Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Odgovori: 6592
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju - AD - asf

citat:
Shiva wrote:
Click me,ne razumijem se u politiku ali mi nije logicno da ako nemas vojske nece biti rata.
Nije Bosna imala,ni vojske ni oruzja kada je Alija izabran za predsednika, pa je bila napadnuta, da je slucaj bio obrnut drugacije .

To što je bilo stoji... a i tada su Srbi žudjeli za tim da žive u jednoj državi. Moj stav je da, ako uđemo svi u EU, onda će po toj logici opet svi živjeti zajedno i ne vidim uopšte smisla za nekim ratom. U tom slučaju sam ja za demilitarizaciju nakon priključenja EU... i da ponovim, demilitarizacija ne znači potpuno odricanje od oružja i sredstava odbrane.

citat:
weasel wrote:
i ti si,na zalost, moderator ovog foruma?
onda ne treba da cudi sto neki napustaju ili sve manje diskutuju...

E hebiga sad... po tebi svi koji imaju drugačije stavove od tebe nisu dobri. Čemu takav odnos i gledanje sve u crno ?!?!

citat:
neveli wrote:
Ovako ljudi.

Od demilitarizacije nema nista!

Dodik je izbacio ovu pricu,da bi javnost imala o cemu da razglaba,ali zapamtite dok se mi ovim glupostima zamaramo, prolaze nam neprimjeceno neke druge stvari, izmedju ostalog unosi dozu nesigurnosti kod onog djela gradjanstva koje i pomisli da bi se to moglo desiti.

Ne zamrajte se glupostima,jer gubite snagu i energiju na nebitne stvari.

Neveli, ovdje niko ne zastupa tezu da će šta biti od demilitarizacije niti misli da ovim diskusijama nešto može da promjeni.
Dodik je izašao u javnost sa ovom izjavom iz samo njemu znanih razloga u koje ja a niti bilo ko osim tebe ne spominje. Ovdje je pitanje dali su ljudi zaista za tako nešto uz argumentaciju o pozitivnim i negativnim stvarima koje tako nešto donosi. Ovdje niko nikoga ne bi trebao na nešto tjerati. Činjenica je da ima dosta važnijih stvari o kojima bi se moglo pričati ali kako sam i ja još od prije mišljenja da nakon priključenja u EU, potreba za vojskom će biti zaista minimalizirana. Dakle, nisam za trenutnu demilitarizaciju. Što se tiče bitnijih stvari, i ti kao i svi drugi registrovani članovi Foruma možeš otvoriti tu neku "bitniju temu" pa da o njoj diskutujemo.
25-01-2008 at 09:57 | Uključi u odgovor
weasel
Nivo: Guest

icon Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

clic...

to sto si rekao za mene,mozda vise vazi za tebe..Ali nema veze ne mislim se raspravljati...

Ovdje neki namjerno,zdruzeno u grupama provociraju,na raznim osnovama...

I onda kada ja pocnem da grebem sve po spisku,ispadam najgori.I sit sam kvazi-bosanstva,iskrivljivanja istine i zaranjanja glava u pjesak.

25-01-2008 at 11:46 | Uključi u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

Moje licno misljenje je da trebamo zatvoriti diskusiju na ovu temu posto se jedino jos click pokusava iole drzati zadanog kursa.
Ostalo su uvrede

25-01-2008 at 12:18 | Uključi u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

icon Re: Re: Dodik predlaže demilitarizaciju

citat:
Tiburon wrote:

Aha...ajd mi objasni šta bi neki momak od 20-ak godina trebao uraditi? Napustiti svoj grad i svoju porodicu...prebjeći u AR BiH, pa pucati na svoj grade i svoje prijatelje

Ti po svaku cijenu želiš naći alibi za te četničke smradove i time agresiju na BiH svesti na dobro poznatu tezu kako se ovdje ustvari desio građanski rat!!!
To je tvoje legitimno pravo ali na svu sreću da ima i onih koji ne misle tako!  

<br /><br /><br /><br />

25-01-2008 at 12:46 | Uključi u odgovor
Tiburon

Registriran(a): 22-08-2006
Odgovori: 2033

citat:
yugi wrote:

Ti po svaku cijenu želiš naći alibi za te četničke smradove i time agresiju na BiH svesti na dobro poznatu tezu kako se ovdje ustvari desio građanski rat!!!
To je tvoje legitimno pravo ali na svu sreću da ima i onih koji ne misle tako!

A zašto jednostavno ne odgovoriš na pitanje? 

The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
25-01-2008 at 12:48 | Uključi u odgovor
yugi

citat:
Tiburon wrote:

A zašto jednostavno ne odgovoriš na pitanje?

Fiju ti je dao odgovor na to pitanje tako da nema potrebe da ponavljam obzirom da bi i moj odgovor bio gotovo identičan ! 

<br /><br /><br /><br />

25-01-2008 at 12:51 | Uključi u odgovor
Tiburon

Registriran(a): 22-08-2006
Odgovori: 2033

citat:
yugi wrote:

Fiju ti je dao odgovor na to pitanje tako da nema potrebe da ponavljam obzirom da bi i moj odgovor bio gotovo identičan !

Ma da...trebali su svi Srbi iz RS-a, i Hrvati iz HB, preći u AR BiH, pozdravljat se sa selam alejkum i tekbirat, i mirna Bosna....Alijina  

The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
25-01-2008 at 13:03 | Uključi u odgovor
click_me
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Odgovori: 6592

citat:
e.m.75 wrote:
Moje licno misljenje je da trebamo zatvoriti diskusiju na ovu temu posto se jedino jos click pokusava iole drzati zadanog kursa.
Ostalo su uvrede

Ma ja ne mislim da je baš toliko kritično stanje pa da se ide na zatvaranje. Mislim da imamo problema sa diskutovanjem.
Ja ne mogu reći za sebe da sam najpametniji i da sve znam, zbog toga sam možda i otvorio ovaj topic. Ja kažem svoje razloge zašto mislim tako a oni koji misle drugačije trebaju također reći zašto pa da me možda i uvjere, jer kako rekoh, nisam najpametniji i čovjek uči dok je živ.

citat:
weasel wrote:
clic...

to sto si rekao za mene,mozda vise vazi za tebe..Ali nema veze ne mislim se raspravljati...

Ovdje neki namjerno,zdruzeno u grupama provociraju,na raznim osnovama...

I onda kada ja pocnem da grebem sve po spisku,ispadam najgori.I sit sam kvazi-bosanstva,iskrivljivanja istine i zaranjanja glava u pjesak.

Hebiga Vejsile, nemoj ba sve shvatati ko provokaciju i to po raznim osnovama.
Drži se svoje časti i argumenata da bi ušutio one koji šire neistinu.

I molim vas sve da se držite teme.

Jeste li za demilitarizaciju?!

Ako jeste, zašto jeste...
Ako niste, zašto niste...

Nemojte dozvoliti da dolazi do bespotrebnih prepucavanja ili vrijeđanja.
25-01-2008 at 13:08 | Uključi u odgovor
yugi

Uzimajući u obzir kompleksnost teme koju je Click postavio, nemoguće je apsolutno ne praviti povremene digresije kako bi se ovo pitanje razmotrilo na adekvatan način!Zato se ponekad, po mom skromnom mišljenju stiče pogrešan dojam da neki postovi nisu vezani za temu!Ono što svakako i meni smeta jesu lične uvrede te bih stoga i ja zamolio sve učesnike na ovoj temi da se maksimalno uzdrže od toga! 

<br /><br /><br /><br />

25-01-2008 at 13:16 | Uključi u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

citat:
click_me wrote:

Ma ja ne mislim da je baš toliko kritično stanje pa da se ide na zatvaranje. Mislim da imamo problema sa diskutovanjem.

Ovo je Balkan.
Zato ce uvijek biti problema sa diskutovanjem.
Sve se shvata licno.
Kultura dijaloga 0
Problem protekloga rata je taj sto nije bilo pobjednika.
Cinjnica je da pobjednici uvijek pisu istoriju.
U nas se pisu tri istorije i imaju tri istine.
Dejton je mogao biti samo privremeno rjesenje sa rokom trajanja od tri godine. Zato ce nas iz godine u godinu sve vise gaziti greske iz proslosti.
Zao mi je kada se istinski BH gradjani, kakve smatram tebe Click, Yugija i ostale nacionalno neopterecene forumase, hvataju u kolo ubleha koje plasiraju Dodik, Silajdzic i Co

25-01-2008 at 13:22 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 9
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: baconi, cego, Ethelion, gegavi, Lavica br.1, mehamaid, Pamelaa, SelmaT, simeun, SivonjaTZ, starac i Bistarac, TaRgEt_, tyronjames000, vela, zlaja59
FORUM : Politika : Dodik predlaže demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net