni."
24-12-2007 at 16:20 | Ukljui u odgovor
cupo

Bez chatanja molim

31.12.2007

citat:
Ne znam ni koji je datum, ni koja godina ide

ta je Nova godina za Habibu Mai iz Voljevice kod Bratunca ili Hatidu Mehmedovi iz Srebrenice? Nita, kau. Detalj na kalendaru okaenom na zidu njihovih gluhih kua po kojem se ravnaju dani to mjere ivot u kojem ivota nema. Moda sjeanje na neto to je nekad bilo? Ne. Nemaju, kau, snage da se sjeaju... Dan kao i svaki koji je protekao u posljednjih 12 godina, samo to je, kako vrijeme odmie, pusto u njima vea.

Photo @cupo

Peta grobnica

- Od onog to se dogodilo 1995. godine, ini mi se gore je ovo to me skoro snalo. Stie mi pota da se javim u Identifikacioni centar. Utrnuh. Velim, pronali ih... Kako koraam prema onoj zgradi, tako mi noge oteale, jedva ih pomiem... Saeka me doktor, veli poklopila se krv za mog mua i sina. Kojeg sina, pitam, on slegnu ramenima, veli mi da nisu mogli odrediti - pria Habiba.

Mu joj je, kako su joj saopili, pronaen u grobnici u Zelenom Jadru. Ustvari, pronaena je samo njegova butna kost. Sin u Kamenici. U petoj grobnici.

- Kod sina nema nogu, nema ruku, nema lica... Najgore je to ne znam kako da ga ukopam. Ne znam pripadaju li one kosti to su ih nali Sadinu ili Sadmiru. ije ime da stavim na nianu... I vi mene pitate "kako ti je, Habiba"... Nikako... Ne znam ni kad smrkne, ni kad svane, ni koji je datum, niti koja godina ide... Moj ivot je jedan golemi, davno presueni bunar koji postoji samo da se u njemu taloi mrak... I nita vie - govori Habiba.

I Hatida ia Mehmedovi ovih dana sabire svoju muku u Srebrenici. I njoj su identificiralii mua i sina. Ali ne zna kojeg sina.

Sama u kui

- Svi kau da je lake kad se pronae tijelo... Allahom se kunem da nije. Tek sad sam svjesna da mi je dijete ubijeno. Narod mi dolazi na alost, a ja ne znam ni kud bih ni ta bih. Ne znam ta da svijetu kaem koji mi je sin pronaen. Tijelo bilo bez odjee i ne mogu odrediti je li to Almir ili Azmir... Kako da ga ukopam kad ne znam koga od njih dvojice u zemlju sputam, ije ime na nian da metnem - kroz pla nam pria Hatida.

Ona ovih dana rijetko izlazi iz kue. Bubrezi joj se uznemirili, veli, a nema ko ni au aja da joj doda. Sama je ve godinama u svojoj kui u Srebrenici. Snijeg je pao pa se teko u ariju silazi s Vidikovca gdje stanuje. Sjedne pored prozora, kae, i zamilja kako su se djeca nekad sankala ispred kue.

etnike pjesme u autobusu za Brko

- Nedavno sam putovala u Brko. Autobus bijeljinski. Sjedimo ja i Nura, a voza nas mjerka, bezbeli nas poznao. Pa i on bio na Srebrenici 1995. godine. Puta s razglasa etnike pjesme, sve jedna za drugom, a sve samo klanje i ubijanje. Pored njega stoje dva policajca, smjekaju se uivajui u pjesmama. Nas dvije utimo, nit moe izai iz autobusa, nit smije ta rei jer vidi da ih policija titi. A meni samo kojih desetak dana ranije javili da su mi pronali skelet jednog sina... Eto ti ivota - kae Hatida.

Autor: A. HADI

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/ne-znam-ni-koji-je-datum-ni-koja-godina-ide

31-12-2007 at 18:41 | Ukljui u odgovor
cupo

icon Re: Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

citat:
osmo tz wrote:
!Nekako mi se smuci kada vidim da nas "veliki nacelnik " dopusta da jedan cetnicki pop (ime se zna ) dolazi u nas grad za vrijeme pravoslavnog bozica i sluzi misu ili sta vec !Veliki apsurd u nikad gora vremena !

Slazem se

Jos update-a

06.01.2008

U 2007 godini od mjeseca maja do kraja godine ukopano 833 zrtve agresije i genocida, ekshumirano jos 1100 tijela

Napravio sam rezime dzenaza/sahrana u 2007 godini od mjeseca maja do kraja godine.To sam uradio na osnovu podataka iz novina i na osnovu onoga sto je postirano na ovom topiku. Pitanje je koliko je jos bilo dzenaza sto nije obajavljeno online u medijima.

Pa da krenemo redom

12.maj 2007 ukopane 93 zrtve agresije i genocida u Bratuncu

Uglavnom svi su bili civili muskarci, zene i djeca par fotografija sa REUTERSA koje do sada nisam postavljao na ovom topiku.

Bratunac 12.maj 2007

Photo REUTERS

Delic Tima drzi fotografije svoja dva ubijena sina

15.06.2007 Sarajevo

Sarajevo: Ibro ardakovi ukopao tri sina

Nemam ja snage da idem u Potoare

Irfan je imao 21, Ashat 20, Aldad nepunih 18 godina, a ubijeni su istog dana jula 1995. u Srebrenici

Potresnija denaza u Sarajevu od one jueranje nije dugo zapamena. Trojicu sinova ubijenih istog dana jula 1995. godine, kada su pokuali izvui ivu glavu iz Srebrenice, ukopali su otac Ibro i majka Fadila ardakovi na groblju Vlakovo.

Photo AVAZ

16.06.2007 Brcko

U Brkom sahranjeni posmrtni ostaci Bonjaka i Hrvata

"U Brkom su danas pokopani posmrtni ostaci 80 ubijenih branskih Bonjaka i Hrvata ekshumiranih krajem prole godine iz masovne grobnice Gorice. "

Photo REUTERS

08.07.2007 Bosanski Novi

U Gornjim Agiima klanjana denaza Ibrahimagiima

Ukopan otac Himzo sa svojih pet sinova

"Denazom koja je juer obavljena u Gornjim Agiima kod Bosanskog Novog vie stotina mjetana, komija, prijatelja i rodbine oprostilo se od Himze Ibrahimagia (57) i njegovih pet sinova Kasima (31), Huseina (29), Samira (21), Hasana (19) i najmlaeg Muhameda (2.2)"

Photo AVAZ

11.07.2007 Srebrenica

Ukopano 465 zrtava genocida i agresije

"U Memorijalnom centru Potoari danas e biti klanjana denaz i obavljen ukop 465 rtava srebrenikog genocida. Do sada su ukopane 2.442 rtve, tako da e s dananjima broj dua koje su nale konani smiraj biti 2.907."

Photo @fukara_tz

28.07.2007 Prijedor

Denaza i ukop 147 identificiranih Bonjaka i Hrvata

"Na osam bonjakih i jednom katolikom groblju u Prijedoru, te dva groblja u Banjoj Luci danas su sahranjeni posmrtni ostaci 147 identificiranih civila bonjake i hrvatske nacionalnosti iz Prijedora iji su posmrtni ostaci iskopani iz vie grobnica na podruju te opine. "

Photo AVAZ

09.09.2007 Zvornik/Memici

U zemlju sputen 21 tabut sa ostacima ubijenih Zvorniana

Feriza Omerovia su ubili kolski drugovi

"Na ehidskom mezarju u Memiima kod Kalesije juer je obavljena denaza i u zemlju sputen 21 tabut sa posmrtnim ostacima Bonjaka ubijenih 1992. godine na podruju opine Zvornik.
Meu onima ija je dua nala smiraj je i Feriz Omerovi (1965) iz Zaseoka kod Zvornika. Njegove majka Emira i sestra Hanifa juer su dugo milovale tabut oroen kapima kie. "

Photo AVAZ
Memii: Denazu, koju je klanjalo oko 2.000 ljudi, predvodio Idriz ef. Memi

16.10.2007 Sarajevo

Denaza i ukop posmrtnih ostataka 37 rtava iz sarajevske Kasindolske ulice

"Vie hiljada graana Sarajeva oprostilo se danas od 37 sugraana - ehida iz sarajevske Kasindolske ulice, iji su posmrtni ostaci nakon 15 godina traganja ekshumirani iz masovne grobnice na Romaniji."

Photo REUTERS

1 civil je ukopan u gradu Kljucu al ne mogu da nadjem taj prilog.

12.maj Bratunac ukopano 93
15.06. Sarajevo ukopano 3
16.06. Brcko ukopano 80
08.07.2007 Bosanski Novi ukopano 6
11.07.2007 Srebrenica ukopano 465
28.07 Prijedor ukopano 147
09.09.2007 Zvornik/Memici ukopano 21
16.10.2007 Sarajevo ukopano 37
Kljuc ukopana jedna zrtva

Ukupno od maja 2007 pa do kraja godine ukopano 833 zrtve agresije i genocida

EKSHUMACIJE

citat:
[size=12]Ekspertni tim iz Tuzle ove godine ekshumirao 1.100 posmrtnih ostataka[/size]

[size=12]lanovi tuzlanskog ekspertnog tima za ekshumacije u ovoj godini su ekshumirali oko 1.100 skeletnih ostataka. [/size]

[size=12]Planirali su ekshumaciju oko 1.500 posmrtnih ostataka, ali su dosta vremena ostavili na ekshumacijiama iz masovnih grobnica Zeleni Jadar, Budak i Kamenica 9, gdje su istovremeno bili i oteani uvjeti rada. U masovnoj grobnici Kamenica 9 na podruju opine Zvornik bili su skeletni ostaci 616 Bonjaka, ubijenih nakon pada Srebrenice u julu 1995. godine.

"Na ovoj grobnici radili smo skoro dva mjeseca i uspjeli smo zavriti ogroman posao. I masovna grobnica Budak je bila veih dimenzija. Radili smo i na drugim manjim masovnim grobnicama i nekoliko pojedinanih lokacija", kazao je Murat Hurti, ef tuzlanskog tima za ekshumacije.

Tokom zime ekspertni timovi za ekshumacije nee raditi na terenu, nego e planirati ekshumacije za narednu godinu. Tempo i broj ekshumiranih skeletnih ostataka bit e priblino kao i ranijih godina, izmeu 1.000 i 1.500. Novca za posao nee nedostajati, kazao je Hurti.[/size]

(FENA)

06-01-2008 at 19:38 | Ukljui u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Odgovori: 16483

Bez chatanja molim

Joj Boze ... po kojem je Tvom Svevisnjem planu ovo trebalo da se desi?Koji je djavo usao u te bestije?!

07-01-2008 at 02:15 | Ukljui u odgovor
cupo

Bez chatanja molim

Izloba "8372 nisu doli" povodom godinjice srebrenike tragedije

Vijee bonjake nacionalne manjine Grada Zagreba organizirat e 9. januara u splitskom Zavodu za znanstveni i umjetniki rad HAZU izlobu "8372 Nisu doli" povodom obiljeavanja 11. godinjice genocida u Srebrenici.

Postavka ima za cilj da kroz snana umjetnika djela senzibilizira javnost na stravian dogaaj genocida koji se 1995. godine dogodio u Srebrenici i pokae da na teinu srebrenikog zloina, koji nadilazi okvire BiH, civilizirani svijet ne smije ostati ravnoduan.

Izlobom se eli odati poast rtvama i svima koji ne doputaju zaborav, no ona ima i opeljudski znaaj, saopeno je iz Vijea.

Potresna umjetnika djela svjedoe o bezumnom inu nasilja, pa je Srebrenica u ovom sluaju i simbol stradanja na ovim prostorima uope, u BiH i Hrvatskoj, od Vukovara do Dubrovnika.

Posjetioci izlobe moi e pogledati radove est bh. umjetnika ija su osebujna djela dobila brojna meunarodna priznanja - Gordane Aneli-Gali, Andreja erkovia, Anura Hadiomerspahia, ejle Kameri, Tarika Samaraha i Ajne Zlatar.

Ovi stvaraoci kroz razliite umjetnike medije promiljaju srebreniku tragediju te na vrlo izravan i snaan nain transparentnou svojih radova svjedoe o zloinu koji se dogodio.

Za postavku izlobe zaduen je arhitekt Nedad Hrelja.

Izloba "8372 Nisu doli" bit e otvorena u 18.00 sati u Splitu, a moi e se pogledati do 23. januara.

Do sada je bila predstavljena u Muzeju Mimara u Zagrebu, Palai Sponza u Dubrovniku te galeriji Kortil u Rijeci.

(FENA)

07-01-2008 at 15:30 | Ukljui u odgovor
cupo

Bez chatanja molim

11.01.2008

Tuzla

Mirni protesti majki Srebrenice

Kao i svakog 11. u mjesecu majke Srebrenice izasle su na ulice Tuzle i mirnim protestom podsjetile javnost na dogadjaje iz Srebrenice jula 95. Po ko zna koji put zatrazile su hapsenje najodgovornijih ratnih zlocinaca za genocid u Srebrenici kao i otkrivanje lokacija masovnih grobnica na podrucju Srebrenice.

Mirni protesti se odrzavaju pod motom "Istina nama - kazna zlocincima". Danasnjem protestu prisustvovali su i ucenici srednjih skola kao i malobrojni gradjani Tuzle.

Photo @cupo

Mirni protesti video

11-01-2008 at 16:23 | Ukljui u odgovor
cupo

Bez chatanja molim

16.01.2008

Prikupljeni dokazi o umijeanosti policajaca MUP-a RS-a u zloine u Srebrenici

Zamjenik Glavnog tuioca BiH i Rukovodilac Posebnog odjela za ratne zloine Tuilatva BiH kazao je da su upueni dokazi i dokumentacija direktoru Policije MUP-a RS-a u vezi sa istragom umijeanosti 36 suspendovanih policajaca tog MUP-a u zloine poinjene u Srebrenici.

Memorijalni centar Srebrenica/Potocari photo @cupo

Schwendiman je na dananjoj press konferenciji odranoj u Tuilatvu BiH govorio o osnivanju podrunog ureda Tuilatva BiH u Srebrenici. Takoer je prenio oekivanja da e podruni ured Tuilatva BiH biti otvoren do kraja marta ove godine, to e olakati rad Tima br. 6, koji radi na predmetima ratnih zloina poinjenih u Srebrenici.

Ovom prilikom naglasio je da je Posebni odjel za ratne zloine Tuilatva BiH uputio direktoru Policije MUP-a RS-a Urou Peni, dokumenataciju i dokaze koji se odnose na 36 suspendovanih policajaca MUP-a RS-a, koji su pod istragom u vezi ratnih zloina poinjenih u julu 1995. u Srebrenici.

Istakao je da je dostavljeni materijal dovoljan za disciplinski postupak koji moe biti proveden od strane MUP-a RS, a da se krivina istraga protiv navedenih osoba nastavlja i dalje.

FENA

16-01-2008 at 15:11 | Ukljui u odgovor
cupo

Bez chatanja molim

Nevladina udruga tuila Srbiju zbog zlostavljanja Bonjaka

Srbijanska nevladina udruga Fond za humanitarno pravo (FHP) podnijela je tube protiv Srbije zbog zatvaranja i muenja Bonjaka iz epe. Odvjetnik FHP-a podnio je tri tube zato to su pripadnici ministarstva unutarnjih poslova u ljeto 1995. muili devet Bonjaka u logorima ljivovica u ajetini i Mitrovo Polje u Aleksandrovcu u Srbiji.

Tube su, kako se navodi u saopenju, podnijete 23. novembra i 20. decembra 2007. u okviru programa podrke rtvama krenja ljudskih prava u prolosti u ostvarivanju reparacija, a u ime Muana Debe, Enesa Bogilovia, Ahmeta Kamenice, Muje Vatrea, Selima Nuhanovia, Halila Durmievia, Senada Jusufbegovia, Fehima Dudevia i Fadila ardakovia.

Izbjeglice iz Srebrenice i epe koji su boravili u logorima ljivovici i Mitrovom Polju svjedoili su FHP-u o svakodnevnoj torturi, poniavajuem postupanju, seksualnom zlostavljanju, izgladnjivanju i drugim nezakonitim postupcima srpske policije, istie se u saopenju. Dodaje se i da tri ovjeka nisu preivjela.

Bonjaci iz Bosne i Hercegovine su, nakon pada enklava Srebrenica i epa, "poli u prihvatne centre u Srbiji formirane u ljivovici i Mitrovom Polju", a kako pie u priopenju FHP-a, "pripadnici Vojske Jugoslavije su ih presretali, sprovodili ih na informativne razgovore, a neke od njih i tukli".

(FENA)

17-01-2008 at 17:09 | Ukljui u odgovor
cupo

Bez chatanja molim

Tuzlanski borci stali u zatitu Srebreniana

Predstavnici est borakih udruenja sa podruja Tuzlanskog kantona juer su zatraili od institucija BiH da zatite 52 srebrenika Bonjaka protiv kojih su podnesene krivine prijave zbog navodnih zloina poinjenih tokom rata u BiH. Borci istiu kako njih ne moe procesuirati pravosue Srbije, a ni domae ih nema zato osuditi.

Poruujemo bh. institucijama da se proglase nadleim i kompetentnim. Sprijeite tue drave da vam rasturaju sopstvenu dravu, sistem i institucije. I na kraju, sprijeite zloince da budu tuioci, umjesto da odgovaraju za genocid, poruuju iz borakih udruenja Tuzlanskog kantona.

Podsjeamo da je Srpski pokret nevladinih organizacija (SPO NA) u petak predao krivie prijave protiv 52 Srebrenina smatraju ih odgovornim za smrt oko 3. 500 Srba u vrijem rata u BiH. Interesantno je da su prijave predate Tuilatvu za ratne zloine Srbije, a nepravosuu nae zemlje!?

(Oslobodjenje)

17-01-2008 at 17:19 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Betis, BRUCE LEE, esan, HRVAT, hujhuda, KATANAC, lucic.vl, Mirjam, nevenkagaragic, Niki, Nixon, sepsa, solesole, Yaki
FORUM : Tuzlarije : Don`t forget Srebrenica New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net