Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Eto, jos jedan ponedjeljak, i opet bi 60 minuta, pa zar ih ne ukinuse,ccc...

[Edited by mosnik on 16-02-2009 at 21:29 GMT] 

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-02-2009 at 21:27 | Ukljui u odgovor
cupo
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Vidim i medju muslimanima sad imaju narikace mislim na one curice okupljenje oko hodze pedofila sto prikaze veceras. I za onakvo ogavno, jadno, primitivno, zatucano iskoristavanje djece treba pokrenuti sudski postupak i svaku onu curicu ponaosob ispitati cime su ih potkupili.

Sve skupa strava i uzas i ovo veceras prikazano

16-02-2009 at 21:34 | Ukljui u odgovor
Jazo

Registriran(a): 10-02-2009
Odgovori: 1594

Sad Jazo ozbiljno.
Navikli smo gledati kako se po Britaniji i drugdje po Europi i svijetu Svestena lica uhvate kad kad na djelu sa podmladkom iz pastve.

Sad se to nama dogodilo, nezgodno jeasto smo upirali prstom a sad nam valja ocistit svoju avliju.

Naravno pedofilij je veliki svjetski probem i treba tom stati u kraj. Sud je odlucio i to se treba postovati.

Starkonja voli mlade curice , tip je iskoristio polozaj i odradio posao, ne obaziruci se na zakone , sad je sasvim normalno da mora odlezat zbog svog cina , prihvatite to tako i prestanite se svadjati.
Niko nemoze odgovarati ni za postupke svoje djece a kamo li za postupke nekog tamo iz Travnika.

Farsa sa djecom koja placu je vec ocjenjena u Europskim medijima kao manipulacija.
To je i vama jasno gledali ste kako se to radi. 

Jazavac nema prirodnih neprijatelja u naim krajevima.
16-02-2009 at 21:34 | Ukljui u odgovor
bh.zmaj
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-02-2009
Odgovori: 62

Haman su ljudi citali ratni roman Zlatka Dukica "Daleko je sunce", koji u drugom dijelu predvidja kraj rata i upravo sistem kakav bi doticna gospoda zeljela... U tom slucaju i zmaj bi hudbama podrzavao reisa i blatio Bakira, jer tako bi ga "poducili" i oci mu otvorili u nekom KPD-u...  

Da te volim dusa zna, draga moja

<br />

B I H
16-02-2009 at 21:36 | Ukljui u odgovor
jai1
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-04-2008
Odgovori: 454

Advokat Adil Lozo uputio je pismo Federalnoj televiziji u kojem istie na brojne netane navode, krivo interpretiranje i pristrasnost u izvjetavanju sa sudskog procesa u vezi optubi na imama Reada Omerhodia. U pismu se kae:

Potovani,
U petak dana 13. 2. 2009. godine od strane Opinskog suda Travnik u predmetu Tuitelj protiv Omerhodia, od strane Opinskog suda Travnik saopena je odluka Suda da je moj branjenik oglaen krivim, te mu je izreena kazna zatvora u trajanju od 18 mjeseci.

U sudskom postupku koji je trajao od 03. 04. 2007. godine do 10. 02. 2009. godine, a na osnovu lana 251. Zakona o krivinom postupku iskljuena je javnost za cio glavni pretres. Javnost je iskljuena u zatiti interesa malodobne osobe T.N., a u odnosu na to se moj branjenik i ja nismo protivili. Kao to vam je poznato punomonik oteene T.N. je i pored toga to je bila iskljuena javnost iznosio podatke pojedinim medijima koji su te podatke koristili da bi se izvrio svojevrstan pritisak na Sud.

Tako je data informacija da e dana 10. 02. 2009. godine odrati se zavrne rijei i da e odluka Suda biti donijeta 13. 02. 2009. godine u 13:00 sati. Odbrana gospodina Omerhodia nije imala mogunost da zaustavi takvo nezakonito ponaanje koje spada u nadlenost Kantonalnog tuilatva Travnik koje nije po ovom pitanju, prema saznanjima odbrane, uope razmatralo ovu okolnost. U situaciji kada je pristup medijima bio omoguen punomoniku navodno oteene T.N., onemogueno je pravo na odbranu gospodinu Oinerhodi Readu ili pravo na adekvatnu odbranu bez pritiska i javne osude koja je donijeta prije nepravomone odluke Suda.

S tim u vezi i nakon objavljivanja odluke Suda od strane Televizije Federacije BiH nastavilo se sa iznoenjem netanih informacija.

Ove netane informacije prvenstveno se odnose na iznoenje injenice da se radi o veem broju oteenih malodobnih osoba. Optunicom KT-558/05 koja je potvrena 08. 03. 2007. godine kao oteena osoba oznaena je samo malodobna T.N.

U vie navrata medijima se lano predstavljao kao otac oteene gospodin Hadi Salih, zvani Miki. S tim u vezi elim vas obavijestiti, a iz razloga potivanja prava da objavite tane informacije da malodobna T.N. nema oca. Lano predstavljanje gospodina Hadi Saliha zvanog Miki da je otac oteene vjerovatno je uzrokovano idejorn da je i njegova kerka malodobna H.S. oteena. Gospodin Hadzi nikada nije bio svjedok optube ili odbrane, te se ne moe govoriti da se njegovo kazivanje smatra kao kazivanje svjedoka optube i oca oteene. Dana 28. 8. 2007. godine malodobna H.S, je svjedoila pred Sudom i na njenom iskazu odbrana temelji svoj stav da se radi o neutemeljenoj optubi.

Takoder vas elim obavijestiti da je u ovom predmetu svjedoilo ukupno pet malodobnih osoba i da iskazi etiri malodobne osobe su jedinstveni i prihvaeni kao dokazi odbrane dok je samo iskaz malodobne T.N. razliit u odnosu na ova etiri iskaza, a na kojem je Sud temeljio svoju odluku.

Pored ovih svjedoka u predmetu je svjedoilo ukupno 19 osoba na 15 roita za glavni pretres. U dosadanjim vaim objavama po uvjerenju odbrane svjesno su izbjegavane injenice koje su istinite da moj branjenik nije poinio djelo koje mu se stavlja na teret. U nedostatku injenica koje idu na teret mom branjeniku prihvatili ste kao tanu injenicu da je gospodin Hadi Salih zvani Miki svjedok optube i otac rtve.

Takodor vam mogu ponudili materijalne dokaze koji ukazuju da je gospodin Hadi Salih zvani Miki u toku trajanja istranog i sudskog postupka aktivno uestvovao na nain to je podnosio prijave protiv Tuilatva i Sudija Visokom sudskom i tuilakom vijeu, odnosno disciplinskom tuiocu, Ombudsmanima F BiH koji su prihvatili gospodina Hadia kao osobu ije je pravo povrijeeno da bi nakon provedenog postupka istrage utvrdili injenicu da nema elemenata koji ukazuju da je takvo pravo povrijeeno.

Odbrana takoer ukazuje na nekorektan odnos prema mom branjeniku koji se zove Omerhodi Read, a koji u vaim objavama se zove "hoda pedofil". Niko u toku postupka nije koristio takvu terminologiju, te moj branjenik nije optuen za pedofiliju u Islamskoj zajednici, ve mu je stavljeno na teret krivino djelo bludne radnje iz lana 208. Krivinog zakona F BiH.

Odbrana ostaje otvorena za razgovore i objavu tanih informacija u okviru zakonskih ovlatenja.

Ovaj put skreem panju da je svako objavljivanje netanih informacija sa vae strane povreda prava na odbranu, to je jedno od osnovnih ljudskih prava, kae se u pismu advokata Adila Loze.

17-02-2009 at 01:11 | Ukljui u odgovor
unbeaten
Registriran(a): 16-01-2009
Odgovori: 93

gluposti u saupstenju "advokatskog sejtaana",,,

oj sad kad malo zamezete zivinickog mutaveliju i on je sljedeci na listi

buhahaha Tito se probudiooo, svi ce po "kratkom postupku"!! hahaah

[Edited by unbeaten on 17-02-2009 at 01:28 GMT] 

reis Ceric - od vjerskog vodje, preko placenika BBI banke, do clana Radonciceve stranke:<br />

<br />

od hodze,bankara-lihvara,do politicara...<br />

<br />

http://bbibanka.com.ba/web/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=203&lang=ba
17-02-2009 at 01:25 | Ukljui u odgovor
andjela
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Odgovori: 13230

icon Re: Re: 60 minuta

citat:
cupo wrote:
Vidim i medju muslimanima sad imaju narikace mislim na one curice okupljenje oko hodze pedofila sto prikaze veceras. I za onakvo ogavno, jadno, primitivno, zatucano iskoristavanje djece treba pokrenuti sudski postupak i svaku onu curicu ponaosob ispitati cime su ih potkupili.

Sve skupa strava i uzas i ovo veceras prikazano

Sad bez zezanja...ali ono sto smo vidjeli je vise nego jadno

Ne mogu da vjerujem kako je nas narod pao na niske grane....kako se s njima manipulise...nevjerovatno...Mene je bilo sramota gledati onu djecu....

Zaista sam davno prepoznala da su u BiH sve tri vjere redovno poceli konzumirati na pogresan nacin ....ali ni sanjati nisam mogla da ce doci dovdje...da cemo sa zapada uzeti najtruliji dio i to bas u vjeri

A ovo sto "pojedinci" komentarisu 60 minuta ma da treba zauvijek zazmiriti ispred svega sto se desava....ja se samo pitam , kako bi forumasi reagovali da se slucajno radi o njihovom djetetu....bili sutjeli da sacuvaju cast "vjerske zajednice"....ma poderala bi ga .... jos gore ustvari ..... Zato je bolje da razmislite sta moze jos biti , nego ko je otkrio istinu!!!

17-02-2009 at 09:34 | Ukljui u odgovor
Vejsil
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014

av,av,av !

lajte kere jakobsfelda!trrrrrrrrrr (ovo je bio rafal iz smajsera )

17-02-2009 at 11:04 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

Omerhodzic:Prikazane samo izjave onih koji su mi ovo namjestili

Ispovjest osuenog imama iz Gluhe Bukovice
Sve je poelo od izbora u Dematskom odboru 2002. godine, kada su se udruili Hadi i Meki, kae suspendirani imam...
17.02.2009. 07:59

Read Omerhodi, sada ve bivi imam u podvlaikom selu Gluha Bukovica, nakon osuujue presude Opinskog suda u Travniku za bludnje radnje napustio je svoj demat.

Prema njegovim rijeima, oni koji su punih est godina radili na tome da ga uklone, iako su manjina u selu, uspjeli su u svom naumu.

Saznajemo da se Omerhodi odselio iz Gluhe Bukovice i da e biti smjeten u okolici Travnika, ali daleko od svog demata. Potvrdio nam je to i sam imam u svojoj ispovijesti.

Poetak muka

- Ono to su javno rekli - "sve emo ljage baciti na efendiju da ga protjeramo" - to su uradili i u tome su zaista uspjeli. Ili su korak po korak i istjerali me. Napustio sam Gluhu Bukovicu. Napustio sam demat sa suzama u oima, ali s ponosom, jer me ispratilo 98 posto dematlija, takoer sa suzama u oima, kao i svi moji polaznici vjerske pouke - kazao nam je juer Omerhodi.

Svoju ispovijest poinje priom starom est godina, kada su se poele iznositi razne prie o njemu. On kae da je u Gluhu Bukovicu doao 1996., iako nije imao elju, jer je do tada imao svoj demat u okolici Kaknja. Ipak, na nagovor prijatelja i Irfana Mekia, blagajnika Dematskog odbora u Gluhoj Bukovici, odluio je doi u to selo.

- Zaista mi je bilo dobro sve do 2002. i izbora u Islamskoj zajednici u selu. Problemi su poeli kada je smijenjen Dematski odbor, tanije blagajnik Meki, koji nije bio zadovoljan time. Tu je poetak mojih muka i problema. Taj ovjek mislio je da sam ga ja smijenio i okupio je oko sebe manju grupu ljudi koji su ga podrali. Najaktivniji u podrci bio je Salih Hadi Miki - pria nam Omerhodi.

Prema njegovim rijeima, s ostalim mjetanima on nikada nije imao problema, ak ni verbalni duel. Dalje tvrdi da se Hadi, kada je vidio da nije ukljuen u Dematski odbor, udruio s Mekiem.

- Javno su govorili, a za to postoje i svjedoci, da moram otii, jer sam, navodno, podijelio demat. To je trajalo pune dvije godine, dok nije dolo do ovog sluaja. Priu o navodnom zlostavljanju poela je iriti Sala (nena djevojice N. T., op. a.), koja se pridruila grupi okupljenoj oko Mekia - navodi Omerhodi.

Saline izjave, prema njegovim tvrdnjama, tokom svih tih godina su se mijenjale.

- I na sudu su bile kontradiktorne. Pouzdano tvrdim, i to mogu dokazati i na sudu dnevnikom u kojem vodim evidenciju o nastavi, da N. T. nije pohaala vjersku pouku. Bila je tu samo 14-15 puta tokom godine, odnosno dolazila je samo kada je trebala dobiti humanitarnu pomo - kae Omerhodi.

Vjerska pouka

Otkako je on doao u Gluhu Bukovicu, svake godine na vjersku pouku dolazilo je od 130 do 140 djeaka i djevojica. Za sve te godine, dodaje, niko od roditelja nije imao primjedbi na njegov rad. injenicu da je sam vodio vjersku pouku i za djeake i za djevojice opravdava isto finansijskim razlozima.

- Kada su me optuivali, uvijek se govorilo u mnoini, a nikada u jednini. Ja sam, prema navodima medija, zlostavljao vie djevojica. Naalost, i takvih kvalifikacija je bilo. To nije istina. Postavljam pitanje svim razumnim ljudima da li je mogue da svi ti roditelji dou i zloupotrijebe svoju djecu da bi me podrali. Podrka dematlija nakon presude je i vea nego ranije - istie Omerhodi.

Suspendirani imam ne krije razoarenje Opinskim sudom u Travniku, jer je potovao sudska pravila. Drugoj strani, istie, bilo je sve dozvoljeno, bez ikakvih sankcija.

- Ranije sam imao povjerenje u sud, ali u posljednjih nekoliko dana neto udno se deavalo. Dolazak medija napravio je haos i krivu sliku. Svi oni, kao profesionalci, znaju ili bi trebali znati, da je ovaj proces bio zatvoren za javnost. Meutim, u stvarnosti je bio zatvoren za svakoga osim za njih (oteena strana, op. a.) - kae Omerhodi.

Dalje tvrdi da su njegovi protivnici u sudu zloupotrijebili medije.

- Naalost, te medijske kue koje su dolazile u selo lano su se predstavljale, dolazile su bez najave. Ja sam potovao pravila suda, a izjave dematlija koje su me podravale nikada nisu objavljene. Prikazane su samo izjave ljudi koji su mi ovo smjestili - kae na kraju razgovora Read Omerhodi, naglaavajui da o narednim koracima odbrane ne eli govoriti.

Obolio od eerne bolesti

Nepravosnana presuda Opinskog suda u Travniku kojom je osuen na godinu i po zatvora za "bludne radnje" nad maloljetnom N. T., ali i stalni pritisci tokom proteklih godina, ostavili su svoj trag na Omerhodiu. Kae da je obolio od eerne bolesti, a i njegova supruga je teko bolesna.
.----------------------------------------------------
Priznade covjek da je bolestan,pedofilija je bolest.

Autor: K. KAVAZOVI[avaz.ba)

[Edited by primus on 17-02-2009 at 00:25 GMT]

17-02-2009 at 13:23 | Ukljui u odgovor
bosnjobosnjo
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Odgovori: 245

Ispovijest osuenog imama iz Gluhe Bukovice
Utorak, 17 Veljaa 2009 11:47 sister Vijesti iz Bosne

Napustio sam demat sa suzama u oima, ali s ponosom, jer me ispratilo 98% dematlija.

Sve je poelo od izbora u Dematskom odboru 2002. godine, kada su se udruili Hadi i Meki, kae suspendirani imam...

Read Omerhodi, sada ve bivi imam u podvlaikom selu Gluha Bukovica, nakon osuujue presude Opinskog suda u Travniku za bludnje radnje napustio je svoj demat.

Prema njegovim rijeima, oni koji su punih est godina radili na tome da ga uklone, iako su manjina u selu, uspjeli su u svom naumu.

Saznajemo da se Omerhodi odselio iz Gluhe Bukovice i da e biti smjeten u okolici Travnika, ali daleko od svog demata. Potvrdio nam je to i sam imam u svojoj ispovijesti.

Poetak muka

Ono to su javno rekli - "sve emo ljage baciti na efendiju da ga protjeramo" - to su uradili i u tome su zaista uspjeli. Ili su korak po korak i istjerali me. Napustio sam Gluhu Bukovicu. Napustio sam demat sa suzama u oima, ali s ponosom, jer me ispratilo 98% dematlija, takoer sa suzama u oima, kao i svi moji polaznici vjerske pouke, kazao nam je juer Omerhodi.

Svoju ispovijest poinje priom starom est godina, kada su se poele iznositi razne prie o njemu. On kae da je u Gluhu Bukovicu doao 1996., iako nije imao elju, jer je do tada imao svoj demat u okolici Kaknja. Ipak, na nagovor prijatelja i Irfana Mekia, blagajnika Dematskog odbora u Gluhoj Bukovici, odluio je doi u to selo.

Zaista mi je bilo dobro sve do 2002. i izbora u Islamskoj zajednici u selu. Problemi su poeli kada je smijenjen Dematski odbor, tanije blagajnik Meki, koji nije bio zadovoljan time. Tu je poetak mojih muka i problema. Taj ovjek mislio je da sam ga ja smijenio i okupio je oko sebe manju grupu ljudi koji su ga podrali. Najaktivniji u podrci bio je Salih Hadi Miki, pria nam Omerhodi.

Prema njegovim rijeima, s ostalim mjetanima on nikada nije imao problema, ak ni verbalni duel. Dalje tvrdi da se Hadi, kada je vidio da nije ukljuen u Dematski odbor, udruio s Mekiem.

Javno su govorili, a za to postoje i svjedoci, da moram otii, jer sam, navodno, podijelio demat. To je trajalo pune dvije godine, dok nije dolo do ovog sluaja. Priu o navodnom zlostavljanju poela je iriti Sala (nena djevojice N. T., op. a.), koja se pridruila grupi okupljenoj oko Mekia, navodi Omerhodi.

Saline izjave, prema njegovim tvrdnjama, tokom svih tih godina su se mijenjale.

I na sudu su bile kontradiktorne. Pouzdano tvrdim, i to mogu dokazati i na sudu dnevnikom u kojem vodim evidenciju o nastavi, da N. T. nije pohaala vjersku pouku. Bila je tu samo 14-15 puta tokom godine, odnosno dolazila je samo kada je trebala dobiti humanitarnu pomo, kae Omerhodi.

Vjerska pouka

Otkako je on doao u Gluhu Bukovicu, svake godine na vjersku pouku dolazilo je od 130 do 140 djeaka i djevojica. Za sve te godine, dodaje, niko od roditelja nije imao primjedbi na njegov rad. injenicu da je sam vodio vjersku pouku i za djeake i za djevojice opravdava isto finansijskim razlozima.

Kada su me optuivali, uvijek se govorilo u mnoini, a nikada u jednini. Ja sam, prema navodima medija, zlostavljao vie djevojica. Naalost, i takvih kvalifikacija je bilo. To nije istina. Postavljam pitanje svim razumnim ljudima da li je mogue da svi ti roditelji dou i zloupotrijebe svoju djecu da bi me podrali. Podrka dematlija nakon presude je i vea nego ranije, istie Omerhodi.

Suspendirani imam ne krije razoarenje Opinskim sudom u Travniku, jer je potovao sudska pravila. Drugoj strani, istie, bilo je sve dozvoljeno, bez ikakvih sankcija.

Ranije sam imao povjerenje u sud, ali u posljednjih nekoliko dana neto udno se deavalo. Dolazak medija napravio je haos i krivu sliku. Svi oni, kao profesionalci, znaju ili bi trebali znati, da je ovaj proces bio zatvoren za javnost. Meutim, u stvarnosti je bio zatvoren za svakoga osim za njih (oteena strana, op. a.), kae Omerhodi.

Dalje tvrdi da su njegovi protivnici u sudu zloupotrijebili medije.

Naalost, te medijske kue koje su dolazile u selo lano su se predstavljale, dolazile su bez najave. Ja sam potovao pravila suda, a izjave dematlija koje su me podravale nikada nisu objavljene. Prikazane su samo izjave ljudi koji su mi ovo smjestili, kae na kraju razgovora Read Omerhodi, naglaavajui da o narednim koracima odbrane ne eli govoriti.

Obolio od eerne bolesti

Nepravosnana presuda Opinskog suda u Travniku kojom je osuen na godinu i po zatvora za "bludne radnje" nad maloljetnom N. T., ali i stalni pritisci tokom proteklih godina, ostavili su svoj trag na Omerhodiu. Kae da je obolio od eerne bolesti, a i njegova supruga je teko bolesna.

17-02-2009 at 20:13 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 6
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: atlanta, biberche..., dzenic, edy80, emina b., king1973, Medion, Mehmed, mico, nokati, SnOoPy, soccerpreis, Tanitha
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net