Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Presuda imamu Rešadu Omerhodžiæu iz travnièkog sela Gluha Bukovica od godinu i po zatvora za bludne radnje nad maloljetnicom predstavlja pobjedu pravde, izjavio je Srni advokat ošteæene djevojèice N.T. Duško Tomiæ.


"I pored uplitanja Islamske zajednice i reisa Mustafe Ceriæa pobijedila je pravda i zato sam sretan", rekao je Tomiæ i napomenuo da je za ovo krivièno djelo predviðena maksimalna kazna zatvora od pet godina.

"Nadam se da æe drugostepeni sud podiæi kaznu Omerhodžiæu. Na ovu presudu æe se žaliti Tužilaštvo koje je tražilo maksimalnu kaznu. Po novom zakonu, advokat ošteæenih se ne može žaliti", dodao je Tomiæ.

Tomiæ kaže da mu je nakon izricanja presude prišao svjedok Fahrudin Selah koji je rekao da mu je nuðeno 10.000 evra da promjeni iskaz.

Prema njegovim rijeèima, imam Omerhodžiæ je Selahu, koji mu je lièni prijatelj, rekao "da nije trebao, ali je pokušao nešto djevojèici".

"To je po meni bilo jedno od presudnih svjedoèenja", dodao je Tomiæ.

Odbrana imama Omerhodžiæa je danas nakon izricanja presude najavila žalbu, tvrdeæi da je imam nevin i da je rijeè o "montiranom procesu"...

http://www.svevijesti.ba/content/view/22821/215/ ;


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
13-02-2009 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
gds
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 13-02-2009
Lokacija: Tinja/Srebrenik
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Neznam zasto se veceras nista nije culo u DNEVNIKU TELEVIZIJE TUZLANSKOG KANTONA O udarnoj vijesti a u vezi izricanja presude Imamu iz Gluhe Bukovice za nedjelo koje je pocinio sa maloljetnom djevojcicom. Licno sam razocaran cinjenicom da se u zadnje vrijeme Televizija Tuzlanskog Kantona ponasa kao da je u Tuzli samo jedan narod i to muslimanski i po tom sablonu priprema i emituje program.Osim sto je cenzurisan i sve sto urednici smatraju da treba da sakriju od javnosti oni to i ne objavljuju a ono sto i objave bude modifikovano tako da se javnost izmanipulise.LICNO VISE NEZELIM GLEDATI PROGRAM TAKAV KAKAV NAM SERVIRAJU A SMATRAM DA JE TO ZA TUZLU ONAKVU KAKVA JESTE NEPRIHVATLJIVO.Tuzla je uvijek bila otvorena,slobodna,multinacionalna i multikulturalna zajednica sto Tuzlanska televizija pokusava promijeniti sa svijim radom pruzajuci servis samo jednom narodu.  


novalija
13-02-2009 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
w0rthex
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 26-04-2008
Odgovori: 48
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta


Magazin "60 minuta" danas, inaèe, slavi svoj sedmi roðendan. 11. februara 2002. godine u 20:00 sati je emitovana prva emisija magazina "60 minuta".


21.01.2000 Više od dva mjeseca nakon parlamentarnih izbora u Bosni i Hercegovini, postizborna su pregovaranja, dogovaranja a nerjetko i žustre rasprave, rezultirali fomiranjem Demokratske alijanske za promjene (DAP). Alijansu, za sada sigurnu na razini Federacije BiH a jasno nagovještenu i na razini države, predvode be-ha socijaldemokrati (SDP) kao najjaèa pojedinaèna stranka u Bosni i Hercegovini.

Canis, uporedi ova 2 datuma. Koliko je Alijansa bila na vlasti? Ja mislim da je oko 2 godine, a 60 minuta je prvi puta emitirana vise od 2 godine nakon sastavljanja Alijanse. U tome ti mozda lezi jedan od razloga zasto 60 minuta nikad nije napadala Alijansu. NIJE POSTOJALA!

14-02-2009 at 01:45 | Ukljuèi u odgovor
Herodot
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-12-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 35
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
gds wrote:
Neznam zasto se veceras nista nije culo u DNEVNIKU TELEVIZIJE TUZLANSKOG KANTONA O udarnoj vijesti a u vezi izricanja presude Imamu iz Gluhe Bukovice za nedjelo koje je pocinio sa maloljetnom djevojcicom. Licno sam razocaran cinjenicom da se u zadnje vrijeme Televizija Tuzlanskog Kantona ponasa kao da je u Tuzli samo jedan narod i to muslimanski i po tom sablonu priprema i emituje program.Osim sto je cenzurisan i sve sto urednici smatraju da treba da sakriju od javnosti oni to i ne objavljuju a ono sto i objave bude modifikovano tako da se javnost izmanipulise.LICNO VISE NEZELIM GLEDATI PROGRAM TAKAV KAKAV NAM SERVIRAJU A SMATRAM DA JE TO ZA TUZLU ONAKVU KAKVA JESTE NEPRIHVATLJIVO.Tuzla je uvijek bila otvorena,slobodna,multinacionalna i multikulturalna zajednica sto Tuzlanska televizija pokusava promijeniti sa svijim radom pruzajuci servis samo jednom narodu.


Halo drug, selo Gluha Bukovica je u Srednjebosanskom kantonu. Trebas antenu okrenuti brema Bukovici ili Vilenici pa hvatati program TV Travnik. TVTK donosi vijesti iz naseg Kantona i vijesti iz drzave i Federacije koje se ticu gradjana Tuzlanskog kantona.

Ukljuci logiku malo.

A ono sto zelis gledati imas na programu Tuzlanske televizije Semira Salihovica. I naravno, nase drage, mile i èile SDPTV.

[Edited by yugi on 14-02-2009 at 12:56 GMT]
14-02-2009 at 05:54 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Saopstenje iz 2007

SDPBiH: Slobodan Vaskoviæ primjer kako se vlast u RS-u obraèunava s neistomišljenicima

Socijaldemokratska partija BiH smatra da je Slobodan Vaskoviæ, novinar magazina "60 minuta´´ i urednik banjaluèkog ´´Patriota´´, ujedno i jedini novinar iz RS-a koji otvoreno govori i dokumentuje o bezoènoj pljaèki i kriminalu vlasti u RS-u, najbolji primjer kako se ta ista vlast obraèunava sa svojim neistomišljenicima.



Kad ono Srebrenica 12.07.1995 Slobodan Vaskovic

15-02-2009 at 00:11 | Ukljuèi u odgovor
jai1
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-04-2008
Odgovori: 454
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

FEDERALNA TELEVIZIJA

SLAVO KUKIÆ, predsjednik upravnog odbora RTVFBiH

DŽEMAL ŠABIÆ, direktor RTVFBiH





U vašem samoreklamnom saopæenju kojeg ste objavili u Dnevniku 2, od 13.02.2009. kaže se: - Presuda Rešadu Omerhodžiæu za bluðnièenje dokaz je da su novinari Federalne televizije i politièkog magazina „60 minuta" bili u pravu kada su javnosti ukazali na ovaj sluèaj. Shodno društvenoj ulozi FTV-a, u našem smo programu stali u odbranu žrtve, a nismo širili islamofobiju kao što su nam neki pokušali imputirati. FTV i njezin politièki magazin „60 minuta" i na ovom su primjeru pokazali da nas visokopozicionirani „autoriteti" ili centri moèi ne mogu sprijeèiti u borbi za obiène ljude...

Iako ste „sluèajno" zaboravili kazati da je presuda nepravosnažna, cijenimo vaš osjeæaj krivnje za islamofobiju koju u zadnje vrijeme širite, ali nas niste uvjerili u istinitost vaše tvrdnje da je FTV i politièki magazin „60 minuta" u službi „obiènih ljudi".

Podsjeæamo! Vama je Džematski odbor našeg džemata Gluha Bukovica dana 11.02.2009. god. uputio u ime svih nas „obiènih ljudi" otvoreno pismo. U tom pismu naš Džematski odbor je tražio od uprave i menadžementa Federalne televizije da se javno i jasno izjasnite da li nas i vi smatrate „luðacima i primitivcima koji urlaju u srednjovjekovnom zanosu", kao što je to sa vidnim žarom mržnje kazao urednik politièkog magazina „60 minuta" Bakir Hadžiomeroviæ u svojoj privatnoj emisiji od 09. 02. 2009. god.

Takoðer, tražio je naš Džematski odbor od èlana Predsjedništva BiH, g. Željka Komšiæa, kao visokopozicioniranog državnog dužnosnika i centara moèi u partiji SDP-a, koju vi svakim danom sve više pristrasno promovirate, a što je protivno Kodeksu o emitiranju radio -televizijskih programa èlanak 6., da se izjasni smatra li i on da na jednom dijelu naše države žive „luðaci i primitivci koji urlaju u srednjovjekovnom zanosu"? Ako ne smatra, da li je rekao prilikom prijema novinara politièkog magazina „60 minuta", koju emituje javni servis FTV, kojeg i mi gluhobukovljani po sili zakona moramo plaèati od naše sirotinje, da su navedene kvalifikacije neprihvatljive i da je neprimjereno proglašavati stanovnike jednog sela luðacima i primitivcima!?

Pošto ste ignorirali zahtjev Džematskog odbora našeg džemata da nam se izvinete, poslat vam je protest zbog vašeg bezosjeæajnog odnosa prema našim „obiènim" ljudskim i moralnim osjeæanjima, što se moglo vidjeti i èuti u Dnevniku 2 FTV, od 06. 07. i 09. februara 2009. g te u politièkom magazinu "60 minuta", od 09. 02. 2009. god. gdje je nas „obiène ljude", kojima ste vi navodno u službi, Bakir Hadžiomeroviæ opisao kao „stotinjak luðaka i primitivaca koji urlalaju u srednjovjekovnom zanosu". Vi ste i to ignorirali.

Mi seljani Gluhe Bukovice nismo ni visokopozicionirani autoritet, niti smo centar moæe, veæ smo obièni ljudi, koji jedva sastavljaju kraj s krajem i uz to još moramo plaæati taksu za javni servis RTVFBiH, kojeg ste vi, Upravni odbor RTVFBiH uzurpirali da biste kroz politièki magazin „60 minuta" kontinuirano provodili svoju filozofiju linèa, kriminalizacije svega i svakoga ko vam se ne uklapa u vašu filozofiju na koju se poziva g. Slavo Kukiæ, predsjednik Upravnog odbora RTVFBiH te da biste sudili i presuðivali ljudima bez argumenta i dokaza.



Mi najbolje poznajemo našeg imama Rešada ef. Omerhoðiæa, koji je po našem dubokom uvjerenju nevin èovjek, koji je oklevetan i kojem je u prvostepenom sudskom postupku izreèena kriva presuda pod pritiskom visokopozicionarinih autoriteta vaše filozofije i centara moæi vaše omiljene partije.

No, mi poštujemo institucije suda naše zemlje i poštujemo odluke naše Islamske zajednice, ali æemo iskoristiti sve zakonske moguænosti, kao obièni ljudi - muslimani, da se dokaže da je naš imam Rešad Omerhodžiæ èastan èovjek, vrijedan imam i nevina žrtva montiranog procesa, kao što se to nebrojeno puta pokazalo u montiranim procesima protiv muslimana da su bili samo žrtva islamofobije i antimuslimanske kampanje, koju dolazi iz glava vama poznatog centra moæi.

Imajuæi sve to na umu, mi dole potpisani seljani Gluhe Bukovice pridružujemo se zahtjevu našeg Džematskog odbora u sastavu Musiæ Alija, predsjednik, Selava Zahid, èlan, Mekiæ Huso, èlan, Hodžiæ Salkan, èlan, Èosiæ Sefir, èlan, Omerhodžiæ Rešad, èlan i tražimo da objavite optvoreno pismo našeg Džematskog odbora od 11. 02. 2009. god., kao i ovaj naš protest zbog vašeg kršenja Kodeksa u kojem se garantira pravo na odgovor èlanku 19.

Ukoliko i po treæi puta ostanete gluhi, mi æemo nastaviti da vam pišemo sve dog ne uvažite ovaj zahtjev nas „obiènih ljudi" iz džemata Gluha Bukovica.

Vi u RFTVBiH kroz politièki magazin „60 minuta" imate pravo misliti o nama u Glugoj Bukovici što god hoæete, ali nemate pravo koristiti javno dobro, tj., javni servis RFTVBiH, da vrijeðate naš „obièni" ljudski ponos i našu moralnu èast. Mi vjerujemo da su prošla vremena bolješevizma i vladavine volje jedne partije, koja je sudila i presuðivala ljudima, posebno vjerskim službenica, samo zato što nisu po mjeri njihove slijepe antireligijske ideologije.

U vrijeme neslobode hrabrost je govoriti istinu, a u vrijeme slobode hrabrost je govoriti pristojno i uvažavati osjeæanja èasti i morala drugoga.

15-02-2009 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Reisul-ulema Mustafa ef. Ceriæ u posjeti Gluhoj Bukovici

15.02.2009. 14:45



Nakon izricanja nepravomoæne presude, jednoipogodišnje zatvorske kazne, imamu iz Gluhe Bukovice, Rešadu efendiji Omerhodžiæu, danas je u to selo stigao poglavar Islamske zajednice u BiH Mustafa efendija Ceriæ.

Tijekom boravka on æe razgovarati s obitelji ošteæene, svejdokom optužbe Salihom Hadžiæem, te mještanima Gluhe Bukovice. Inaèe, tijekom prošle noæi u mjesnoj džamiji održan je skup podrške efendiji Omerhodžiæu, za kojeg mještani traže da ostane u selu, prenosi FTV.
 


<br /><br /><br /><br />

15-02-2009 at 15:01 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

"Nakon izreèene jednoipogodišnje zatvorske kazne na Opæinskom sudu Travnik imamu iz Gluhe Bukovice Rešadu Omerhodžiæu, selo je posjetio vrhovni poglavar IZ-a u BiH reisul-ulema Mustafa efendija Ceriæ. Odmah po dolasku razgovarao je s ošteæenom djevojèicom i njenom obitelji, te obitelji svjedoka optužbe Saliha Hadžiæa. Reis Ceriæ je kazao da poštuje sud i njegove odluke, te iskazao podršku ovim obiteljima u smislu da ih nitko ne smije fizièki maltretirati. Nakon toga susreo se s brojnim vjernicima iz sela, te ih pozvao na mir i toleranciju. Na izravan upit kakva je sudbina imama Omerhodžiæa, za kojeg najveæi broj mještana i dalje tvrdi da je nevin, Ceriæ je kazao da je on suspendiran, te da æe uslijediti izbor novog imama do pravosnažnosti presude. Presuda Omerhodžiæu nije promijenila odnose u ovom selu. Porodica žrtve i svjedoci optužbe tvrde da žive pod pritiskom, a ostali mještani podržavaju osuðenog imama i najavljuju okupljanje pred Kantonalnim sudom u Novom Travniku do okonèanja postupka.

Nakon posjete reisul-uleme Gluhoj Bukovici, u redakciju FTV-a javio se Salih Hadžiæ, otac jedne od djevojèica, koji nije krio ogorèenje. "Oèekivao sam da æe to biti posjeta vrhovnog poglavara u cilju izvinjenja porodicama žrtava. Meðutim, umjesto da nam se izvini, djecu je ponovo vraæao u period onog vremena da bi se oni sjeæali svih detalja tog dogaðaja", kazao je Hadžiæ"
FTV

15-02-2009 at 20:30 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Jeste li vidjeli na dnevniku onu djecu u dzamiji kako placu za hodzom pa cujes u pozadini muski glas "jel vam zao hodze" pa sve curice u glas "jeste" uz plac i jecanje ...fuj jadna djeca...

15-02-2009 at 20:34 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
cupo wrote:
Jeste li vidjeli na dnevniku onu djecu u dzamiji kako placu za hodzom pa cujes u pozadini muski glas "jel vam zao hodze" pa sve curice u glas "jeste" uz plac i jecanje ...fuj jadna djeca...

Pa pogledaj malo ovaj proglas mještana Gluhe Bukovice što nam je postavio @BB pa nisu mogli naæ nekog iole pismenog da im to sastavi al´ mi je vrhunac bio kad se u potpisu javlja i pedofil o tempora o mores koji hajvani
"Znate ja nisam pedofil iako sam osuðen po diktatu nekog odozgora koji je imo golem interes da me osude" ma ljudi moji jelito moguæe
15-02-2009 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 42
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice