Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Don`t forget Srebrenica
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

Moja najbolja (ako mogu tako reci) slika iz Srebrenice.

11.07.2007


26-06-2008 at 00:03 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

Autor: Avdo Huseinoviæ

O zloèinu u Zaklopaèi

U subotu 21.juna Zaklopaèa, malo pitomo selo na putu izmeðu Vlasenice i Miliæa, zasigurno je bilo najtužnije mjesto na ovom dunjaluku. Pred više hiljada èlanova porodica, njihovih prijatelja i Bošnjaka iz cijele Bosne i Hercegovine i dijaspore ukopano je 55. Bošnjaka civilnih žrtava koje su èetnici za samo 15. minuta zvjerski pobili 16.maja 1992. godine. Najmlaða žrtva Naida Hodžiæ imala je pet godine, a najstarija Fatima Berbiæ 62 godine. Tijela žrtava su pronaðena u dobro skrivenoj sekundarnoj grobnici koja je locirana uz velike napore. Grobnica je po prièi preživjelih mještana nekoliko puta premještana. Na jednom mjestu je bila èak obilježena i kao srpsko groblje sa krstovima iznad glava.

Punih 16 godina nakon ovog straviènog zloèina niko još nije odgovarao, mada zloèinci svakodnevno šetaju Miliæima, Vlasenicom, Zvornikom...
Na sat prije poèetka dženaze razgovaramo sa Hamilom Hodžiæem, svjedokom ovog zloèina, koji je tada imao 13. godina.

Bila je subota, prelijep sunèan dan, negdje oko 17 sati i 15 minuta. Pošao sam svom djedu koji je radio na njivi da odnesem jelo. Najednom je desetak automobila skrenulo sa magistralnog puta i ušlo u naše selo. Za nekoliko minuta su poèeli pucati po svemu što se kreæe. Zaklopaèa je odjekivala, èuo se pucanj sa svih strana. Ubijali su cijele porodice, djecu… Ništa nisu gledali. Pucali su, smijali se, derail, šenluèili… Preživjeli su oni koji nisu izašli napolje. Kad su završili sa ubijanjima krenuli su prema meni i poveli su me sa sobom do mosta koji vodi prema magistralnom putu, a onda su me pustili. Jedni su krenuli prema Vlasenici a drugi prema Miliæima. Na putu naiðoh na mrtvog djeda, ležao je ne daleko od Salkine kuæe. Iduæi tako dalje, naišao sam na desetinu mrtvih roðaka i komšija, puno njih je bilo na kaldrmi kod Ibiševe kuæe. U Ibiševoj avliji vidjeh moju majku Hatu, ležala je mrtva i pored nje tetka Vahida i moj brat Salih, imao je samo sedam godina. Nisam vrištao, niti govorio, onako nijem sam krenuo dalje. Ispred mektebe sam vidio oca Hasana, tako sam bio sretan što je on živ.

Ja sam sa preživjelim ženama i djecom preko šume krenuo u Vlasenicu, a moj otac prema Srebrenici. Tri dana smo proveli u šumi i zbog neprestane pucnjave smo se predali Srbima. Bilo nas je 15-20, došli smo ispred Alpra u Vlasenici. Vidjela su nas dva vojnika. Jedan od njih je rekao: “Vidi, evo još Balija izlaze.” Odveli su nas do opštine i dali nam neke dokumente sa kojim možemo preæi preko barikade. Sa autobusom su nas dovezli do Šekoviæa da bismo odatle pješke prešli do Kladnja. Saznao sam da mi je otac bio živ sve do pada Srebrenice u julu 1995. godine. Tada je i on poginuo, a ja ostao sam, bez roditelja i brata - prièa nam Hamil.

Zaklopaèu se još niko nije vratio da živi, a preživjeli Bošnjaci iz nepoznatih razloga uglavnom izbjegavaju da prièaju za medije o zloèinu u kojem su èetnici pobili 40 odsto stanovnika sela. Ipak, jedan dedo koji jedva stoji na nagama nam prièa: - Ovaj naš narod je uvjek bio blesav. Eno, kuæe preko ceste. Tamo živi èetnik Gorèin kojem su naši ljudi vjerovali ko najroðenijem. Narod je vidio da je u okruženju i da bi se moglo slièno desiti što i Bijeljini i Zvorniku. Bili smo se dogovorili da krenemo preko šume za Tuzlu a taj Gorèin je ubijedio ljude da ne idu, da im je on garancija da ih niko neæe dirati i tako ih ostavio da ih njegovi ovako pobiju. Nije ga nigdje bilo kad su ubijali. Èak je on nagovorio ljude da predaju i ono malo lovaèkog naoružanja što su imali. Ali, eto kod nas Bošnjaka i danas ima onih koji æe reæi da on nije kriv, da je on dobar èojk, da je on prije rata pomagao Bošnjacima kod zaposlenja u Boksitu. Ja ti moj sine kažem da je taj Gorèin bio zadužen od Karadžiæevog èetnika Rajka Dukiæa, diektora “Boksita” iz Miliæa da nas muslimane drži pod kontrolom i onda da signal kad nas treba istrijebiti. Ali opet pameti neæemo doæi, neki su se samnom svaðali zbog Gorèina da nije kriv. Pa, što ga nema danas ovdje, što nema Rajka Dukiæa…Bošnjaka teško šta opameti - odhukujuæi reèe nam dedo.

Nakon muhabeta sa ovim dedom, raspitali smo se ko je pomenuti Gorèin i saznali da je u pitanju Milenko Ðuriæ Gorèin, èovjek èije se ime uz Rajka Dukiæa, direktora “Boksita” iz Miliæa i glavnog èovjeka SDS-a za podruèje Birèa, te Milenka Staniæa predsjednika “srpske opæine Vlasenica”, Save Èelikoviæa komandanta vlasenièke brigade, Zvonka Bajagiæa “èetnièkog vojvode” nalazi u Tužilaštvu kao glavnog organizatora ovog zloèina. Po ratnim izjavama preživjelih svjedoka koje su davali u Srebrenici tokom 1992. godine kao egzukutori nad Bošnjacima Zaklopaèe, kao i ostalih vlasenièkih sela se pominju imena Radeta Bjelanoviæa, Save Tešiæa Gajana, Rajka, Save, Momira i Miæe Drakuliæa, Bore Tešiæa svi iz obližnjeg sela Donjeg Zalukovika…, kao još nekoliko desetina zloèinaca iz ovog kraja. Nema sumnje da su zloèin nad Zaklopaèama izvršile komšije iz Miliæa i Vlasenice.

Na dženazi smo sreli i folk pjevaèa Osmana Ahmetoviæa Tamburu koji je iz Sent Luisa iz Amerike došao da ukopa svog zeta.
-Kad su mi zloèinci ubili zeta, izašla je moja sestra iz kuæe i molila ih da i nju ubiju. Smijali su se i rekli: ”Neæemo te ubijati, mi smo vama pomogli jer æe te naæi bolje muževe od ovih što smo ih pobili” - isprièao nam je kroz suze Osman.

U Zaklopaèi su monstrumi za svega tri minute ubili Ibru Hodžiæa, njegovih pet sinova Beæira, Husu, Hasu, Hamdiju i Safeta i unuka mu Mersudina. Ubijena su trojica braæe Hamidoviæ Alija, Hašima i Asima. Pred kuæom su ubili Fadila Hodžiæa, suprugu mu Velidu i djecu Admira (9 godina ) i Naidu (5 godina ).

Upoznajemo i Ramizua Hodžiæa kojem je ubijena supruga i dvoje djece Anesa (7 godina) i Asim (5 godina). Tijelo kæerke Anese još nije naðeno.

Nažalost, stradanje Bošnjaka Zaklopaèe bila je repriza jeseni 1941. godine. Tada su u seoski mekteb èetnici iz okolnih sela koji su bili u sastavu Drinskog èetnièkog korpusa kojim je komandovao ondašnji zlikovac major Jezdimir Dangiæ, zatvorili 81 Bošnjaka, meðu kojima je bilo i djece u naruèju. Polili su mekteb benzinom i zapalili ga. Tada su stradale èitave familije, a ista sudbina zadesila je i 1992. godine familiju Hodžiæ, kojih je 16. maja 1992. godine ubijeno u Zaklopaèi èak 33. Zatim je ubijeno 10 Hamidoviæa, osam Salihoviæa, a meðu ubijenim bilo je i Mahmutoviæa, Hreljica, Berbiæa, Avdiæa, Selimoviæa, Ibiševiæa, Gugaliæa, Dugaliæa.

Da se historija nad Bošnjacima itekako ponavlja pokazuje i podatak da je genocidni zloèin i nad Bošnjacima Srebrenice poèinjen od strane monstruma koji su bili u sastavu vojnih jedinica koje su “kakve li sluèajnosti” pripadale korpusu koji se zvao Drinski. Samo što je sada Drinskim korpusom komandovao “novi Dangiæ” po imenu Radislav Krstiæ, osuðen u Hagu na 46.godina zatvora.


26-06-2008 at 01:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

U Potoèarima od jeseni nastava po programu Tuzlanskog kantona

U podruènoj osnovnoj školi u Potoèarima kod Srebrenice, koju pretežno pohaðaju Bošnjaci povratnici, od jeseni bit æe uvedeno izvoðenje nastave po planu i programu Tuzlanskog kantona.
Ovo je rezultat dogovora roditelja sa menadžmentom osnovne škole ´´Petar Petroviæ Njegoš´´ u Srebrenici i resornim ministrom u Vladi RS-a Antonom Kasipoviæem.

Ðaci æe po novom programu izuèavati bosanski jezik, historiju i geografiju, a ovih dana raspisat æe se konkurs za prijem nastavnog kadra za ovu grupu nacionalnih predmeta.

Uèiteljica porduène škole u Potoèarima Begija Vejzoviæ napomenula je da u ovoj školi ima oko 80 uèenika, a u prvi razred do sada se upisalo sedam uèenika, uz moguænost da se do poèetka nastave ovaj broj poveæa.
(FENA)

26-06-2008 at 14:09 | Ukljuèi u odgovor
KONFUCIJE
Nivo: Forumas sa iskustvom
Diplomirani Deflorant

Registriran(a): 27-06-2008
Lokacija: Dragodol
Odgovori: 128
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

citat:
cupo wrote:
U Potoèarima od jeseni nastava po programu Tuzlanskog kantona

U podruènoj osnovnoj školi u Potoèarima kod Srebrenice, koju pretežno pohaðaju Bošnjaci povratnici, od jeseni bit æe uvedeno izvoðenje nastave po planu i programu Tuzlanskog kantona.
Ovo je rezultat dogovora roditelja sa menadžmentom osnovne škole ´´Petar Petroviæ Njegoš´´ u Srebrenici i resornim ministrom u Vladi RS-a Antonom Kasipoviæem.

Ðaci æe po novom programu izuèavati bosanski jezik, historiju i geografiju, a ovih dana raspisat æe se konkurs za prijem nastavnog kadra za ovu grupu nacionalnih predmeta.

Uèiteljica porduène škole u Potoèarima Begija Vejzoviæ napomenula je da u ovoj školi ima oko 80 uèenika, a u prvi razred do sada se upisalo sedam uèenika, uz moguænost da se do poèetka nastave ovaj broj poveæa.
(FENA)



Ma nisu oni krivi sto im bog nije dao dusu.
Ja im oprastam i od boga zelim, da im bude kao i nama, na moj sljedeci rodjendan.To je moja zelja humaniste i pacifiste.
Nek je svakom a pogotovo nekima dobro kao i nama.Nikad nikom ne bih pozelio da mu bude gore nego meni, pa nek im bude isto kao nama.
 


Kad neko spomene Evropu, odmah cujem tutnjavu topova.
27-06-2008 at 18:49 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

Humanisti iz cijelog svijeta pomažu srebrenièkoj djeci

Veronika Štadler iz Slovenije i Sanela Pilav-Saviæ iz Sidneja veæ dvije godine uz posredovanje volontera Željka Haliloviæa, srebrenièko djeci svakog mjeseca doniraju po stotinu KM.
“Donatori iz cijelog svijeta su zaista krasni ljudi. Kad dobiju fotografije i pisma djece znaju se i èesto i rasplakati. Zahvaljujem i Sulji Èakanoviæu i naèelniku opæine Srebrenica Abdurahmanu Malkiæu bez èije pomoæi bi teško bilo sve realizovati, kaže Željko Haliloviæ volonter u humanitarnoj akciji, dodajuæi da æe nastojati da svu djecu iz socijalno ugroženih porodica ukljuèi u ovu akciju.

Trinaestoro srebrenièke djece danas je dobilo po stotinu KM, dok je braæi Aliji i Omeru Smajloviæ iz Potoèara uruèeno 2.500 KM za cijelu godinu.

Akcijom ovih humanih ljudi prošle godine obuhvaæeno je i nekoliko starijih osoba.
(FENA)

28-06-2008 at 23:55 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

TRT emitira cjelodnevni program posveæen BiH



Turska nacionalna i satelitska radio-televizija TRT priprema specijalni cjelodnevni program povodom godišnjice genocida u Srebrenici 11. jula, potvrdio je za "Dnevni avaz" Bekim Muftareviæ, glavni i odgovorni urednik programa TRT na bosanskom jeziku.

- Radi se o velikom projektu u kojem æe cjelodnevni program 11. jula biti posveæen BiH. Bit æe uživo prenošena dženaza u Memorijalnom centru u Potoèarima 11. jula, a u veèernjim satima æe uživo putem satelita i nacionalnog kanala u Turskoj biti prenošena tribina posveæena Srebrenici i BiH - kaže Muftareviæ.

Tribina æe biti uživo emitirana uz uèešæe brojnih eminentnih gostiju iz BiH i Turske, èija æe imena biti poznata naknadno, a tu æe biti politièki i predstavnici javnog života iz BiH.

- Osim ta dva sadržaja uživo, od ranih jutarnjih sati æe biti uživo javljanje naših dopisnika iz BiH uz brojne sadržaje vezane ne samo uz genocid u Srebrenici nego uz BiH, s obzirom na to da je za nas genocid uèinjen i na drugim mjestima u BiH - kaže on. Nekoliko dana prije 11. jula u informativnim sadržajima TRT bit æe emitirani prilozi o pripremama, te o dogaðajima iz BiH.

- Pratit æemo kretanje tabuta za dženazu, i veæ ranije æe se osjetiti težina koju pridajemo tom dogaðaju. Bit æe emitirani i dokumentarni filmovi o BiH te najvjerovatnije i igrani film "Remake" Dine Mustafiæa u èijoj produkciji je TRT uèestvovao - kaže Muftareviæ.

On istièe da æe sve tehnièki biti realizirano u saradnji sa TVSA, te da je zbog saradnje sa TV kuæama u BiH stigao iz Ankare direktor Odjela za vanjsko emitiranje TRT Osman Bilekèi.


Autor: T. L

29-06-2008 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

01.07.2007

Operativni štab „Srebrenica 2008.“

Operativni štab „Srebrenica 2008.“ predstavio je danas detalje zajednièkog operativno-sigurnosnog plana na finalnom sastanaku ovog tijela održanom u Bijeljini. Pored Policije Republike Srpske, koja koordinira radom ovog štaba, aktivno uèešæe i profesionalni doprinos u izradi operativnog plana su dale Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA), Granièna policija BiH, Federalna uprava policije, MUP Tuzlanskog kantona i Policijska misija Evropske unije. Predstavnici OSA-e i EUFOR-a takoðe su prisustvovali svim radnim sastancima ovoga tijela. Direktor Policije Republike Srpske Uroš Pena je danas odobrio operativno-sigurnosni plan Operativnog štaba “Srebrenica 2008”. On je izrazio zahvalnost na saradnji i predanosti svih pomenutih policijskih agencija u sklopu sigurnosnih priprema za nesmetano održavanje komemoracije u Srebrenici, kao i Marša mira koji æe prethoditi komemoraciji. Direktor Pena je naglasio i aktivni angažman EUPM-a u cijelom procesu. „Uvjeren sam da æe ovaj operativni plan biti profesionalno proveden, te da æe svi predstojeæi dogaðaji u Srebrenici biti održani u duhu dostojanstva i mira, bez incidenata, što je bio i sluèaj svih prethodnih godina“, dodao je Pena. Kao i prethodnih godina, sveukupna odgovornost za osiguranje podruèja oko Srebrenice pripada Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srpske. SIPA, Federalna uprava policije, MUPTuzlanskog kantona kao i Granièna policija BiH æe biti zaduženi za sigurnosna pitanja iz okvira svojih nadležnosti, dok æe SIPA dodatno osiguravati podruèje unutar Memorijalnog centra u Potoèarima. “EUPM je zadovoljan profesionalizmom, te bliskom saradnjom svih relevantnih agencija od samog poèetka sigurnosnih priprema”, rekao je Joosep Kaasik, operativni savjetnik za komemoraciju u Srebenici pri Policijskoj misiji Evropske unije i zamjenik glavnog savjetnika EUPM-ove Regionalne kancelarije u Tuzli. “EUPM je pomno nadgledao i, gdje je bilo neophodno, savjetovao izradu operativnog plana ovog štaba“, dodao je Kaasik, pojašnjavajuæi da æe Misija nadgledati dalje provoðenje aktivnosti. Sve relevantne agencije svoje individualne sigurnosno-operativne planove æe finalizirati 4. jula, saopæio je EUPM.

01-07-2008 at 23:45 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

11.07.2007 by @cupo





11-07-2005 by @cupo




11-07-2006 by @cupo



11-07-2007 by @cupo




[Edited by cupo on 01-07-2008 at 23:48 GMT]

01-07-2008 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

Proglasiti 11. juli danom žalosti u BiH

Abdurahman Malkiæ, predsjednik Organizacionog odbora za obilježavanje 13. godišnjice genocida nad Bošnjacima Srebrenice, rekao je juèer na sastanku Odbora u Potoèarima da æe 11. jula biti ukopano 330 žrtava. Oèekuje se da æe dženazi prisustvovati 40.000 graðana, a prenosit æe je nekoliko domaæih i stranih TV kuæa. Organizacioni odbor uputio je Vijeæu ministara BiH prijedlog da 11. juli u cijeloj državi bude proglašen danom žalosti. Usvojen je budžet od 700.000 KM i utvrðen program komemoracije. Za uèešæe u „Maršu mira“ od Nezuka do Potoèara prijavilo se više od 2.000 uèesnika.

02-07-2008 at 13:25 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Don`t forget Srebrenica
Bez chatanja molim

03.07.2008

Izmijenjena optužnica u predmetu Kravica

Sudsko vijeæe Suda BiH, koje zasjeda na suðenju jedanaestorici optuženih za genocid u Srebrenici, na kraju dvogodišnjeg dokaznog postupka saopštilo je odbranama da je Tužilaštvo BiH izvršilo odreðene izmjene optužnice, javila je Balkanska istraživaèka mreža (BIRN).

Miloš Stupar, Milenko Trifunoviæ, Brano Džiniæ, Aleksandar Radovanoviæ, Slobodan Jakovljeviæ, Velibor Maksimoviæ, Dragiša Živanoviæ i Branislav Medan, kao pripadnici Drugog odreda Specijalne policije Šekoviæi, te Milovan Matiæ kao pripadnik Vojske Republike Srpske (VRS), optuženi su za sauèesništvo u genocidu, odnosno uèestvovanje u strijeljanju više od 1.000 Srebrenièana u selu Kravica.

Istom optužnicom obuhvaæeni su Petar Mitroviæ i Miladin Stevanoviæ, protiv kojih se, odlukom Sudskog vijeæa, vode dva odvojena procesa, saopæio je Sud BiH, koji je 21. maja godine razdvojio predmet "Kravica" na procese protiv Miloša Stupara i drugih osam optuženih, te protiv Mitroviæa i Stevanoviæa.

Prema navodima optužnice, 13. jula 1995. godine optuženi su uèestvovali u hvatanju, zarobljavanju i pretresanju Bošnjaka; izvršavali sigurnosne dužnosti na livadi u mjestu Sandiæi, “gdje je bilo zarobljeno više hiljada muškaraca”, te su više od hiljadu njih autobusima odvezli u Kravicu, gdje su u veèernjim satima uèestvovali u njihovom strijeljanju.

"U suštini, radi se o ukupno dvije-tri reèenice koje su doraðene u skladu sa onim što je utvrðeno u toku dokaznog postupka. Jedina znaèajnija izmjena odnosi se na Milovana Matiæa, gdje se navodi da je, pored ostalih radnji, oduzimao satove i novac od zarobljenih Bošnjaka", rekao je Hilmo Vuèiniæ, predsjedavajuæi Sudskog vijeæa.

Prema prvobitnoj optužnici, potvrðenoj 19. decembra 2005. godine, Matiæ je optužen da je "punio okvire municijom, koji su korišteni za ubijanje zatvorenika".

Odbrane, ali i Sudsko vijeæe su pred kraj dokaznog postupka više puta pitali tužioca da li æe vršiti izmjene optužnice, što je on svaki put negirao. Buduæi da je izmijenjena optužnica odbrani dostavljena tek danas, Sud je braniocima optuženih dao rok do sljedeæeg roèišta, 9. jula, da se izjasne o izmjenama.

Tog dana Sudsko vijeæe æe istu priliku dati i odbranama Petra Mitroviæa i Miladina Stevanoviæa, protiv kojih je dokazni postupak okonèan u junu ove godine, navodi se u saopštenju.

(ONASA)

03-07-2008 at 23:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 14
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Tuzlarije : Don`t forget Srebrenica New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice