Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : UN dijeta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon UN dijeta

Mili moji ja se tako šetam po gradu i vidim mahom sve vitke cure. Paze na sebe i to mi je drago.Ali šta je sa nama koji smo natukli 15-.20 kg vška? Posle poroda mi je evo ostalo 15 kg više i patim se da skinem. Dal je neko od vas bio na ovoj famoznoj dijeti?UN.Nemojte me veæ se javite i podjelite vaše mišljenje i iskustvo.

16-02-2010 at 11:26 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
stvor wrote:
Mili moji ja se tako šetam po gradu i vidim mahom sve vitke cure. Paze na sebe i to mi je drago.Ali šta je sa nama koji smo natukli 15-.20 kg vška? Posle poroda mi je evo ostalo 15 kg više i patim se da skinem. Dal je neko od vas bio na ovoj famoznoj dijeti?UN.Nemojte me veæ se javite i podjelite vaše mišljenje i iskustvo.





Pa reci onda kakva je to dijeta... Ima nas dosta koji bi voljeli da znaju  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
16-02-2010 at 12:40 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

Un dijeta traje 90 dana i gubi se za to vrijeme 18-25kg.Moja poznanica je bila na njoj i smršala je 21 kg. Doruèak je svaki dan isti.Jedu se 2 voæke u paru tj iste.Znaèi svih 90 dana je isti doruèak.Jel ištainteresantno?Da nastavim dalje........ ;hanka

16-02-2010 at 12:56 | Ukljuèi u odgovor
Lutak
Nivo: Forumas sa iskustvom
Lep,Nezan i Neizbezan :)

Registriran(a): 11-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 38
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: UN dijeta

Poznajem curu koja je zaista smrsala 25 kilograma za 90 dana ali se cura bas bas pridzavala uputa i usput je pjesacila na banji 3 puta sedmicno

pa evo ko voli nek izvoli


UN dijeta

Ova dijeta pored skidanja kilograma dovodi i do promene metabolizma pa se izgubljeni kilogrami ne vraæaju.

Dijeta traje 90 dana i oslabi se od 18 - 25 kg.
Ako je potrebno oslabiti manje, dijeta se prekida ranije, ali tada dolazi do promene metabolizma. Dijeta uvek poèinje proteinskim danom, zatim slede skrobni, ugljenohidratni dan, voæni dan, pa ponovo proteinski.

REDOSLED DANA SE NE SME MENJATI!

DORUCAK: svih 90 dana VOÆE. Jedu se po dva ista voæa ili šaka suvog voæa. (Ovaj obrok se eventualno može zameniti sa nutricionistièki izbalansiranim zamenskim obrokom)

PRVI - PROTEINSKI DAN

RUÈAK: Meso, kuvano ili peèeno (3 parèeta - restoranska porcija - 250gr.) ili 3 kuvana ili peèena jaja, Hleb - parèe, Salata - u neogranièenim kolièinama, Supa - obavezno (bez rezanaca - 1 šolja)

Ovog dana mogu se jesti mleko i sir, ali se za njihovu kolièinu umanjuje kolièina mesa, odnosno jaja.

VEÈERA: Isto što i za ruèak, ali bez supe. Obavezno je da ako se meso jede za ruèak jede se i za veèeru, a ako su jaja za ruèak, moraju biti i za veèeru.

DRUGI - SKROBNI DAN

RUÈAK: Pasulj, grašak, soèivo, pirinaè, krompir - kuvano, jedino uz dodatak zaèina (so, vegeta, biber, keèap, kuvani paradajz) - pun tanjir, Hleb - parèe, Salata

VEÈERA: Isto kao i za ruèak, ali pola mere.

TREÆI - UGLJENOHIDRATNI DAN

RUÈAK: Kuvana testenina uz dodatak zaèina - keèapa ili slièno, ili pica samo sa dodatkom keèapa, ili slano pecivo u kolièini pice u piceriji (npr. 3 kifle)

VEÈERA: Dva tanja parèeta torte, ili 3 - 4 kolaèa, ili 3 - 4 kugle sladoleda, Obavezno - 1 rebro èokolade za kuvanje

ÈETVRTI - VOCNI DAN

RUÈAK I VEÈERA: Samo mešano voæe, koliko se hoæe.

Posle kruga od 7 x 4 dana, tj. 29 dana (tri puta u toku dijete) drži se "vodeni dan".
Celog dana pije se samo voda (eventualno se može dodati èaj).

Obavezno posle voænog, a ponekad posle vodenog, nastavlja se sa proteinskim danom.

Kafa i èaj se mogu piti, ali bez seæera.
Sokove svesti na najmanju moguæu meru.
Sve što je navedeno mora se jesti jer ima svoju ulogu u organizmu.

Voæe je obavezno za doruèak, jer najbrže daje energiju, èokolada treæeg dana takoðe, jer štiti organizam od moguæe alergije.

Kolièine hrane su veæe od uobièajenih, a namirnice podešene našim uslovima i podneblju. Mora se biti dosledan i uporan.

Moze se desiti da prvih deset dana ne doðe do gubitka kilograma, ali se onda naglo izgubi 3 - 4 kilograma.

Posle 90 dana dijete, jos 90 dana za dorucak se jede voæe, dok se za ruèak i veèeru vraæa na uobièajeni naèin ishrane. U tom periodu treba da se izgubi jos 3 kg, što je pokazatelj promene metabolizma. Ako se kilogrami ne izgube, dijetu treba ponoviti, ali tek posle 3 meseca.

Preporuèeno je uzimati dodatak vitamina i minerala kako bi se saèuvao imunitet organizma.

AKO SE ŽELI DA SE JOŠ SMANJI TEŽINA, DIJETA SE NE SME PRODUŽAVATI VIŠE OD 90 DANA - JEDINO POSLE PAUZE OD 3 MESECA MOŽE SE SPROVESTI NOVIH 90 DANA DIJETE.
 


Original Tuzlak
16-02-2010 at 13:36 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

Ne znam da li ste veæ èitali, ali duže vremena je UN dijeta neadekvatna i nepreporuèljiva od strane nutricionista radi posljedica naglog mršavljenja.

16-02-2010 at 21:37 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
stvor wrote:
Dal je neko od vas bio na ovoj famoznoj dijeti?UN.Nemojte me veæ se javite i podjelite vaše mišljenje i iskustvo.


Jeli se ovdje radi o dijeti Ujedinjenih Nacija... Naravno da smo bili i to skoro svi u periodu izmedju 92-95...
16-02-2010 at 21:46 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
hurija wrote:
Ne znam da li ste veæ èitali, ali duže vremena je UN dijeta neadekvatna i nepreporuèljiva od strane nutricionista radi posljedica naglog mršavljenja.







16-02-2010 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
stvor wrote:
Mili moji ja se tako šetam po gradu i vidim mahom sve vitke cure. Paze na sebe i to mi je drago.Ali šta je sa nama koji smo natukli 15-.20 kg vška? Posle poroda mi je evo ostalo 15 kg više i patim se da skinem. Dal je neko od vas bio na ovoj famoznoj dijeti?UN.Nemojte me veæ se javite i podjelite vaše mišljenje i iskustvo.


Nema od toga ništa. Prije deset godina prestao pušiti i poèeo kile nabijati.
Prvi put UN dijetu praktikovao prije sedam godina i skinuo 17 kila. Brzo ih vratio.
Ponovo UN dijeta prije tri godine 14 kila skinuo i jopet se vratile.
A nisam baš toliki ždero da tamanim i noge pod sobom. Klasika, što u tanjir to i u mene. POGREŠNO!!!
Ove godine, i ubuduæe, nova taktika.
Porcije smanjiti i na pola jela napraviti pauzu desetak minuta. Kažu da toliko treba da mozak skonta da više nisi toliko gladan.
Moje, a i iskustva drugih kažu da nema ništa na brzaka. Uglavnom promijeniti naèin ishrane i života. Više fizièkih aktivnosti manje slatka i masnoæa itd.
Ja se vala nièega ne mogu odreæi. Samo umjereno.




[Edited by bdirlija on 17-02-2010 at 09:02 GMT]
17-02-2010 at 08:43 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

Zaboravi dodati da sam odmah nakon drugog puta maksuz povadio nalaze krvi.
Krvna slika totalno bila OK. Al' brate i setro draga, dosadi što jes' jes'.
Nije ono nešto extra teško. Jedeš svega, i mesa, kolaèa, hljeba...
Hljeb mene najviše košta, i to Gazdiæa. Pogotovo njihove lepine, one velike i vruæe. Ja sam ti od onih, što i sa kiflom jede šnitu hljeba.

A vala mi ukinut' Travel kanal i onog Chef Abroad. Ona janjetina što je beduini iz Jordana, dva i po' sahata pod saæem u pjesku zatrpanom, polako pekoše...

Onako mekanog mesa u svom životu ne viðo'.




[Edited by bdirlija on 17-02-2010 at 09:03 GMT]

17-02-2010 at 08:50 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
bdirlija wrote:


Nema od toga ništa. Prije deset godina prestao pušiti i poèeo kile nabijati.
Prvi put UN dijetu praktikovao prije sedam godina i skinuo 17 kila. Brzo ih vratio.
Ponovo UN dijeta prije tri godine 14 kila skinuo i jopet se vratile.
A nisam baš toliki ždero da tamanim i noge pod sobom. Klasika, što u tanir to i u mene. Ove godine, i ubuduæe, nova taktika.
Porcije smanjiti i na pola jela napraviti pauzu desetak minuta. Kažu da toliko treba od mozak skonta da više nisi toliko gladan.
Moje, a i iskustva drugih kažu da nema ništa na brzaka. Uglavnom promijeniti naèin ishrane i života. Više fizièkih aktivnosti manje slatka i masnoæa itd.
Ja se vala nièega neæu odreæi. Samo umjereno.



to je logicno.. jer, za vrijeme dijete se suzdrzava i kobajage discipliniran bude. skine se neka odredjena kilaza, konta ok sad mogu preststi i normalno nastaviti jesti i dodje do JoJo efekta. sva skinuta kilaza se vrati ako ne i vise. jer stim - se nije najvaznije izmjenilo - nacin ishrane.

za trajni rezultat je promjena u nac inu ishrane najbitnija, uvodjenje rituala (smireno jesti bez novina pored, tv-a, laptopa) nigdje ne zuriti. odrzavati obroke dorucak, rucak vecera (i zaposlen to moze)
manje masnih pita i slatkih kolaca, vise voca (i ovdje ima neko sa vise secera u sebi) itd.. tako skinute kile se ne vracaju.

inace sve ove brze dijete i cajevi turboschlank i co.. zavrsavaju sa nabijanjem kila poslije..+
17-02-2010 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 60
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Zdravlje : UN dijeta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice