Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Nauka : Psiholoski profil Bosanaca
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Psiholoski profil Bosanaca

Nemam volje ništa napisati
Jer prepoznah istinu u onome što napisa laly ,
što napisa senzualna , pa RM ...a na kraju ovaj Dencin Mesa me ogolio
umorna sam....

22-07-2010 at 17:04 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Psiholoski profil Bosanaca

ima li još neko da nas profAJlira. drago mi je da imamo ove Bosance što su vidjeli svijeta i skontali šta u stvari kod nas ne valja. samo ti nas senzo, kvalitetno prouèi i poduèi. nema šanse da mi moRemo sami maKet iz ove moèvare.


i podsjeti me senzina tema: došo amidža iz Njemaèke. bio u izbjeglištvu, radio je i prije rata u Švabiji, pa se malo snašo tamo. došlo vrijeme da se vrati. Rekla Evropa "svi na svoje" pa izgubio status izbjeglice. Amidža svašta radio u Njemaèkoj, pa i kreèiti nauèio. Elem, meni trebalo kreèenje, pa zovno amidžu. Amidža pristo i ja ti odem po njega autom, da dovezem èojka. vozim ga ja kroz grad a on se smije i ruga bosanskim semaforima "hehehehehe - smije se amidža - ko je još vidio trepèuæe zeleno" - jebiga èojk bio u Njemaèkoj, sigurno zna.




[Edited by borbeni on 22-07-2010 at 19:37 GMT]

22-07-2010 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Psiholoski profil Bosanaca

citat:
laly wrote:

izvini, da li sam ja sta naspisala svadjalacko mislim da nisam. samo nisam klimnula glavom na ono sto si ti rekla, jer ja ne smatram i ja ne vidim nas Bosance takve zato mi ne lijepi etikete bez razloga

eto, ja vec rekla BASTA, ali opet se zavratih


ma dobro je da si se zavratila,,gdje bi nam bio kraj kada bi se samo ljutili jedni na druge,zbog razmjene misljenja i nedodirnih tacaka(sto mi to bosanci inace volimo)
ja mislim da smo mi po mentalitetu i ovdje na forumu jako jako velike svadalice
,mos si mislit meni je ovo vase nekakvo branjenje profila bosanskog identiteta od mene bosanke na kraju svih krajeva i smjesno a ujedno i simpaticno
23-07-2010 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Psiholoski profil Bosanaca

citat:
Denci wrote:
opet ja propustila party

ma ja bi ovim dijasporcima fino uvela porez na vazduh sto disu kad su na odmoru Pobjegli,umakli,skucili se,nikakvih ekonomskih problema,poso,odmori...i naumpadne im dok piju kafu raspravljat o psiholoskom profilu bosanaca Al ovih sto su Bosni jer oni drugi t.j. dijaspora oni su se integrisali,zive zapadnim zivotom,kultura na nivou,sve gospodaZato bi ja ove sto su u Bosni grupno izvodila u inostranstvo da se emancipuju i vide malo svijeta,da ne budu zatucaniS time ce im se i psiholoski profil totalno izmijeniti I za kraj Mesa,da ne skrecem s teme

"Primaju nerad sa Istoka, ugodan zivot sa Zapada... Ne lice na junake, a najteze ih je uplasiti prijetnjom, dugo se ne osvrcu ni na sta, svejedno im je sta se oko njih desava, a onda, odjednom, sve pocne da ih se tice, sve isprevrcu i okrenu na glavu, pa opet postanu spavaci... a lahko im dosadi jedan covjek, makar im cinio i dobro... zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve izmedju toga. A povrh svega, moji su i ja sam njihov kao rijeka i kaplja, i sve sto govorim, kao da o sebi govorim. "



ja bi ponajprije dijasporase ostavila po strani
,,kako rekoh izmjena u sistemu zivljenja promjeni i mentalitet ophodenja..(pa mislim ipak da je ovo nekakav drugaciji mentalitet ljudi bosanaca i kada se vrate na tlo rodenja)
radije bi sa nasim diskusijama otkrivala bosanski profil ljudi koji su godinama boravili i zivjeli i pretrpjeli svakakve sisteme na jednom mjestu (jer ih je to i oblikovalo onakvi kakvi jesu)
znaci li to da se iza neke subjektivne perspektive prenosa odgovora na papir ili osjecaj kako se ja osjecam kao indentitet prepoznavanja mene (moja nacija,moj mentalitet ,moj narod)pojasnjava opcenito i bosanski profil ,
ako se ja indentifikujem kao bosanka na ovaj opis,blaga,otvoreni,skriveni surovi ,vjetroviti onda su i ostali svi takvi ,,
ja cu nadodati da nas cak dozivljavam kao i ,,trpljiv narod,"
trpimo i vise no sto bi trebali ,
jer smo izgleda tako godinama nauceni.
23-07-2010 at 14:43 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Psiholoski profil Bosanaca

citat:
Crvena starka wrote:
Znala sam da ce ovako biti ;hanka

Senzo ne mogu da vjerujem da si pokusala pokrenuti "razumnu objektivnu diskusiju koja ce ici u smjeru otkrivanja bosanskog psiholoskog profila"

Pazi da sta ne otkrijemo

Samo mogu reci da s obzirom da smo, kako neko rece izasli nedavno iz onog sranja, mashallah, kako narod tako i drzava.

Ja nemam bolje, ova mi je jedna i jedina. I najbolja



ovdje se moze i velika porcija bosanske skromnosti prepoznati,,
23-07-2010 at 14:46 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Psiholoski profil Bosanaca

citat:
borbeni wrote:
ima li još neko da nas profAJlira. drago mi je da imamo ove Bosance što su vidjeli svijeta i skontali šta u stvari kod nas ne valja. samo ti nas senzo, kvalitetno prouèi i poduèi. nema šanse da mi moRemo sami maKet iz ove moèvare.


i podsjeti me senzina tema: došo amidža iz Njemaèke. bio u izbjeglištvu, radio je i prije rata u Švabiji, pa se malo snašo tamo. došlo vrijeme da se vrati. Rekla Evropa "svi na svoje" pa izgubio status izbjeglice. Amidža svašta radio u Njemaèkoj, pa i kreèiti nauèio. Elem, meni trebalo kreèenje, pa zovno amidžu. Amidža pristo i ja ti odem po njega autom, da dovezem èojka. vozim ga ja kroz grad a on se smije i ruga bosanskim semaforima "hehehehehe - smije se amidža - ko je još vidio trepèuæe zeleno" - jebiga èojk bio u Njemaèkoj, sigurno zna.




[Edited by borbeni on 22-07-2010 at 19:37 GMT]

Borbeni kada bi ti postavila samo jedno pitanje ,
recimo da imas vremena da usporedis bosanski psiholoski profil naspram danskog psiholoskog profila o cemu bi ti pisao?
23-07-2010 at 14:58 | Ukljuèi u odgovor
flor
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 24-06-2010
Odgovori: 1156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Psiholoski profil Bosanaca

Ako se malo udaljimo od naše (BiH pa i šire) situacije i pogledamo globalno stanje, treba reæi kako je nedavno je zabilježen trenutak kada se na Zemlji rodio 6 milijardi i 300-milioniti stanovnik.

Prema kriteriju Svjetske banke (SB) o granici siromaštva, blizu 2,5 milijarde ljudi živi sa manje od dva dolara dnevno i smatraju se siromašnim, a oko 1,2 milijarde sa jednim dolarom dnevno i smatraju se gladnim. Svakog dana raða se 67 hiljada dece u svijetu u porodicama koje imaju manje od 70 dolara mjeseèni prihod po èlanu domaæinstva, dakle, dodaje se na konto siromašnih.

Šta æemo s profilom ovih ljudi? Nismo mi jedini na svijetu s problemima. Problemi tranzicije su uvijek i svugdje prisutni, ne treba na nas gledati kao neko izolovano ostrvo. Mi smo još i dobri kakvih ima

23-07-2010 at 15:07 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Psiholoski profil Bosanaca

citat:
flor wrote:
Mi smo još i dobri kakvih ima



u pravu si, ima i gorih
23-07-2010 at 15:09 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Psiholoski profil Bosanaca

citat:
racionalna manjina wrote:

u pravu si, ima i gorih


u usporedbi gledanja bosanaca naspram albanaca
sta je kod nas bosanaca bolje ,
navedi barem tri stvari?
23-07-2010 at 15:12 | Ukljuèi u odgovor
senzualna
Nivo: Forumski doajen
posjed dvostrukog mira

Registriran(a): 04-11-2006
Lokacija: Germany
Odgovori: 10797
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Psiholoski profil Bosanaca

citat:
flor wrote:
Ako se malo udaljimo od naše (BiH pa i šire) situacije i pogledamo globalno stanje, treba reæi kako je nedavno je zabilježen trenutak kada se na Zemlji rodio 6 milijardi i 300-milioniti stanovnik.

Prema kriteriju Svjetske banke (SB) o granici siromaštva, blizu 2,5 milijarde ljudi živi sa manje od dva dolara dnevno i smatraju se siromašnim, a oko 1,2 milijarde sa jednim dolarom dnevno i smatraju se gladnim. Svakog dana raða se 67 hiljada dece u svijetu u porodicama koje imaju manje od 70 dolara mjeseèni prihod po èlanu domaæinstva, dakle, dodaje se na konto siromašnih.

Šta æemo s profilom ovih ljudi? Nismo mi jedini na svijetu s problemima. Problemi tranzicije su uvijek i svugdje prisutni, ne treba na nas gledati kao neko izolovano ostrvo. Mi smo još i dobri kakvih ima



znaci li to da se u nasoj Bosni vec moze jesti zlatnim kasikama ?
23-07-2010 at 15:16 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Nauka : Psiholoski profil Bosanaca New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice