Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : UN dijeta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
bdirlija wrote:


Još nešto zaboravi. Prošlo je dosta od moje zadnje dijete pa polako nadolazi.
Na voæni dan sam mjesto obiènog pio "èaj" od mrkve i još nekih kerefeka poput celera, kupusa, peršuna i sl. Malo soli ili vegete i vozi Miško. Sjedalo ko šamar budali . Samo da je makar malo slano i toplo.



[Edited by bdirlija on 17-03-2010 at 10:10 GMT]




Pitam se mogu li katkad uzimati kokice? Takodje ne vidim da se spominje riba al sam to uracunala u mesne dane..I sta je sa mlijecnim proizvodima, sir, jogurt, kajmak...gdje to spada(izuzev onog komada sira koji mogu zamjeniti s komadom mesa)..


 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
17-03-2010 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
ANABELA wrote:

Pitam se mogu li katkad uzimati kokice? Takodje ne vidim da se spominje riba al sam to uracunala u mesne dane..I sta je sa mlijecnim proizvodima, sir, jogurt, kajmak...gdje to spada(izuzev onog komada sira koji mogu zamjeniti s komadom mesa)..





Ja vala kokice ionako ne volim, vazda mi se zalijepi za nepce ili pak grlo .
A za mlijeko i ostale mlijeène proizvode, ne znam. Nisam ih konzumirao, i pretpostavljam da spada u mesni dan. Iako sam žešæi ljubitelj mlijeka i mlijeènih proizvoda nešto mi se nije dalo poslije voænog dana odbijati od mesa. Posebno kad se mora jesti za veèeru ono što je bilo i za ruèak.
17-03-2010 at 19:34 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
bdirlija wrote:


Ja vala kokice ionako ne volim, vazda mi se zalijepi za nepce ili pak grlo .
A za mlijeko i ostale mlijeène proizvode, ne znam. Nisam ih konzumirao, i pretpostavljam da spada u mesni dan. Iako sam žešæi ljubitelj mlijeka i mlijeènih proizvoda nešto mi se nije dalo poslije voænog dana odbijati od mesa. Posebno kad se mora jesti za veèeru ono što je bilo i za ruèak.



Nema nam Stvora, sto se raspitivala za sve te dijete...haman je pocela kakvu pa nema snage da sjede za kompjuter...


Btw, koliko si ti izdrzo'...Mislim, jel sva 3 mjeseca ?
Mislim da sam malo zabrljala...jucer sam na mesnom danu jela za rucak piletinu a za veceru cevape...Mozel tako, mislim zato jer je meso i jedno i drugo...ili mora biti bas ista vrsta mesa?  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
18-03-2010 at 08:02 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
ANABELA wrote:



Nema nam Stvora, sto se raspitivala za sve te dijete...haman je pocela kakvu pa nema snage da sjede za kompjuter...


Btw, koliko si ti izdrzo'...Mislim, jel sva 3 mjeseca ?
Mislim da sam malo zabrljala...jucer sam na mesnom danu jela za rucak piletinu a za veceru cevape...Mozel tako, mislim zato jer je meso i jedno i drugo...ili mora biti bas ista vrsta mesa?


Uspješno izdrž'o 2 x po tri mjeseca, zajedno sa vodenim danima. Veæ rekoh jednom, prvi put 17 a drugi 14 kila skin'o. Nije da sam neki karakter, više tvrdoglav . Ali se sve opet vratilo.
Nisam se baš 100% pridržav'o, negdje oko 92% . Jedino što sam poèinjao otprilike kad trešnje zriju pa se davio njima i jagodama . Poslije doðe i grožðe. Sad i nije neki izbor voæa. Banane i ovo ostalo kiselo. Kruške dosta dobro drže.
Za kombinovanje æevapa i piletine nisam siguran. Kontam proteini i jedno i drugo. I ja sam ponekad miješao.
18-03-2010 at 14:50 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
bdirlija wrote:


Uspješno izdrž'o 2 x po tri mjeseca, zajedno sa vodenim danima. Veæ rekoh jednom, prvi put 17 a drugi 14 kila skin'o. Nije da sam neki karakter, više tvrdoglav . Ali se sve opet vratilo.
Nisam se baš 100% pridržav'o, negdje oko 92% . Jedino što sam poèinjao otprilike kad trešnje zriju pa se davio njima i jagodama . Poslije doðe i grožðe. Sad i nije neki izbor voæa. Banane i ovo ostalo kiselo. Kruške dosta dobro drže.
Za kombinovanje æevapa i piletine nisam siguran. Kontam proteini i jedno i drugo. I ja sam ponekad miješao.





A ta dva puta po 3 mjeseca, u kojem je razmaku to bilo...Pretpostavljam posto si vratio sve to da si onda ponovo poceo..

A kako se to brzo vratilo i da li to znaci da si se poslije dijete ono pravo opustio i poceo ponovo jesti kao i obicno?
Pretpostavljam da ce se vratiti ako se ne nastavis pridrzavati nekih pravila, makar ono da nema medju obroka i grickalica, previse slatkisa i visokokaloricne hrane...
Ja sam za sada zadovoljna, mada jos nisam stigla do vodenog dana i imam brigu pravo receno ...ali bilo je i gorih dana u zivotu pa ce se i ovo izdrzat...Sto ti rece, ma drzi me tvrdoglavost...Visoka sam pa ne izgledam debela i neki bi rekli da mi dijeta i ne treba ali ja se ljepse i lakse osjecam pa cu se trudit da istrajem...

Inace, dijete su zdrave...pa u Brojsovoj knjizi o lijecenju raka preporucena je dijeta od 40 dana i za to vrijeme nema jedenja nikakve cvrste hrane...Sve je na sokovima, pravljenim po preporuci koji se cak trebaju procijediti da ne bi ostala ni jedna truncica cvrste tvari u njima...Po njemu se rak hrani onim cime se ti hranis i ako mu ukines hranu i on pocinje da se sushi.Poznajem osobu koja je izlijecila rak tom metodom i odlucila se na tu dijetu dan prije zakazane operacije...
Vidjela sam je poslije jedno 2 mjeseca i bila je zivi kostur ali zdrava i vec je radila...celije raka su nestale...Bila je na toj dijeti jedno 42 dana i kaze da je pred kraj hodala cetveronoske jer od iznemoglosti nije imala snage da stoji na nogama ali je izdrzala i izlijecila se...

Dijete imaju svoje dobre strane i s medicinskog stanovista,...naravno pod uslovom da uzimas ono sto je potrebno organizmu a ne ono cisto izgladnjavanje koje moze dovesti do anoreksije...

 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
21-03-2010 at 09:14 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
ANABELA wrote:




A ta dva puta po 3 mjeseca, u kojem je razmaku to bilo...Pretpostavljam posto si vratio sve to da si onda ponovo poceo..

A kako se to brzo vratilo i da li to znaci da si se poslije dijete ono pravo opustio i poceo ponovo jesti kao i obicno?

Nakon prestanka pušenja kile navališe. Prije oko 9 godina prvi puta na dijetu. Za otprilike 3-4 godine kile se opet vratiše i ja opet na dijetu. I opet se veæina vraæa. Još nije baš sve ali... Prošle godine, èitavo ljeto i veæi dio proljeæa bio fizièki dosta aktivan i ništa. Kile se polako skupljaju. Nisam ono nešto ekstra halapljiv. Prosjek. Ali metabolizam mi haman spor. Kad vidim neke mojih godina kako i koliko puno jedu a ne debljaju.

citat:
ANABELA wrote:Pretpostavljam da ce se vratiti ako se ne nastavis pridrzavati nekih pravila, makar ono da nema medju obroka i grickalica, previse slatkisa i visokokaloricne hrane...


Grickalice nešto baš i ne begenišem. Košpe jedino. Njih baš volim al' se toga baš i ne možeš ono extra najest. A i zdrave su. Mesa onako. Najviše peradi. Ponekad, stvarno rijetko, crveno. Povræe volim, i još ne sretoh nikoga da ovoliko vrsta povræa voli kao ja. Što kuhano što sirovo. Mene i ne zovu kad se kupus kiseli. Izjedoh sve. Onako k'o jabuku, pogotovo oko korijena dio. Sve puca. Špinata mogu doruèak, ruèak i veèera svaki dan. Mahune, grašak... skoro sve. Dijete sam si tempirao kad je bilo svakakvog povræa i voæa. Kod ove dijete veeeliki plus što salate možeš jesti koliko god hoæeš. A kažu k'o nije zdrava. Kad uporediš ostale dijete, ukljuèujuæi i one propisane od ljekara, kod ove je najmanje ogranièenja. Voæe i povræe svaki dan. Mnogo zdravije nego klasièna hrana kod velike veæine. Koliki broj ljudi u svojoj ishrani konzumirta svaki dan barem dvije voæke.
Jedino nagli gubitak kila nije baš tako dobar. Veæ sam rekao da sam nakon druge dijete, odmah nakon zadnjeg vodenog dana, povadio krvne nalaze i bili su sasvim OK.

Sad koristim taktiku da uz ruèak i veèeru obavezno pojedem veæu kolièinu salate, svježeg povræa (oko 50%). Toga æu se držati od sada pa ubuduæe. I samo voæe do podne. Mada mi je cjeloživotna navika bila da bez doruèka nisam iz kuæe izašao.



[Edited by bdirlija on 21-03-2010 at 20:22 GMT]
21-03-2010 at 20:10 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
bdirlija wrote:


Grickalice nešto baš i ne begenišem. Košpe jedino. Njih baš volim al' se toga baš i ne možeš ono extra najest. A i zdrave su. Mesa onako. Najviše peradi. Ponekad, stvarno rijetko, crveno. Povræe volim, i još ne sretoh nikoga da ovoliko vrsta povræa voli kao ja. Što kuhano što sirovo. Mene i ne zovu kad se kupus kiseli. Izjedoh sve. Onako k'o jabuku, pogotovo oko korijena dio. Sve puca. Špinata mogu doruèak, ruèak i veèera svaki dan. Mahune, grašak... skoro sve. Dijete sam si tempirao kad je bilo svakakvog povræa i voæa. Kod ove dijete veeeliki plus što salate možeš jesti koliko god hoæeš. A kažu k'o nije zdrava. Kad uporediš ostale dijete, ukljuèujuæi i one propisane od ljekara, kod ove je najmanje ogranièenja. Voæe i povræe svaki dan. Mnogo zdravije nego klasièna hrana kod velike veæine. Koliki broj ljudi u svojoj ishrani konzumirta svaki dan barem dvije voæke.
Jedino nagli gubitak kila nije baš tako dobar. Veæ sam rekao da sam nakon druge dijete, odmah nakon zadnjeg vodenog dana, povadio krvne nalaze i bili su sasvim OK.

Sad koristim taktiku da uz ruèak i veèeru obavezno pojedem veæu kolièinu salate, svježeg povræa (oko 50%). Toga æu se držati od sada pa ubuduæe. I samo voæe do podne. Mada mi je cjeloživotna navika bila da bez doruèka nisam iz kuæe izašao.



[Edited by bdirlija on 21-03-2010 at 20:22 GMT]



I meni je uvijek dorucak bio najvazniji ali zato nikad nisam vecerala pa nisam imala problema s kilazom dok nisam ovdje dosla...veliki grad pa nema toliko kretanja, gdje god podjes moras u kola sjest..Kod nas Tuzla mala pa s kraja na kraj mozes rahat pjeske.

I ja ne vidim nista posebno u ovoj dijeti i zato mi je lagana jer inace jedem cak i vise nego obicno, rekla sam osim dorucka i vecere koje sam obrnula..
Ponekad volim umjesto vecere pojesti zdjelu kokica i to mi malo nedostaje.

Ma znas sta mi nije jasno...zasto se kaze naglo mrsavljenje kad za mjesec ne izgubis vise od jedno 5 kg.. a kad dobijem istih tih 5 kg za mjesec dana onda se ne kaze "ne valja naglo debljat"...
Ja mislim da to nije naglo ako unosis sve sto je potrebno u organizam a onaj ko ne moze da jede bas toliko voca i povrca(kao ja u vocne dane ) neka uzme neke multivitaminske dodatke...
ja uzimam B12 i to injekcije jer mi je taj vitamin tesko nadoknaditi u ishrani (nisam ljubitelj mesa)..Poslije jedno 10 dana dijete sam osjetila umor i glavobolju svakodnevno a posebno zamor u nogama...Znam od ranije da su to siptomi obicno kod nedostatka B12 ili zeljeza a posto sam skoro zeljezo vadila i bilo u redu samo kupim injekcije B12 i kod kuce po jednu uvece...Sad mi je super, bolovi nestali za jedno 2 dana...
Meni ovo ide tako lijepo i lagano...sto ti rece svaki dan velika zdjela salate i uz preporuceno za taj dan zaista mi bude dosta da jedva da mogu da veceram, ali se prisilim makar pola mjere...

Hvala onima koji su nam dali ovu dijetu jer je ovo prva dosad koja kod mene uspijeva bez fizicke aktivnosti...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
22-03-2010 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

citat:
ANABELA wrote:


Ma znas sta mi nije jasno...zasto se kaze naglo mrsavljenje kad za mjesec ne izgubis vise od jedno 5 kg.. a kad dobijem istih tih 5 kg za mjesec dana onda se ne kaze "ne valja naglo debljat"...
Ja mislim da to nije naglo ako unosis sve sto je potrebno u organizam a onaj ko ne moze da jede bas toliko voca i povrca(kao ja u vocne dane ) neka uzme neke multivitaminske dodatke...
ja uzimam B12 i to injekcije jer mi je taj vitamin tesko nadoknaditi u ishrani (nisam ljubitelj mesa)..Poslije jedno 10 dana dijete sam osjetila umor i glavobolju svakodnevno a posebno zamor u nogama...Znam od ranije da su to siptomi obicno kod nedostatka B12 ili zeljeza a posto sam skoro zeljezo vadila i bilo u redu samo kupim injekcije B12 i kod kuce po jednu uvece...Sad mi je super, bolovi nestali za jedno 2 dana...
Meni ovo ide tako lijepo i lagano...sto ti rece svaki dan velika zdjela salate i uz preporuceno za taj dan zaista mi bude dosta da jedva da mogu da veceram, ali se prisilim makar pola mjere...

Hvala onima koji su nam dali ovu dijetu jer je ovo prva dosad koja kod mene uspijeva bez fizicke aktivnosti...


Jedan pèelarski savjet. Uzmeš prije "doruèka" , svaki dan kafenu kašiku polena. Lijepog je ukusa, ne varaš, a ne poznajem u prirodi ništa bolje za zdravlje od ovoga. Ukljuèujuæi i bilo koji farmaceutski proizvod. Puno je minerala, vitamina i još mnogo toga dobrog u polenu.

I med se sastoji od fruktoze, voænog šeæera, i glukoze, grožðanog šeæera koji se nalazi u grožðu kao i u krvi(krvni šeæer) svih sisavaca.
Možda bi se i med mogao svaki dan konzumirati ali nisam siguran pa baš i ne bih olako preporuèivao.



[Edited by bdirlija on 23-03-2010 at 09:28 GMT]
23-03-2010 at 09:16 | Ukljuèi u odgovor
stvor
Nivo: Forumas sa iskustvom
majka dva divna sina

Registriran(a): 10-03-2009
Lokacija: moja oaza mira
Odgovori: 180
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: UN dijeta

Evo stvora.Na dijeti jesam al imam snage.Pritisle su me druge stvari.Na specijalnoj sam dojeti.Za 2 sedmice smršala 4kg.Ja zadovoljna i pièim dalje.Prva dijeta u životu a da ni neosjetim da sam na dijeti i kile spadaju.Imala sam 86kg a sada 82.I idem dalje.Javim se kako napredujem.

13-04-2010 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: UN dijeta

citat:
stvor wrote:
Evo stvora.Na dijeti jesam al imam snage.Pritisle su me druge stvari.Na specijalnoj sam dojeti.Za 2 sedmice smršala 4kg.Ja zadovoljna i pièim dalje.Prva dijeta u životu a da ni neosjetim da sam na dijeti i kile spadaju.Imala sam 86kg a sada 82.I idem dalje.Javim se kako napredujem.




Pa zenska glavo, zar se to samo tako kaze i pobjegne......
Daj ovamo tu dijetu, sve u detalje....
ne budi tako sebicna.
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
14-04-2010 at 11:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Zdravlje : UN dijeta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice