Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Presuda imamu Readu Omerhodiu iz travnikog sela Gluha Bukovica od godinu i po zatvora za bludne radnje nad maloljetnicom predstavlja pobjedu pravde, izjavio je Srni advokat oteene djevojice N.T. Duko Tomi.

"I pored uplitanja Islamske zajednice i reisa Mustafe Ceria pobijedila je pravda i zato sam sretan", rekao je Tomi i napomenuo da je za ovo krivino djelo predviena maksimalna kazna zatvora od pet godina.

"Nadam se da e drugostepeni sud podii kaznu Omerhodiu. Na ovu presudu e se aliti Tuilatvo koje je trailo maksimalnu kaznu. Po novom zakonu, advokat oteenih se ne moe aliti", dodao je Tomi.

Tomi kae da mu je nakon izricanja presude priao svjedok Fahrudin Selah koji je rekao da mu je nueno 10.000 evra da promjeni iskaz.

Prema njegovim rijeima, imam Omerhodi je Selahu, koji mu je lini prijatelj, rekao "da nije trebao, ali je pokuao neto djevojici".

"To je po meni bilo jedno od presudnih svjedoenja", dodao je Tomi.

Odbrana imama Omerhodia je danas nakon izricanja presude najavila albu, tvrdei da je imam nevin i da je rije o "montiranom procesu"...

http://www.svevijesti.ba/content/view/22821/215/ ;

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
13-02-2009 at 21:55 | Ukljui u odgovor
gds
Nivo: Novi foruma
Registriran(a): 13-02-2009
Odgovori: 2

Neznam zasto se veceras nista nije culo u DNEVNIKU TELEVIZIJE TUZLANSKOG KANTONA O udarnoj vijesti a u vezi izricanja presude Imamu iz Gluhe Bukovice za nedjelo koje je pocinio sa maloljetnom djevojcicom. Licno sam razocaran cinjenicom da se u zadnje vrijeme Televizija Tuzlanskog Kantona ponasa kao da je u Tuzli samo jedan narod i to muslimanski i po tom sablonu priprema i emituje program.Osim sto je cenzurisan i sve sto urednici smatraju da treba da sakriju od javnosti oni to i ne objavljuju a ono sto i objave bude modifikovano tako da se javnost izmanipulise.LICNO VISE NEZELIM GLEDATI PROGRAM TAKAV KAKAV NAM SERVIRAJU A SMATRAM DA JE TO ZA TUZLU ONAKVU KAKVA JESTE NEPRIHVATLJIVO.Tuzla je uvijek bila otvorena,slobodna,multinacionalna i multikulturalna zajednica sto Tuzlanska televizija pokusava promijeniti sa svijim radom pruzajuci servis samo jednom narodu.  

novalija
13-02-2009 at 22:45 | Ukljui u odgovor
w0rthex
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 26-04-2008
Odgovori: 48

Magazin "60 minuta" danas, inae, slavi svoj sedmi roendan. 11. februara 2002. godine u 20:00 sati je emitovana prva emisija magazina "60 minuta".

21.01.2000 Vie od dva mjeseca nakon parlamentarnih izbora u Bosni i Hercegovini, postizborna su pregovaranja, dogovaranja a nerjetko i ustre rasprave, rezultirali fomiranjem Demokratske alijanske za promjene (DAP). Alijansu, za sada sigurnu na razini Federacije BiH a jasno nagovjetenu i na razini drave, predvode be-ha socijaldemokrati (SDP) kao najjaa pojedinana stranka u Bosni i Hercegovini.

Canis, uporedi ova 2 datuma. Koliko je Alijansa bila na vlasti? Ja mislim da je oko 2 godine, a 60 minuta je prvi puta emitirana vise od 2 godine nakon sastavljanja Alijanse. U tome ti mozda lezi jedan od razloga zasto 60 minuta nikad nije napadala Alijansu. NIJE POSTOJALA!

14-02-2009 at 01:45 | Ukljui u odgovor
Herodot
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 01-12-2008
Odgovori: 35

citat:
gds wrote:
Neznam zasto se veceras nista nije culo u DNEVNIKU TELEVIZIJE TUZLANSKOG KANTONA O udarnoj vijesti a u vezi izricanja presude Imamu iz Gluhe Bukovice za nedjelo koje je pocinio sa maloljetnom djevojcicom. Licno sam razocaran cinjenicom da se u zadnje vrijeme Televizija Tuzlanskog Kantona ponasa kao da je u Tuzli samo jedan narod i to muslimanski i po tom sablonu priprema i emituje program.Osim sto je cenzurisan i sve sto urednici smatraju da treba da sakriju od javnosti oni to i ne objavljuju a ono sto i objave bude modifikovano tako da se javnost izmanipulise.LICNO VISE NEZELIM GLEDATI PROGRAM TAKAV KAKAV NAM SERVIRAJU A SMATRAM DA JE TO ZA TUZLU ONAKVU KAKVA JESTE NEPRIHVATLJIVO.Tuzla je uvijek bila otvorena,slobodna,multinacionalna i multikulturalna zajednica sto Tuzlanska televizija pokusava promijeniti sa svijim radom pruzajuci servis samo jednom narodu.

Halo drug, selo Gluha Bukovica je u Srednjebosanskom kantonu. Trebas antenu okrenuti brema Bukovici ili Vilenici pa hvatati program TV Travnik. TVTK donosi vijesti iz naseg Kantona i vijesti iz drzave i Federacije koje se ticu gradjana Tuzlanskog kantona.

Ukljuci logiku malo.

A ono sto zelis gledati imas na programu Tuzlanske televizije Semira Salihovica. I naravno, nase drage, mile i ile SDPTV.

[Edited by yugi on 14-02-2009 at 12:56 GMT]
14-02-2009 at 05:54 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Saopstenje iz 2007

SDPBiH: Slobodan Vaskovi primjer kako se vlast u RS-u obraunava s neistomiljenicima

Socijaldemokratska partija BiH smatra da je Slobodan Vaskovi, novinar magazina "60 minuta i urednik banjalukog Patriota, ujedno i jedini novinar iz RS-a koji otvoreno govori i dokumentuje o bezonoj pljaki i kriminalu vlasti u RS-u, najbolji primjer kako se ta ista vlast obraunava sa svojim neistomiljenicima.

Kad ono Srebrenica 12.07.1995 Slobodan Vaskovic

15-02-2009 at 00:11 | Ukljui u odgovor
jai1
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-04-2008
Odgovori: 454

FEDERALNA TELEVIZIJA

SLAVO KUKI, predsjednik upravnog odbora RTVFBiH

DEMAL ABI, direktor RTVFBiH

U vaem samoreklamnom saopenju kojeg ste objavili u Dnevniku 2, od 13.02.2009. kae se: - Presuda Readu Omerhodiu za blunienje dokaz je da su novinari Federalne televizije i politikog magazina 60 minuta" bili u pravu kada su javnosti ukazali na ovaj sluaj. Shodno drutvenoj ulozi FTV-a, u naem smo programu stali u odbranu rtve, a nismo irili islamofobiju kao to su nam neki pokuali imputirati. FTV i njezin politiki magazin 60 minuta" i na ovom su primjeru pokazali da nas visokopozicionirani autoriteti" ili centri moi ne mogu sprijeiti u borbi za obine ljude...

Iako ste sluajno" zaboravili kazati da je presuda nepravosnana, cijenimo va osjeaj krivnje za islamofobiju koju u zadnje vrijeme irite, ali nas niste uvjerili u istinitost vae tvrdnje da je FTV i politiki magazin 60 minuta" u slubi obinih ljudi".

Podsjeamo! Vama je Dematski odbor naeg demata Gluha Bukovica dana 11.02.2009. god. uputio u ime svih nas obinih ljudi" otvoreno pismo. U tom pismu na Dematski odbor je traio od uprave i menadementa Federalne televizije da se javno i jasno izjasnite da li nas i vi smatrate luacima i primitivcima koji urlaju u srednjovjekovnom zanosu", kao to je to sa vidnim arom mrnje kazao urednik politikog magazina 60 minuta" Bakir Hadiomerovi u svojoj privatnoj emisiji od 09. 02. 2009. god.

Takoer, traio je na Dematski odbor od lana Predsjednitva BiH, g. eljka Komia, kao visokopozicioniranog dravnog dunosnika i centara moi u partiji SDP-a, koju vi svakim danom sve vie pristrasno promovirate, a to je protivno Kodeksu o emitiranju radio -televizijskih programa lanak 6., da se izjasni smatra li i on da na jednom dijelu nae drave ive luaci i primitivci koji urlaju u srednjovjekovnom zanosu"? Ako ne smatra, da li je rekao prilikom prijema novinara politikog magazina 60 minuta", koju emituje javni servis FTV, kojeg i mi gluhobukovljani po sili zakona moramo plaati od nae sirotinje, da su navedene kvalifikacije neprihvatljive i da je neprimjereno proglaavati stanovnike jednog sela luacima i primitivcima!?

Poto ste ignorirali zahtjev Dematskog odbora naeg demata da nam se izvinete, poslat vam je protest zbog vaeg bezosjeajnog odnosa prema naim obinim" ljudskim i moralnim osjeanjima, to se moglo vidjeti i uti u Dnevniku 2 FTV, od 06. 07. i 09. februara 2009. g te u politikom magazinu "60 minuta", od 09. 02. 2009. god. gdje je nas obine ljude", kojima ste vi navodno u slubi, Bakir Hadiomerovi opisao kao stotinjak luaka i primitivaca koji urlalaju u srednjovjekovnom zanosu". Vi ste i to ignorirali.

Mi seljani Gluhe Bukovice nismo ni visokopozicionirani autoritet, niti smo centar moe, ve smo obini ljudi, koji jedva sastavljaju kraj s krajem i uz to jo moramo plaati taksu za javni servis RTVFBiH, kojeg ste vi, Upravni odbor RTVFBiH uzurpirali da biste kroz politiki magazin 60 minuta" kontinuirano provodili svoju filozofiju lina, kriminalizacije svega i svakoga ko vam se ne uklapa u vau filozofiju na koju se poziva g. Slavo Kuki, predsjednik Upravnog odbora RTVFBiH te da biste sudili i presuivali ljudima bez argumenta i dokaza.

Mi najbolje poznajemo naeg imama Reada ef. Omerhoia, koji je po naem dubokom uvjerenju nevin ovjek, koji je oklevetan i kojem je u prvostepenom sudskom postupku izreena kriva presuda pod pritiskom visokopozicionarinih autoriteta vae filozofije i centara moi vae omiljene partije.

No, mi potujemo institucije suda nae zemlje i potujemo odluke nae Islamske zajednice, ali emo iskoristiti sve zakonske mogunosti, kao obini ljudi - muslimani, da se dokae da je na imam Read Omerhodi astan ovjek, vrijedan imam i nevina rtva montiranog procesa, kao to se to nebrojeno puta pokazalo u montiranim procesima protiv muslimana da su bili samo rtva islamofobije i antimuslimanske kampanje, koju dolazi iz glava vama poznatog centra moi.

Imajui sve to na umu, mi dole potpisani seljani Gluhe Bukovice pridruujemo se zahtjevu naeg Dematskog odbora u sastavu Musi Alija, predsjednik, Selava Zahid, lan, Meki Huso, lan, Hodi Salkan, lan, osi Sefir, lan, Omerhodi Read, lan i traimo da objavite optvoreno pismo naeg Dematskog odbora od 11. 02. 2009. god., kao i ovaj na protest zbog vaeg krenja Kodeksa u kojem se garantira pravo na odgovor lanku 19.

Ukoliko i po trei puta ostanete gluhi, mi emo nastaviti da vam piemo sve dog ne uvaite ovaj zahtjev nas obinih ljudi" iz demata Gluha Bukovica.

Vi u RFTVBiH kroz politiki magazin 60 minuta" imate pravo misliti o nama u Glugoj Bukovici to god hoete, ali nemate pravo koristiti javno dobro, tj., javni servis RFTVBiH, da vrijeate na obini" ljudski ponos i nau moralnu ast. Mi vjerujemo da su prola vremena boljeevizma i vladavine volje jedne partije, koja je sudila i presuivala ljudima, posebno vjerskim slubenica, samo zato to nisu po mjeri njihove slijepe antireligijske ideologije.

U vrijeme neslobode hrabrost je govoriti istinu, a u vrijeme slobode hrabrost je govoriti pristojno i uvaavati osjeanja asti i morala drugoga.

15-02-2009 at 12:38 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

Reisul-ulema Mustafa ef. Ceri u posjeti Gluhoj Bukovici

15.02.2009. 14:45

Nakon izricanja nepravomone presude, jednoipogodinje zatvorske kazne, imamu iz Gluhe Bukovice, Readu efendiji Omerhodiu, danas je u to selo stigao poglavar Islamske zajednice u BiH Mustafa efendija Ceri.

Tijekom boravka on e razgovarati s obitelji oteene, svejdokom optube Salihom Hadiem, te mjetanima Gluhe Bukovice. Inae, tijekom prole noi u mjesnoj damiji odran je skup podrke efendiji Omerhodiu, za kojeg mjetani trae da ostane u selu, prenosi FTV.

<br /><br /><br /><br />

15-02-2009 at 15:01 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

"Nakon izreene jednoipogodinje zatvorske kazne na Opinskom sudu Travnik imamu iz Gluhe Bukovice Readu Omerhodiu, selo je posjetio vrhovni poglavar IZ-a u BiH reisul-ulema Mustafa efendija Ceri. Odmah po dolasku razgovarao je s oteenom djevojicom i njenom obitelji, te obitelji svjedoka optube Saliha Hadia. Reis Ceri je kazao da potuje sud i njegove odluke, te iskazao podrku ovim obiteljima u smislu da ih nitko ne smije fiziki maltretirati. Nakon toga susreo se s brojnim vjernicima iz sela, te ih pozvao na mir i toleranciju. Na izravan upit kakva je sudbina imama Omerhodia, za kojeg najvei broj mjetana i dalje tvrdi da je nevin, Ceri je kazao da je on suspendiran, te da e uslijediti izbor novog imama do pravosnanosti presude. Presuda Omerhodiu nije promijenila odnose u ovom selu. Porodica rtve i svjedoci optube tvrde da ive pod pritiskom, a ostali mjetani podravaju osuenog imama i najavljuju okupljanje pred Kantonalnim sudom u Novom Travniku do okonanja postupka.

Nakon posjete reisul-uleme Gluhoj Bukovici, u redakciju FTV-a javio se Salih Hadi, otac jedne od djevojica, koji nije krio ogorenje. "Oekivao sam da e to biti posjeta vrhovnog poglavara u cilju izvinjenja porodicama rtava. Meutim, umjesto da nam se izvini, djecu je ponovo vraao u period onog vremena da bi se oni sjeali svih detalja tog dogaaja", kazao je Hadi"
FTV

15-02-2009 at 20:30 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Jeste li vidjeli na dnevniku onu djecu u dzamiji kako placu za hodzom pa cujes u pozadini muski glas "jel vam zao hodze" pa sve curice u glas "jeste" uz plac i jecanje ...fuj jadna djeca...

15-02-2009 at 20:34 | Ukljui u odgovor
Shaban
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Odgovori: 12510

icon Re: Re: 60 minuta

citat:
cupo wrote:
Jeste li vidjeli na dnevniku onu djecu u dzamiji kako placu za hodzom pa cujes u pozadini muski glas "jel vam zao hodze" pa sve curice u glas "jeste" uz plac i jecanje ...fuj jadna djeca...

Pa pogledaj malo ovaj proglas mjetana Gluhe Bukovice to nam je postavio @BB pa nisu mogli na nekog iole pismenog da im to sastavi al mi je vrhunac bio kad se u potpisu javlja i pedofil o tempora o mores koji hajvani
"Znate ja nisam pedofil iako sam osuen po diktatu nekog odozgora koji je imo golem interes da me osude" ma ljudi moji jelito mogue
15-02-2009 at 20:38 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: bony, hifzija, Ilincica, kooleegaa, moviemaker, sheky, tuzlak ba, zio
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net