Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Dodik predlae demilitarizaciju

Ma znam ja o cemu vi pricate i ti i click me, isla sam vise na to da se izjasne forumasi Iz RS.To mene vise zanima nego stav politicara koji peru mozgove.

25-01-2008 at 14:06 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

Ono to mene svakako raduje jeste injenica da je prisutan svojevrsni koncenzus kod veine politikih stranaka i partija sa podruja F BiH da se odbije ovaj Dodikov prijedlog ! 

<br /><br /><br /><br />

25-01-2008 at 14:08 | Ukljui u odgovor
click_me
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Odgovori: 6592

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - AS

citat:
yugi wrote:
Ono to mene svakako raduje jeste injenica da je prisutan svojevrsni koncenzus kod veine politikih stranaka i partija sa podruja F BiH da se odbije ovaj Dodikov prijedlog !

Ma Dodik je svakako postao crn ko gavran i svaki prijedlog e mu naii na neki otpor.

Hebiga, takve smo mi sree pa da nikako da doemo do nekog liberalnog predstavnika srba u BiH.
25-01-2008 at 14:12 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Ima Bojan Bajic iz Rudog. Ima jedan dobar text o njemu u Slobodnoj Bosni moram samo pronaci clanak da vidite o kome se radi. Mislim da vodi neku nevladinu organizaciju

znas li ti click me konkretno koju? Tip je bio gost u emisiji "Posteno govoreci" kod Duske Jurisic

25-01-2008 at 14:18 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - AS

citat:
click_me wrote:

Ma Dodik je svakako postao crn ko gavran i svaki prijedlog e mu naii na neki otpor.

Hebiga, takve smo mi sree pa da nikako da doemo do nekog liberalnog predstavnika srba u BiH.

To click ipak treba posmatrati u sirem kontekstu.
I Dodik je bio janje dok nije skonto da nece dobit izbore tako nikada.
Sjecam ga se ja od 93 kad je bio jedan od rijetkih protiv Karadzica.
Ja ipak mislim da su on i Silajdzic i uzrok i posljedica.
Jedino me huja fata sto se narod pali na njih dvojicu kad je njihova nacionalisrticka retorika jedino u svrhu licnog bogacenja
Jes narod glup
Dodik ode u Srbiju kad ode s vlasti. Ima tamo viletinu 6 miliona Evra vrijednu.
Haris odmagli u Tursku ili London milioni su u pitanju.
Sto se tice dobrih evo par prijedloga:
1. Srbija sa Chedomirom Jovanovicem - moze li biti pozitivniji lik?
2. RS sa Babicem iz narodnog fronta
Ima pozitivaca.
Al ja opet kazem hajmo mi pomesti u svojoj avliji pa onda zajedno graditi bolje sutra.
Nema Dodika bez Sijaldzica i njega bez Dodika.
A da narod prestane citati Avaz i Nezavisne

? je dio tala
25-01-2008 at 14:21 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju

citat:
cupo wrote:
Ima Bojan Bajic iz Rudog. Ima jedan dobar text o njemu u Slobodnoj Bosni moram samo pronaci clanak da vidite o kome se radi. Mislim da vodi neku nevladinu organizaciju

znas li ti click me konkretno koju? Tip je bio gost u emisiji "Posteno govoreci" kod Duske Jurisic

Frajer je u ekoloskoj organizaciji vrti se nesto oko rijeke Drine i Tare.
Ima vodenog chiru. Mrtva pozitiva.
25-01-2008 at 14:22 | Ukljui u odgovor
click_me
Administrator

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - sad

citat:
cupo wrote:

Hmmm nisam gledao tu emisiju kada je on gostovao a i nisam nikada uo za njega.
25-01-2008 at 14:23 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Nego sta bio od ove detili......, demili....,
ma to sto kazete
Hebo vas vodeni ciro

25-01-2008 at 14:26 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

well naso sam text o Bojanu malo je poduzi al vrijedi procitati....

BOJAN BAJIC u Pescaniku:

Sluate Bojana Bajia iz legendarnog Ruda nae mladosti u kojem je osnovana Prva proleterska brigada. Sada je to jedna od najmanjih optina u istonoj Republici Srpskoj od 7.000 stanovnika. Bojan Baji vodi nevladinu organizaciju Luna koja radi na izgradnji mira i poverenja u Bosni i Hercegovini i pie za sarajevski nedeljnik BH dani.

Jedan dugi period posle rata, od 1995. do 2006, znai nekih 11 godina, postojala je atmosfera udaljavanja od rata, meutim ova zadnja kriza je pokazala slabosti drutva. Ljudima se uinilo da opet ima anse da bude rata, iako je dosta njih shvatalo da je kriza vjetaka, da ovi to ve stoti put rade. Ovoga puta se i meni uinilo da postoji ansa da bude rata. I ja sad radim na predlogu tuiocu da se preda krivina prijava za zloinako udruivanje protiv mira i za ugroavanje opte bezbednosti. Srpska politika elita je zajedno sa nekim radikalnim elementima bonjake politike elite stvorila atmosferu predratne krize. I kada se ti isti ljudi pojave kao mirotvorci, narodu padne kamen sa srca. Naravno da su oni taktizirali, igrali se sa tom klimom, ali kada se stvori takva klima, dve potpuno nezavisne, minorne grupe mogu da naprave dva incidenta i vi imate pravi rat.

U Bosni je, dakle, veliki problem to srpsko politiko pitanje. U Dejtonu su Srbi potpisali da je Bosna i Hercegovina meunarodno priznata drava, nedjeljiva, neraspadljiva i da ona ima stolicu u Ujedinjenim nacijama. Srbi su je takoe priznali i pristali na to da Republika Srpska nije drava, ve da je ona entitet u okviru drave Bosne i Hercegovine i da je ono to se zove Republika Srpska isto pod navodnicima. Tu moe da pie i Imperija cara Duana, ali ona je i dalje jedan obini etnitet. I sad, sve to se deava od rata na ovamo jeste trenje izmeu ouvanja nadlenosti Republike Srpske i evropske integracije. Vi ste imali i vojsku Republike Srpske, imate i sad policiju, imate pune ekonomske nadlenosti, vi moete imati paso Republike Srpske, imali ste one tablice iriline. Sjeate li se najsmjenije tablice, poto je Foa dobila naziv Srbinje, pa pie SNJ irilicom. I tu se stvara osjeaj kod naroda da taj svjet, da ta meunarodna zajednica non stop neto iziskuju od Srba, a u stvari su Srbi naopako postavili svoje politike ciljeve u Bosni. Politiki predstavnici Srba esto kau - pa da li e ikada prestati ti zahtjevi meunarodne zajednice, svjeta, Evrope da se oduzimaju nadljenosti Republici Srpskoj. Kao to je nepravda, evo, sad emo zvati policiju. Ne, nee nikad prestati ti zahtjevi, jer drava mora biti normalna, to smo potpisali u Dejtonu, to je Bosna i Hercegovina. Bosna i Hercegovina je i srpska drava i potpuno je suludo to se Srbi odriu Sarajeva, to se odriu Mostara, to se odriu Drvara i Livna. Kad je SDS, znai Srpska demokratska stranka koja je bila ona ratna partija, pala s vlasti, kad se pojavio Milorad Dodik sa SNSD-om i postao nova partija na vlasti, sa novom energijom, poeo je da pravi greke koje je SDS pravio na poetku i sad mi moramo da budemo taoci toga dok taj Milorad Dodik ne isproba te nenauene lekcije.

Ova posljednja kriza se razlikuje od prethodnih samo po tome to je proizvodi nova politika partija koja je dobila veliku podrku srpskog naroda. Mada, evo ve nakon prvih signala, Dodik se vratio na malo racionalnije pozicije. Bilo je dosta prie oko uzdanja u Rusiju, u Srbiju, svih tih imaginarnih pria. Znai, nismo mi Kosovo, nismo mi Hrvatska i Srbija treba da prestane da se mea u Bosnu i Hercegovinu. Recimo, neki dan sluam i sav se najeim, kako Ivica Dai izjavljuje u skuptini kako ako Kosovo ode, onda mi treba da pripojimo Republiku Srpsku. Lako je njemu da se igra, da baca neke politike teze, a to to moe da rezultira nekim novim egzodusom, ini mi se da se u Srbiji dosta oputeno shvata. U Republici Srpskoj 95 odsto ljudi su Srbi. Oni su pokuavali sa Republikom Srpskom da izgrade neku svoju etniku teritoriju i naravno da je bilo dosta zloina na tom planu. Znai, dananja Republika Srpska je prije rata po popisu imala 53 odsto Srba, 47 odsto drugih naroda. Da bi se taj projekat sproveo, vi ste morali da raselite ovih 47 odsto i zato je u glavama ljudi to jo uvek drava. Nema politiara, nema ljudi koji objanjavaju da to nije drava i zbog toga je zavladao totalni raskol izmeu stvarnosti koja je potpuno razliita i politiara koji igraju neku cik-cak politiku. Oni su stvarno uspeli da temeljno uzdrmaju Bosnu i Hercegovinu sa aspekta te multietninosti i sada postoje tri pogleda na Dejton, tri pogleda na istoriju, tri svakakva mogua pogleda. Tako da, recimo u Kostolcu, to je dio Federacije, imate jedan krov, a dvije kole, pa s jedne strane ulaze djeca iz jednog naroda, s druge strane ulaze djeca iz drugog naroda. Napravljen je sistem hodnika da se oni ne mogu sresti i onda jedni ue ovo, drugi ue neto potpuno suprotno. I onda kad se nekad sretnu, oni se pobiju.

Dodik i srpski politiari su esto kroz uvijenu ili direktnu formu najavljivali da bi Srbi mogli da napuste bosanske institucije. E sad, ako Srbi napuste institucije i ako vai taj stari princip etnitetskog glasanja, onda je ta drava paralisana. Bilo je sigurno sto najava da bi se to moglo desiti, pa oni kau - ne povezujemo mi to sa Kosovom, ali eto, ne bi bilo pravedno to na Kosovu, a onda izae neka produena ruka u vidu etnonacionalistike nevladine organizacije koja kae to to politiar nije rekao, odnosno, da je to pitanje povezano. I kako je onda Lajak intervenisao, rekao je - dobro, ja vidim opasnost da vi paraliete dravu i ja sam promenio poslovnik i sad kaem da vai etnitetsko glasanje, ali samo u varijanti kad vi prisustvujete zasjedanju parlamenta. Znai, vi doite na parlament i odbacite svaku njegovu odluku, ali u varijanti da vi ne doete na zasjednje, parlament e da funkcionie bez vas. I sad je to srpska elita iz Republike Srpske iskoristila kao povod da producira estoku krizu. To je jako povezano sa tajmingom za Kosovo i vi vidite sinhronizovane i koordinirane izjave od predstavnika politikih partija iz Srbije i predstavnika politikih partija iz Republike Srpske. Vidi se da je to u istom fonu i da je vrlo verovatno da su se oni to dogovorili. Ali ako pogledam iz Bosne i Hercegovine, ponaanje vlade Srbije ini mi se loginim. Dakle iz perspektive Kotunice, njemu je zgodno da ima krizu u drugoj dravi i da kad on pritisne crveno dugme, ta kriza bukne. On na taj nain pokuava da svjetu doara svoje argumente, da e Kosovo producirati druge probleme.

Kotuniina paralela izmeu Rezolucije 1244 i Dejtonskog mirovnog sporazuma ne stoji, jer 1244 ostavlja otvorena vana pitanja, a Bosna i Hercegovina je sa Dejtonom zakucana. Znai, tamo pie da je Bosna i Hercegovina nepodjeljiva, da je to meunarodno priznata drava, da niko nema pravo nikakvog referenduma. To to je opstala interna struktura RS je pitanje koje mi iz Bosne i Hercegovine treba da raspravimo. Da li nam je bolje da pojednostavimo sistem ili da ostanu etniteti je pitanje koje emo mi unutar sebe da raspravimo. I pazite, kad Dodik u Banjaluci kae u jednoj dvosmislenoj reenici da je pitanje Kosova i RS mogue povezati, onda to potvrdi Kotunica i vrlo esto ujem i Tadia koji, makar kulturno, kae to isto. Vrlo esto on prizna Bosnu i Hercegovinu, ali vrlo esto napravi nevjerovatan gaf, kao kada je rekao da u Bosni i Hercegovini postoje dva etniteta, jedan je muslimansko-hrvatska federacija, a drugi je srpski etnitet. To nije tano, 2002. su se desile ustavne reforme, koje su prihvatili i Srbi, po kojima su Srbi, Hrvati i Bonjaci konstitutivni na cjeloj teritoriji Bosne i Hercegovine. I izmenjena je taka jedan Ustava Republike Srpske u kojoj je pisalo da je Republika Srpska drava srpskog naroda, a sada pie da je Republika Srpska neodvojivi entitet u okviru Bosne i Hercegovine koga konstituiu ravnopravno Srbi, Hrvati i Bonjaci. Nisam siguran da li Tadi to ne zna ili onako neveto napravi greku. Sve te izjave mi lie na koordiniranu akciju.

Bonjaci su znai jedan od tri naroda Bosne i Hercegovine koji ele da Bosna i Hercegovina opstane u sadanjim granicama. Oni se ne mogu zalagati za taj cilj bez toga da na to privole i Srbe i Hrvate. I onda Bonjaci zbog te neminovnosti moraju initi vie ustupaka i biti dosta tolerantni u odnosu na Srbe ili Hrvate. Ali sad iz reda nekih nacionalistikih bonjakih partija, iji predstavnik je ovaj Haris Silajdi, nekadanji ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, govore po istoj matrici kao Dodik, koji kae - Republika Srpska da, Bosna i Hercegovina jedva. I kad ga pitaju za koga navija, on kae - naravno da navijam za Srbiju, a za Bosnu jedva ekam da izgubi, pa ako igraju Bosna i Engleska, ja u navijati za Englesku. Jedina varijanta, kae Dodik, da navijam za Bosnu je ako igra protiv Turske, naeg mrskog, vievekovnog neprijatelja. Tada vie volim da pobedi Bosna. I Haris Silajdi ima nacionalistiku retoriku i zalae se za princip jedan ovjek jedan glas. To zvui kao demokratija, kao vrhunsko dostignue civilizacije, ali on to ipak zasniva na injenici da su Bonjaci najmnogobrojniji. Da je Srba duplo vie nego Bonjaka, on se vjerovatno ne bi zalagao za to. Kad Haris Silajdi lansira te svoje strelice otrovne, one djeluju na fajterski mentalni sklop Miodraga Dodika. Kad Miodragu Dodiku baci mamac, on se odmah primi.

Silajdi ima vie anse da pobedi iz prostog razloga to Bonjaci iz Bosne i Hercegovine nemaju rezervnu dravu. Oni ostaju da ive u Bosni i Hercegovini i kad je dobra ekonomska situacija i kad je loa, i kad je dobra politika klima i kad je nepovoljna, za razliku od Srba koji e ostati da ive u Bosni i Hercegovini samo ako je u Bosni dobro. Razumjete, rezervna drava Srba iz Bosne je Srbija. I zato mi imamo danas tihi egzodus Srba iz Bosne koji se doseljavaju u Srbiju. Ipak u Sarajevu ima stvarno liberalnih politikih opcija za razliku od Republike Srpske u kojoj zasad vlada totalno jednoumlje. Bio bi to vrhunski patriotski in Srbije da kae Srbima u Bosni - vi vaa pitanja rjeavate u Sarajevu, taka. Hrvati su imali isti ovaj problem, sjedili su na dvje stolice, i u Bosni i u Hrvatskoj, dok vlada Hrvatske nije vidjela da je interes Hrvatske da ide putem evropskih integracija i da mora da prizna Bosnu i Hercegovinu i onda je Mesi poruio Hrvatima u Bosni - nemojte ovamo da se okreete, idite u Sarajevo i reavajte svoje probleme. Na taj nain su Hrvati iz Bosne bolje prihvatili Bosnu, jer je za njih stavljena rampa sa Hrvatskom i taka. I stvarno bi bio vrhunski patriotski in Srbije da ne podgrijava nekakve ideje o referendumima i o spajanjima sa Srbijom. Obina Srbija to ne bi ni elela da se desi, jer bi se onda nekih milion Srba sa periferije nekakve velike Srbije doselilo u Beograd. Tamo iza Bloka 45 ima onih livada, moglo bi da se formira jedno naselje od milion stanovnika. Svi mi se tu naselimo i dovienja.

Ne znam da li stanovnici Srbije znaju kako izgleda geografija Republike Srpske. To je jedna smjena tvorevina. Kosovo ima neku cjelinu koja je 300 kilometara puta 258 kilometara i ti moe da se vrti u tome. Republika Srpska je sastavljena od dvije cjeline koje su geografski razdvojene. Jedna je istoni deo koji granii sa Srbijom, gde su optine poredane linearno jedna iznad druge. Nigdje u tom istonom djelu nemate grupisano est optina, pa da vi cirkuliete u tom krugu, nego su sve jedna iznad druge. I onda imate grad Brko, koji je distrikt koji ne pripada ni Republici Srpskoj ni Federaciji. Tu je Republika Srpska presjeena na istoni i zapadni deo. Zapadni deo je ta banjaluka krajina i tu imamo malo ekonomske koncentracije. Blizu je Hrvatska, autoput i oni su vie orijentisani prema Evropi. Oni ne idu u Sarajevo, daleko im je, mali broj Banjaluana je ikad bio u Sarajevu. Ako bi se donela ta odluka o nezavisnosti pomou referenduma, za razliku od vremena s poetka 90-ih kad su sa druge strane Save u Hrvatskoj bile srpske autonomne oblasti Slavonija, Knin i tako dalje, sad tamo imate jaku dravu Hrvatsku, vrlo monu za nae uslove. Vjerujem da bi promptna reakcija hrvatske vade bila da zatvori granine prelaze sa Republikom Srpskom. S donje strane ove banjaluke krajine imate Federaciju.

Federacija zauzima 51 odsto teritorije Bosne i Hercegovine i to je integrisana teritorija. Vi moete da odete s jednog njenog kraja na drugi, a da ne prolazite kroz Republiku Srpsku. Da biste iz istone Republike Srpske preli u zapadnu, vi morate da preete ili kroz Federaciju ili kroz to niije Brko. Ako bi se ilo putem nezavisnosti, Srbi bi morali nekim blic ratom da osvoje to Brko. Meutim, za razliku od 90-ih godina, u Bosni su stacionirane meunarodne snage i ja vjerujem da bi u roku od tri dana tu dolo jedno 10.000 NATO vojnika sa milion tenkova, aviona, uda i tako dalje, tako da vojnim putem ne moe da se ostvari kontinuitet Republike Srpske u Brkom. U toj varijanti vlada Federacije i vlada Republike Srpske morale bi da budu u konfliktu, vjerojatno bi se obustavila komunikacija ljudi izmeu dva etniteta, autobusi bi prestali da prelaze. U toj nekoj pat poziciji cjela ta banjaluka krajina u kojoj ima 700-800.000 Srba u stvari bi postala enklava, razumjete. Imate Hrvatsku, dole Federaciju, Brko, to znai da bi ve za tri mjeseca neke namirnice morale da se dovoze leperima.

Imate istonu Republiku Srpsku koja nema nijedan centar. Moja optina, Rudo, ima 8.000 stanovnika, ona se granii sa optinom Viegrad, koja ima 11.000, Foa ima 22.000, ajnie ima 7.500, ijakovii 11.000. To su potpuno smjene optine. I onda, ta bi se u toj varijanti desilo, jedina logina opcija je da se vi iz istone Republike Srpske odselite u Srbiju. Svi imamo ta dvojna dravljanstva, to su nam dali i Dodik nam se hvalisao kad je u onom konzulatu dobio dravljanstvo Srbije. Ukoliko bi se Srbi odluili na referendum, to bi bio totalni politiki debakl. Ja sam ak upozoravao javnost u Republici Srpskoj da ako oni krenu putem referenduma, mi bi u roku od 15 dana imali amerikog generala koji bi preuzeo ingerencije narodne skuptine, vlade i predsednika Republike Srpske i sigurno bismo imali slian scenario kao Japan posle Drugog svetskog rata. Ili blefiraju ili su totalni ludaci. Jedino to me plai je da su tane prie o raznoraznim malverzacijama, da je nekom u interesu, zna - hajde malo da pokrenem rat, revizije se nikad ne rade od prije rata. ini mi se da su oni moda u stanju to da naprave. Pogine hiljadu ljudi i onda se vreme rauna od tog datuma. Moda je mogue da i to naprave.

U varijanti status quo, imate masu nadlenosti na nivou entiteta i nemate dravu koja moe da donese odluku koja vai na cjeloj teritoriji Bosne i Hercegovine. To je nemogua misija, takva drava se ne moe integrisati u Evropsku uniju, jer drava koja se integrie u Evropsku uniju mora da garantuje da e sa aspekta ekoloke politike imati iste standarde u svim djelovima drave. A to sad drava ne moe da garantuje, jer imate entitetske vlade koje mogu potpuno razliito da urede te odredbe. Neodrivo je da Srbi govore - hoemo i Republiku Srpsku i Bosnu i Hercegovinu i hoemo naravno evropske integracije. Znai, hou da pada kia, neu da rairim kiobran, ljut sam to sam pokisao i smatram da je bog nepravedan zato to sam zaradio upalu plua - e, to je taj rezon. Ako Srbi uvaju Republiku Srpsku, a deklarativno hoe u Evropsku uniju, deavae se da e za svako mogue usaglaavanje pravne regulative Bosne i Hercegovine Srbi morati da objanjavaju zato to nee da prihvate, kao to su nekad objanjavali zato nee da prihvate paso, zato nee da uvedu jedinstvene tablice za auta, zato nee da reformiu vojsku, zato sad nee da reformiu policiju. A na putu evropskih integracija bie jo jedno 156.000 tema koje se moraju razreiti. U toj varijanti proces evropskih integracija e biti usporen, a ve se deava scenario da se Srbi iz Republike Srpske odseljavaju u Srbiju.

Za zadnje dvije godine iz Rudog se 1 odsto stanovnitva odselio u Vojvodinu. U Republici Srpskoj imate negativan prirodni prirataj, znai ima minus 2.500 stanovnika svake godine, a u Federaciji ima plus 1.500 stanovnika svake godine, plus iseljavanje Srba. To e na kraju rezultirati time da vi imate neke deklarativne teritorije, a da nemate naroda i onda e se desiti sluaj Srba u Hrvatskoj ili sluaj Srba na Kosovu. Vrlo esto se zaboravlja da se iz Sarajeva iselilo 150.000 Srba 1996, znai posle rata. Mirovni sporazum je potpisan u novembru 1995, prestalo je pucanje i stvarno se nije pucalo do marta uopte, ali u martu se pod presijom srpske politike elite iselilo 150.000 Srba iz Sarajeva. Oni su se uglavnom naselili po istonoj Republici Srpskoj ili po Srbiji. Sad su ve skoro svi u Srbiji. U zadnje dvije godine 15 mojih prijatelja se odselilo za Novi Sad i 70 odsto postojeih stanovnika moje regije planira i mata da se odseli u Novi Sad. Ako se nastavi ova politika koju Srbija vodi, da nam daje ta dvojna dravljanstva, mi emo se svi doseliti i time e biti zavrena pria o srpskom interesu u Bosni i Hercegovini.

Ima neki uveni policajac u Rudom, zove se Lono, pie kazne otprilike, budala poprilina i kako god da se policija reformie, on e uvjek doi da ti pie kaznu i da te nervira. Ali nama je pitanje ija je policija predstavljeno kao sudbinsko pitanje ivota i smrti i da smo propali naisto ako se na policija reformie.

Postoji i trea opcija za Srbe iz Bosne i Hercegovine, opcija potpune integracije u Bosnu i Hercegovinu pod parolom - Bosna i Hercegovina je i srpska drava. Sad Srbi vode politiku koja titi samo interese Srba na pola teritorije Bosne i Hercegovine. Izvan te teritorije su ostali Sarajevo, Mostar, Drvar, Glamo, Livno, kulturni ivot, graevine, istorija Srba u Sarajevu. Postoje neke injenice na kojima bi Srbi trebalo da temelje svoje pravo da je ta drava njihova. Opcija pune integracije u Bosnu i Hercegovinu trenutno ima slabu podrku kod Srba u Bosni, jer se ljudi koji zagovaraju tu opciju, kao i u Srbiji, satanizuju od strane tog organizovanog kartela. U RS je jo gore, jer se svee izalo iz tog rata. Ali nadam se da e da proradi ta trea opcija, jer nam inae ne vidim spasa. Tu bi Srbija mogla da prui neverovatan podsticaj. Samo da dvije reenice kau - stav Narodne skuptine Srbije i stav Vlade Srbije jeste da je Bosna i Hercegovina meunarodno priznata drava i poruujemo Srbima - borite se za svoja prava u Sarajevu. Eto, s te dvije reenice bi rijeili srpsko pitanje u Bosni. Srbi bi se otreznili u roku od dva dana. Javnost u Republici Srpskoj negativno reaguje na ovu neku, kako vi to zovete ovde u Srbiji, drugu Srbiju, jer mi u Republiku Srpsku uvozimo samo jednu politiku ideju, a to je ovo okupljeno oko Kotunice. To je ekipa tih knjievnika, naunika, pravnika, mi uzimamo samo to. I onda kad ljudi uju u Republici Srpskoj emisiju Peanik, oni se frapiraju - kako je mogue, jel si ti potpuno siguran da je to Srbija. I zna, onda se ljudi malo pokolebaju. I onda stvarno ovaj Peanik djeluje osvjeavajue. uo sam ovo to ste neto imali problema u Aranelovcu i to, ali kad bi to tamo radili, mi bismo imali jednu mirovnu promociju Peanika, a devet s kamenicama.

Ali ono to mene raduje je da vi kroz ovo stvarate taj neki front, izdefinisanu grupu ljudi koja to slua, podrava i izdefinisanu grupu ljudi koji priaju te prie, koje predstavljaju jednu drugu vrstu politike. To jeste druga Srbija i, da ne pretjeram, za spas srpskog naroda u Bosni i Hercegovini bio bi potreban jedan ovakav Peanik, koji e iz dana u dan da suava taj prostor za manipulacije.

25-01-2008 at 14:27 | Ukljui u odgovor
click_me
Administrator

icon Re: Re: Dodik predlae demilitarizaciju - s

citat:
robi tz wrote:
Ma pustite dosadne teme..Gledajmo NOLETA I ANU...

Ajd ti gledaj, sad emo mi...
25-01-2008 at 14:36 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 4
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Armija BiH, nijaz, reprogramer, runduljica
FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net