Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
unbeaten
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 16-01-2009
Odgovori: 93
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
jai1 wrote:


Jok,da glasam za Zlaju i kompaniju pa da nas sve pohapse kao "islamske teroriste",a zamjene pederima.

SDP nikada ne smije biti opcija,samo se treba sjetiti "Alijanse za potjere" i sve je ok.



onda ti pravo idi na Gluhu B. (kako se vec ovo selo zove), a SDP ce uvijek u gradu soli da zivi u svima nama!!

bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

enes mujic, na smetljiste! 


reis Ceric - od vjerskog vodje, preko placenika BBI banke, do clana Radonciceve stranke:<br />

<br />

od hodze,bankara-lihvara,do politicara...<br />

<br />

http://bbibanka.com.ba/web/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=203&lang=ba
16-02-2009 at 14:54 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Reis efendija Ceriæ opet boravio u Gluhoj Bukovici: Suze sa osuðenim imamom


16.02.2009. 14:42

Reisu-l-ulema Islamske zajednice Bosne i Hercegovine dr. Mustafa efendija Ceriæ ispunio je obeæanje! Nakon prvostepene presude kojom je imam Gluhe Bukovice Rešad ef. Omerhodžiæ osuðen na 18 mjeseci zatvora zbog seksualnog zlostavljanja maloljetne N. T., posjetio je porodicu ošteæene.

Sve ga je zanimalo. Pa èak i to može li se živjeti od stoèarstva i prodaje mlijeka. Potom je, sklonjen od novinara, razgovarao s N. T. i njenom porodicom. No, tanka vrata, radoznalo novinarsko uho...

- Je li ti imam stavljao ruku na spolni organ, pitao je reis maloljetnu N. T.

- Jeste, odgovorila je.

- Jesi li ruku na njegov spolni organ stavila preko hlaèa ili ti je rekao da otkopèaš njegove hlaèe, nastavio je reis.

- Preko hlaèa, rekla je djevojèica.

- A, je li se imam uzbudio?, zanimalo je reis efendiju.

- Nije, objasnila je N. T.

Onda je, u neko doba, zazvonio telefon u kuæi N. T. Duško Tomiæ, advokat N. T., bio je na telefonskoj liniji. Razgovarao je s reisu-l-ulemom.

"Ostavite, molim vas, Islamsku zajednicu na miru. Ne volite vi više muslimansku djecu od nas muslimana. Iznosite laži, klevete. Vi niste musliman i ne znate šta je to biti musliman. Ne možete N. T. voljeti više od mene", objasnio je reis advokatu Tomiæu.

Problem je istina

Potom se oprostio s porodicom, krenuo ka mjesnoj džamiji, gdje su ga èekale džematlije Gluhe Bukovice.

"Eto, saslušao nas je! Nakon svega, naš odnos sa komšijama je nikakav. Problem je istina! Neka se samo istina govori", kaže Advija, majka N. T.

Djed N. T. dobacuje kako æe u Gluhoj Bukovici biti "gužve sve dok se efendija Omerhodžiæ ne skloni". Pitate li ga, reæi æe djed da je Duško Tomiæ njima, "makar je druge vjere, kao brat". Jer "goni èovjek pravdu".

Nakon izricanja prvostepene presude, prièa Salih Hadžiæ, svjedok u procesu protiv imama Gluhe Bukovice, njegovoj i porodici N. T. još je teže.

"Inaèe, naše porodice i djeca su izoliranu u ovom selu. Nakon presude, još je gore. Pišu se podrške peticije efendiji. Komšije mi prijete! Deset ljudi mi je fizièki prijetilo pred 50 svjedoka. Govorili su da mi treba metak u èelo. Sinoæ je tri puta, nakon sastanka održanog u džamiji, kraj moje kuæe pucano iz pištolja. Iseliæu odavde, ali tek kad drugostepeni sud dokaže šta je istina. Reisa su mediji pritisli da i danas doðe u selo. Siguran sam, zakljuèiæe reis kako je imam nevin", vjeruje Hadžiæ.

Evo nas u džamiji. Prepuna. Džematlije susretljive. Prave mjesta novinarima. Kasnije æe ih ribom poèastiti. Svi pomno slušaju reisa. Objašnjava da je posjetio N.T., potom Saliha Hadžiæa i drugu djevojèicu koja je svjedoèila na sudu.

"Podržavam peticiju koju ste uputili FTV. Neka priznaju da su pogriješili i neka je proèitaju! Vas, kao muslimane, molim da ni verbalno ni fizièki nikoga ne ugrožavate. Vjerujem u vas! Laž ima kratke noge. A oni koji vam kažu da ste divljaci, neka doðu ovdje i nauèe šta je civilizacija! U Bukovici niko nije ugrožen. Federalna TV vas je nazvala luðacima. To je uvreda za sve muslimane! Moramo diæi glas protiv takve televizije. To je nepošteno. Ako bude trebalo, demonstrirajte protiv toga", rekao je reis u džamiji okupljenim džematlijama.

Plaè pred džamijom

Pred džamijom vri od Bukovljana. Sad sami traže novinare. Svi bi da daju izjave. A one se, kada ih èujete, svode na jedno: Hodža nije kriv. Salkan Hodžiæ, domar džamije, veli kako æe 150 djece poslati na kantonalni sud da svjedoèe.

"Sve sam nadzirao, gledao! Da sam bilo šta primijetio, objesio bih hodžu", uvjerava Salkan.

I M. B., svjedokinja koja je rekla da N. T. laže, da hodža nije kriv, prièa u novinarske mikrofone.

- Lagala je. Sve je slagala, kaže.

Potom, sva djeca u i iz sveg glasa, kao da im se komanduje, kažu kako "hodža nije kriv".

Istovremeno, ispred Hajrudina Selave, èlana džamijskog odbora, èetiri-pet malih, pobuljenih curica. Stisle se jedna uz drugu. Hajrudin æe gromkim glasom:

"Ovako kako naši mediji rade, ugrožavaju se prava djece! A ona kažu, sve je izmišljeno", vièe Selava.

Curice plaèu.

"Je li vam žao hodže?", pita ih Selava.

"Jeste!", uglas æe plaène curice,

"Neka æafiri i neprijatelji naše zemlje slušaju: ovim našim ljepoticama je Allah pružio snagu i moæ da kažu istinu. Neka vidi munafik, æafir, Bakir Hadžiomeroviæ i njegov sluga Avdo Avdiæ, na sramotu mu bilo", govori Selava i kaže curicama:

"De, recite da je laž optužba protiv hodže!"

"Laažu!", deru se curice. I plaèu.

U to, i reis æe iz džamije. Prièa koga je sve obišao. Prièa kako iz Gluhe Bukovice nosi poruke za sve džemate i imame i roditelje.

"Pozivam ih, ako imaju nekih sumnji da nas, Islamsku zajednicu, najprije obavijeste! Prije nego ljude poput Duška Tomiæa koji ne razumije bosansko selo, tradiciju. Duško Tomiæ nije musliman... Mi kao zajednica moramo shvatiti da unutar sebe možemo rješavati vlastite probleme", rekao je reis.

Došao je u Gluhu Bukovicu, kaže, da se uvjeri kako niko nije ugrožen premda su neki mediji, posebno FTV, javili da je porodica N. T. ugrožena.

"Pitao sam porodicu N. T. Kažu, ima verbalnih prijetnji. Zato sam u džamiji pozvao ljude da se sustegnu i od verbalnih prijetnji i od nasilja", pozvao je reis.

I odluka o suspenziji imam je, misli reis, provedena. Imam Rešad Omerhodžiæ je suspendiran, nema "ingerencije imama, ali ima pravo komunicirati s džematom i biti s njim", obrazložio je reis.

"Magazin 60 minuta je uvrijedio stanovnike nazvavši ih divljacima, rekli su da urlaju kao u srednjem vijeku. Neka im se FTV izvini! Moji Bukovljani su ponosni, plemeniti, slatki ljudi", rekao je reis.

Odlazak iz sela

Novog imama Gluhe Bukovice odabraæe džematski odbor sela, a IZBiH æe "strpljivo posmatrati nastavak procesa, prihvatiti svaku odluku suda".

Dok reis daje izjavu novinarima, sve okupljene djevojèice zbile su se oko imama Omerhodžiæa. Plaèe imam, plaèu djevojèice! U nekih se suze kotrljaju niz lice, neke hinje plaè. Uglavnom...

"Nije kriv i ne damo ga", uglas æe curice kojima je efendija do juèe predavao vjeronauku.

Potom, hodža i reis ulaze u zgradu džematskog odbora. Novinari ne mogu s njima. Nezvanièno, reis je hodži uruèio rješenje o suspenziji. Kako je suspendovani hodža?!

"Uspravno sam! Vidjeli ste, plakao sam sa uèenicama kojima sam držao nastavu. Plakale su od tuge i žalosti! Odlièno se osjeæam! Cijelo je selo uza me! Džemat mi vjeruje! Reis mi je rekao da trebam iseliti iz kuæe. Sutra æu to uraditi! Od sutra, neæu biti u ovom džematu. Selim, imam svoju kuæu. Vratiæu se, akobog da, nakon presude!", nada se imam Omerhodžiæ.

Javiše mu, ženi mu pozlilo. Otrèa hodža. Alija Musiæ, predsjednik džamijskog odbora, kaže kako æe sada "osnovati društvo koje æe imati oštricu prema medijima".


(Osloboðenje)

16-02-2009 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Kako je sa web-portala FTV nestala anketa o 60 minuta?
Ponedjeljak, 16 Veljaèa 2009 17:09 sister Vijesti iz Bosne

Protiv magazina "60 minuta" 954 glasa ili 61,83 %, a za 589 ili 38,17%

Prije tri dana, na web-portalu Federalne televizije bilo je postavljeno anketno pitanje: "Podržavate li Politièki magazin 60 minuta?".

Nakon vrlo kratkog vremenskog perioda, iako je uobièajeno da se anketna pitanja na stranicama zadrže 24 sata, a nekada i duže, kako bi glasovi bili validni, odnosno anketa ispunila svoj cilj, ovo pitanje je sklonjeno.

Šta se zapravo dogodilo? Prije nego što æe "neko" donijeti odluku da se anketa o podršci magazinu "60 minuta" naprasno skine sa portala, rezultati su bili sljedeæi:

- za odgovor NE svoj glas dala su 954 ispitanika, odnosno 61,83%

- za odgovor DA svoj glas dalo je 589 ispitanika, odnosno 38,17%

Vjerovatno zbog èinjenice da je više ljudi protiv naèina njihovog rada nego onih koji ih podržavaju, odluèeno je da se anketa što prije ukloni. Jer, da su kojim sluèajem rezultati glasanja bili obrnuti, veæ bi se njima likovalo u javnosti.

Izvor: Avaz

16-02-2009 at 18:24 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

i tako dok se balije prepucavaju,a cini se da ce prepucavanje potrajati,neopazeno prolazi jedna mala vjest da je u Bijeljini sluzbeno po prvi put uveden apardhejd-prvi evropski
Naime izglasan je zakon po kojem predsjednik opstine i saradnici mogu biti samo srbi

16-02-2009 at 18:54 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
Vejsil wrote:
i tako dok se balije prepucavaju,a cini se da ce prepucavanje potrajati,neopazeno prolazi jedna mala vjest da je u Bijeljini sluzbeno po prvi put uveden apardhejd-prvi evropski
Naime izglasan je zakon po kojem predsjednik opstine i saradnici mogu biti samo srbi




Dobro jutro, gdje si do sad bio
Cijela RS od postanka funkcionise po tom principu, na zalost, to nije nista novo, vec vidjeno -samo sad jos jedan stepen ka totalnom fasizmu pomaknuto, al´ moze im se jer im ih niko (tu mislim na medjunarodnu zajednicu) to ne brani...

[Edited by mosnik on 16-02-2009 at 19:51 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-02-2009 at 19:50 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Herodot wrote:



Bakir Hadziomerovic u FTV dnevniku:

"Ukoliko gradjanima, stanovnicima Gluhe Bukovice ne smeta to sto im je imam pedofil, evo, grozno zvuci, nadam se da ce taj isti covjek i njihovu djecu da napastvuje kao sto je napastvovao i neciju drugu."

Hajd sto je javno covjeku potvrdio krivicu prije suda. To na stranu, nego drugo je porazavajuce.

Iz ove izjave se jasno vidi da papku nije stalo do djece, njemu je stalo do profitiranja na slucaju, povezivanje od tog imama, preko travnickog muftije, do reisa (kao i Vildana Selimbegovic sto je slozila lanac povezanosti).
Ovom moralnom kretenu je u redu da djeca budu napastvovana zato sto su im roditelji ometali njegovu ekipu kvazi-novinara da snimaju!!!


Zamislite cijelo selo brani efendiju. Tu nešto nije u redu, jer Boga mi, poznavajuæi naš mentalitet, da je efendija nešto uradio do sad bi bio obješen ili kastriran. Ljudi, meni je odavno dosta njihove prièe rekla-kazala. A Bakir deèko iz kriminalne porodice ( majka odležala 20 godina zbog kraðe- znaèi lopov) ima kompleks. Nije lako biti iz lopovske familije. pogotovo živjet sa tim u doba komunizma. Svi su prstom pokazivali na te ljude. Kažu da su ga u školi zvali Bakire lopove. Trauma ljudi trauma! E sad zamislite kakva smo mi zemlja kad nam lekcije svakog ponedjeljka dijeli deèko iz lopovske porodice. On voli ponavljati kriminalno jer kriminal mu je u krvi..


Hm,Papak na kvadrat.
16-02-2009 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

zar nisu vise zabranili tu emisiju seset minuta ? samo unose nemir medj raju,  


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
16-02-2009 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
bh.zmaj
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 62
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Evo opet prozvase hudog reisa, pa Brankovica, pa Dodika... Moj Boze, ovaj Bakir udario samo po postenom narodu... Sad bi bio red da se reis i kacavenda udruze i pozovu na javni linc tim 60 minuta...

 


Da te volim dusa zna, draga moja

<br />

B I H
16-02-2009 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

A i udruzenje pedofila i onih koji ih podrzavaju pokazuje sve vise nervoze prema pomenutoj emisiji...Zajedno sa carom-reisom i drugom mu kackavaljom-kacavenodom ima da naprave ofanzivu...

[Edited by mosnik on 16-02-2009 at 21:29 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-02-2009 at 21:26 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

evo rekoh ja, sve treba zabranit i zatvoriti, jel tako zmaje, ma i tebe treba zatvoriti mozes gdje god suknut plamen i zapalit stagod  


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
16-02-2009 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 55
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice