Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : UN dijeta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

Anabela,jesil ti to majke ti na un dijeti? ;hanka Ako jesi de malo isprièaj od kada si i kako ti ide....

24-02-2010 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
stvor wrote:
Anabela,jesil ti to majke ti na un dijeti? ;hanka Ako jesi de malo isprièaj od kada si i kako ti ide....




Ma nisam ni na kakvoj dijeti, nego sam mislila na to da i bez te dijete ne jedem toliko koliko tamo pise da treba jesti..pa se pitam ako ionako ne jedem toliko a ne gubim tezinu, pa kako se onda gubi tezina i izaziva takve vrtoglavice kao sto ti kazes u svu tu gomilu hrane koja je tamo spomenuta...
Pitam se u cemu je fazon i kako se toliko gubi tezina
Meni se cini ako budem pocela tu dijetu da cu se jos udebljat uz svu tu hranu...

Ja cu ti dati najbolji savjet i ako si u stanju da to ispostujes garantujem ti da ces ubrzo dotjerati liniju da bolje nemoze biti...( ja nemogu zbog posla da to redovno primjenjujem ali cim se malo vrijeme proljepsa a dan produzi, krecem i ja....)

Evo ti; Svaki dan hodati , pa najmanje jedno 2km ujutro i isto toliko predvece...Nije setanje, niti trcanje, nego onako malo brze hodanje, da osjetis da si se umorila....
Kad jedes, popolovi obrok...dorucak normalno...rucak popolovi i veceru ako mozes izbjegni ili sebi napravi kokice ili malo kikirikija, oraha il kospa...ili malo voca, ili laganu salatu ili vocni sok...

Pregledaj "ishranu po krvnim grupama" i ako si krvna grupa "A" izbjegavaj meso, osim onog koje je za tebe neutralno...Koliko si u mogucnosti da se hranis u skladu sa svojom krvnom grupom bolje za tebe..neces osjecati tezinu u stomaku i neces se debljat od hrane koja ti ne odgovara...

Sve ovo izgleda komplikovano ali nije...izbjegavaj hranu koja te najvise goji, smanji obroke i najvaznije-hodaj svaki dan...
Moja je drugarica izgubila oko 30kg za jedno godinu dana...Sve je ostalo isto osim sto je svako jutro hodala jedno sat vremena i navece isto tako...
Eto, pa nam javi sta si odlucila...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
25-02-2010 at 07:24 | Ukljuèi u odgovor
Mela77
Nivo: Forumski doajen
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Lokacija: meðu voljenima
Odgovori: 8258
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

Istina da nisam nikad bila na UN dijeti, pa sam razmišljala, pa hoæu-neæu, pa neko kaže dobra, neko ne valja....mada poznajem ljude koji su baš izgubili kilograme na UN dijeti....
ali ja evo dolazim pješke na posao veæ 4 sedmice i izgubila sam 4 kg .... doruèkujem voæe, ruèam, uglavnom izbjegnem veèeru, ali i dalje jedem èoko-smoki ;hanka

super mi je lijepo se osjeæam....zato pješaèi i sigurno je smanjenje kilograma....

btw... ja neæu odustajati dok nedobijem željenu kilažu

25-02-2010 at 10:31 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
Mela77 wrote:
Istina da nisam nikad bila na UN dijeti, pa sam razmišljala, pa hoæu-neæu, pa neko kaže dobra, neko ne valja....mada poznajem ljude koji su baš izgubili kilograme na UN dijeti....
ali ja evo dolazim pješke na posao veæ 4 sedmice i izgubila sam 4 kg .... doruèkujem voæe, ruèam, uglavnom izbjegnem veèeru, ali i dalje jedem èoko-smoki ;hanka

super mi je lijepo se osjeæam....zato pješaèi i sigurno je smanjenje kilograma....

btw... ja neæu odustajati dok nedobijem željenu kilažu




Super si Mela...da svijet zna da nema bolje dijete... ja sam prije par godina samo hodanjem skinula 10 kg za dva mjeseca...Nisam hodala zbog treninga nego iz nuzde ali eto, na kraju se isplatilo

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
25-02-2010 at 10:50 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

Ma svi ste vi u pravu na svoj naèin. Treba stisnuti i odluèno kranuti ka cilju. Trebaa samo hodati i hodati.....

25-02-2010 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
stvor wrote:
Ma svi ste vi u pravu na svoj naèin. Treba stisnuti i odluèno kranuti ka cilju. Trebaa samo hodati i hodati.....





Znas sta draga moja..ja vidim da ti ides tamo ovamo po tim temama o dijetama ali mi se cini da neces ni jednu poceti...
Nije uopste problem bilo sta da odaberes, samo moras znati da je rijesenje u tebi..
Ti bi da smrsas a da jedes kao i dosad, da ne hodas i da ne gladujes..jel tako ;hanka
Eto da ti kazem da sam neki dan kad smo govorili o tim dijetama i procitala ovdje o toj UN dijeti, odmah pocela...
I nikako mi nije jasno od cega se to tebi zavrtilo da si prekinula prvi dan.
Prvi dan je na proteinima i ako ti za rucak nije dovoljno 3 komada mesa i salata i supa i komad hljeba...a za veceru isto tako samo bez supe....onda nemoj ni pokusavat ni jednu dijetu...Jer ja nisam mogla ni pojest sve sto je propisano a kamoli da mi jos nije dovoljno.. ;hanka Mislim, za rucak mogu ali za veceru ne mogu, to mi je previse..umanjim za jedan komad mesa ili jedno jaje.
Uglavnom da ti kazem da mi je danas 11 dan dijete i pravo mi je dobro, osim onog dana samo sa vocem, koji mi je evo i danas zapao. Ali evo sam si naredala kivija, jabuka, banana, narandzi..pa nekako se izgura...Prvi takav dan mi je bio malo potezak ali sam izdrzala a kako odmice, sve je lakse i lakse..
Zasad sam izgubila 2.5 kg. Uglavnom nema mjesanja jela, nema onog osjecanja napuhanosti kao kad jedes sve i svasta...
Jedino sto sam si uvela vitamin B12 svakodnevno.A ne bi bilo lose da se uzimaju i multivitamini u toku dijete..
ja sam si jos iskombinovala sa onom dijetom po krvnim grupama pa pokusavam da uzimam ono sto mi odgovara krvnoj grupi..
Recimo ja sam A grvna gr. pa posto nam nije preporuceno meso koje nasa krvna grupa ne vari nikako, ja umjesto mesa uzimam ili jaja ili piletinu koja mi je neutralna ili meso ribe koja mi je preporucena po krvnoj grupi...Tako i za ostale dane, prvo se konsultujem sa svojom kr.gr pa onda pravim rucak.
Za sad sam zadovoljna i vidjecu do kraja mjeseca kako ce izaci..
Da napomenem, posto volim slatku kafu ja je i dalje pijem slatku ali sa malo secera a ne kako je preporuceno, bez secera...
Malo i sama iskombinujes...
Zato draga moja, prestani ispitivati i kreni...
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
16-03-2010 at 09:20 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
ANABELA wrote:

Uglavnom da ti kazem da mi je danas 11 dan dijete i pravo mi je dobro, osim onog dana samo sa vocem, koji mi je evo i danas zapao. Ali evo sam si naredala kivija, jabuka, banana, narandzi..pa nekako se izgura...Prvi takav dan mi je bio malo potezak ali sam izdrzala a kako odmice, sve je lakse i lakse..
Zasad sam izgubila 2.5 kg. Uglavnom nema mjesanja jela, nema onog osjecanja napuhanosti kao kad jedes sve i svasta...
Jedino sto sam si uvela vitamin B12 svakodnevno.A ne bi bilo lose da se uzimaju i multivitamini u toku dijete..
ja sam si jos iskombinovala sa onom dijetom po krvnim grupama pa pokusavam da uzimam ono sto mi odgovara krvnoj grupi..
Recimo ja sam A grvna gr. pa posto nam nije preporuceno meso koje nasa krvna grupa ne vari nikako, ja umjesto mesa uzimam ili jaja ili piletinu koja mi je neutralna ili meso ribe koja mi je preporucena po krvnoj grupi...Tako i za ostale dane, prvo se konsultujem sa svojom kr.gr pa onda pravim rucak.
Za sad sam zadovoljna i vidjecu do kraja mjeseca kako ce izaci..
Da napomenem, posto volim slatku kafu ja je i dalje pijem slatku ali sa malo secera a ne kako je preporuceno, bez secera...
Malo i sama iskombinujes...
Zato draga moja, prestani ispitivati i kreni...



Ja sam tokom te dijete na voæni dan malo "varao" suhim voæem (ne kandiranim), posebno smokvama. I išlo je. Prvi put na UN dijeti sam ruèao voæe, salate. Poslije mi se ogadilo pa sam prešao na taktiku kad mi zakvrlje crijeva a ja pojedem voæku. Jabuke sam u širokom luku izbjegavao taj dan jer mi otvore apetit još više.
Kafu sam isto tako volio poslatku ali sam se navikao sa malim komadiæem kocke šeæera, te i dan danas tako pijem. Jednu kocku smeðeg šeæera iskomadam na otprilike 6-7 dijelova i jedan mi komadiæ dosta. Malo gricneš i onda zaliješ onako postarinski, meraklijski.

Sad sam proèitao u nekoj knjizi isto kao dijeta a opet nije. Za doruèak isto voæe i ništa osim voæa do podne. Poslije normalno s tim da se što više jede sirovog povræa i voæa. Sad uz ruèak salate pojedemo ... Otprilike da bi komotno mogli preživati
A pošto volimo salate to i ne pada teško. A sad æe ionako sezona raznog voæa i povræa pa je najbolje vrijeme za poèetak zdrave ishrane.
Harvey Diamond - Fit for Life Not Fat For Life (2003) iliti kako naši prevedoše "Zauvijek zdravi i vitki". Po ovom autoru omjer sirovog, svježeg i kuhanog u ishrani treba da bude oko 50-50%.

Jest da evo svako malo pogledavam na sat kad æe podne ali samo malo volje i ide.
16-03-2010 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

toliko sam raznih dijeta probala, ni jedna nije bila tako ucinkovita kao anoreksija

(doduse, jeste da sam izgledala kao grob u zitu, ali, sta se moze )

no, salu na stranu, hodanje je tito... zimi ne volim da hodam, a i imala sam neki period od novembra do januara da nisam glave dizala s posla, tako da sam se na to "vadila"... sad me pritisnulo, dosla sam do one granice preko koje ne smijem da predjem, pa sam se malo "osvijestila"...

pocela sam sa jednom svojom davnom rutinom:
- ujutro cijedjeni grejpfrut
- rucak normalan, sta god ima i sta ko napravi (ali obavezno da bude oko 2)
- vecera nesto sitno, nekad malo sira, nekad mozda jedno jaje, kriska dzema ili tako nesto, oko 6

ako u medjuvremenu osjetim da mi crijeva bas zavijaju, onda macnem nesto sitno (kockica cokolade, ili dvije cak , pokoji badem, suha smokva... nesto tako)

svakih par dana napravimo veliku zdjelu vocne salate, pa je jedemo dok ne pojedemo, za sve obroke (obicno nam potraje dan i po)

uz to, naravno, setnja ili steper ili fitness... kombinacija, da ne dosadi stalno jedno te isto...

za sada, u kratkom periodu, -4...

16-03-2010 at 11:16 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
bdirlija wrote:


Ja sam tokom te dijete na voæni dan malo "varao" suhim voæem (ne kandiranim), posebno smokvama. I išlo je. Prvi put na UN dijeti sam ruèao voæe, salate. Poslije mi se ogadilo pa sam prešao na taktiku kad mi zakvrlje crijeva a ja pojedem voæku. Jabuke sam u širokom luku izbjegavao taj dan jer mi otvore apetit još više.
Kafu sam isto tako volio poslatku ali sam se navikao sa malim komadiæem kocke šeæera, te i dan danas tako pijem. Jednu kocku smeðeg šeæera iskomadam na otprilike 6-7 dijelova i jedan mi komadiæ dosta. Malo gricneš i onda zaliješ onako postarinski, meraklijski.

Sad sam proèitao u nekoj knjizi isto kao dijeta a opet nije. Za doruèak isto voæe i ništa osim voæa do podne. Poslije normalno s tim da se što više jede sirovog povræa i voæa. Sad uz ruèak salate pojedemo ... Otprilike da bi komotno mogli preživati
A pošto volimo salate to i ne pada teško. A sad æe ionako sezona raznog voæa i povræa pa je najbolje vrijeme za poèetak zdrave ishrane.
Harvey Diamond - Fit for Life Not Fat For Life (2003) iliti kako naši prevedoše "Zauvijek zdravi i vitki". Po ovom autoru omjer sirovog, svježeg i kuhanog u ishrani treba da bude oko 50-50%.

Jest da evo svako malo pogledavam na sat kad æe podne ali samo malo volje i ide.





I ja se zasitim najvise od salate...Uz propisani rucak napravim veliku zdjelu salate pa mozda me to i drzi da ne budem gladna..Zaista se zasitim tako da za veceru nemogu pojesti onoliko koliko je propisano..
Da nije ovog vocnog dana sve bi bilo u redu...sto ti rece ogadilo mi se voce a posto je jos ono sezonsko kojeg ja bas nisam ljubitelj malo mi to teze pada...
Jucer sam malko varala pa uzela par krompirica u prolazu...

Vidjecu poslije jedno mjesec dana kakva je situacija i ako postignem ono sto hocu idem na ono kao sto kaze "statebriga"...lagano i sa setanjem... 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
17-03-2010 at 09:53 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
ANABELA wrote:





I ja se zasitim najvise od salate...Uz propisani rucak napravim veliku zdjelu salate pa mozda me to i drzi da ne budem gladna..Zaista se zasitim tako da za veceru nemogu pojesti onoliko koliko je propisano..
Da nije ovog vocnog dana sve bi bilo u redu...sto ti rece ogadilo mi se voce a posto je jos ono sezonsko kojeg ja bas nisam ljubitelj malo mi to teze pada...
Jucer sam malko varala pa uzela par krompirica u prolazu...

Vidjecu poslije jedno mjesec dana kakva je situacija i ako postignem ono sto hocu idem na ono kao sto kaze "statebriga"...lagano i sa setanjem...


Još nešto zaboravi. Prošlo je dosta od moje zadnje dijete pa polako nadolazi.
Na voæni dan sam mjesto obiènog pio "èaj" od mrkve i još nekih kerefeka poput celera, kupusa, peršuna i sl. Malo soli ili vegete i vozi Miško. Sjedalo ko šamar budali . Samo da je makar malo slano i toplo.



[Edited by bdirlija on 17-03-2010 at 10:10 GMT]
17-03-2010 at 10:09 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Zdravlje : UN dijeta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice